Autor Wątek: Manga!!!  (Przeczytany 64876 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #140 dnia: Lipca 12, 2004, 02:33:27 pm »

 DarkM... widziałem tego Kenshina - według mnie pewny kandydat na oskara... świetna fabuła.. naprawdę świetna.. ale mówmy tu o mandze oki?
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2004, 11:24:09 am wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #141 dnia: Lipca 12, 2004, 05:59:37 pm »
Dzisiaj kupiłem sobie drugi tomik Hellsinga. Fajnie się czyta(nie szczędzą słów i krwi) i mam zamiar zamówić sobie pierwszy tom. Z tego co pamiętam z Vivy to manga jest prawie identyczna z anime.

BTW. Jeśli ktoś wie skąd ściągnąć anime w formacie .mpg lub .mpeg to niech da znać.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #142 dnia: Lipca 12, 2004, 10:51:48 pm »
Panowie i panie powiedzcie mi w jakich sklepach internetowych qpujecie mange :P
]


Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Manga!!!
« Odpowiedź #143 dnia: Lipca 13, 2004, 12:06:14 am »
hmmm.. ja osobiscie nie kupujęm, ale mój kumpel zawsze u mnie składa zamówienia i na mnie grrr... przynajmniej pierwszy zawsze przeczytam hehe

a zamawia zawsze stąd -->> http://www.jpf.com.pl/
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2004, 12:07:14 am wysłana przez RadicaL.EdwarD »
bla

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #144 dnia: Lipca 13, 2004, 02:15:39 pm »
Najlepiej zamawiać u wydawnictw bo zawsze będziesz miał rabat :)

Wydawnictwa w naszym kraju to:
-JPF: http://www.jpf.com.pl/

-Waneko: http://www.waneko.com.pl

Jest jeszcze egmont który bardziej zajmuje sie komiksami ale mangi tez ma w ofercie (świetny i niezapomniany Eden ;( ) i kilka innych wydawnictw które raczej wydają pojedyncze mangi...

Ale ja i rak kupuje zawsze w Księgarniach Matras

Aha Hellsing (manga) rózni sie od Anime... pierwsze tomy nie zabardzo ale reszta takpodobno) no i w mandze masz dodatki... świetne dodatki opowiadające o tej specjalne grupie kśiężulków :P

Devil: Berserek (manga) nie został wydany w polsce (to odpowiedz z innego tematu)
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2004, 02:18:06 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #145 dnia: Lipca 13, 2004, 03:24:14 pm »
Ja mangi zamawiam jedynie z http://www.jpf.com.pl/ . Można tam zamówićmanigi także z reszty wydawnictw.
A co do mangi berserka to ponoć J.P.F. ma zacząćwydawać.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #146 dnia: Lipca 16, 2004, 11:28:18 am »
Jak chcesz mange uczuciową to poczytaj sobie "Brzoskwinię"(tu uczucia co chwilę sie pojawiają a przy okazji jest w niej dużo humoru) lub "Island"(choć tam trzeba bardziej się wysilić by zobaczyć jakieś uczucia)ale to zależy od twojego wyboru Gipsi.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #147 dnia: Lipca 16, 2004, 11:34:16 am »
Cytuj
Ale ja i rak kupuje zawsze w Księgarniach Matras
Ta...ja też niedawno go znalazłem...tam jest chyba najwięcej mang w całych Gliwicach. Szkoda tylko, że mangi tak dużo kosztują...
Cytuj
Aha Hellsing (manga) rózni sie od Anime... pierwsze tomy nie zabardzo ale reszta takpodobno) no i w mandze masz dodatki... świetne dodatki opowiadające o tej specjalne grupie kśiężulków :P
Co więc lepsze ? Anime czy manga ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #148 dnia: Lipca 16, 2004, 01:20:02 pm »
Yuzuriha: Chyba zaniedługo zdecyduje się na Island :) ..a co do Brzoskwinki czy to nie nazywa się czasem po angielsku Aplesead??

Solidus:Ano szkoda że tyle... ale jak kupujesz powiedzmy jedną mange to 1 tom na 2 miesiące nie jest dużym wydatkiem... ja rezygnuje czasami z piwka powiedzmy... a Ty (jeśli chcesz kupować ofkoz) też napewno masz jakąs rzecz z której mógłbyś zrezygnować... Co do Matrasa:Dlaczego w naszym zrytm mieście są 2 Matrasy koło siebie??? :o  Nie moge tego pojąć... ostatnio zrobili drugi na zwycięstwa... a przecież całkiem niedaleko (3om.) jest drugi (ten w którym zawsze kupowałem i będe nadal) czyżby nasze miasto było tak arystokratyczne że tyle osób czyta książki :P  3sprawa... dla mnie lepsza jest manga Hellsing... pisałem o tym w topicu "Hellsing" jak chcesz wiedzieć czemu przeczytaj poprostu moje posty z tamtego Topicu :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #149 dnia: Lipca 16, 2004, 01:48:45 pm »
Nie Gipsi po angielsku nazywa się"Peach Girl"(sorki jeśli zrobiłam jakiś błąd w pisowni[ach ten angielski])
Aplesead to manga raczej o robotach i policji,kiedyś też czytałam.

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #150 dnia: Lipca 16, 2004, 03:38:13 pm »
A ja se znalazłem taką mange, że wczoraj przeczytałem wszystkie 11 ( na 15) przetłumaczonych tomów. Manga wypas. Czekam na kolejne tomy. A \ch mówi o mandze pt. I''s.

