Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 108534 razy)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #440 dnia: Lutego 26, 2005, 06:34:50 pm »
jak mają puscic znowu francuskie pociete gowno z dubbingiem fra + polskim letorem spod sklepu to idzcie w c***j zboczency :P i tak cartoon network ma od "przyszlego sezonu" zaczac emisje DBZ z tym ze z amerykanskim dubbingiem, lepsza kopia, bez zrąbanych tlumaczen imion i wogole lody pistacjowe :P <a w przyszlosci maja rozszerzyc swoja oferte o inne anime <FMA czeka :D w usa to na cartoonie puszczaja, naruto tez maja zaczac tam puszczac>

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #441 dnia: Marca 03, 2005, 01:33:45 pm »
Wczoraj skończyłem oglądać GTO.... kawał dobrego anime, tylko zakończenie spaprali jak nie wiem.... przypuszczam, że mieli im nagle funduszy zabrakło albo coś, bo koniec jest bez sensu... no ale reszta pierwszej klasy... bardzo realistyczne oddanie wszystkiego.... pare motywów było naprawde rozwalajacych, a pomimo swojego zabawne oddźwieku, seria miała w sobie jakiś ukryty morał. Pozycja obowiązkowa dla przyszłych nauczycieli... przynajmniej powinna być...

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Anime
« Odpowiedź #442 dnia: Marca 05, 2005, 12:27:45 pm »
Cytuj
lepsza kopia, bez zrąbanych tlumaczen imion i wogole lody pistacjowe
chodzi Ci o np. "Songo" i "Świniaka"? :P

a ze u nas w polszcze nie ma takich wspanialomyslnych ludzi (czyt. szefow TV), co by nie puszczali jakis fajnych animkow...... znaczy Anime, bo animki daja. I to jeszcze tak, zeby dla przyziemnych bylo, a nie tylko dla tych co kablowke mają. Np. na TVP1, albo moze TVN lub innych, a nie to co teraz daja o pojedynkach potworow, az ciarki przechodza -_-"

END

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #443 dnia: Marca 05, 2005, 12:37:45 pm »
Cytuj
chodzi Ci o np. "Songo" i "Świniaka"?

jestem zagorzałym fanem "SZATANA SERDUSZKO" :/

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #444 dnia: Marca 05, 2005, 12:58:38 pm »
bubu i Komurczak też byli wypas :D  


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #445 dnia: Marca 05, 2005, 01:06:33 pm »
ale komórczak to akurat dobrze przetłumaczone :)  mi się Szatan Serduszko też najbardziej podobał :D  wypas go ochrzcili...


Kakashi z polskiej Telewizji i anime to na Hyperze możesz se pooglądać tylko (ale jak nie masz kablówki to lipa) aktualnie leci tam Hellsing, ostatnimi czasy był natomiast Last Exile -też znane i z fajną animacją w imare nowe naime...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #446 dnia: Marca 05, 2005, 01:38:57 pm »
Zmartwie was chłopaki, ale Szatan Serduszko nie jest naszym oryginalnym pomysłem... my wszystkie serie, oprócz GT dostawaliśmy od fracuzów i to oni mieli go już tak nazwanego ("Petit coś tam coś tam", co się mniej więcej tak tłumaczy). Ale wogóle tłumaczenie DB to była porażka nad porażkami... wszystkich tłumaczy, nie tylko polskich, powinni skazać na długą i bolesną śmierć... ciężko było wejść na oficjalną stronę Toriyamy i zobaczyć jak się te postaci nazywały...

