Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 108523 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #360 dnia: Listopada 09, 2004, 08:09:55 pm »
Jejku nawet znam wszystkie anime które lubi Alex... z moją lipną znajomością to jest szok :P

Teraz mam pytanie do wszystkich którzy oglądali Cowboy Bebop na kompie...
Mieliście odcinki każdy osobno od 1-21 (czy ile ich tam było 24?) czy może mieliście je połączone ze sobą... bo ja kiedyś miałem strasznej jakości i niechciałem psuć zabawy, ale teraz widze na Soul Seeku u kolesia w folderze Cowboy Bebop 4 pliki:
Cowboy Bebop 1 - Asteroid Blues
Cowboy Bebop 2 - Stray Dog Strut
Cowboy Bebop 3 - Honky Tonk Women
Cowboy Bebop 4 - Gateway Shuffle

Ja wiem tylko o istnieniu jednego filmu kinowego ale może ich było więcej... więc co to jest? Wszystki odcinki połączone w jakiś rozdział czy może to siakieś kinówki? Ktoś coś wie? Przyznać mi się tu?:> :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2004, 08:10:07 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #361 dnia: Listopada 09, 2004, 08:12:23 pm »
to sa tytuły pierwszych czterech sessionów :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #362 dnia: Listopada 09, 2004, 08:51:37 pm »
Sessionów czyli sezonów:>? Czyli że mogę ściągać i będę miał w nich wszystkie odcinki? bo chyba nie chodzi ci o to że Session 1 = 1 odcinek? Bo u tego kolesia te Bebopy mają kolejno:
-461 mb
-438 mb
-388 mb
-500 mb

więc jak na jeden odcinek to troche dużo <_<  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #363 dnia: Listopada 09, 2004, 08:54:56 pm »
moze wieelka rozdzialka extra jakos dzwieku itp? :P bo mi chodzi o odcinki

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #364 dnia: Listopada 10, 2004, 04:02:40 pm »
To raczej będą pojedyncze odcinki. Jak ja ściągałem Love Hina Again to miały one razem ok 700MB (ok. 350MB na trzydziesto minutowy odcinek). Musiałem je niestey przerobić na gorszą jakość i przy nejlepszej kompresji zaczęły one mi wynosić powyżej 400MB (razem zajmują 1,2 GB).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #365 dnia: Listopada 10, 2004, 09:11:10 pm »
heh  1 session = 1 odcinek, widziałem np. odcinki NGE o takich rozmiarach, więc może być i Bebop taki .. moje sesje mają po 200-250 mb i jakość jest super, więc lepiej Gipsi znajdź inne źródło.. chyba że chce ci się ściągać takie giganty ;) a kinówka jest tylko jedna - " Knockin' on Heaven's Door "
bla

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #366 dnia: Listopada 15, 2004, 08:58:51 pm »
Nom to spróbuje z innego źródła bo rzeczywiście to przesadaz tym rozmiarem... 1 odcinek na płyte  :shu:

Właśnie przed chwilą doszedłem do końca serii Wolf's Rain i musze powiedzieć że to było jedne z najlepszych anime jak widziałem... ta seria zawierała wszystko to co biore za plus... czyli o powieść o grupie przyjacioł, uczucia, zdrada, śmierć, jest w nim dużo akcji niezła animacja... nie jestem pewien ale to anime jest także chyba od kolesi którzy robili Bebopa i Samurai Champloo i jeśli to naprawde ich dizeło to ta grupa ma naprawde wielkie możliwości i są pewnie jednymi z najlepszych... bo Wolf's Rain jest świetnym anime i końcówka jest poprostu piękna... troche skzoda że w środku są odcinki przypominające co się działo w pierwszych odcinkach ale na szczęście zrobili to tak zgrabnie że fajnie się to ogląda... no i jak już mówiłem.. piękne ostatnie odcinki...

Aha no i ta seria ma w sobie baaaardzo wiele z Final Fantasy...


============================================================================
Hej starsi chłopcy ja chciałem zapytać z was czy macie do polecenia siakieś anime dla starszego widza, albo smutnego 18 latka? Chodzi mi o coś z uczuciem... czyli coś czym sobie zawsze wyobrażałem anime, lecz niestety nie bardzo znalazłem tyle serii.... wiem że Cowboy Bebop był kultowy i jak widze AMV to można było tam się przywiązać do bohaterów, to samo z Wolf's Rain ale może macie cosik jeszcze?

