Autor Wątek: Final Fantasy XII  (Przeczytany 59655 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #100 dnia: Września 05, 2006, 03:46:22 pm »
Ja się zapytam tylko, czy SE zmieniło "dizajnera" postaci do FF'ów ? Bo od FFX gł. postać męska wygląda strasznie "pedziołkowato". A FFXII to chyba apogeum pedziołkowości i zniewieściałości głównobohaterskiej. Wolałbym, żeby gł. bohaterem była albo postać pokroju Clouda/Squalla, albo (WKOŃCU) jakaś starsza pokroju Aurona. Ofkoz nie chodzi mi o charakter. Mógłby także wkońcu mieć obu rodziców żywych...
<czeka na flejm wannabe-biszonenów>
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2006, 03:46:46 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #101 dnia: Września 05, 2006, 05:29:10 pm »
ano, faktycznie główny dizajner postaci został zmieniony i w ffxii postaci autorstwa pana nomury już nie uświadczymy. Nie mogę wygrzebać z zakamarków pamięci nazwiska nowego projektanta postaci, ale wiem, że nomura to na pewno nie jest (co zresztą można zobaczyć chociaż po różnicach stylu...)

A swoją drogą, głównego bohaterea ff pokroju aurona raczej nie uświadczymy, bo prawda jest taka, ze fani wole bishoneńskiego nastolatka niż faceta przechodzącego kryzys wieku średniego.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #102 dnia: Września 06, 2006, 12:29:58 am »
Cytuj
ano, faktycznie główny dizajner postaci został zmieniony i w ffxii postaci autorstwa pana nomury już nie uświadczymy. Nie mogę wygrzebać z zakamarków pamięci nazwiska nowego projektanta postaci, ale wiem, że nomura to na pewno nie jest (co zresztą można zobaczyć chociaż po różnicach stylu...)
Nomura to ten, co np. teraz do FFV Advance robił artworki ? Jeśli tak, to dobrze, że nie robił designu postaci, bo mało lubiłem jego styl. Postacie wyglądały jak jakieś anorektyczne ćpuny i rzadko kiedy przypominały te z gry.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #103 dnia: Września 06, 2006, 12:37:44 am »
Artworki, do prawie wszystki FF, w tym do FFV robił Yoshitaka Amano. Ten właśnie z takim bladym, anorektycznym stylem. Nomura pracuje nad kompilacją FF i nad Kingdom Hearts'em. A nad Final Fantasy XII pracuje jeszcze inny koleś, co się zwie Akihiko Yoshida. Pracował razem z Matsuno (twórcą FFT, VS i FF12) już pare razy wcześniej, przez co reżyser go właśnie zatrudnił. Gość ma dosyć charakterystyczny styl rysowania, szczególnie widoczny po sposobie rysowania oczu. Chociaż cała sylwetka dowolnej postaci z FF12 wygląda realistycznie, wystarczy spojrzeć na oczy, żeby zobaczyć, że to nie ten sam gość, co z FFX, czy Kingdom Hearts.

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #104 dnia: Września 29, 2006, 02:30:04 pm »
Moje pytania do FF12 (jeśli ktos jeszcze grał):

1. Jak przedostać się do niedostępnej części Necrohol of Nabudis, gościu przy pomoście?
2. Jak odwalić kamień, blokujący przejście od strony wioski w Mosphoran Highwastle?
3. Co zrobić żeby otworzyć zablokowane drzwi w Nabreus Dreadlands?

Mam jeszcze pytania jak zdobyć kilka ostatecznych broni, pancerzy, akcesoriów, czarów i esperów, ale to mi stanowczo wystarczy?

PS. widziałem zakończenia FF12 i fabuła wcale nie powala. Na początku chciałem dać 9, potem 10, ale ostatecznie chyba będzie 9. Zresztą przeczytacie wszystko w recenzji :)

Offline Yoruno

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
    • http://www.ffblogs.blog.onet.pl
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #105 dnia: Września 29, 2006, 09:48:38 pm »
Final jak Final !! i to samo będzie z XII.poprostu to zwykły final.
What the...??



