Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 108525 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #380 dnia: Grudnia 11, 2004, 08:59:48 am »
Cytuj
Klimat Wolf's Rain'a nieodłącznie kojarzył mi się z Falloutem... Ci co grali chyba nie będą się dziwić. Natomiast zgodzę się Gipsi z tym co napisałeś. Sam Kiba wyglądem przypomina Squalla, Jaggara to istna Ultimecia, a jest jeszcze Cheza, która kojarzy mi się z Aeris - "flower girl" () przewodniczka, która miała poprowadzić wilczki do Paradise (Promised Land). Ponadto początek serii, gdy główni bohaterowie muszą opuścić miasto - sytuacja niezwykle przypomina mi FF7 i początek gry, gdy Cloud z przyjaciółmi opuszczają Midgar.

Co do porównań do Final Fantasy to troche ich jeszcze mam... kojażą mi się jeszcze takie:
-FFVII-śmierć Aeris... w Wolf's Rain nie ma podobnej śmierci, ale co Cloud zrobił po śmierci Aeris? Wziął ją na ręce i... i podobnie jest tutaj :)
-Gdy Kiba był we śnie z tą kobietą co była pod postacią Rysia czy innego zwierzaka to to miejesce strasznie przypominało mape świata...
-no i sam świat jaki przemieżają, są w górach, na pustynia, na skalistych miejscówkach, dosłownie wszędzie,w FFie też sie po cały globi pomykało :)
pewnie troche porównań by jeszcze znalazł ale już o nich pewne pisałem...

Cytuj
Sory, jeśli już w tym temacie o tym pisało ale nie czytałem wszystkich postów.
heh jeśli byś byś przeczytał wszystkie posty musiałby6ś być mega świrem :P

Cytuj
Jeśli w tym temacie mogę coś polecić, to będzie to Mai Hime.
To jest jakaś nowa seria? skoro ukazało się 10 episodów to pewnie tak ale co to mniej więcej jest... jakaś komedia romantyczna? anime akcji?po raz pierwszy słysze ten tytuł...

a mi się śćiągnęło pełnometrażowe anime Wonderfull Days i pewnie sobie dziś oglądne-zapowiada się świetnie :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #381 dnia: Grudnia 12, 2004, 10:43:59 am »
Ciężko sklasyfikować to do jednego gatunku. Według AnimeNfo - http://animenfo.com/animetitle,1493,hafpby,mai_hime.html - jest to Action, Drama, Mecha. Mecha tyle co nic, akcja przypada średnio co dwa ep'y (ale jest konkretna), a do tego dorzuciłbym jeszcze Comedy... Ale taka raczej z umiarem komedia. Nie mniej, imo świetna seria, już żałuje, że się kończy :)

Offline Grisznak

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #382 dnia: Grudnia 12, 2004, 11:40:37 am »
Właśnie zacząłem oglądać Revolution Girl Utena...zaczyna się tak sobie, ale może się rozwinie...
No i wróciłem do Noir...jedna z tych serii bez których by nie było Eksterminacji.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #383 dnia: Grudnia 12, 2004, 11:48:31 am »
hmmm Noir, pamiętam że kiedyś czytałem recenzje dawno temu i się napaliłem na to anime... teraz ściągnałem 4 odcinki i nie wiem czy oglądać... animacja jakaś wypaśna nie jest ale to już nie jest tak nowe anime jak powiedzmy Samurai Champloo, ciekawe jak historia... 2 zabójczynie, może być ciekawie... wogóle nie pamiętam co było w recenzji, więc ie wiem co się tam dzieje... może kiedyś obejże...

napisałeś:
Cytuj
No i wróciłem do Noir...jedna z tych serii bez których by nie było Eksterminacji.
pomijając fakt że jestem wiesiek i niewiem o co chodzi z tą eksterminacją to napisaleś że wróciłeś? Czyli że cię nużyła? Jeśli anime jest nudne to nawet chyba ie mam zamiaru go oglądać bo poprostu nie mam na to czasu... w kolejce czeka Midori no Hibi, Fruits Basket, Gun Grave, Gravitation, Samurai 7 i wiele, wiele innych :rolleyes:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #384 dnia: Grudnia 12, 2004, 11:56:43 am »
Noir'a obejrzałem 5 ep'ek (nie mam skąd dalszych skombinować <_<) i póki co mi pasuje, choć... Zbyt częste flashbacki, i to w ten sam sposób ukazane.
A na duży plus idzie niemal że Rewelacyjna muzyka.