Zawsze mnie interesowało coś w stylu Heibene Renmei którego jednak nigdzie nie moge znaleźć... macie coś godnego polecenia? Bo film już mi polecono teraz chce siakieś anime^^

aha i nie chodzi mi tu o żadne Naruto i inne śmierci Vegety w DB, albo Samurai Champloo i odcinanie ręki niewinnej kobiecie... bo nie o taki smutek mi chodzi...

polećcie coś prosze :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2004, 11:30:38 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #367 dnia: Listopada 24, 2004, 12:46:01 am »
:(  :(
właśnie skończyłem oglądać ponownie "cowboya bebopa" , całą serię ..
i ta 26 sesja .. biedny Spike  :(   czemu musiał docierać do viciousa już ładnie poraniony ehh.. smutna, bardzo smutna historia .. jeszcze jestem w lekkim szoku i pewnie pisze troche chaotycznie i niezrozumiale, więc lepiej spróbuję usnąć, zobaczymy czy mi się uda

                                                                     see you space cowboy ..
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2004, 12:47:01 am wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #368 dnia: Listopada 25, 2004, 06:24:41 pm »
mam prośbę, polećcie jakies dobre anime, tylko naprawde dobre bo na sredniafki szkoda czasu ;) tak dla ulatwienia to co juz widzialem:
Cowboy bebop
Helsing
Love hina
Video girl AI
Neon Genesis evangelion
Berserk
Full metal alchemist
Record's of Lodoss war
GitS 1&2
Samurai champoo <obejrzalem 16 odcinkow - czy 17 jest ostatni?? bo nie widze nigdzie dalszych>
Vampire hunter D Bloodlust
pełnometrazowki Ninja scrol, Zone of enders
no i lece na bierząco z naruciakiem
i chyba tylko tyle
pomozecie? :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #369 dnia: Listopada 25, 2004, 06:34:25 pm »
Cytuj
Video girl AI
słyszałem że to anime to lipa straszna... to prawda? Czy może było zjadliwe choć troche? :>

Cytuj
Samurai champoo <obejrzalem 16 odcinkow - czy 17 jest ostatni?? bo nie widze nigdzie dalszych>
ta 17 to statni jak narazie... ale wcale nie dooańcza hstorii więc może kiedyś dorobią odcinki...

Hmmm ja bym polecił Wolf's Rain ze względu na swoją Finalowość.. grupa kumpli, przemieżają świat, szukają swojej "księżniczki".... to anime mi strasznie przypomina Final Fantasy... szczególnie Final Fantasy VIII... wygląd żołnieży, latające statki jak w Balamb Garden, podobne auta, Nobles, śmierć pewnej osoby przypomina mi śmierć pewnej osoby z Finala... nie wiem ale jakoś ogólnie tak mi to przypomina FF... a pozatym to nie jestem pewien ale to chyba robione przez typów od Cowboy Bebop i Samurai Champloo...

Puni Puni Poemi -masakrycznie głupia komedia i ma tylko 2 odcinki więc można oglądnąć :D

Gun Grave -jeśli ci się podobał Hellsing to też ci przypasi... widziałem tylko 1 odcinek i jest dosyć podobne i fajne... dla mnie to takie skrzyżowanie Devil May Cry i Hellsing... ale mówie to tylko po 1 odcinku... ale słyszałem że dalej jest lepiej :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2004, 06:35:05 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #370 dnia: Listopada 25, 2004, 06:40:09 pm »
ok dzieki, wolf;s raina sprobuje :)
a vide girl AI mi sie podobalo, choc mniej niz manga, ale jakis dwoch ostatnich odcinkow wogole nie biore pod uwage, w jakims piekle czy cos byli i mateusz mial wybierac pomiedzy dziewczynami a potem byl torturowany a na koncu wybał dziewcze z widełła i sie chyba skonczylo jakos tak O_o chore to bylo strasznie i wogule niepasowalo do ogolnego klimatu, przypominalo zakonczenie berserka jak ktos kojarzy<chociaz nie, zakonczenie berserka to byl harkor na max, ja po tym spac nie moglem O_o>

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #371 dnia: Listopada 28, 2004, 01:28:20 am »
Hmmm to z tym piekłem to chodzi o to jak Moteuchi wchodził po tych schodach szklanych?

