Autor Wątek: Final Fantasy XII  (Przeczytany 59658 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #160 dnia: Grudnia 16, 2006, 03:35:49 pm »
Tak BTW to utworzyłem w Helpie temat w ktorym mozna prosic o pomoc w przejsciu FFXII wiec kolejne pytania odnosnie przejscia gry kierujcie juz tam, a tutaj niech bezie temat o opiniach czy tam ogolnie jakiejs dyskusji na temat FFXII tak jak to ma miejsce z innymi finalami.

Link do Helpa dla FFXII:
http://squarezone.pl/smf/index.php?topic=1744.new#new


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #161 dnia: Grudnia 16, 2006, 05:16:39 pm »
Proponuje usunac ankiete z tematu ;]

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 16, 2006, 05:22:41 pm »
a czemu, co w niej jest złego?? w sumie mozna ją interpretowac także jako opinie po ukazaniu sie ff12 :P np ja nie widziałem gry na oczy i uwazam ją za pomyłkę (to tak abstrakcyjnie mówię :F )
Kame Hame Ha

Offline Bober

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
  • Kupo Aya hentaiiii:P Kupo...
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #163 dnia: Grudnia 17, 2006, 05:58:41 pm »
Ostatnio grajac w efefa12 wszedlem na sky pirates den i zobaczylem ze przybylo mi kilka figurek takich jak Reks czy Trickster i Vaan. Wie ktos ile w sumie jest takich figurek do odblokowania?? I ile juz udalo wam sie odblokowac?
A ja je Kokodzambo!!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #164 dnia: Grudnia 17, 2006, 06:44:28 pm »
Ja mam takie:

Reks
Vaan
Balthier
Fran
Basch
Penelo
Basch
Vayne
Chocobo
Trickster
Carrot
Montblanc
Gurdy
Migelo

Większości z tych powyżej trudno jest nie mieć szczerze mówiąc heh... swoją drogą, mam już niecałe 90h na liczniku, podbijam sobie właśnie level do 50tego i szykuje się do walki z Zeromusem (powoli, ale konsekwentnie), mam rozwiniętą większość License Boarda, a nawet nie jestem jeszcze w Archades... kocham tą grę hehe...

Offline Bober

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
  • Kupo Aya hentaiiii:P Kupo...
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #165 dnia: Grudnia 17, 2006, 06:56:50 pm »
Ja mam 71h gry, 3 postaciami 52 lvl (Vaan Fran i Ashe) i jestem przed ostatnia lokacja:P oraz wiekszosc czarow. Ale teraz chce porobic mob mission i poszukac ostatecznych broni jak Excalibur Zodiac Spear i co najwazniejsze luk dla Fran:P
A ja je Kokodzambo!!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #166 dnia: Grudnia 17, 2006, 07:13:21 pm »
http://www.gamefaqs.com/console/ps2/code/459841.html - tutaj jest wyjaśnione jak zdobyć te figurki.
Aha...o co dokładnie chodzi z tymi Chainami ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2006, 07:14:11 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #167 dnia: Grudnia 17, 2006, 07:31:44 pm »
Chain ci rośnie, jak zabijasz ciągle te same potwory. Jak ci urośnie dostatecznie wysoko, to masz większą szanse na wypadanie loot'ów, a do tego loot'y wypadają lepsze, jest ich więcej, a za ich zbieranie może dać losowy efekt: odnowa HP, odnowa MP, status protect lub shell na jedną lub wszystkie postacie. Dobre, jak nabijasz sobie level w lokacji pełnej tego samego gówna. Za 50 chain'ów dostaje się jedną figurke Montblanc'a, poza tym nic ciekawe. Mój największy chain to 210, jak sobie level nabijałem w Lhusu Mine na szkieletach...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #168 dnia: Grudnia 17, 2006, 07:32:15 pm »
Ja narazie jestem w drodze do Giruvagen. Główny team to Vaan, Fran i Bash (po 58 lv), reszta po 40. mam 18 Marków ciachniętych. License Board cała górna połowa i połowa dolnej u każdego.
Chainy zbierasz zabijając ten sam gatunek potworów (np. same szkielety). Im większy chain, tym więcej przedmiotów potworek zgubi (lub też da bonus w postaci leczenia, nałożenia Protect lub Shell).
Teraz odemnie pytanie: Czy jest jakiś inny sposób, by zdobyć Zodiac Spear, jeśli się niechcący te skrzynki zdejmie??
I'm in Space!

Offline kajojeq

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
moje postacie
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 22, 2006, 10:18:21 am »
gram pierwszy raz w FF i mi się spodobało ale jako nowicjusz pewnie źle coś robie:
basher-20 katana która spadła z potworka i ma 59 ataku
fran-20 łuk 3-eci killer chyba
vaan-20 staff

technik nie używam bo nie rozumiem za bardzo tylko charga i first aid. Jestem już przy ruinach. ze spiro zjebałem bo otwieram wszystkie skrzynki.  >:(
największy chain-160 na blaszakach w czasie alarmu ogólnie to mam 15h grania. i kto mi powie czy z takimi lvlami dam sobie potem rade czy będe musiał chodzić expić jeszcze?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #170 dnia: Grudnia 22, 2006, 11:22:34 am »
Cytuj
z takimi lvlami dam sobie potem rade czy będe musiał chodzić expić jeszcze?