I'm ninja.I love genjutsu.It's cool.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #106 dnia: Września 29, 2006, 09:50:21 pm »
A widziałeś chociaż, Yoruno? Bo ja miałem okazje pograć i powiem, że to nie jest jakiśtam fajnal.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #107 dnia: Września 29, 2006, 11:28:21 pm »
FFXII nie jest "Fajnal jak fajnal" ;/ No ale kto nie gral... ani nawet nie czytal pewnie o grze ten nie bedzie mial pojecia o so chosi...
W kazdym razie dziwie sie Ashowi ze chcialo mu sie grac w japonskiego FFXII no ale jednoczesnie gratuluje zapalu... wciaz twierdze ze nie powinno sie oceniac fabuly gry ktora sie przechodzilo w niezrozumialym jezyku ale to juz tylko moje odczucia osobiste. Wazne ze juz ukonczyl a my tez juz bedziemy mogli grac za nie tak dlugi czas.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #108 dnia: Września 30, 2006, 09:07:18 pm »
a no przeszedłem i żeby nie być gołosłownym zamieszczam dla Was dwa teksty na temat FF12 w tym dziale, w sumie sa to tylko Mist Knacks i liryki Kiss me Goodbye, ale na kolejny update bedziecie mogli czytac i oceniac... ponad 100 godzin grania daje naprawde spore pojecie o grze i systemie, mniejsze o fabule, ale mimo to moge  powiedizec, ze jesli doczekacie juz premiery amerykańskiej albo aż europiejskiej to bedziecie mieli w co grać...

W grze mozna zdobyc wiele rzeczy, a przez 100 godzin zdobylem w sumie niewiele:
3 postacie 73lv okolo 4000HP, 3 postacie 46lv okolo 3000HP,
7/13 esperów,
3/30+ mob hunt,
20/80 rare monsters,

brakuje mi jeszcze 7 różnych czarów, kilku najlepszych akcesoriów, pancerzy i broni, ale nawet nie wiem gdzie ich szukac...

Jeśli uważasz, że to kolejny niczym nie wyróżniający się Final to jesteś w błędzie, bo to i tak nie wszystko...

Jako gracz masz jeszcze do dyspozycji Gambit System, który na kilkadziesiat zaistaniałych sytuacji pozwoli wykonać konkretne akcje.

Daje tej grze solidne 9/10, a o wszystkim możecie przeczytać w recenzji gry.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2006, 09:08:33 pm wysłana przez Ashley Riot »

Offline Proboszczo

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #109 dnia: Października 03, 2006, 01:32:27 pm »
Witam.
Pogrywam właśnie w Finala i mam pytanie. Czy 'chainy' wykonuje się samemu, czy nasz bohater sam skleja takie combosy ? Kilka razy udało mi się (?) zaaplikować przeciwnikowi 7 chains, ale nie wiem czy to moja sprawka czy łud szczęścia. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #110 dnia: Października 03, 2006, 09:16:43 pm »
Jeśli chodzi o hity podczas zwykłego starcia to postacie wykonują je samodzielnie i nie możliwości, aby zrobić coś takiego samemu. Możesz ewentualnie założyć jeden z akcesoriów, który zwiększa szansę zrobienia takiego combo...

Ja maksymalnie mialem 5Hits podczas zwyklej walki, ale udało mi się kiedyś zrobić 10Hits Mist Knacks...

Czy odwiedzałeś już Subterra - Origins of Darkness albo zdobyłeś czary Brave, Faith lub ten zakładający Bubble? Ewentualnie czy zdobyłeś jakies akcesoria z 16lv i wyżej?

Offline Proboszczo

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #111 dnia: Października 04, 2006, 07:05:57 am »
Gram dopiero od wczoraj :) Ale jak przystało na serię FF, Będę się starał wszystko wymaksować (o ile to możliwe) Narazie przyłączyłem do drużyny panienkę i nabijam poziomy co by łatwiej było potem
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2006, 07:06:38 am wysłana przez Proboszczo »

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #112 dnia: Października 04, 2006, 11:01:43 pm »
nie warto nabijać poziomow samymi Penelo i Vaanem na początku (tez tak robiłem za pierwszym razem), ale potem grając drugi raz na potrzeby opisu, szedłem ciagle do przodu, aż do Barheim Passage, tam u Baangi kupilem niezbedne czary i wyposażenie...

