Autor Wątek: Final Fantasy XII  (Przeczytany 59657 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 08, 2006, 08:49:17 pm »
Grałem w to demo całe i skończyłem całość w jakieś pół godziny... troche się zdziwiłem, bo byłem pewien, że śliczna Fran będzie drużynową łuczniczką, a tu się okazało, że Panelo z łukiem biega... gameplay jest świetny, nie spodziewam się, żeby z grafiki PS2 wyciągnięto kiedykolwiek więcej.. tylko muzyka troche mi nie przypasiło.. ta plansza na plaży miała muze jakby żywcem z FFT... nawet gdybym nie wiedział, rozpoznałbym, że to Sakimoto robił. Póki co muza mi się specjalnie nie podoba, ale cała reszta rządzi... w szczególności Fran, z którą się chyba nie będę rozstawał... co do systemu, to faktycznie jest inny, ale ja po 2 minutach rozkminiłem go w całości i naprawde jest bardzo przyjemny.. tylko summony jakieś takie niedorobione pokemony... niby SE poszło w kierunku Totema z FFT:A, bo to niby ten sam świat co w Tactics Advance, ale jak zobaczyłem tego brzydala co go Ashe wzywa, to mnie skręciło heh.... Summoning przypomina to co było w KH, bo jak się wezwie twarzowca, to on walczy u boku summoner'a, a pozostałe 2 postacie towarzyszące znikają na ten czas... no i się ulatnia po zrobieniu specjalnego ataku albo jak mu się czas skończy...

Czekam na grę z niecierpliwością, bo to będzie naprawde dobry FF...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 31, 2006, 02:50:01 pm »
Właśnie skończyłem demo (lepiej późno niż wcale :P)
Już od momentu rozpoczęcia 1 misji czuć klimat FFT i Vagrant Story, a to cholernie dobrze. Muzyka na plaży przypomnia tę z Vagranta, system wzrorowany na tym z Vagranta. Grafika przepiękna, muzyka mi się podoba bardzo. Walki z bossami mają power, wejścia bossów i ich 'zejścia' jak w Vagrancie, króciutka scenka i voila...damn..ta gra jest zajebiście, cholernie mega fajna...tylko czemu US w Listopadzie :(

Offline seraphit

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
  • Ultimatum
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 06, 2006, 05:20:48 pm »
Ja właśnie gram w finala 12 i mam już naliczone 29 godzin i jednego summona
Final Fantasy - The Best Game in the world !!!!!!!!!!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 06, 2006, 08:53:41 pm »
to dzieki za obszerna opinie seraphit...teraz juz wiem, ze warto w fajnala zainwestowac! =.-

[size=8]Nie nażekaj. Popatrz sobie na licznik postów pana Seraphita i wyciągnij wnioski. Ech.... Nie można przecież cały czas odstraszać nowych userów....... - W_w[/size]
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2006, 04:17:51 am wysłana przez White_wizard »

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 12, 2006, 11:14:51 am »
Odapliłem japońca...tylko na chwilę...na 1 moment...i od rzu się zakochałem...Grafika miażdży, nie sądziłem że kwadratowi potrafią aż tyle (wybaczcie że w Was zwątpiłem :] )...MUza to juz standard, na bardzo wysokim poziomi...System gry przypomina mojego ukochanego Vagranta....

Pograłem tylko troche, raptem z 15 min i zdecydowałem się wyłączyć konsole...Uzbroiłem się w cierpliwośc...Poczekam....bo warto :D