a co do Wolf's Rain to mi się bardzo podobał choć w połowie robi się taki sobie i są 4 odcinki z powtórkami... nie wiem co tych japońców tak wyjeba*o na te powtórki... w Naruto jest cały czas, w Samurai Champloo był 1 odcinek, w Chobits nawet był 1... masakra... ale za to końcówka Wolf's Rain była piękna :)  no i muzyka w tym anime jest świetna... ehh nie wiem czemu ale bardzo mi przypasił klimat tego anime i to jak narazie moje ulubione anime :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #372 dnia: Listopada 28, 2004, 04:27:34 am »
Cytuj
Hmmm to z tym piekłem to chodzi o to jak Moteuchi wchodził po tych schodach szklanych?

no cos w tym stylu - pochrzanione to bylo maxymalnie :P
a co do powtorek  - no coz japonce ogladaja max jeden odcinek tygodniowo, wiec maja prawo zapomniec co sie pol roku temu dzialo :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2004, 04:28:38 am wysłana przez Morchol »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #373 dnia: Listopada 29, 2004, 08:07:15 pm »
Cytuj
no cos w tym stylu - pochrzanione to bylo maxymalnie
no to w mandze też to było, i mi się to bardzo podobało, podczas wchodzenia komputer generował mu wspomnienia które go raniły i tak się troche żal robiło Moteuchiego a później wszedł na góre i uratował Ai... z tymże manga póżniej trwała jesczze z 10 tomów a anime chyba się na tym momencie kończy... dlatego mi się niechce oglądać bo zrobić anime na podstawie 3 tomów z 13 tomowej serii to masakra :/

Cytuj
a co do powtorek - no coz japonce ogladaja max jeden odcinek tygodniowo, wiec maja prawo zapomniec co sie pol roku temu dzialo
no w sumie o tym nie pomyślałem :shu:  ale i tak w Wolf's Rain przesadzili z 4 odcinkami fleshbecku pod rząd :shu:

a ostatnio oglądam Fruits Basket i to taka opowieśc bardzo fajna bo to chyba romantyczna komedia, smieszne to troche i do tego uczuciowe, fajna muzyka i ciekawy pomysł, dziewczyna wqręciła się na chate kolesiom którzy mają taką klątwe że jeśli przytuli się do nich któs przeciwnej płci to zmieniają sie w swoją prawdziwą postać -jakaś zwierzęca: pies, kot, mysz -te zwierzęta to jedne z 12 zwierząt oznaczającyh jakiś tam rok każde... kurde brzmi lipnie ale jest naprawde fajne, bo jest świetna muza czasami kolesie się miedzy sobą biją, no i 2 typów z tej trójki się bardzo nie lubi więc się trzaskają cały czas :D  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #374 dnia: Listopada 30, 2004, 01:10:23 am »
'to ( be or not to be ? ) continued' .. taki właśnie napis ujrzałem przed chwilą, a co to oznacza? oznacza to, że do grona mojej skromnej kolekcji mogę wrzucić samuraia champloo. Właściwie to wolałbym, żeby było 'to be continued', bo nie lubię takich niewyjaśnionych zakończeń nie do końca zakończonych ( jakkolwiek głupio to brzmi ), a poza tym bardzo mi się seria spodobała :P mieszanka starego japońskiego klimatu zza czasów samurajów ze współczesną kulturą, spora dawka humoru i duża różnorodność wśród charakterów przewijających się przez odcinki, wszystko to składa się w jedną całość i sprawia, że 'samuraia champloo' to jednak dosyć oryginalna pozycja, takie moje odczucie, oryginalna i bardzo fajna :]

btw. wydaje mi się, że Mugen to taki charakter troche jak Spike ( z Bebopa ), obu strasznie kręci ich walka z godnym przeciwnikiem i jak sobie ubzdurają z takim walczyć, to choćby mieli umrzeć, nic ich nie powstrzyma.. wariaty jedne  ;)

aha jeszcze jedno .. mam jakies zwidy czy motyw wiecznie głodnej i spłukanej grupki bohaterów naprawdę jest dosyć często wykorzystywany  
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2004, 01:14:01 am wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #375 dnia: Grudnia 10, 2004, 09:06:34 am »
Cytuj
aha jeszcze jedno .. mam jakies zwidy czy motyw wiecznie głodnej i spłukanej grupki bohaterów naprawdę jest dosyć często wykorzystywany
heh nigdy się nad tym niezastanowiłem... to naprawde jest często wykożystywane :D  chyba nie ma anime w którym ktoś z ekipy byohaterów nie byłby głodomorem... japońce to chyba głodomory są...

