Autor Wątek: Manga!!!  (Przeczytany 64871 razy)

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #220 dnia: Października 10, 2004, 04:17:40 pm »
A ja ostatnio zauważyłem ze od bardzo dawna niebyło nowego tomu Love Hina, hyba waneko dałe sobie spokuj ;/. Ale zato 2gi Tom kenshina wreszcie trafił w moje ręce.. oczwiście wypasiony, ale coś słabą pżyszłość wróże kenshinowi, 3ci tom może nawet niewyjść ;[, Mangazyn też upadł,Chobits Your Eyes Only  dalej niema.


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #221 dnia: Października 10, 2004, 06:31:03 pm »
Niedawno ściągnęła mi się manga Trigun. Ech...kreska jest tak beznadziejna(wygląda jak zrobiona "na odwal"). Kompletnie nie mogę się połąpać o co tam chodzi. Myślałem że będzie to coś w stylu anime a tu spotkał mnie taki zawód...
Naszczęście ściągnęło mi się 5 tomów Hellsinga(i tak to nie wszystkie :P).
Co do Love Hina to nie wiedziałem, że można go kupić w Polsce...mam może i skana na kompie ale wolałbym sobie poczytać wersję "książkową"...Ile już wyszło tomów w polsce ? Może się jeszcze załapię...?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #222 dnia: Października 10, 2004, 09:20:47 pm »
4 Tomy LH. Zapomniałem dodać że NGE 8 jest zajebisty, ta manga podoba mi się z tomu na tom coraz bardziej, anime było OK ale manga rządzi (wilidź mode):F


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #223 dnia: Października 11, 2004, 01:28:20 pm »
Cytuj
A ja ostatnio zauważyłem ze od bardzo dawna niebyło nowego tomu Love Hina, hyba waneko dałe sobie spokuj ;/.

Człowieku, to jest Waneko oni lecą w **uja jak mało kto :shu:  Wydają coraz to więcej mang podczas gdy moim zdaniem nie mają do tego predyspozycji.. powinni pierw skończyć poprzednie serie a później zaczynać z nowymi... Video Girl Ai jest zawsze opóźniane o miesiąc albo dwa :shu:  a Love Hina będzie napewno zaniedługo tylko ostatnio wydali za dużo innych serii i na pewno nie mogą tak wszystkiego naraz dawać.. nienadążają buce <_<

Cytuj
Co do Love Hina to nie wiedziałem, że można go kupić w Polsce...mam może i skana na kompie ale wolałbym sobie poczytać wersję "książkową"...Ile już wyszło tomów w polsce ? Może się jeszcze załapię...?
Wyszły 4 tomy i są bardzo fajne, znajdziesz je w Matrasie(są w obu napewno) u nas w Gliwiacach, 5 tom Love Hina ma wyjść 14/15 października (właśnie sprawdziłem na oficjalu) :) ...a moje kochane VGA przełożyli listopad :shu:  noż kur*a!!!!!!!!!!!!!!! miało wyjść we wrześniu i co oni robią?? Takamanga nie może być wydawana w tak długim odstępie.. co za głupcy :angry:

Wreszcie niedawno zdobyłem Kenshina 2 tom no i jest świetny - owiele lepszy niż 1 i fajnie że Ramza(czy tam inny Zamza..) jest z nami bo to wporzo koleś... i teraz się wkurzył że zabili jakiegoś typa to pewnie w 3 tomie pokaże co umie :D

Cytuj
oczwiście wypasiony, ale coś słabą pżyszłość wróże kenshinowi, 3ci tom może nawet niewyjść ;[, Mangazyn też upadł,Chobits Your Eyes Only dalej niema.
Wątpie żeby tak było, Egmont to bardzo duże wydawnictwo i to chyba największe w polsce więc pewnie będą wydawać... tylko nie wiem po cholere zajmują się jaką Ranmą... wogóle egmont lipnie wydaje mangi, biedny papier i okładki :shu:  ale w końcu od niedawna wydają mangi... a już za niedługo 5 tom EXaXXion'a-ostatni tom(4) kupiłem około rok temu..  czuje się jakbym był czytelnikiem japońskim, oni też tam czekają taki odstęp czasu na kolejne tomy :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2004, 06:31:26 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #224 dnia: Października 11, 2004, 08:19:44 pm »
Ni tylko VGA i Love Hina, ale również marsa przełożyli ;( z sierpnia na październik. Chlip ;(  ;(  ;(  ;(  ijak tu nie być smutnym......... :prr:  

