Autor Wątek: Final Fantasy X  (Przeczytany 39411 razy)

Offline Grisznak

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 18, 2006, 02:14:17 pm »
No i kupiłem sobie dziesiątkę, moje wrażenia po mniej więcej dwudziestu godzinach gry (jestem w Guadosalam) wyglądają następująco:
1) Oprawa graficzna, wykonanie fmv, tła, świat - bez zarzutu, naprawdę mimo upływu lat gra nadal świetnie się broni.
2) Muzyka - może za wcześnie by oceniać, ale jak do tej pory żaden z motywów nie zapadł mi w pamięć. Ale o tym, czy jest gorsza czy lepsza od ost'a z szóstki czy ósemki, zadecyduję później.
3) Postacie - gdyby odfiltrować główną parę, byłyby całkiem znośne. Lulu i Auron wypadają świetnie, Wakka jest dość wiarygodny. Khimari i Rikku - tu poczekam, bo na razie nic istotnego nie wnieśli.
4) Fabuła - poczekajmy do zakończenia gry.
5) Świat - postmodernizm stosowany, w całkiem przyjemnym wydaniu.
6) System - świetny! Gram na expercie i bez większych problemów zorientowałem się o co w tym biega. Do tego system aonów nieco podobny do ósemkowego, możliwość modyfikacji broni i tak dalej. Duży plus. Jedynym minusem jest blitzball, którego klimat zupełnie do mnie nie trafia. Ale co kto lubi...
Reasumując: jak do tej pory jest lepiej niż oczekiwałem, niemniej zobaczymy jak to się wszystko rozwinie. Może to na razie tylko złudzenie, ale czy ta gra nie jest podejrzanie łatwa?

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 25, 2007, 01:51:35 am »
Dla mnie FF:X było, a właściwie jest grą przełomową. Właściwie to dla niej (i dla dmc ;p) kupiłem sobie czarnulkę ;d Pierwsze, co rzuca się w oczy od razu po odpaleniu to grafika. Nawet dzisiaj jej grafika jest wciąż na poziomie, chociaż wiadomo, grafika to nie jest to, co w jrpg najważniejsze ;] Muzyka bardzo dobra, pasuje do tego pseudo-hawajskiego klimatu ;]. Jest kilka(-naście) kawałków, które zapadają w pamięć, mimo że niektórych, mimo że w grze się je genialnie słucha, raczej tak normalnie słuchać nie da rady. System jest bardzo ciekawy, stanowi miłą odskocznię od 'standardowych', które są w innych grach. Ja osobiście najczęściej używałem expert grida, ponieważ była tam większa swoboda w dobieraniu umiejętności/statystyk postaci, oraz miała *chyba, bo nie liczyłem ;f *więcej wolnych pól, przez co można było nieźle podpakować postacie. System ten ma chyba tylko jedną wadę - jak już się 'wymaxuje' wszystkie postacie, to jedyne różnice między nimi to overdrive, bo statsy i umiejętności mają takie same.
Wszystkie postacie mi przypadły do gustu, oprócz Kimahriego - dobry do wszystkiego, czyli do niczego(ale się zarymowało fajnie;/). Nawet jego overdrive są żałośnie słabe w porównaniu do reszty drużyny. Przez jakiś czas próbowałem się do niego przekonać, ale nic z tego nie wyszło. Już pomijając te umiejętności, co to za postać, co przez całą grę nic nie mówi, a jeżeli już do czegoś dojdzie, to ograniczy się do strasznie elokwentnyh wypowiedzi typu: "I will protect Yuna", etc. ;/ Do reszty drużyny nie mam żadnych zastrzeżeń, szczególnie świetny jest cichy wymiatacz Auron, kałaii Rikku oraz oczywiście ciepły ziomuś Wakka ;] Tidus jest taki trochę jakby z innej bajki, ale w sumie w ciągu 1000 lat moda na świecie mogłaby się trochę zmienić ;].

