Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 108528 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #400 dnia: Grudnia 20, 2004, 05:24:12 pm »
Cytuj
Ciekawe Morchol co powiesz na utwór puszczony jako ending 26 ep'a - "Tell me what the Rain knows" - tylko raz w całej serii słyszymy tą niespełna dwu minutową perełkę pani Sakamoto
właściwie to sam nie wiem co powiedzieć... wcześniej praktycznie nie zwróciłem na nią uwagi bo ona leciała podczas endingu w którym było widać co nadal robią bohaterzy, i raczej komponowała się dla mnie w całość obrazu i do niej nigdy nie wróciłem, teraz odsłcuhałem kilka razy i całkiem ładna, mimo że za pierwszym razem, jakoś tak fajna się nie wydawała... no ale musze sobie zassać OST i sprawdzić, w końcu WF to chyba moje ulubione anime...

SPOJLER
co do tych 4 ostatnich odcinków to mi się podobały... nie pamiętam czy klimat był dosyć mono inny, bo dawno nie ogladałem ale chyba macie racje... był inny ale moim zdaniem dlatego że to anime już się kończyło i teraz widzieliśmy już praktycznie tylko smutne,tragiczne, przygnębiające sceny...
MEGA SPOJLER:

to co się stało z Cher było dla mnie wielkim szokiem... nie wiem ale to dla mnie jest najlepsza scena śmierci jaka widziałem, strasznie mi sie spodobała, pamiętam że siedziałem w pokoju było po 24 i nagle Hubb wychodzi z auta i już ma wychodzić Cher -a ja szczena w dół i sam nie wieże co się dzieje... naprawde się tego nie posdziewałem i mnie to zaskoczyło, to była śmierć z niczego, i jeszcze ona sama tylko otworzyła usta, żadnego dzwięku-nic... dla mne to było piękne i jeszcze sposób w jaki przyjał to Hubb -nie wiem czemu ale strasznie mi się podobał jego płacz, nie wiem czy zwróciliście uwage ale on płaał tak inaczej... to nie był poprostu płacz to było wycie -obleśne, jakieś dziwne chrząkanie, zaciąganie się, dławienie się- nie wiem w innych anime płaczą jakoś tak "pięknie" a przecież chyba nie każdy tak "pięknie" płacze, a już na pewno nie taki męzczyzna... świetnie to pokazali moim zdaniem, i do tego reszta tragiczych scen... strasznie podobała mi się akcja "Starucha" i Toboe - świetna była, noi później to dążenie do celu... tragiczne dążenie do celu... i wreszcie koniec bardzo ładny, i całkowity koniec-taki jak sam początek... strasznie mi się to anime spodobało :)

i 4 ostatnie odcinki dla mnie były równie fajne co i poprzednie


Koniec Spojlera
koiec posta :P  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #401 dnia: Grudnia 20, 2004, 05:35:13 pm »
SPOOOOOJLEEEER[span style=\'color:yellow\']
smutne to te odcinki byly strasznie sceny smierci ich kolejne posiwcenia jeden dla drugiego, szczegolnie podobalo mi sie jak Hige prosil o smierc i jak potem Tsume powiedzial Kibie ze go zabil to ten chyba myslal ze on go zabil z zemsty za zdrade :P to co mi sie niepodobalo maxymalnie w tych 4 odcinkach to zdetronizowanie wspanialej jak dla mnie postaci Darci do roli przyglupa ktory zrobi wszystko zeby otworzyc swoj paradise i tyle :/ splycenie straszne chyba mojej ulubionej postaci<chociaz w tym anime wszystkie postacie sa wspaniale :) > Wczesniej Darcia byl mroczny, tajemniczy, poprostu czuc bylo "moc".
a same zakonczenie miodzio co tu duo mowic :D
[/span]KOONIEEEC :P

Myśle co by teraz sobie sciagnac... Gipson polecasz cos? :P bo potym jak poleciles Wolf's Raina nabrałem do ceibie zaufania w kwesti anime :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #402 dnia: Grudnia 20, 2004, 08:26:36 pm »
też mi się podobałą akcja z Hige i Tsume, i tak samo sobie pomyślałem że Kiba miał właśnie takie myśli co do Tsume :)
Co do Darcii masz racje... na końcu zrobił się psyholem a wczęsniej był poprostu cudny... i do tego jako wilk wyglądał lipnie na końcu.... ale on chyba poprostu zatracił siebie zostając wilkiem.. ale wczęśniej był postacią mega konkretną :)