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Manga!!!
« Odpowiedź #225 dnia: Października 11, 2004, 10:21:10 pm »
są sposoby, żeby nie byc smutnym, ale nie znam takowych, bo rzadko sie smuce.
a jak juz jest temat mangi, to moze ktos zna stronke z ktorej mozna sciagnac tomiki Naruto?? Wszystkie (jakie do tej pory wyszly rzecz jasna). jesli to mozliwe, to prosilbym o maile  :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #226 dnia: Października 12, 2004, 03:18:03 pm »
Jest taki temat:
Anime z http: w dziale Manga i anime.. tam sobie znajdź adres do strony "Naruto Chaos" -tam powinny być... ale skany to i tak syf i lepiej kupować orygnał w polsce :D

Cytuj
Ni tylko VGA i Love Hina, ale również marsa przełożyli  z sierpnia na październik. Chlip     ijak tu nie być smutnym......... 
Nom to czyżby Waneko szykowało się do upatku?? GTO też miał być miesięcznikiem i już dosyć długo nie wydają 9 tomu :unsure:

Tak pozatym to Great Teacher Onizuka jest mega konkretne i to kolejna manga na naszym rynku którą musicie jakoś dorwać, świetna postać głównego bohatera, który jest wyjeban** nauczycielem :D , chodzi po pokoju nauczycielskim i puszcza pierdy do szafek innych nauczycieli :P , oprócz tego bije się z wieloma osóbkami i pogląda majteczki uczennic, i był niezłym gangolem w przeszłości jest to stosunowo nowa manga i strasznie podoba mi się gdy doświadczamy w niej jakichś bliskich nam rzeczy (chodzi mi oto że np. Onizuka idzie po pokoju nauczycielskim i podjarany zabiera innym nauczycielom Karty kolekcjnerskie z Evangeliona", gre Final Fantasy VII, gra na konsoli ktoś w Parappe the Raper'a, fajnie mi się czyta mange w której można znaleźć bliskie nam fanom rzeczy :D
Humor w tej mandze i sama fabuła jest genialna, a o samym Onizuce można pisac godzinami, jego zachowania są miażdżące.. po pierwszym tomie podobało mi się tak średnio ale jak się zaczął 2 tom to wciągnąłem się na maxa :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #227 dnia: Października 25, 2004, 07:26:11 pm »
Przeczytałam dziś 2 tomy Miecz nieśmiertelnego. Rysunki są po prostu PIĘKNE!!!! :)  :)  :)  :)  Normalnie się zakochałam w tej mandze!!!!!!!!!!!!!!! :spoko:  

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #228 dnia: Października 25, 2004, 11:18:32 pm »
A Love Hina w wersji polskiej tak (najdelikatniej mówiąc) schrzanili ! Jak mogli dać Kitsune i Suu(dlaczego nazwali ją Sue ?!) ŚLĄSKI AKCENT ?! To samo się tyczy tego "oficjalego" języka Motoko...poza tym w mandze pojawiają się rażące błędy gramatyczne i stylistyczne...z tego co wiem to -chan daje się młodszym dziewczynom a -kun młodszym chłopakom...DLACZEGO WIĘC MAŁA NARU MÓWI DO KEITARO KEI-CHAN ?! Słowa senpai też nie umieli dobrze użyć(dali PRZED imieniem)...a niektóre teksty po tłumaczeniu stały się strasznie infantylne (angielska wersja, nieoficjalne tłumaczenie R0X0RZ).

PS. Jeśli kogoś to interesuje to robię z kumplem własne tłumaczenie LH bez żadnych akcentów, używając słów takich jak -chan i -kun właściwie i napewno wydamy wszystkie 14 tomów szybciej niż to zrobi Waneko.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #229 dnia: Października 26, 2004, 03:23:00 pm »
Cytuj
...z tego co wiem to -chan daje się młodszym dziewczynom a -kun młodszym chłopakom...DLACZEGO WIĘC MAŁA NARU MÓWI DO KEITARO KEI-CHAN ?!
To akurat ci mogę wytłumaczyć (reszty raczej nie <_< ). Małe dzieci przeważnie w Japonni tytułuja się -chan. Zauważysz to np. czytając X-Clampu, gdzie Kotori, przyzwyczajona od dzieciństwa, zwraca się do przybyłego po paru latach Kamuiego per Kamui-chan (chodz ten ma już jesli sie nie myle, 15 lat).  

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #230 dnia: Października 26, 2004, 06:33:16 pm »
Cytuj
Przeczytałam dziś 2 tomy Miecz nieśmiertelnego. Rysunki są po prostu PIĘKNE!!!!     Normalnie się zakochałam w tej mandze!!!!!!!!!!!!!!! 
O czym fabuła? Są w tej mandze jakieś uczucia? Chodzi mi o to czy ma jakąś dusze, czy może jest bezmyślną sieką pokroju Hellsinga?