Ogólnie gra dla mnie jest genialna, ma 2 miejsce tuż za FF9. Dla mnie zasługuje ona na przynajmniej 9/10.
Na plus:
-grafika
-muzyka
-system
-większość postaci
-fabuła
Na minus:
-Kimahri(zupełnie nietrafiona postać..)
-po wymaxowaniu statsów wszystkie postacie stają się prawie identyczne

Cytuj
Może to na razie tylko złudzenie, ale czy ta gra nie jest podejrzanie łatwa?
Jeżeli chodzi o samą grę, bez żadnych dodatkowych bossów, dark aeonów/etc., to gra jest dosyć łatwa, tylko kilka przeciwników może sprawić trochę trudności jak się zaatakuje nieprzygotowaną drużyną.

Cytuj
edynym minusem jest blitzball, którego klimat zupełnie do mnie nie trafia. Ale co kto lubi...
Blitzball jest całkiem niezły, ale granie więcej niż 10 meczy to już jest mordęga ;]
 

Offline Vincent

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 25, 2007, 07:45:21 pm »
Do final dziesiątka trafia bo widać u Tidus'a że jest nowy tak samo po pierwszych paru boss'ach Tidus sapie i dysze tu widać że jest nowy w te klocki. Dwie rzeczy co to według mnie najgorszymi minusami są to: walka w systemie wait mode i że całą ekipe mamy zabraną po kilku godzinach gry.

A poza tym blitzball rulez

Offline Shiki_Z

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 17, 2007, 11:30:09 am »
Jest to swego rodzaju przełom w serii, jako że nie ma już podziału na mapę świata i lokacje.
fabuła zajebista no parwie jak w kazdym finalu:D lecz tu przyznaje ze najlepsza;)
Nie ma jakiegoś wielkiego przełomu, jeśli chodzi o muzykę.. tak jak w poprzednich częściach, trzyma ona bardzo wysoki poziom.
 Final Fantasy X to w moim przekonaniu najlepsza część serii. W żadnej innej grze tak bardzo nie zżyłem się z postaciami i nie przeżywałem tak mocno ich przygód.

Offline Balamb Garden

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 07, 2007, 11:50:09 pm »
Nie nie ciągnie mnie do tej częsci tak jak do Final Fantasy VIII.Moim zdaniem FFVIII to najlepsza część z serii jak dotychczas, potrafiła utrzymać ten klimat nie tak jak FFX.

Offline szuriken

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 17, 2007, 12:44:43 pm »
gdzie znajduje sie dark Bahamut bo jakos nie moge znalezc?

Offline Jadek

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 03, 2007, 10:58:12 am »
gdzie znajduje sie dark Bahamut bo jakos nie moge znalezc?

z tego co pamiętam to w miejscu gdzie walczyło się z Yunalescą, Zanarkand czyli.

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 18, 2007, 05:16:04 pm »
Siemka! Po długim milczeniu muszę napisać pytanie... A mianowicie:
- Co zrobić, aby pokonać Dark Aeony? Dodać coś do osłony czy coś?
PS> Proszę o szybka odpowiedź :)
J-rock is the best!

Offline Mitinth

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 25, 2007, 09:09:36 pm »
Dla mnie X był przełomowym finalem. Square pokazało że z PS2 można wycisnąć co się da...

Do plusów zdecydowanie zaliczam:
1. Grafikę
2. Sphere Grid (na początek trochę upierdliwy, ale szybko się człowiek uczy)
3. Sumony... tfu... Aeony to już nie są trochę mocniejsze czary
4. Blitzball (taka mała odmiana po Triple triad i Tetra Master, niestety po 2 - 3 godzinach nudzi sie)
5. Dubbling

Minusy:
1. Muzyka (mógł się Nobu trochę bardziej postarać. Pare fajnych kawałków jest, ale tylko pare)
2. Liniowość (każdy final jest liniowy, ale ten troche bardziej)
3. To że jest na PS2 (a mnie mamusia nie chce pozwolić kupić tego cacuszka i grozi, że jeśli je zobaczy w domu to wywali przez okno  :'( )

P.S. Odwalcie się od Kimahri'ego! Jest spoko (no chyba że ktoś na Sphere Gridzie pójdzie nim po ścieżce Lulu  ::) )

Co do FFX-2 to jest gorszy, ale nie jest taki zły... Co prawda Square gdzieś po drodze od X do X-2 zgubił Aeony, i dał tylko 3 grywalne postacie, i wprowadził ten kretyński system DressSphere, ale da się to przeżyć...
A co tu mówić. Final Fantasy rulez!