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #447 dnia: Marca 05, 2005, 03:35:12 pm »
Cytuj
Zmartwie was chłopaki, ale Szatan Serduszko nie jest naszym oryginalnym pomysłem... my wszystkie serie, oprócz GT dostawaliśmy od fracuzów i to oni mieli go już tak nazwanego

to akurat wiemy Tanta-sensei :P chyba każdy słyszał w tle ten wspaniały dubbing fr/hancuski ;]

a na Hyperze jest nieźle, leciał Bepop, bodajże Lodoss War cośtam jeszcze teraz Hellsing, na Canal+ nocami leci Wolf's Rain <moja matka ogląda  B) > Więc jakis tam wybór jest. Pozatym anime zacząć pokazywać ma w najbliższym czasie TVN, Cartoon network i "podobno" nawet TVP, więc wszystko jest na "drodze ku normalizacji" Tacy czesi czy węgrzy maja chyba gorzej, wiec nie ma sie co łamac :D

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #448 dnia: Marca 05, 2005, 03:52:01 pm »
Zabawne, czemu niczego ambitnego nie puśili dotąd.... przecież jest tak wielkie zapotrzebowanie na rynku, że stacja, która by puściła jakąś ambitniejszą serię zyskała by na oglądalności, jak nie wiem.... np. taki RTL7... kiedyś oglądali go wszyscy, jak szedł tam blok anime, w który oprócz takiego szajsu jak DB, widzieć można było coś bardziej ambitnego, jak "Soul Hunter", "Slayers", czy nawet CLAMPowskiego "Magic Knight Rayearth". A jak go wykupił TVN, to blok zniknął i co... czy ktoś z was ogląda TVN7?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #449 dnia: Marca 05, 2005, 04:00:05 pm »
Nie wydajem i się żeby jak stacja puści anime to zyska na oglądalności... nie ma co ście,mniać anime w aszym kraju nie jest wcale aż tak popularne... a już tym bardziej jakby puścili ambitne anime typu ghost in the Shell... starsi by to uważali za bajke, dresiki za nude i nie tak fajne jak Dragon Ball...

RTL7 nie miał oglądalności wogóle, procent oglądalności wynosił powiedzmy 24 procent plsat, 21- TVN, TVP-17, (strzelam bo nie pamiętam jak to było)... a RTL 7 miał całe 1 albo 2% oglądalności (i to pewnie dzięki anime właśnie)
więc jakaś duża oglądalność to niejest... nie pamietam w którym roku była ta analiza ale na pewno za czasów jak leciał dragon Ball...

c do Canal + to to jest prywatna stacja i oni więdzą co dobre i puszczali z serii anime na pewno jakiegoś Maccrossa, Serial Experiments Lain, i kilka kinówek... do tego jakieś azjatyckie filmy czasami (Typu Ju-on the Grudge -tak to to co ostatnio znowu amerykańce przerobili) i inne filmy fajne... stacje te co nie są na kablówce puszczają to co jest fajne dla ogółu więc zamiast anime mamy kevina samego w domu...

a czy TVN puści jakieś ainme to nie wiadomo... narazie zaplanowali tylko na przyszłość DB, wątpie żeby wykupowali jakieś licencje bo oni nie mają wogóle bloku seriali animowanych tylko same telenowele...

TVP chyba raczej też nic nie mówił  tym że ma być anime... mi się wydaje że najbliższym anime w TVP (oprócz mononoke hime) będzie Sen to chichiro no kamikakushi (Spirited Away-w krainie bogów)... czyli kilka lat jeszcze nas czeka


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #450 dnia: Marca 05, 2005, 06:33:55 pm »
A po co wam anime w TV ? Na komputsze masz pżeca to samo puszczasz kiedy hcesz, ile hcesz, i niema denerwującego dubingu, no rozumiem gdyby te anime miało dubing na poziomie ale tak jak jest to ja wole napisy, nawet angielskie ;/.

A Ty maciek niepirnicz w mojej sieci kablowej jak mieszkałem u babci było na takiej karteczce oglądalnośc powyżej 25% w godzinah gdzie leciał DB ;]. Każdy na podwurku DB znał.


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #451 dnia: Marca 05, 2005, 10:00:47 pm »
Gipsi.. w tych ankietach RTL7 było tak nisko, ponieważ wszyscy ankietowani byli powyżej 18 lat. RTL7 oglądały dzieci i młodzież, a nie stare dziadki. Gdyby zrobili taką ankietę w podstawówce, to za lat swojej świetności RTL7 miało by tyle, co pozostałe stacje razem wzięte...