Cytuj
A Love Hina w wersji polskiej tak (najdelikatniej mówiąc) schrzanili ! Jak mogli dać Kitsune i Suu(dlaczego nazwali ją Sue ?!) ŚLĄSKI AKCENT ?! To samo się tyczy tego "oficjalego" języka Motoko...poza tym w mandze pojawiają się rażące błędy gramatyczne i stylistyczne...z tego co wiem to -chan daje się młodszym dziewczynom a -kun młodszym chłopakom...DLACZEGO WIĘC MAŁA NARU MÓWI DO KEITARO KEI-CHAN ?! Słowa senpai też nie umieli dobrze użyć(dali PRZED imieniem)...a niektóre teksty po tłumaczeniu stały się strasznie infantylne (angielska wersja, nieoficjalne tłumaczenie R0X0RZ).
Mnie tam się takie tłumaczenie podoba, fajnie przeca mówi Kitsune;] Nom ale oryginału ie czytałem... ty zresztą chyba też nie... no chyba że czaisz japonski, ale może kiedyś sobie zobacze jak to w angli mieli... a do tego że mówi -chan to chyba też się mówi do osoby którą sięstrasznie lubi co ne? a czepianie się oto że senpai jest przed i po to czepianie się na siło... naprawde jest jakaś różnica między daniem przed a po? a szlachetny język Motoko też mi przypasił :)

Przeczytałem wczoraj 5 tom Lov Hina i taki sobie, czasami fajne ale i tak się nierówna z wydawanym przez Waneko GTO... chociaż Keitaro jak zwykle dostawał po pysku :w00t:  a Shinobu niekiedy jest poprostu prześłiczna i można się w niej zakochać mimo jej młodego wieku :wub:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #231 dnia: Października 28, 2004, 07:34:10 pm »
Ja z tego co wiem to -chan dodaje sie jeżeli osoba zwraca sie do koleżanki czy tam siostry a -kun do kolegów (czy tam braci).
A co do mangi maiłem przyjemność czytaćpierwszy tom. Fajne. Można sie pośmiać.
Mam nadzieje że przeczytam jeszcze następone tomy.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Manga!!!
« Odpowiedź #232 dnia: Października 28, 2004, 08:01:42 pm »
dżizas krystas widziałem dzisiaj w empiku mange - yaoi i przyznaje ze pewnie bym kupil, bo rysowane było kozacko, o samurajach, przyjazni itp, patrze a tam scenka jak jacys dwaj glowni bochaterowie <chyba jeszcze bracia na dodatek bo wygladali tak samo> wstaja ze wspolnego lozka :sick: patrze na okladke a tam dzies w kaciku napis YAOI O_o a szkodabo wygladało na fajne gdyby nie ten "epizodzik" :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #233 dnia: Października 30, 2004, 11:37:34 am »
Samuraje? Przyjaźn?Fajna kreska? Dżiazzz to coś dla mnie... uj z tym yaoi, nie pamiętasz tytułu? Jeśli była tylko jdna scenka i nie był tam seksu tylko leżenie w łużku to mi to nie przeszkadza, ważne że jest przyjaźn i samuraje... co to za tytuł??

a ostatnio dostałem od koleżanki wszystkie 3 tomy pierwszej mangi która ukazała się na naszym rynku, jej tytuł to "aż do nieba" i opowiada o... uwaga,uwaga...
Polsce w XVIII i XIX wieku Józef Poniatowski, Kościuszko i inni bardziej znani ludzie dla tych co się interesują polską historią... a się raczej historią nie interesuje, ale ta manga mnie wciągnęła i mimo że jak zobaczyłem kreska to się raczej uśmiechnąłem (manga jest z 90 roku i rysowała ja kobieta-a wiec kreska jest "specyficzna") ale wciągnęło mnie i można się czegoś nauczyć, a do tego autorka troche ubarwiła historie i to wszystko jest bardzo fajne :) .. aha no i okazuje się że mangi mogą być tansze, ten tom ma około 180 stron i kosztował w tamtych latach 8.90zł. ...ja nie wiedziałem że mangi były tak tanie...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Manga!!!
« Odpowiedź #234 dnia: Października 30, 2004, 01:32:12 pm »
tytulu nie pamietam, ale jak bede w empiku w najblizszym czasie to lookne
jeszcze musze powiedziec ze moja siostra mnie przeraza odkad poszla do plastyka O_o kupila sobie Kenshina, chociaz zawsze jak ogladalem anime jakies to mowila ze to jakies goopie jest O_o no ale co tam mam co czytac przynajmniej :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #235 dnia: Listopada 03, 2004, 03:02:22 pm »
Cytuj
tytulu nie pamietam, ale jak bede w empiku w najblizszym czasie to lookne
Chyba to widziałem.... kreska mi się raczej nie podoba... jakaś taka lipna.. ale mniejsza o to... przekartkowywałem sobie przez pierwszą połowe mangi i jakoś to na luzie przyjmowałem... mówie eeee to yaoyoi(czy jak to się pisze :shu: ) nie jest takie straszne, raz czy dwa ktoś tam kogoś raptem pocałował... jehali chyba nawet ze sobą ale niezauważyłem czy to facet z facetem bo twarze mieli takie nie pewne... w każdym razie koleś był na górze i jechał od przodu a nie od tylca więc to raczej była kobita... mniejsza o to...w drugiej połowie mangi zobaczyłem jakichś wyjeb*w co to mają na łowie takie kocie uszka i zaczeli do siebie podchodzić i mieli się już chyba smyrać... więc mówie:"łooooołłł takim zjebem to ja jeszcze nie jestem" i zamknąłem tę mange i poszedłem spowrotem do budy (bo byłem na 1 lekcyjnej blałce)... jeśli ktoś by nie był pewny to: Nie!! nie interesuje mnie ten tytuł :/