Dasz rade. EXPić praktycznie wogóle nie trzeba w tej grze, ale można bardzo przyjemnie sobie level podbić w paru miejscach.

Cytuj
basher-20 katana która spadła z potworka i ma 59 ataku
fran-20 łuk 3-eci killer chyba
vaan-20 staf

Basch nie Basher hehe... u mnie też walczył Kataną (teraz ma Save the Queen), Fran łukiem tłucze od początku, pewnie do końca, a Vaan jak walczył jednorękim, tak dalej walczy. Niezaprzeczalnie, miecz jednoręczny jest najlepszą bronią w tej całej grze z jednego prostego względu - pozwala na noszenie tarczy i w większości wypadków jest mocniejszy od noża. Powoli zastanawiam się, czy Ashe i Bascha w ten zestaw nie uzbroić.

Cytuj
technik nie używam bo nie rozumiem za bardzo tylko charga i first aid.

Z technik tylko kilka się przydaje, reszta to kupa. Oczywiście, podstawa to Steal, od tego walke z prawie każdym boss'em zaczynam ([SPOILER]dobrze, że skumałem się o co chodzi z Gilgameshem jak go tłukłem, bo bym teraz Genji Shield ani Genji Armlet nie miał heh[/SPOILER]). Dobry jest też Telekinesis, Shades of Black, no i oczywiście przezajebista Libra, bez której wogóle do dungeon'ów nie wchodze (bo mi zaraz pułapki w ryj wybuchają heh). Innych przydatnych sobie nie przypominam (ale pewnie są, tylko ja poprostu nie korzystam)

Cytuj
Ze spiro zjebałem bo otwieram wszystkie skrzynki.

Tego nie zczaiłem.

Cytuj
największy chain-160 na blaszakach w czasie alarmu

Beznadziejne miejsce na EXP'ienie IMO. Mój największy chain to 210 na szkieletach w Lhusu Mine (byłoby więcej, ale musiałem na uczelnie wychodzić).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2006, 11:32:22 am wysłana przez Tantalus »

Offline Bober

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
  • Kupo Aya hentaiiii:P Kupo...
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #171 dnia: Grudnia 22, 2006, 11:30:03 am »
Oraz przydatna technika jest Gil Tos (9999 dmg):P
A ja je Kokodzambo!!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #172 dnia: Grudnia 22, 2006, 11:38:55 am »
Możliwe heh.. ale mi za bardzo na pieniądzach w tej chwili zależy, aby nimi rzucać na lewo i prawo hehehe... ledwo uciułam pare tysiaków po wycieczce po Necropolu, czy innym zabawnym miejscu, to od razu mi jakiś sprzęt na bazarze wyskakuje, który wypadałoby kupić.

A właśnie, taka jedna sprawa. Czy możliwe jest, aby Rare Game wyskoczył więcej niż raz? Mowa o tych Rare Game'ach, które mają mniej niż 5 gwiazdek w bestiariuszu. Zdarzyło się to wam z czymś kiedyś? Bo mi wczoraj Helvinek (czy jak tam wabił się ten fioletowy koń z Necroholu, co ma 99999HP) drugi raz wyskoczył (za pierwszym razem jak mi wyskoczył, to cholera prawie zginąłem, bo jednocześnie się na mnie jeszcze 2 Elvorety rzuciły i Deathscythe, którego poszedłem zabić heh).

Wczoraj wygrałem z Zeromusem. Nie będę spoilerował gdzie jest, ani jak z nim walczyć, ale powiem wam, że pomimo tego, że mam 58lv u wszystkich, najlepszy dostępny sprzęt (u niektórych jeszcze lepszy) i miałem wykupione na maxa X-potionów, Phoenix Down'ów i Remedy, ledwo wygrałem z chamem. I to nawet nie przez to, że był jakiś megapotężny (Exodus był chyba silniejszy od niego), ale walka była technicznie skomplikowana i ledwo nadążałem z ożywianiem postaci. Po raz kolejny potwierdziło się, że aby wygrywać takie walki potrzebne są wszystkie postacie, a nie tylko 3 napakowane.