I jeszcze przeczytałem sobie pierwsze 6 rozdziałów (tylko tyle jak narazie przetłumaczone) Kindgom Hearta. Naprawde fajne. Jak gra zresztą.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #151 dnia: Lipca 17, 2004, 10:05:27 pm »
No dobra u nie chyba zaniedługo wyląduje "Island"... zastanawiałem się pomiędzy Love Hina a Islandem właśnie ale Love Hina kupił kumpel i dzisiaj sobie Love poczytam :) (tylko trochę kaplica bo chyba cały pierwszy tom był opublikowany w Manga Mixie ;(

Oprócz tego wreszcie mam Battle Angel Alite tom 3 i 4 :grin:

A co do "I's" to na razie nie chce sciągać mając nadzieje żę JPF  wyda tęmange bo podobno mają wydać cosik od Katsury Masakazu... a ja jestem fanem Video Girl Ai więc mam nadzieje że dadzą I's albo DNA2 :shaun:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #152 dnia: Lipca 18, 2004, 01:10:17 pm »
Ja czytałam ostatnio Tsubasa: Reservoir Chronicle. Fajna manga. Pomieszane z poplątanym... Jest to wszystko co do tej pory Clamp wymyślił; Sakura, jej brat i Yukito (z CCSakura), Sorata i Araschi (X), Chii (Chobits), Mokona (MKRayearth), wiedzma wymiarów (XXXCholic) itp, itd....... Słowem coś co już było poddano obróbce i zrobiono dobrą mangę.  

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Manga!!!
« Odpowiedź #153 dnia: Lipca 18, 2004, 02:10:56 pm »
a ja sobie czytam ostatnio Full Metal Alchemista(skany z netu :P ) i jest IMO o wiele lepszy niż anime, bo odjęto cały humor i jest taki hmm smutny, przytłaczający i wogóle.(dziwne bo prawie zawsze jest tak że to manga jest humorystyczną wersją danego anime :P )

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #154 dnia: Lipca 18, 2004, 02:17:53 pm »
A teraz (z 10 minut temu ) ściągnąłem pierwsze odcinki pierwszego tomu Triguna... manga ostro różni się od anime...ale też jest zajebista.... chyba muszę kogoś z JPFu poszantażować, żeby wydali ją u nas w tomikach....
Kame Hame Ha

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 18, 2004, 05:28:44 pm »
Manga triguna faktycznie różni sięod anime. I chyba nawet bardziej mi sie podoba.
 

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #156 dnia: Lipca 19, 2004, 12:47:37 pm »
Przeczytałem 2 tomy Love Hina i powiem że sop[dziewałem się czegoś więcej... owszem fajnie się czyta czasami są uczucia i nawet dużo do śmiechu... najlepsze są maski Keitaro.. na przykład ta do zdjęcia do egzaminu którą póżnie  pokazał też do nauczyciela żeby potwierdzić tożsamość :lol:  Musze też powiedzieć że świetne jest tłumaczenie... zastosowanie gwar u 2 dziewczyn jest bardzo dobre :)  Reasumując bardzo dobra manga :grin:  Agha może jestem pedofilem ale bardzo podoba mi się Shinobu, ta mała dziewczynka co to się zakochałą w Kintaro... jest taka KAWAIIIIIIIIIIIII :grin:

Przeczytałem także 2 pierwsze tomy "Mars" z wydawnictwa Waneko i powiem tak: Niby romans... ale jest naprawde świetny fabuła jest bardzo ciekawa i do tego postać głównego bohatera którego wzrok i obojętność czasami spraia że ciary przechodzą po plecach... świetna postać i do tego jeszcze koniec drugiego tomu... ech koniecznie musze przeczytać 3... powiem tylko tyle że główny bhater poszedł do szpitala psyhiatrycznego żeby pogadać o tym iż jego choroba nie została jeszce wyleczona i wtedy przypomina sobie bardzo bardzo ciekawe (i smutne ja niewiem jakbym się zachował gdybym coś takiego widział :shu: ) przeżycie... kreska jest strasznie dziwna... ale tutaj chodzi o fabułe... jak dla mnie jest super... życie licealnej młodzieży :)  czyli znowu o przyjażni, to co Gipson lubi najbardziej ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2004, 12:49:16 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #157 dnia: Lipca 19, 2004, 07:56:30 pm »
Na http://www.otaku-universe.com/~strefani/ rousza nowy projekt :D  Houshin Engi  czyli Soul Hunter :D  Narazie jest tylko połowa pierwszego rozdziału, ale niedługo ma byćwięcej. Wypas. Nie moge obejżeć anime to choćaż se mange przeczytam :devil: .

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #158 dnia: Lipca 21, 2004, 03:29:21 pm »
Gipsi, ja już jestem po siedmiu (a może i ośmiu) tomach Marsa..... im dalej tym się z niego robi coraz bardziej zagmatwane romansidło... ale nawet dobrze się to czyta. Niby ma w sobie coś z telenowel, ale mimo wszystko jest o dwa nieba lepsze i bardziej wciągające.... ale póki co to nie będę ci nic spoilerował, bo jeszcze stracisz przyjemność z czytania...
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #159 dnia: Lipca 22, 2004, 12:58:32 pm »
No to dobrze "Deruku Kuroudo" :)  Bo zaniedługo chyba przeczytam resztę więc lepiej nie spojleruj :)

A teraz taki test (Coś takiego było już o Soull Caliburze ale ja nie mam zamiaru robić osobnego tematu a że wole bardziej mange Naruto od Anime... to wklejam to tutaj):Kim z Naruto jesteś

http://www.orangeday.net/kakashi/quiz/

Mi wyszedł Kakashi i w sumie się zgadza nawet bardzo... on jest chyba najbliższą mi postacią z Naruto
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2004, 01:00:40 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?