Autor Wątek: Manga!!!  (Przeczytany 64872 razy)

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #240 dnia: Listopada 03, 2004, 09:02:18 pm »
Błeeee :(  Szkoda. Ja w Łomży. Raczej się nie spotkamy. Nie schodzmy lepij na oftp :shifty: .

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #241 dnia: Listopada 04, 2004, 05:17:31 pm »
Cytuj
Real
a co to za manga? Jakoś nie znam...

czyta ktoś "Island"? Bo jak widze to manga możeb yć całkiem fajna dużo krwi, walka z demonami... ale mnie najbardziej interesuje czy tam są jakieś uczucia? Jest jakaś przyjaźń? Śmierć bliskich osób? Siakaś miłość?... sama sieka typu Hellsing mnie nie interesuje...


a Waneko to mnie tak strasznie wkur*ia że aż mnie krew zalewa... Video Girl Ai miał być we wrześniu a nadal nie ma oficjalnej daty... mówią tylko że w tym miesiący, ale i tak dokładnie nie wiadomo... a w miedzy czasie wydają inne serie i szykują się do wydania kolejnej... a może by tak pierw dokończyli swoje pozostałe serie a później wydawali inne... i by więcej kasy zarobili i by fani byli szczęśliwsi :/  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #242 dnia: Listopada 06, 2004, 12:27:33 pm »
Cytuj
czyta ktoś "Island"? Bo jak widze to manga możeb yć całkiem fajna dużo krwi, walka z demonami... ale mnie najbardziej interesuje czy tam są jakieś uczucia? Jest jakaś przyjaźń? Śmierć bliskich osób? Siakaś miłość?... sama sieka typu Hellsing mnie nie interesuje...

Hehe to jedna z moich ulubionych mang...tylko mam narazie 2 pierwsze tomy i na dalsze mnie nie stać...hm czy są w niej uczucia...wydaje mi się,że główna bohaterka zaczyna czuć jakieś uczucia do "Pana" w drugim tomie.Mnie osobiście manga się bardzo podoba pod względem kreski i samej fabuły ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2004, 12:28:03 pm wysłana przez YUzuriha »

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #243 dnia: Listopada 12, 2004, 03:04:13 am »
jest trzecia rano, a ja właśnie odłożyłem czwarty tom chobitsa, nareshcie wziąłem się za czytanie.. choć dziwną porę sobie wybrałem heh i nie wiem jak teraz usnę, taka piękna manga, zamyśliłem się i rozmarzyłem .. ach ! najgorshe jest to, że jeshcze 4 tomy i koniec.. i zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie wrócić do tego szarego świata, gdzie " mam jedno marzenie, które nie może być spełnione " :( ( cytat z początku tomu 4 )  ehh zostawie sobie reshtę na jutro, teraz przydałoby się spróbować usnąć .. gud najt

ps. czy czytając mangę macie czasami takie dziwne uczucie, jakbyście byli w skórze bohatera ? ja się łapię jush drugi raz na tym ( wczesniej w video girl ai ) .. np. jak komuś przydarzy się coś głupiego to ogarnia mnie uczucie wstydu .. czy jeśli dokona złego wyboru, to coś aż gotuje się w środku, często sobie myślę, co bym robił, jakbym się zachowywał, gdybym był na miejscu choćby Hidekiego  .. kurcze, to strashne dziwne mi sie wydaje, a może to normalne? tesh tak macie? czy tylko ja jakiś inny jestem ..  ?

ide spać lepiej, bo zaczynam gadać od rzeczy ..
bla

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #244 dnia: Listopada 12, 2004, 09:01:30 am »
Cytuj
ps. czy czytając mangę macie czasami takie dziwne uczucie, jakbyście byli w skórze bohatera ? ja się łapię jush drugi raz na tym ( wczesniej w video girl ai ) .. np. jak komuś przydarzy się coś głupiego to ogarnia mnie uczucie wstydu .. czy jeśli dokona złego wyboru, to coś aż gotuje się w środku, często sobie myślę, co bym robił, jakbym się zachowywał, gdybym był na miejscu choćby Hidekiego  .. kurcze, to strashne dziwne mi sie wydaje, a może to normalne? tesh tak macie? czy tylko ja jakiś inny jestem ..  ?
 