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 17, 2006, 01:26:39 pm »
Wyślij mi ARD werjse japońską, ja tam nie bede czekał :) przejde całą gre, zrobie tabelki spisy i sekrety, a potem dopiero poznam fabułe i nazwy :)... ja nie wytrzymam do konca roku na wersje zrozumiałą :) nawet USA, a co dopiero PAL... w wakacje chce grac  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 17, 2006, 03:39:50 pm »
Ashley, jakby co, mogę ci pomóc z przetłumaczeniem jakichś wyrazów, bo napewno większość będzie napisana w katakanie, którą całkiem nieźle rozumiem. Jakbyś miał aparat cyfrowy, to możesz postrzelać foty jakichś wyrazów, to ci elegancko to pozamieniam na angielskie odpowiedniki. Całych zdań to mi by się pewnie tłumaczyć nie chciało, ale jakieś tabelki ze specjalnymi technikami, sprzętem, czymś w tym stylu chętnie się zajmę. Jak udało mi się rozkminić całe Itadaki Street, to przypuszczam, że mnie FFXII niczym specjalnie nie zaskoczy.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2006, 03:40:29 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 17, 2006, 03:50:11 pm »
Przej*bane grac w japonca tylko  po toby przejsc gre i pospisywac tabelki i inne takie dupsy... ja bym tak nie mogl, cala zabawa ktra czerpie z gry by mi uleciala.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 18, 2006, 10:16:35 am »
a tam, dla mnie to prawie bez różnicy zresztą, innym powodem jest brak czasu po wakacjach, czyli wtedy gdy wyjdzie wersja bardziej zrozumiała. Z kolei do wakacji 2007 czekac nie bede bo wtedy bede miał znowu wiecej czasu, aby gre zozłozyc na czynniki pierwsze :) a'la Vagrant Story :) tak wiec czekam na JAP wersje

PS. Tantalus, rozpracujemy to w dwa tygodnie :)

Offline dg66

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 21, 2006, 09:28:59 am »
Witam,1 pytanie czy FF 12 będzie po polsku,nie jest dla mnie problemem ang wersja,ale wole chociaż pl napisy.Jestem pewien że zwiększy to wam sprzedaż.Bo przy takim rozwoju po co kupować originała skora ang wersje można pobrać przez prog p2 itp.........Czy ta gra będzie po polsku? I jeszcze 1 pyt czy to będzie tylko na ps2?
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2006, 10:21:22 am wysłana przez dg66 »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 21, 2006, 09:31:44 am »
Nie. Na pewno nie bedzie, za duzo tekstu do tlumaczeia na jezyk polski. Nie oplacalo by sie to skoro i tak w polsce sprzeda sie kilkaset sztuk...

P.S.
My nie produkujemy gier SE... my jestesmy tylko portalem o grach Square Enix ^^'

EDIT:::
Tematy polaczylem
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2006, 09:56:56 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 21, 2006, 12:48:23 pm »
jak ktos chce to mu wydam VS po polsku i bede dystrybutorem na Polske, cena 199 PLN :) w końcu to hicior :)

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 15, 2006, 01:50:19 pm »
Ja myslałam nad sciagnieciem japonskiej wersi ale jakbym nawet przeszła to pózniej jakbym miala ang wersje i chciala bym przejsc to nie była by taka radocha .

Tez grałam w demo i doszłam do wniosku ze swietnie wszystko wymyslili . Nie moge sie doczekac jak bede sobie grac

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #93 dnia: Września 02, 2006, 02:42:07 pm »
też grałem w demo, ale tam szczerze mówiąc nic nie ma...

dopiero po 20 godzinach grania w japońską wersję mogę powiedzieć, że system jest rozbudowany i bardzo dobry. Gra jest bardzo dobra powiedzymy 9/10 pod każdym względem. W najbliższym czasie napisze recenzję i przedstawie wszystko co w tej grze jest najlepsze, a teraz tylko wspomnę o największych plusach, bo minusem jest dla mnie tylko japoński, którego nie rozumiem :)

1. Bieganie po mapie wszystkich przeciwników, tak jak w FFXI, co daje ogromne przestrzenie do eksporacji.
2. License Board, dla każdej postaci, co wymusza początkowo jednokierunkowe rozwijanie postaci.
2. Magia (White, Black, Green, Time, Reverse)... dzięki temu możemy sporo poczarować
3. Gambit System... czyli automatyczne akcje bohaterów na zaistniałe sytuacji (Mega rozbudowana biblioteka akcji i reakcji, po 13 poleceń dla każdej postaci)
4. Szeroki arsenał broni i pancerzy, bardzo szeroki

mniejsze plusy to fabuła, muzyka, możliwość wybrania Active Mode lub Wait Mode, Chocobosy :)

Mam dopiero 26 godzin i 20Lv, ale juz teraz mówie, że to bardzo dobra gra

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #94 dnia: Września 02, 2006, 03:26:46 pm »
Cytuj
japoński, którego nie rozumiem
Cytuj
mniejsze plusy to fabuła
e... czy tylko ja tu widze mala niescislosc?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #95 dnia: Września 02, 2006, 03:57:47 pm »
a co jest takie dziwne... czy to, że nie rozumiem japońskiego i jednak gram, czy to, że fabułe uznałem za mały plus ?