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #452 dnia: Marca 05, 2005, 10:07:24 pm »
Oni to pewnie sprawdzali za pomocą specjalnyh użądzeń do statystyk, które mieżą cały np. miesięczny czas transmisji i z tego dają ci średnią, a nie ankietami.


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #453 dnia: Marca 06, 2005, 07:21:04 pm »
Elfen Lied - ściągając nastawiałem się na kolejna komedyjke romantyczną, to co dostałem to poryte coś ze schizowym momentami klimatem, i dużą ilościa gore :] mi się tam podobało, a koniec jednoznacznie zapowiada drugi sezon/jakąś oav'ke =]

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Anime
« Odpowiedź #454 dnia: Marca 07, 2005, 03:54:41 pm »
ej, a slyszelista kiedys o czyms takim jak FLCL? dostalem "kilka" plytek z Narutem, bo mi sie sciagac nie chce i jest tam tesz takie Anime. Szczerze to troche glupie :/

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #455 dnia: Marca 07, 2005, 03:58:41 pm »
eh Kakaś Kakaś.... TU ZAJRZYJ

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #456 dnia: Marca 07, 2005, 05:31:15 pm »
Cytuj
ej, a slyszelista kiedys o czyms takim jak FLCL? dostalem "kilka" plytek z Narutem, bo mi sie sciagac nie chce i jest tam tesz takie Anime. Szczerze to troche glupie :/
a ja cię odeśle również tak jak i Tant z tym że ja tutaj (do mojej wypowiedzi na środku strony)...

http://squarezone.livenet.pl/forum//index....opic=1240&st=20

mi się to anime baaardzo podobało :)  parodiowało np. Neon Genesis Evangelion Lupina czy inne anime...
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2005, 05:32:19 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #457 dnia: Marca 17, 2005, 08:38:54 pm »
Ostatnio okazje obejrzeć miałem:

- Appleseed (nowa wersja, a stara właśnie mi sie ściągnęła). Bardzo świetne; nie jestem szczególnym zwolennikiem s-cf, to jednak trafiło w moje gusta. Animacja 3D na bardzo wysokim poziomie... Nie które akcje, zwłaszcza w połączeniu z niezłą, żwawą muzyką - wymiatały. W kilku momentach poczułem malutki polot The Spirit Within, nawet sam nie wiem czemu, choć kto widział przyzna, że sam początek w obydwu filmach jest, pod kilkoma wzgledami (a zwłaszcza wizualnym) bardzo podobny. Inna sprawa, że całość fabularna zalatuje Equilibrium, i to w stopniu nie małym. Nawet główne przesłanie filmu ('dążenie człowieka do samodestrukcji') do tego się sprowadza. Ale jakby nie było, miło spędziłem czas...

- Grobowiec Świetlików (The Grave of Fireflies) [Hotaru no Haka]
Wiem wiem, shame on me, że dopiero teraz to to obejrzałem, w każdym razie... Jest 'smtutnie'.. choć 'dołująco' jest chyba bardziej trafnym określeniem. Niby to piękne, widac w tym pewien geniusz, ale... Nie lubię tego typu, w pewien sposób ryjących, obrazów. Byłem lekko w szoku.

Korzystając z tematu polecam wszystkim, którzy nie oglądają, aby zaczeli - Mai Hime. Seria dość mieszana gatunkowo; fakt, że przez jej wszystkie epizody najróżniejsze krążyły opinie... Ale co by nie było, kilka ostatnich epizodów (skończywszy na 23 jako najnowszym, który jest już dostepny [na 24, choć słyszałem, że ponoć 26 ma być, wbrew pewnym źródłom informacji]) - wymiatają! Po prostu wymiatają. Szkoda, że cała seria nie była w takim klimacie.

Btw. Że tak zapytam... Dlaczego dział M&A jest "widoczny" tylko dla zalogowanych użytkowników forum? Celowo?