A "Midori no Hibi" jest super, jeśli lubisz ambitne komedie z dobrze dopracowanym scenariuszem (zwłaszcza w drugiej połowie serii, fabuła robi się nieco głębsza) to się nie zawiedziesz :)

Offline Grisznak

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
    • http://
Anime
« Odpowiedź #385 dnia: Grudnia 12, 2004, 01:22:03 pm »
Eksterminacja to coś, o czym wiedzą tylko wybrani ( wyprani ? ), ale żeby cię naprowadzić, podam pewien link:
http://www.mangazynforum.one.pl/raven/view...p?t=104&start=0
Wiedz jednak, że wkraczasz tam na własne ryzyko ( rydzyko ? )....
Noir oglądam drugi raz...jak dla mnie to jedna z lepszych rzeczy jakie widziałem, a muzyka...cudo...nie lubię japońskiego wycia a tu nawet opening mi się podoba. Fabuła jest tez dobra, jest sporo zabijania ( co osobiście bardzo lubię ), a flashbaki ? Cóż, budują klimat całości.

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Anime
« Odpowiedź #386 dnia: Grudnia 14, 2004, 10:05:14 pm »
ej zarzuccie linkiem do stronki z odcinkami naruto wszystkimi i po angielsku

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #387 dnia: Grudnia 14, 2004, 10:28:48 pm »
Grzesiu masz taki temat jak "Anime z http:" a tam drugi post jest mojego autorstwa i tam dałem link do narutochaos....


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #388 dnia: Grudnia 16, 2004, 05:13:32 pm »
ogladal ktos anime Angel's Egg? bo ja sciagnalem daaawno temu i cos sie nie moge zabrac, obejzalem chyba z 15 minut, ale tam sie nic nie dzieje O_o znaczy nuda straszna np piec minut pokazane jak statek kosmiczny powoli sunie po planecie -_-

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #389 dnia: Grudnia 16, 2004, 07:13:50 pm »
ja mam to na płycie... ale pewnie nigdy tego nie oglądne... anime ma już swoje lata a odkąd mam neta skończyło się oglądanie czego popadnie... naprawde mam wiele serii bo mój komp jest włączony 24/7 więc wieele ich czeka na płytach i wiele się ściąga... fil m mi dała koleżanka i mówiła że jest to cosik psyhologicznego taki chyba thriller dziwny... mówiła że animacja lipna ale fabuła dosyć fajna... ale chyba nie oglądne bo poprostu brak czasu.. oto serie które mnie czekają jak będą święta i będę cały dzień anime oglądał:
X (trza wreszcie dokończyć bo już się wreszcie zrobiło z tego zajebiste anime, bo pierwsze odcinki lipa ale po 10 odcinku zaczynają wreszcie troche przyopminać mange :) )
Gun Grave
Midori no Hibi
Fruits Basket
Naruto
Samurai 7
Gravitation
Yami no Matsuei
Mezzo Forte
Trigun
Noir
Macross Zero
Full Metal Alchemist
Girls Bravo
Green Green