Offline Bober

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
  • Kupo Aya hentaiiii:P Kupo...
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #173 dnia: Grudnia 22, 2006, 12:20:58 pm »
Co do tego konika to owszem jest sposob na chainy na nim:P Co do zeromusa to ja go pobilem majac 50tys. 50 x potion i 50 lvl:P ale nie powiem ze dopiro za 2 podejsciem udalo mi sie go zabic:) teraz bede sie szykowal na tego co jest w Necro.
A ja je Kokodzambo!!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #174 dnia: Grudnia 22, 2006, 01:18:32 pm »
Cytuj
Wczoraj wygrałem z Zeromusem. Nie będę spoilerował gdzie jest, ani jak z nim walczyć, ale powiem wam, że pomimo tego, że mam 58lv u wszystkich, najlepszy dostępny sprzęt (u niektórych jeszcze lepszy) i miałem wykupione na maxa X-potionów, Phoenix Down'ów i Remedy, ledwo wygrałem z chamem. I to nawet nie przez to, że był jakiś megapotężny (Exodus był chyba silniejszy od niego), ale walka była technicznie skomplikowana i ledwo nadążałem z ożywianiem postaci. Po raz kolejny potwierdziło się, że aby wygrywać takie walki potrzebne są wszystkie postacie, a nie tylko 3 napakowane.

Ja też miałem z nim problem. Po tym jak musiałem resetnąć grę, bo wszystkim narzucił Slow (wtedy zaomniałem o Remedy :(. Ochroniłem się przed nim zakładając akcesoria chroniące przed Slow (tylko jedna postać obrywała, bo miałem tylko 2 sztuki). Jedyna plama na honorze, to urzycie jednokrotne Quickening, by oczyścić nadmiar szkieletów. Naszczęście po tym się uspokoiły było z górki. Przy nim nie robiłem żadnych zmian i pokonałem go główną trójką (Vaan, Basch, Fran). Wiem jestem szalony. Nie chce wiedzieć co będzie z Chaos jak on ... (o Zodiac nie wspomnę).
Co do Ecuipment, to Vaan poczatkowo machał długim patykiem (nie spear), teraz wróciłem do miecza i tarczy, Fran miota łukiem, a Basch siekara/młot (może i losowy DMG, ale jak się trafi ...). Reszta, Balthiere pistolety, Ashe Miecz i tarcza, a Penelo Nożyki (i tak ma kiepski STR, więc niech nadrabia szybkością).

A nie wie czasem kto od czego zależy, czy Esper na końcu użyje swej zabujczo - kończącej techniki (Ovedrive)?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2006, 01:20:17 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline Bober

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
  • Kupo Aya hentaiiii:P Kupo...
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #175 dnia: Grudnia 22, 2006, 02:31:48 pm »
Esper, ktorego my przyzwiemy? Jak zauwazylem to chyba sa 2 przyczyny - ilsc dmg jaka zebral lub miajacy juz mu czas "bytu na ziemi".
A ja je Kokodzambo!!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #176 dnia: Grudnia 22, 2006, 07:31:52 pm »
Z tego co wiem, to jeżeli ma poniżej 3 kropek czasu, to jak będzie miał HP na critical użyje specjala.

Cytuj
Co do tego konika to owszem jest sposob na chainy na nim:P Co do zeromusa to ja go pobilem majac 50tys. 50 x potion i 50 lvl:P ale nie powiem ze dopiro za 2 podejsciem udalo mi sie go zabic:) teraz bede sie szykowal na tego co jest w Necro.

O, a ja właśnie rozkminiam jak dorwać tego gnoja z Necroholu... ale nie mówcie mi nic, już jestem na dobrej drodze, przypuszczam, że przed świętami mogę go już mieć skrojonego, więc cichosza, nic nie chcę wiedzieć (jakby co to wiecie.. "color=#cccccc" dla ciemnego posta lub "color=#e6e6e6" dla jasnego i oznaczcie spoiler jak ja w trivii). Tylko głupio troche tak mieć pierwsze trzy espery, a następne już 10ty i 11ty (pewnie ten w Necroholu będzie nr. 12, co? Wszystkich jest chyba 13cie)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #177 dnia: Grudnia 23, 2006, 12:56:50 pm »
Tylko głupio troche tak mieć pierwsze trzy espery, a następne już 10ty i 11ty (pewnie ten w Necroholu będzie nr. 12, co? Wszystkich jest chyba 13cie)

Powodzenia w zdobywaniu Zodiaca. Już same potworki w lokacji, gdzie przebywa, są nieźle napakowane.
I'm in Space!

Offline Ayaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 15
  • Kyaaah! Hentaiiiii!!!!! :P ;)
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #178 dnia: Grudnia 23, 2006, 06:59:57 pm »
hehe... Dla mnie najlepszym Esperem jest Zalera i chyba jeszcze Mateus.. takie śliczne bestie.. nyo, szkoda tylko że ta wredna małpa Zalera jest no powiedzmy...  trudna do zdobycia  ;D   :'(  :'( :'(
If you're strong enough there is no limits for you

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #179 dnia: Grudnia 23, 2006, 07:11:03 pm »
Zalera nie mam jeszcze (nic nie mówcie gdzie jest, bo zabije), ale już wiem gdzie jest Chaos... znaczy nie no, wiedziałem od początku, ale teraz mogę się tam dostać w końcu... dzisiaj go załatwię.

Powiedzcie mi tylko jedno. Ile jest summonów obowiązkowych do zdobycia, pomijając Beliasa i Mateusa? Samą cyfre rzućcie, nie muszę znać ich nazw (większość znam pewnie i tak z FFT lub FFT:A)