I to właśnie w mangach jest najlepsze. W anime aż tak bardzo sie nie wczuwam jak w mange.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #245 dnia: Listopada 12, 2004, 10:00:54 am »
Cytuj
taka piękna manga, zamyśliłem się i rozmarzyłem .. ach ! najgorshe jest to, że jeshcze 4 tomy i koniec.. i zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie wrócić do tego szarego świata,
Naprawde piękna a co najlepsze z tomu na tom jest tylko lepiej :)  To jest jedna z piękniejszych mang jakie czytałem, zarazem z jedną z oryginalniejszych krese jakie widziałęm.... poprostu piękne... może kiedyś pożycze od koleżanki naraz wszystkie 8 tomów i też se zrobie maraton... bo manga była na serio piękna ;(

Cytuj
ps. czy czytając mangę macie czasami takie dziwne uczucie, jakbyście byli w skórze bohatera ? ja się łapię jush drugi raz na tym ( wczesniej w video girl ai ) .. np. jak komuś przydarzy się coś głupiego to ogarnia mnie uczucie wstydu .. czy jeśli dokona złego wyboru, to coś aż gotuje się w środku, często sobie myślę, co bym robił, jakbym się zachowywał, gdybym był na miejscu choćby Hidekiego .. kurcze, to strashne dziwne mi sie wydaje, a może to normalne? tesh tak macie? czy tylko ja jakiś inny jestem .. ?
Ja tak mam niekiedy... wogóle manga to dla mnie wielkie przeżycie i poprostu ją kocham... cenie o wiele bardziej niż anime, i czerpie większą przyjemność z obcowania z nia niż z anime... moja ulubiona manga to właśnie Video Girl Ai i bardzo się zżyłem Yotą... gdy zaczęłem czytać mange to miałem akurat tak jak i on problem bo podobałą mi się jedna dziewczyna a byłem z inną... teraz gdy już jestem z dziewczyną którą może kocham to charakteruzuje się tym czym Yota... moje niezdecydowanie daje o sobie znać i jakoś tak się z nim utożsamiam, wydaje mi się że jesteśmy podobni...

a co do Chobitsa jeszcze to musiałbym wybrać się do empiku zobaczyć wreszcie ten artbook co wydało JPF bo to chyba pierwszy artbook w naszym kraju... no i jeszcze z tak pieknej mangi... kto wie jak mi się spodoba to może nawet kupie :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #246 dnia: Listopada 12, 2004, 10:08:10 am »
Cytuj

a co do Chobitsa jeszcze to musiałbym wybrać się do empiku zobaczyć wreszcie ten artbook co wydało JPF bo to chyba pierwszy artbook w naszym kraju... no i jeszcze z tak pieknej mangi... kto wie jak mi się spodoba to może nawet kupie :)
Powiem ci że artbook wyszedł nieźle ^_^ ja miałam okazję i przyjemność go już oglądać

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #247 dnia: Listopada 12, 2004, 10:38:14 am »
http://www.sajonara.piwko.pl/news.html
Na tej stronce jest pare fajnych artbooków i kalendarzy.
 

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #248 dnia: Listopada 13, 2004, 08:30:35 pm »
no i cały chobits za mną ..  bardzo piękna manga, co prawda bardzo łagodna i "słodka", można by określić ją jako "dobry rozrywka", ale w gruncie rzeczy dotyczy naszych wątpliwości i uczuć .. więc ma na celu coś poza zabawą  
jedyne co mi się nie podobało.. to koniec - happy end, każdy wątek zakończył się szczęśliwie.. paranoja, przecukrzone trosheczkę heh potem wróć sobie do codzienności, w której happy endów jakoś nie widzę .. ehh no i shkoda, że mushę oddać, bo chętnie bym sobie czasami do niej wracał
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2004, 08:37:05 pm wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline DragoChan