Offline Acron

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 01, 2007, 06:27:38 pm »
(...)
1. Muzyka (mógł się Nobu trochę bardziej postarać. Pare fajnych kawałków jest, ale tylko pare)
(...)

Nobuo Uematsu skomponował tylko 3 kawałki w grze -- Hymn of the Fayth, Suteki Da Ne, i Otherworlda reszta jest duetu panów których nazwiska możesz zobaczyć odpalając grę i patrząc na pierwszą scenkę (tą ze zniszczonym Zanarkand)
Pitiful mortals... You hope ends here! And your meaningless existence WITH IT!!!

Which Final Fantasy Character Are You?
Final Fantasy 7

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 01, 2007, 09:38:30 pm »
Cytuj
Co prawda Square gdzieś po drodze od X do X-2 zgubił Aeony
Zgubil? A ja myslalem, ze to wynika z fabuly FFX...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Mitinth

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 02, 2007, 02:44:49 pm »
Cytuj
Zgubil? A ja myslalem, ze to wynika z fabuly FFX...

Taka przenośnia ;D. Owszem, wynika to z fabuły, ale to nie zmienia faktu, że ich brak widać dosyć wyraźnie...

Cytuj
Nobuo Uematsu skomponował tylko 3 kawałki w grze -- Hymn of the Fayth, Suteki Da Ne, i Otherworlda reszta jest duetu panów których nazwiska możesz zobaczyć odpalając grę i patrząc na pierwszą scenkę (tą ze zniszczonym Zanarkand)

To wiele wyjaśnia...
A co tu mówić. Final Fantasy rulez!

Offline chudyfinalowiec

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 02, 2007, 12:13:27 am »
Final Fantasy X to moja najlepsza gra na PS2 ma klimat a to najważniejsze.

Plusy
- Grafika na poziomie bardzo dobrym nawet po upływie tylu lat
- Muzyka piękne kawałki które nadają klimatu grze
- Fabuła to już jest mistrzostwo bardzo ciekawa i wciągająca
- Blitzball bardzo wciągająca gra, można się przy niej zasiedzieć
- Dubbing idealny głosy dobrane idealnie do postaci

Minusy
- Chocobosy  nic nie wniosły do gry a od wieków były najlepszą mini grą w świecie Fianl Fantasy
- Brak kart do gry

Offline Rezo

  • Soldier
  • Wiadomości: 38
  • this is madness
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 12, 2007, 05:45:26 pm »
dlamnie FFX byl troche przelomowa ale raczej mi sie niespodobal , przeszedlem gre moze taklgdzies do polowy bo puzniej mi sie bardzo zamulila
Jak dlamnie plusy to :
- Sphere Grid (nawet fajnie ze takie cos zrobili)
- grafika
- filmiki i muzyka im towarzyszaca

Wady:
- fabuła
- niekture lokacje

Offline cactuar

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 20, 2008, 10:50:39 am »
Co tak cicho się tu zrobiło.  ???

Czyżby już wszyscy zapomnieli o FFX  :)

A co mi się w FFX nie podoba? hmmmm.....

Moim zdaniem za długie jest wejście aeonów i nie ma opcji przyspieszenia tego wejścia ( Przy magus sisters spokojnie można pójść do toalety,wrócić a jeszcze się " Przywołują"  :P )

A najbardziej nie podoba mi się Malboro z Omega Ruins  :P .
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2008, 02:21:04 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 10, 2008, 03:34:49 pm »
PRAWDZIWE ARCYDZIEŁO!!!!!!!!!!! NORMALNIE ÓSMY CUD ŚWIATA!!!!!!
Głowne plusy to....
- ciekawe postacie [ Auron , jecht , juna tidus słowem wszystkie]
-chyba największy potwór w historii FF [ sin]
- Super grywalność
- super bossowie
Słowem trzeba zagrać!!!!
You will go to hell right now.