Cytuj
jeszcze musze powiedziec ze moja siostra mnie przeraza odkad poszla do plastyka  kupila sobie Kenshina, chociaz zawsze jak ogladalem anime jakies to mowila ze to jakies goopie jest  no ale co tam mam co czytac przynajmniej 
Ale ona tego Kenshina to chyba nie kupiła ze względu na ładną kreske i chęć podszkolenia swojego talentu... bo kenshin raczej lipną kreske ma w porównaniu z innymi tytułami... wogóle puki co to Kenshin jest taki se... spodziewałem się czegoś lepszego... choć drugi tom zdecydowanie lepszy niż pierwszy... ale, still myślalem że będzie lepszy

a ta manga "aż do nieba" to zajebista była i w życiu nie przypuszczałem że mnie zainteresuje polska historia... heh to ciekawe że dopiero mnie historia mojego kraju zainteresowała jak przedstawiła mi ją japońska kobieta będąca mangaką... a akcja gdy Józef Poniatowski po śmierci swojego ojca przytulał kochanke swojego ojca jak matke i oboje opłakiwali jego śmierć żądziła maxymalnie bo podczas płaczu darli swoje imiona i Józe wołał aby wratka go przytuliła jeszcez mocniej i wkońcu wylądowali w łóżku... przyznam że nawet si ę podnieciłem przy tym :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2004, 03:02:49 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Manga!!!
« Odpowiedź #236 dnia: Listopada 03, 2004, 03:30:59 pm »
Cytuj
Ale ona tego Kenshina to chyba nie kupiła ze względu na ładną kreske i chęć podszkolenia swojego talentu... bo kenshin raczej lipną kreske ma w porównaniu z innymi tytułami...
no wlasnie to mnie przeraza, taki ćwok sie manga nagle zainteresowal? :P
hmm a mi sie Kenshin podoba :P

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #237 dnia: Listopada 03, 2004, 08:41:54 pm »
Cytuj
jeszcze musze powiedziec ze moja siostra mnie przeraza odkad poszla do plastyka O_o kupila sobie Kenshina, chociaz zawsze jak ogladalem anime jakies to mowila ze to jakies goopie jest O_o no ale co tam mam co czytac przynajmniej :P

 
przepraszam, ale gdzie poszła do plastyka (a może ja ją znam), zaś jeśli chodzi o kreske Kenschina to jest OK :spoko: . Da się żyć. Proporcje są i w ogóle. A w mangach ja po prostu uwielbiam tłuczkę na broń białą :grin:  :grin:  :grin: .

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Manga!!!
« Odpowiedź #238 dnia: Listopada 03, 2004, 08:44:50 pm »
w Gdyni dokladniej w orłowie  

Offline alex_1989

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • http://www.kowal.webkonto.us/
Manga!!!
« Odpowiedź #239 dnia: Listopada 03, 2004, 08:52:59 pm »
Ja bym powiedział :
Ichigo 100%
Naruto (mam wszystkie)
Love Hina
Real
 <_<  <_<  <_<
I to na tyle ale mam o wiele więcej
Po co sygnatura po prostu link
www.kowal.webkonto.us


Knight Online
user: alexpoland
JOB: Besserker
Rasa: ArchTuarek
Serwer: DIEZ1 czasem DIEZ2
Level: 30
Kasiorki mam: niedużo
Klan : Zakon_switu

druki char:
name: alexpoland_2
JOB: Hunter
:Rasa: Tuarek
Kasiory: 21K
Klan: nikt mnie nie chce