  • Soldier
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #249 dnia: Listopada 16, 2004, 02:22:21 pm »
Cytuj

jedyne co mi się nie podobało.. to koniec - happy end, każdy wątek zakończył się szczęśliwie.. paranoja, przecukrzone trosheczkę
eee tam manga wcale nie jest przecukrzona  :P jest poprostu taka typowa dla Clampa (np. jak CCS)  <_<  
[size=9]CLR YOUR MIND JUST B3 [/size]
"Serca, ktore potrafią kochać;
nieważne czy żywe, czy nie;
są łagodne i ciepłe.
Jeśli serce potrafi się tak rozgrzać;
jeśli to ciepło przynosi tyle szczęscia;
to wydaje mi się że kazdy powinien kogoś kochać.
Myślę że każdy powinien postarać się by ktoś, kogo kocha,
też się w nim zakochał.
Jeśli każdy kogoś pokocha i ten ktoś stanie się
dla niego kimś ważnym;
to wtedy nasz świat przepełni szczęscie"
Chobits "Serce pełne ciepła"
[/color]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #250 dnia: Listopada 16, 2004, 03:18:41 pm »
DrgaoChan

No dobra ale taki powiedzmy X to raczej cukierkowy nie jest... więc jak widać Clamp nie zawsze musi być cukierkowy.. .więc mogli się pokusić o inne zakończenie... ale mi się tam zakończenie podobało i wcale nie ubolewam nad happy endem... w końcu należało im się to... i tak wystarczy że nieszczęśliwe życie miał... no właśnie zapomniałem imienia ale ten małolat co mu siostra zmarła i też pokochał swojego kompa... iepotrzeba było aby jeszcze Hideki cierpiał na końcu z powodu swojej miłości do persocona...
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2004, 03:19:01 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #251 dnia: Listopada 16, 2004, 07:17:29 pm »
Przeczytajcie sobie RgVede...też oczywiście CLAMP'a...moim zdaniem tam nie było happy end'u...tym bardziej,że mój ulubiony bohater zginoł z ręki głównego bohatera ;(  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #252 dnia: Listopada 16, 2004, 07:26:49 pm »
no to żeśmy se poczytali :shu: ... nie ma jak mega spojler na zachęcenie... dobrze że nie napisałaś że główny bohater zginął bo wtedy to już całkowicie bym cię ukrzyżował ;)  Sie obada, sie obada... choć przyznam że nigdy o tym tytule niesłyszałem... a ile to ma tomów? i znasz może jakiś link do strony? Czytałaś skany czy w tomicach? Bo w polsce chyba tego nie wydał nikt bo nic nie słyszałem o takim tytule...
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2004, 07:27:05 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #253 dnia: Listopada 16, 2004, 08:40:14 pm »
Nie jeszcze w Polsce nie wydano,czytałam w tomach bo miałam przyczone od koleżanki po francuzku i ona miała do tego tłumaczenie,a tomów ma czyba 10...no ale jak to Clamp wydał to ładnie wygląda i warto poczytać^^

Offline DragoChan

  • Soldier
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #254 dnia: Listopada 17, 2004, 02:26:24 pm »
Cytuj
DrgaoChan

No dobra ale taki powiedzmy X to raczej cukierkowy nie jest... więc jak widać Clamp nie zawsze musi być cukierkowy.. .więc mogli się pokusić o inne zakończenie... ale mi się tam zakończenie podobało i wcale nie ubolewam nad happy endem... w końcu należało im się to... i tak wystarczy że nieszczęśliwe życie miał... no właśnie zapomniałem imienia ale ten małolat co mu siostra zmarła i też pokochał swojego kompa... iepotrzeba było aby jeszcze Hideki cierpiał na końcu z powodu swojej miłości do persocona...
No dokładnie - należało i się i tyle hehe  ;) ale zuważyć trzeba że tak jak w życiu to nie happy end tylko zakończenie pewnej sprawy [czyt. Chii i jej siostra] które akurat zakończyło się happy end'em. A jakoś specjalnie to nic nie zmieniło w życiu Hidekiego, Chii ciągle była z nim [tyle że został kimś tylko jej  :shifty: ].  
[size=9]CLR YOUR MIND JUST B3 [/size]
"Serca, ktore potrafią kochać;
nieważne czy żywe, czy nie;
są łagodne i ciepłe.
Jeśli serce potrafi się tak rozgrzać;
jeśli to ciepło przynosi tyle szczęscia;
to wydaje mi się że kazdy powinien kogoś kochać.
Myślę że każdy powinien postarać się by ktoś, kogo kocha,
też się w nim zakochał.
Jeśli każdy kogoś pokocha i ten ktoś stanie się
dla niego kimś ważnym;
to wtedy nasz świat przepełni szczęscie"
Chobits "Serce pełne ciepła"
[/color]