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 10, 2008, 04:07:14 pm »
PRAWDZIWE ARCYDZIEŁO!!!!!!!!!!! NORMALNIE ÓSMY CUD ŚWIATA!!!!!!

Krzyczeć nie trzeba, poczytaj regulamin kolego...

Gra ma też minusy, idzie je zauważyć przy 3 przejściu gry, zapewniam:
- Animacje Aeonów - nawet w Short Mode przywoływania trwają swoje, niektóre ataki specjalne też trwają trochę zanim się załadują (Pain Animy, omg)
- ogólna łatwość - wie ktoś w ogóle jak Game Over wygląda?
- tylko 1 summoner - fajnie by było jakby była chociaż dwójka, bo Yuna już u mnie mdłości wywołuje
- najbardziej pedałkowaty główny bohater serii (nawet Vaan jest twardszy niż ta płaksa Tidus)
- wątek miłosny spłycony na maksa - tu buziak, tam I love you i koniec... FFVIII nadal rządzi pod tym względem
- Blitzball - przy możliwościach PS2 można było się lepiej postarać i dać coś ciekawszego niż piłkę... Nie po to człowiek jRPG kupuje by się za kulką uganiać

Nie twierdzę, że gra jest zła, po prostu sporo jej brakuje do ideału. Nadal jednak jest to pozycja w którą warto zagrać.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 10, 2008, 04:14:19 pm »
PRAWDZIWE ARCYDZIEŁO!!!!!!!!!!! NORMALNIE ÓSMY CUD ŚWIATA!!!!!!

Krzyczeć nie trzeba, poczytaj regulamin kolego...

Gra ma też minusy, idzie je zauważyć przy 3 przejściu gry, zapewniam:
- Animacje Aeonów - nawet w Short Mode przywoływania trwają swoje, niektóre ataki specjalne też trwają trochę zanim się załadują (Pain Animy, omg)
- ogólna łatwość - wie ktoś w ogóle jak Game Over wygląda?
- tylko 1 summoner - fajnie by było jakby była chociaż dwójka, bo Yuna już u mnie mdłości wywołuje
- najbardziej pedałkowaty główny bohater serii (nawet Vaan jest twardszy niż ta płaksa Tidus)
- wątek miłosny spłycony na maksa - tu buziak, tam I love you i koniec... FFVIII nadal rządzi pod tym względem
- Blitzball - przy możliwościach PS2 można było się lepiej postarać i dać coś ciekawszego niż piłkę... Nie po to człowiek jRPG kupuje by się za kulką uganiać

Nie twierdzę, że gra jest zła, po prostu sporo jej brakuje do ideału. Nadal jednak jest to pozycja w którą warto zagrać.
Zapomniałeś dodać :

- Sphere Grid - całkowicie psuł postacie, można było zrobić z każdego postać idealną. Magowie tracili sens w używaniu magii, skoro więcej mogli zadawać atakami fizycznymi. Czemu Square nie trzymało się systemu klasowego ?
- "HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA !"
- Liniowość - idź przed siebie, a wygrasz.
- Konieczność wielogodzinnego grindowania, żeby ulepszyć swoje postacie w późniejszej części.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 10, 2008, 06:12:05 pm »
Część X przypomina raczej film interaktywny. Nie to że że bym coś miał przeciwko takiej konwencji, ale gra mogłaby by "nie udawać", że jest czymś więcej...

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 11, 2008, 04:29:11 pm »
Według mnie sphere grid to świetny system!!!! Dzięki niemu nawet Tidus kiedyś opanuje black magic nie ma sztywnych klas.
Co do Tidusa to on nie jiest pedałowaty, ba to jedna z najfajniejszych postaci z FF Ale nawet ty pewnie przyznasz pietraz że jest on lepszy od choćażby Firion'a z FF 2 lub głównego bohatera FF mystic quest.
You will go to hell right now.