hmmmm nie wiem co ci polecić może teraz coś bardziej rozrywkowego i uczuciowego zarzem :P
Midori no Hibi to chyba całkiem nowe anime o kolesiu który w klasie jest nie bardzo lubiany bo się z wszystkimi napieprza i jest zajebiście silny, ma jakąś wypaśną łape i ma ksywe -Diabelska ręka czy coś takiego... pewnego dna budzi się z dziewczyną zamiast dłoni... wiem że brzmi głupio ale po obejżeniu 2 odcinków dla mnei zpaowiada się zajebiscie^^ Super jest, świetna animacja, śmieszne nawet i na dodatek jest akcji dużo jak się główny bohater leje z innymi^^

możesz sobie zassać odcinki z tej strony jak chcesz... sprawdź pierwszy odcinek i może ci przypasi... aha pliki są w RMVB więc musisz mieć Real Player
http://www.anime-xg.com/main.php

nie wiem w jakiej rozdzielczo ści są tutaj te pliki bo ja ściagałem zP2P i miałem w świetnej ale tutaj też nie powinny być żłe...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2004, 08:27:34 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #403 dnia: Grudnia 21, 2004, 12:05:31 am »
!Uwaga, spoiler w tekście!

Heh, po raz któryś już na tym forum, muszę się absolutnie zgodzić z czyjąś wypowiedzią :P Oczywiście chodzi o Darcia, który przez większą część serii był dla mnie baaardzo konkreciarskim bohaterem. A te jego wejście, w tym mieście Jaggary, gdy nastała noc, wszyscy znikli, a ten tak powoli szedł ulicą aby zemścić się za Hamonę. Potem spotyka Cher i pyta się czy chce iść z nim (jakoś tak to było). Niesamowita dla mnie scena. Nie rozczarował mnie również po śmierci Jaggary - zrozumiał, że Kiba jest 'wybrańcem'. Nie rozumiem więc po jaką cholerę zaczął wszystkich zabijać?! Autorzy zrobili z niego w ostatnich 4 ep'ach prostolinijnego głupca.. Ehh... Acha, co mnie zirytowało? ...Śmierć! :P Fakt, śmierć Cher była bardzo niezwykła, zupełnie niespodziewana i nadała odpowiedniego dramatu serii (choć może zbyt późno, że przy końcu już; gdyby uśmiercili ją troszkę wcześniej, to być może wyszło by to na plus serii). Natomiast reszta - jak ginęli jeden za drugim, w tak krótkim czasie, to po prostu śmieszne się robiło! Strasznie mnie to zirytowało (powtarzam się, ale prostu słów mi brakuje ;)). Wiem, rozumiem, że było to poniekąd zgodne z fabułą, że gdy następował koniec świata, to tylko Kiba jako 'wybraniec' mógł dotrwać do tamtego miejsca, ale mimo wszystko - popsuło to pewien efekt.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #404 dnia: Grudnia 21, 2004, 12:12:04 am »
EKEM SPOJLER ALE DOTYCZACY BERSERKA :P

heheh jak cie razila smierc wszystkich bohaterow to chyba zakonczenia berserka nie widzialas/es :P tam to wszyscy zgineli i to jeszcze na takie sposoby ze glowa mala :P

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #405 dnia: Grudnia 23, 2004, 03:06:31 pm »
Ja sobie ostatnio obejrzałem .hack//SIGN, anime jak anjbardziej adekwatne do tematyki forum, bowiem akcja toczy się w sieciowym rpg'u. Technika co prawda poszła trochę naprzód i wszystko dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, do której wchodzimy zakładając specjalnie "okularki", ogólnie gra marzenie ;) Akcji nie ma za dużo, jak zawsze sporo długich rozmów, ale atmosfera bardzo przyjemna i wciągająca, zwłaszcza, że prawie każdy odcinek kończy się w momencie najwyższego napięcia, co nie pozwala zrezygnować z kolejnego odcinka.. Muzyka bardzo łagodna, nastrojowa ( jeden kawałek umiem nawet zagrać na gitarce :) ). Tak więc polecam wszystkim, którzy lubią rpg, nie powinniście się zawieść  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2004, 03:07:04 pm wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #406 dnia: Grudnia 23, 2004, 03:20:19 pm »
co hack/sign to o nim troche słyszałem... anime biło rekordy popularności i chyba mniej więcej w 2001 czy 2002 roku jak ktoś tam opublikował liste najbardziej popularnych i najlepszych anime to //hack.sign było na 1 miejscu... dopiero później był Bebop i inne... chciałem to zaproponować Morcholowi ale jak na AnimeXG.com. zobaczyłem ocene 8 czy 7.5 to zrezygnowałem... ale widze że i tę serie będę musiał zassać... tylko kiedy oglądne :shu:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #407 dnia: Grudnia 28, 2004, 05:33:46 am »
ziew... która to? 5:27..... a ja siedzę i oglądam Fushugi Yuugi... wiecie.. to jest nawet dobre anime... tylu bishonenów nie widziałem od czasów X'a hehehehehe... jestem i 4 odcinkach i nie jest źle... czekam tylko, aż się zacznie coś dziać....... chociaż akcja nie jest cechą determinująco to, czy anime jest dobre czy nie... najlepszym przykładem może być Haibane Renmei.... przez caluteńkie anime nie działo się absolutnie nic, a mimo to oglądało się zajebiście.... z Fushugi Yuugi jest podobnie póki co. Zobaczymy jak później