Cytuj
btw. wydaje mi się, że Mugen to taki charakter troche jak Spike ( z Bebopa ), obu strasznie kręci ich walka z godnym przeciwnikiem i jak sobie ubzdurają z takim walczyć, to choćby mieli umrzeć, nic ich nie powstrzyma.. wariaty jedne
co do tego to nie wiem bo Bebopa nie oglądałem, ale widząc 2 pierwsze odcinki moge swtierdzić że
Spike też był chłodnym kolesiem....

no i ja też mam nadzieje że dokonczą Samurai Champloo bo także mi się spodobało bardzo :)

a na Hyperze będzie emitowna nowa seria, od 12 grudnia codziennie lecieć będzie
Last Exile


anime nie widziałem, ale podobno to świetne anime, takie były wypowiedzi ludzi, heh szkoda że nie mam Hypera, bo z chęcią bym sobie pooglądał 1 odcinek dziennie jakiegoś anime w polskiej telewizji... i to nie takiego dennego Dragon Balla czy innej komercji tyklo właśnie czegoś lepszego jak wałśnie to Last Exile :)

jak ktoś ma Hyper i kiedyś oglądnie to niech napisze czy fajne... no chyba że już ktoś oglądał...



EDIT::::::::
Ile odcinków ma Full Metal Alchemist? Bo jak skończe tego nieszczęsnego X (ktory wreszcie sięrozkręcił troche...) to zabiore się za ściąganie FMA, tylko kórde niechce mi się brać za długaśne serie więc mam nadzeje że nie jest taki długi :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2004, 12:27:40 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #376 dnia: Grudnia 10, 2004, 10:53:43 am »
FMA ma 51 odcinków + pełnometrażówka, która wyjdzie w 2005 roku.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #377 dnia: Grudnia 11, 2004, 12:31:49 am »
kurcze troche dużo :/  ciekwae czy jest sztucznie wydłużany tak jak DB czy Naruto powtórkami z poprzedniego odcinka i zblizeniami na twarz i analaiża walki przez każdego z bohaterów...

Oglądnąłem wreszcie całe anime Chobits i bardzofajne... manga mi siępodobałą bardzo ale anime również fajne.. wiele dodanych rzeczy no i koniec troche zmieniony ale chodziło o to samo i zmieniły się szczegóły tylko...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #378 dnia: Grudnia 11, 2004, 12:33:24 am »
nie jest przedluzany - w FMA sie ciągle coś dzieje i to jest fajne ^_^

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #379 dnia: Grudnia 11, 2004, 03:25:52 am »
Cytuj
Wolf's Rain ze względu na swoją Finalowość.. grupa kumpli, przemieżają świat, szukają swojej "księżniczki".... to anime mi strasznie przypomina Final Fantasy...
Klimat Wolf's Rain'a nieodłącznie kojarzył mi się z Falloutem... Ci co grali chyba nie będą się dziwić. Natomiast zgodzę się Gipsi z tym co napisałeś. Sam Kiba wyglądem przypomina Squalla, Jaggara to istna Ultimecia, a jest jeszcze Cheza, która kojarzy mi się z Aeris - "flower girl" (;)) przewodniczka, która miała poprowadzić wilczki do Paradise (Promised Land). Ponadto początek serii, gdy główni bohaterowie muszą opuścić miasto - sytuacja niezwykle przypomina mi FF7 i początek gry, gdy Cloud z przyjaciółmi opuszczają Midgar.

Jeśli w tym temacie mogę coś polecić, to będzie to Mai Hime. Sory, jeśli już w tym temacie o tym pisało ale nie czytałem wszystkich postów. Imo seria z takimi aspiracjami mogła by mieć znacznie więcej niż te 13 ep'ek (do tej pory ukazało się 10). Ponadto oczekuję wydania OST, który, już jestem niemal pewien, będzie jednym z lepszych OSTów z anime jakie trafią mi do ręki! Nie które sceny z serii powtarzam w kółko tylko ze względu wspaniałej muzyki.