ehhh co ja bym dały żeby już być chorym tak jak Morchol :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2004, 07:14:13 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #390 dnia: Grudnia 17, 2004, 07:11:02 pm »
Kilkanaście postów wyżej zauważylem porównanie klimatu z Wolf Raina i Fallouta... dawno mnie nie było i muszę kogoś zbluzgać.... za chol*** jasną nie są do siebie podobne, a każdy kto tak twierdzi zostanie rozstrzelany. Grałem dużo w Fallouta i porównanie go do Wolf's Raina jest obrazą dla tej gry. Wolf's Rain jest poważny i sztywny, a Fallout aż kipi nieuzasadnioną brutalnościa i humorem rodem z Monty Pythona. Porównanie tej gry do Wolf's Raina znaczy tyle, że albo spałeś przy Falloucie, albo zasnąłeś czytając Wolf's Rain. nawet wizja świata różni się od Falloutowskiej 0- gdzie ty w falloucie jakieś drzewa widziałeś, albo aż tak "świetnie" trzymające się ruiny - Fallout to żwirowisko, a ruiny to nie nadające się do zamieszkania umarłe miasta. Kura, alem żem siem zdenerwował. Wybaczcie, że to trochę nie na temat, ale Fallouta będe bronił ręcami i nogami przed nieuzasadnioną profanacją. Może nie miałeś tego na celu, ale wiedz, że trochę to porównanie jest beznadziejne i drażniące dla kogoś kto na Falloucie się wychował jako gracz cRPG. A teraz wracam do tematu. Po świętach zdam relację, ale kumpel ze studiów ciągnie właśnie całego Kenshina - odcinki, OAV, kinówki, dosłownie wszystko. będzie tego ok. 15 GB. muszę kupić dużo płyt:) potem będzie ciągnięte wszystko co tyczy się wampirów. nie mogę się doczekać MNIAM
Kame Hame Ha

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #391 dnia: Grudnia 18, 2004, 01:10:44 pm »
Ermm... Witam :) To ja posunąłem się do tego niecnego procederu 'porównaia Fallouta do WR'... Wiedz jednak, że nie starałem się porównywać, bo są to z goła dwie różne rzeczy; nadmieniłem tylko, że klimat przypominał mi Fallouta. Również swojego czasu byłem wielkim fanem cRPGów i Fallout 2 do teraz stawiam u mnie na drugim miejscu gier wszechczasów! ...Porównywałem to WR do Final Fantasy. A w kwestii 'klimatu' miałem na myśli atmosferę oraz realia - przyszły, zniszczony świat; już pierwsze miasto w WR (nie pamiętam nazwy) przypomina wyglądem (zrujnowanymi budynkami etc.) właśnie Fallouta. Budynek, w którym przechowywana jest początkowo Cheza - wielki, rozwinięty, pośród syfu i zniszczenia. Te latające statki i wojska Jaggary...
A Tsume samym wyglądem przypomina jednego z gostków w Falloucie :P Ok, możesz mieć mi za złe, ale wiedz, że nie 'porównywałem', bo nie można porównywać post-nukleranego świata, w którym autorzy umieścili więcej easter eaggs'ów niż w makowcu jest maku, do smutnych realiów WR.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #392 dnia: Grudnia 19, 2004, 12:23:49 pm »
krde chcialem wczoraj obejrzec do konca wolf's raina wkoncu, ale po 4 ODCINKACH FLASHBACKU miałem juz dośc :P rozumiem jeden odcinek flashbacku ale 4 O_o lekka przesada... tylko niemowcie ze bezie tego jeszcze wiecej :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #393 dnia: Grudnia 19, 2004, 02:05:50 pm »
4 odcinek flashbacku to ostatni odcinek flashbacku (mówiłem że przesadzili, ale podobno było to psowodowane siakimś SARSem czy innąepidemią i nie wyrobili się w czasie więc dali to... ale to pewnie ploty...) w każdym razie po tych flashbackach WF zaczyna robić się mega zajebisty dla mnie :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #394 dnia: Grudnia 19, 2004, 02:58:50 pm »
Studio Bones aby wywiązać się z kontraktu musiało mieć, na dany termin, gotową 26 ep'kową serie. A, że nie wyrobiło by się w tym czasie, bo brakowało im czterech ep'ek, to wcisnęli do serii właśnie te flashbackowe. Dopiero rok później wydali cztery ostatnie epizody zakańczające serie (27-30). Więc tak właściwie seria ma 26 odcinków, a przynajmniej tyle tylko miała mieć. Tak to wygląda :)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #395 dnia: Grudnia 19, 2004, 03:10:18 pm »
czasem to sie jednak ciesze ze nie mieszkam w Nipponie :P czekanie rok na 4 epki by mnie zabilo chyba :P juz teraz mnie wkurza czekanie tydzien na kolejne naruciaki :P a apropo naruto poprzedni epizod byl piekny, az sie wzruszylem :( nie bede spojlerował wiec nic wiecej nie powiem :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #396 dnia: Grudnia 19, 2004, 04:21:13 pm »
eh a więc to taka akcja z tym WR...