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #408 dnia: Grudnia 28, 2004, 01:30:34 pm »
a ja po Midori no hibi zaczalem sciagac Green green ale po dwoch pierwszych epizodach daje sobie spokoj... to juz nie jest smieszne tylo zalosne :P za to midori... bardzo fajne, ale najlepsza byla postac tej "prymuski" :D

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #409 dnia: Grudnia 29, 2004, 04:45:38 pm »
Green Green jest momentami żałosny, ale to nie jest złe anime... powiem nawet, że to cakiem znośne anime, chociaż lepsze się widziało... Co do samej Midori to zaczęła mnie wkurzać gdzieś w połowie, bo już zdzierżyć nie mogłem tego "Yuusuke-kun! Yuusuke-kun", w tym jej dziwnym głosie...

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #410 dnia: Grudnia 29, 2004, 07:57:38 pm »
ale za to "typ humoru" reprezentowany przez Midori no hibi jest IMO 100 razy lepszy niz ten z green green, a pierwszy odcinek hack.sign sobie sciagnalem - geez jakie to jest wykrecone, z checia bede ogladac dalej :P

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #411 dnia: Grudnia 30, 2004, 05:19:34 am »
haha widze że nie tylko ja płakałem za piękną cher [btw.świetnie rysowana postać, szkoda że manga wolfs rain jest jużwstanach wylicencjonowana] kurde, troche jednak na siłęjąuśmiercono i potraktowali haba troche jak spike'a w CB, teraz jeszcze powinni tylko ubićkogoś w champuru i będąmieli komplet - trio uśmierconych romantyków w kolejnych trzech anime pod rząd

jak chcecie obejrzeć coś dla was- to polecam wam genshikena - świeżutkie anime i jeśli macie w sobie troche samokrytyki, to będziecie mieli ubaw

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #412 dnia: Stycznia 02, 2005, 04:41:03 am »
Fushigi Yugi:
Tant to anime jest tak dla wszystkich czy to bardziej dla kobiet jest? Bo jedyne co o tym wiem to okładki widziałem jak JPF reklamował te mange w innych mangach... wydawało się że to bardziej kobiece anime/manga...

Cytuj
ale za to "typ humoru" reprezentowany przez Midori no hibi jest IMO 100 razy lepszy niz ten z green green, a pierwszy odcinek hack.sign sobie sciagnalem - geez jakie to jest wykrecone, z checia bede ogladac dalej
nie wiem jak tam Green Green więc się nie wypowiadam, ale Midori no Hibi mi się podobało bardzo, nie było tam jakiejś maxymalnej polewki -ot czasami się zaśmiałem, ale fajnie się to oglądało :)  taki bardzo miły przerywnik od poważniejszych serii, fajne były motywy z siostrą, tym kolesiem co lalkami się zajmuje no i bardzo mi się spodobała ta przewodnicząca klasy co wyrywała Seijiego, aż mi jej szkoda było i wolałem żeby to ją wybrał Seiji... fajny był też kot i szkoda że nie pokazywali w kązdym odcinku jego podrywów... no ale w końcu mu się udało wyrwać foczke :)  aha i jeszcze strasznie mi się podobały sceny walki w tym anime, takie szybkie i dosyć fajne :)

Chief Roberts
Cytuj
haha widze że nie tylko ja płakałem za piękną cher [btw.świetnie rysowana postać, szkoda że manga wolfs rain jest jużwstanach wylicencjonowana] kurde
co z tego że w stanach jest wylicencjonowana?

Cytuj
teraz jeszcze powinni tylko ubićkogoś w champuru i będąmieli komplet - trio uśmierconych romantyków w kolejnych trzech anime pod rząd
dla mnie to mogą usmiercić całą trójke... byleby tylko powstały nowe odcinki... bo ja chce wiedzieć jak się ta hstoria zkaonczy... no i oco wogóle chodziło... jakiś punkt kulminacyjny by się przydał...