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #458 dnia: Marca 17, 2005, 11:14:52 pm »
Cytuj
- Appleseed (nowa wersja, a stara właśnie mi sie ściągnęła). Bardzo świetne; nie jestem szczególnym zwolennikiem s-cf, to jednak trafiło w moje gusta. Animacja 3D na bardzo wysokim poziomie... Nie które akcje, zwłaszcza w połączeniu z niezłą, żwawą muzyką - wymiatały. W kilku momentach poczułem malutki polot The Spirit Within, nawet sam nie wiem czemu, choć kto widział przyzna, że sam początek w obydwu filmach jest, pod kilkoma wzgledami (a zwłaszcza wizualnym) bardzo podobny. Inna sprawa, że całość fabularna zalatuje Equilibrium, i to w stopniu nie małym. Nawet główne przesłanie filmu ('dążenie człowieka do samodestrukcji') do tego się sprowadza. Ale jakby nie było, miło spędziłem czas...
1. Po starej wersji mnie spodziewaj się niczego wielkiego. W porównaniu do Dominiona, który wyszedł w tym samym niemal czasie to jest po prostu................. Wpiszesz sobie tu coś.

2. Porównanie do Eq jest nieco mało trafne. Kiedy Shirow rysował Apple'a? W latach 80tych. Motyw pozbawiania ludzi emocji nie jest ten sam - Hitomi rozmyśla, Hitomi czyta, Hitomi uśmiecha się i marszczy brwi. Hitomi chodzi z Yoshim. Hitomi maluje obrazy. Hoduje truskawki :) Chodzi na bankiety. Pożycza Deunan biżuterię. Blablabla... I nie prowadzi do takich zniszczeń. Ludzie i bioroidy się różnią. A w Eq ludzie chcieli być sobą. W Apple nikt nikomu tego nie zabraniał.
Ale sama idea porównania ciekawa. Ale wątpię, by się autorzy scenariusza na nim jakkolwiek wzorowali.

3. A jeśli powiem, że to Square Pictures zwaliło po Shirowie kilka wojen światowych, zatracenie nauki i zrobienie z Ziemi pustyni ? :P

Kocham Shirowa :) Tym usprawiedliwiam swoje bablanie :)

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #459 dnia: Marca 19, 2005, 05:58:23 pm »
Cytuj
Porównanie do Eq jest nieco mało trafne
Nie miałem na myśli tak wielkiego porównania, jak Ty przedstawiłaś, bo również wątpię aby autorzy na nim się wzorowali. Ale co by nie było... Bioroidy dążą do eksterminacji (wiem, źle dobrane słowo) ludzkości, chcąc sami pozostać na świecie. W końcu jeden bioroid nigdy nie zaatakuje drugiego (cytat pamiętam chyba w dość fajnej scenie padł), a ludzie zawsze będą prowadzili wojny ze sobą samym. W Equil istniała ta różnica, że nie stosowanie się do tego było karane śmiercią; wiem, istniał tylko podział ludzi, nie było żadnych "nad-gatunków" człowieka.
Acha, zapomniałem napisać, że Utopia cholernie przypominała mi miasto Esthar z Final Fantasy VIII.

The place of promise, Beyond the Clouds [Kumo no Muko, Yakusoku no basho]
Dzieło. Jedna z najbardziej pięknych i wspaniałych rzeczy jakie ostatnio miałem okazje obejrzeć. Pełnometrażówka, opowiadająca losy dwóch chłopców, przyjaciół i marzycieli, budujących samolot, aby kiedyś móc polecieć do bardzo tajemniczej, niesamowicie wysokiej wieży, widocznej na horyzoncie, która od lat stała się już niemal tłem, bez dokładnych wyjaśnień po co tak naprawdę istnieje. Dołącza do nich dziewczyna Sawatari, wraz z którą zakładają obietnicę, że gdy wszystko zostanie ukończone, w trójkę razem polecą. Dziewczyna nie jest taka zupełnie zwykła, gdyż miewa sny... Pewnego dnia znika bez śladu i akcja przenosi się kilka lat do przodu, gdzie nie wszystko jest takie jak za starych czasów.
Czy chce 'polecić'? W tym wypadku to takie protekcjonalne wyrażenie! Bardziej pasowałoby 'polecieć'. Piękny film, po prostu go obejrzyjcie, bez względu na preferencje gatunkowe, bo bardziej niż warto.

Btw. Widział ktoś Saikano?