Te wilki wokół Dalmasci mają niewielkie EXP, chyba, że chcesz zdobyć sobie trochę LP, to inna sprawa. Na początku cieżko ogarnąć, co się z czym je... Osobiście czałość gry przeszedłem tylko z magią leczącą i Attack... Wogóle nie używałem Gambit System oraz z Skills, uzywałem tylko podstawowego Attack on Enemy... ale z czasem mozna się wszsytkiego nauczyc

Offline Proboszczo

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #113 dnia: Października 05, 2006, 07:04:13 pm »
Mam jeszcze jedno pytanko.
Czy loot ma jakieś konkretne zastosowanie ? Może są potrzebne, aby wyrabiać lepszy oręż.. ? Mam tego trochę w plecaku, a mógłbym sprzedać za niemałą sumkę.
Dzięki :)

Rad jestem, że na necie nie znalazłem żadnego opisu, granie bez niego sprawia wieeelką frajdę :]

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #114 dnia: Października 06, 2006, 11:22:39 pm »
Co to jest loot ?? Grasz w wersję japońską bez opisu  ke? a gdzie doszedłes ?? do Rabanastre ? czy już na pustynie za miastem  ;) Ja sprzedawałem wszystkie package po przeciwnikach... ale uwaga, bo w nich są także Telepo Stone

Offline Proboszczo

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #115 dnia: Października 07, 2006, 08:53:51 am »
Loot są to itemy, które lecą z pokonanych przeciwników

Jestem w Ogir-Yensa Sandsea i gram w amerykańską wersję po amerykańcku :P
 

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #116 dnia: Października 07, 2006, 09:01:27 am »
Doszły mnie słuchy, że to nie jest wersja finalna, mają coś tam jeszcze odać, a w tej wersji co wypłyneła ponadato sa problemy z save'em

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #117 dnia: Października 07, 2006, 09:24:30 am »
Nie bylbym taki pewien... Skoro gra ma trafiz za kilkanascie dni na polki sklepow to juz jest ukonczona raczej na sto procent. W koncu musi nastapic jeszcze proces produkcji i dostarczenia gier do sklepow. A kilka milionow gier nie wyprodukuje sie chyba w jeden dzien.

Proboszczo zauwazyles aby w twojej wersji byly jakies problemy z czymkowliek? Dziwnie wygladajace zdania po angielsku, brak dubbingu w pewnych momentach albo trudnosci z sejwovaniem? Odpisz koniecznie, mi sie wydaje ze to poprostu taka sciemka jest ze cos sie tam pieprzy zeby ludzie nie siagali gry... ja jeszcze jednak nie sciagam bo i tak czasu nie mam na granie. Po czekam chyba do premiery i pozniej jakiegos ripa sciagne z emule.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Proboszczo

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #118 dnia: Października 07, 2006, 04:51:21 pm »
Nie zauważyłem niczego dziwnego. Wszystko wydaje się być dopracowane. Jedyne co mnie drażni to bossowie, którzy są za bardzo dopakowani :P
Czytając komentarze do tej pozycji można było pomyśleć, że to jednak lipna wersja co jest nieprawdą. Łykać w ciemno :P

Już nic

Edytuj posty, will ya?
ya, ya :)
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2006, 05:57:28 pm wysłana przez Proboszczo »

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #119 dnia: Października 08, 2006, 09:09:46 pm »
Który boss był dla Ciebie dopakowany, bo ja nie miałem problemu z żadnym, no może tylko z jednym w Pharos of Ridorana, który rozwalił mi całą drużynę, a ostaniej postaci zostało 150HP, ale jego też pokonałem.

Problemem był jeszcze ostatni boss, bo jego HP jest naprawde spore... okolo 200 000HP, ale to jeszcze nic, bo Zodiac (ostatni Esper) ma chyba 5 000 000HP  O_o  ale tego oficjalnie nie potwierdzam, bo jeszcze nawet go nie znalazłem.

Jeśli loot to te packages, które zostawiają przeciwnicy to je sprzedawałem, poza tym za sprzedawanie określonych rzeczy możesz inne potem kupić taniej (Exchange Goods) ewentualnie kupić inne przedmioty kluczowe.

Ciekawe czy mój japoński save działałby z amerykańską wersją gry?? Pewnie nie :(