Cytuj
jak chcecie obejrzeć coś dla was- to polecam wam genshikena - świeżutkie anime i jeśli macie w sobie troche samokrytyki, to będziecie mieli ubaw
czyli że to jakaś komedia? Bo po ogolądnięciu Midori no Hibi zdecydowałem że teraz przyszedł czas na "poważniejszą" serie...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #413 dnia: Stycznia 02, 2005, 11:51:43 pm »
Midori no Hibi było świetne, zwłaszcza, że pod koniec robiło się bardziej dramatyczne i nawet posiadało pewne drugie dno. A co do Green Green to mnie nawet nie dołujcie bo dopiero co zassałem (w ślepo, jak prawie zawsze) :P
Aa, no i Dni Midori mają świetny ending - "Mou Sukoshi" :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2005, 11:52:37 pm wysłana przez Teeno »

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #414 dnia: Stycznia 04, 2005, 03:19:54 pm »
A ja mam z innej beczki .... Kto mi powie jaki zespuł nagrał ołpening do viwetefull joe (anime) ten ma zgżewke tymbarka u maćkaG
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2005, 05:20:30 pm wysłana przez Dark M »


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #415 dnia: Lutego 02, 2005, 10:27:37 pm »
A CZY TY OGLADALES .hack/sign?!?!
jak nie to mozesz isc pochwalic sie kolega ze jestes gupi :P mega zarabiste, bardzo fajna fabula, swietny lklimat, akcji straszliwie malo, wyraznie nakreslone ciekawe charaktery bochaterow, GENIALNA muza, a na dodatek akcja dzieje sie wewnatrz MMORPGa ktory powstanie za pare(nascie)lat :P wiec jest jakby "w klimacie" duuzego grona osob z forum.. poprostu polecam kazdemu :)

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #416 dnia: Lutego 02, 2005, 11:07:05 pm »
Hack .. jest taki se.. to jest poprostu  holernie pżegadane i naciągane anime, to co tam jest można by spokojnie wżucić w 13 ep i by tylko na tym zyskało, a tak prubowali zrobić z tego ambitną historie na siłe ... ale co  tam fajne ma postacie ;]


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #417 dnia: Lutego 13, 2005, 07:55:19 pm »
A ja walne z innej beczki. Obejżałem ostatnio jeszcze raz Neon Genesis Evangelion w nie moge o tym przestaćmyśleć. JAk je oglądałem pierwszy raz (oj dawno to było) to sie zawoidłem. Teraz wiem czemu. Od tego anime oczekiwałem super efektownych walk mechów, 100% scen akcji itp. JAk oglądałem je tera to podszedłem do niego innaczej. Jak wcześniej przy 2 ostatnich odcinkach praktycznie spałem to tera przerzywałem to wszystko razem z bohaterami...
To anime jest też świetnym przykładem jak człowiek wyglądający z pozoru na szczęśliwego może być nieszczęśliwy...
NApisał bym coś więcej ale ja do tego nei mam talentu....

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Anime
« Odpowiedź #418 dnia: Lutego 14, 2005, 11:19:27 am »
Cytuj
To anime jest też świetnym przykładem jak człowiek wyglądający z pozoru na szczęśliwego może być nieszczęśliwy...
Masz całkowitą słuszność, chociaż wiecznie nieszczęśliwy Shinji eliminował całą potencjalną szczęśliwość. Zaledwie kilka dni temu zamknęłam się w pokoju sam z NGE i zgłębiałam go pod kontem psychologicznym, co istotnie było intrygującym przeżyciem.  Zwłaszcza właśnie ostatnie odcinki. Nadal jestem pod ich wrażeniem, ale z jakiego by innego powodu zainteresowałam się m&a.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2005, 11:21:39 am wysłana przez Tamaya »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #419 dnia: Lutego 14, 2005, 03:19:20 pm »
Cytuj
Fushigi Yugi:
Tant to anime jest tak dla wszystkich czy to bardziej dla kobiet jest? Bo jedyne co o tym wiem to okładki widziałem jak JPF reklamował te mange w innych mangach... wydawało się że to bardziej kobiece anime/manga...

Sorry Gipsi.. dopiero teraz zobaczyłem to pytanie... cóż..... chyba bardziej dla dziewczyn... hmm... ale napewno nie jest to Shojo.... taka miękka wersja X'a, który podobno też jest przeznaczony bardziej do płci pięknej....

Korzystając z okazji.... polecam wszystkim Angel's Sanctuary... całości wyszło aż 3 odcinki, ale za to mangi jest 20 tomów..... jak obejrzałem anime, to stwierdziłem, że muszę się za tomiki zabrać, bo to jest genialne... Gipsi.. myślę, że ty gustujesz w takich klimatach... zdecydowanie polecam...