Cytuj
czasem to sie jednak ciesze ze nie mieszkam w Nipponie  czekanie rok na 4 epki by mnie zabilo chyba  juz teraz mnie wkurza czekanie tydzien na kolejne naruciaki  a apropo naruto poprzedni epizod byl piekny, az sie wzruszylem  nie bede spojlerował wiec nic wiecej nie powiem 
no dobra czekali na nie rok, ale i tak oglądnęli je ponad rok wcześniej niż ty :P


heh jeśi ktoś z was ma Hyper to niech sobie obejży anime Last Exile -nie wiem czy jeszcze leci bo podobno miało być puszczone od 12 grudnia i miało lecieć codziennie, ale ściągnałem sobie jeden odcinek i zapowiada się ciekawie, nie jest to żadne anime z wielką akcją czy jakieś śmieszne tylko takie chyba mniej komercyjne, z ciekawą fabuła, na razie po 1 odcinku widze że anime ma ładną animacje i ciekawy świat, w fabule będzie chodziło o jakąś wojne, w tym świeice
główny środek lokomoci to samoloty które designem przypominają te stare samoloty sprzed II wojny św. ale są tu też ogromne statki powietrzne i fabuła zpaowiada się na ciekawą, polecam oglądnięcie jeśli Hyper będzie powtarzał od nowa... skzoda że nie mam Hyper na moich 5 podstawowych programach :lol:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #397 dnia: Grudnia 20, 2004, 12:12:41 am »
Cytuj
po tych flashbackach WF zaczyna robić się mega zajebisty dla mnie

hue hue myślalem ze to takie czcze Gipsowe gadanie ale jestem swierzo po epizodzie 21 i przyznaje racje - wczesniej bylo bardzo bardzo dobre anime, teraz jest bardzo bardzo bardzo bardzo dobre :P akcja ruszyla, bo wczesniej to sie tak troche bez ladu i skladu pałętali i chyba zmienili typka od muzyki bo jakas fajniejsza mi sie wydaje :P szczegolnie nutka pod koniec 21 epka :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2004, 12:14:25 am wysłana przez Morchol »

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Anime
« Odpowiedź #398 dnia: Grudnia 20, 2004, 03:22:29 pm »
Cały OST Wolf's Rain'a (licząc obydwie płyty) jest wspaniały. W końcu.. nie byle kto za nim stał... Do tego wokale Conte'go, mojej ukochanej Maay'i i mamy coś wspaniałego :) Ciekawe Morchol co powiesz na utwór puszczony jako ending 26 ep'a - "Tell me what the Rain knows" - tylko raz w całej serii słyszymy tą niespełna dwu minutową perełkę pani Sakamoto :)
Jesli o mnie chodzi - wydaje mi się, że ostatnie cztery ep'ki bardzo wiele straciły na klimacie, i nawet w pewien sposób stały się irytujące. Ale ze względu na ostatnie 10 minut ostatniego ep'a - jestem wstanie wybaczyć wszystko ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2004, 03:23:46 pm wysłana przez Teeno »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Anime
« Odpowiedź #399 dnia: Grudnia 20, 2004, 04:04:09 pm »
no 4 ostatnie epizody byly stanowczo "inne" a w porownaniu do 24,25 czy 26 poprostu słabsze - widac jednak ta roczną przerwe :P