Skoro nic nie kumam z tych wszystkich filmików i gadek to trudno, żebym wychwalał fabułe... mogę się tylko domyślać o co chodzi, ale zlinczujcie mnie, bo fabuła jest najważniejsza :) ... inna sprawa, że analogiczna jak w każdym fajnalu, jakaś ksieżniczyka, jakis zły charakter i ocalenie swiata :( może coś pominąłem

mnie się podoba sama gra, system i grywalność... może mam takie wrażenie, bo jestem wyposzczony... w sumie nie jestem już najłodszym graczem i rozsądniej dziele swój czas, a nie tylko zaliczam kojne gry

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #96 dnia: Września 02, 2006, 04:06:53 pm »
Cytuj
a co jest takie dziwne... czy to, że nie rozumiem japońskiego i jednak gram, czy to, że fabułe uznałem za mały plus ?
nie jest to dziwne... oznacza to poprostu that you're a gay dude ;]
Nie no nie mozna zaliczac "na maly plus" czegos o czym sie nie ma pojecia. Oto sie uczepil Zell bo jest toi naprawde glupie posuniecie... wiec jesli bedziesz pisal recenzje japonskiej wersji to fabuly nie zaliczaj na plus lecz "wstrzymaj sie od jej oceniania ze wzgledu na calkowity brak zrozumienia jezyka japonskiego".

Cytuj
mnie się podoba sama gra, system i grywalność... może mam takie wrażenie, bo jestem wyposzczony... w sumie nie jestem już najłodszym graczem i rozsądniej dziele swój czas, a nie tylko zaliczam kojne gry
Ja tez, dlatego wybieram gry ktore maja swietny system lub poprostu maja w sobie fun, lub te ktore maja swietna fabule. I tak to juz ma wiekszosc osob... skonczyly sie czasy psone kiedy za jego swietnosci wiekszosc ludzi bylo uczniami podstawowki czy gimnazjum i meczylo sie kazda gre ktora tylko sie dalo...
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2006, 04:07:55 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #97 dnia: Września 02, 2006, 05:03:31 pm »
no w recenzji nie będe oceniał fabuły, której nie znam. Mały plus napisałem jako "skrót myślowy" do tego, że wszystkie inne rzeczy są bardzo dobre, a fabuła może być super, ale jeszcze tego nie wiem, bo właśnie nie kumam japońskiego... mimo to, i tak wątpie, żeby pod wzgledem fabularnym "kwadratowi" wymyślili coś nowego.... ot standardowy Final Fantasy opakowany w nową ładną grafikę i nowy system... standardowo

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #98 dnia: Września 02, 2006, 07:24:48 pm »
Kwadratowi na zmiane wykorzystują schemat "nastolatki VS groźba zniszczenia planetey" lub "rebelia VS imperium". Tutaj się posłużyli tym drugim heh. No ale za wszystkich stoi ten sam gość co za FFT i Vagrantem, więc można się spodziewać, że fabuła będzie przednia.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #99 dnia: Września 05, 2006, 02:23:23 pm »
No ja akurat nie spodziewam się jakiegoś przełomu w tej części. Fabuła pewnie będzie dość przeciętna i mało odkrywcza jak w FFX. Postacie w obydwu tytułach są do siebie bardzo podobne, Vaan to odpowiednik Tidusa, a Ashe to wykapana Yuna. Można się spodziewać wątku romantycznego między tymi dwoma postaciami tak jak miało to miejsce w FFX, oraz obowiązkowego ratowania świata, jednym słowem standard.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2006, 02:26:27 pm wysłana przez RadicalDreamer »