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #255 dnia: Listopada 17, 2004, 03:30:59 pm »
A czytał już ktoś z was Battle Angel Alita 6 tom??
Jak nie to czytajcie. Najlepszy tom. Poprostu wypas.
Okładka jest tak debeściacka że sie nie moge napatrzeć.
O samej treści nie bede pisał bo może ktoś jeszcze nie pisał. Ale totalny wypas. Ja chce już siódmy tom :devil:  

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #256 dnia: Listopada 17, 2004, 07:18:50 pm »
Ja czytałam Alitkę!!!!!!!! :lol: (i to już nawet dawno - z miesiąc temu). Mi też podobał się ten tomik. Szczegulnie Foggia (czy jak mu tam było, bo nie pamiętam :grin: ). Siódmy tom wychodzi 26 listopada, prawie że w moje urodzinki  :rolleyes: . Mam nadzieje szybko go dorwać...

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #257 dnia: Listopada 17, 2004, 08:27:10 pm »
Battle Angel Alita przeczytałem już całe...średnio mi się spodobała ta manga(to chyba cyberpunk...prawda ? Nie bijcie jeśli się mylę.). Obecnie czytam Full Metal Alchemist i Great Teacher Onizuka. Mam dopiero 40 rozdziałów FMA ale strasznie mi się spodobał. Jest to jak narazie moja ulubiona manga. GTO też nie jest najgorszy. Bardzo fajna fabuła i duża dawka humoru. TYLKO CZEMU W TŁUMACZENIU DALI KOLOROWE CHMURKI ?!

Hehe...dalej pamiętam moje zdziwienie jak zobaczyłem, ze twórcami FMA są goście ze Square-Enix :lol:

BTW. Czy FMA jest dostępny w Polsce ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #258 dnia: Listopada 17, 2004, 09:10:08 pm »
FMA będzie wydany w naszym kraju za niedługo przez JPF, jak narazie jeszcze go nie wydają ale licencje już mają później napisze kiedy dokładnie planowana jest premiera... a tak pozatym to ile FMA ma tomów chyba z 5 co nie?

a Onizuka jest zajebisty :)  kocham tę mange i czekam na następny tom.. Waneko jak zwykle leci w przysłowiowego chu*a i zwleka z wydaniem... Onizuka miał być wydawany w cyklu miesięcznym... przypomne tylko że narazie są 4 tomy a pierwszy wydany był w czerwcu... więc coś im nie poszło...

Alite czytałem dawno i ten tm był na serio fajny... tylko że mnie jakoś cyberpunk nudzi... jedyny cyber punk fajny to EDEN.. jedna z najlepszych mang jakie czytałem, najbardziej poważnych, realistycznych, uczuciowych i brutalnych jakie widziałem

a co do Square-Enix to wiem że jest anime "Star Ocean EX"... to chyba jakieś nowe anime i ciekaw jestem czy to też przez Square-Enix robione :rolleyes:

EDIT:::::::
FMA ma pierwszy tom ma wyjść w styczniu 2005, koejny w marcu... czyli wydawać będą co 2 miesiące
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2004, 09:12:34 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #259 dnia: Listopada 17, 2004, 09:53:15 pm »
Cytuj
a tak pozatym to ile FMA ma tomów chyba z 5 co nie?
 
Ma więcej niż 10...narazie mam 40 rozdziałów (4 rozdziały na 1 tom) czyli 10 tomów, a akcja dopiero się zaczyna !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?