Autor Wątek: Final Fantasy X  (Przeczytany 35641 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 11, 2006, 04:01:45 pm »
Cytuj
dlaczego wszyscy mówią że FFX jest lepsze od FFX-II ????
1. Nie ma summonów.
2. Tylko 3 grywalne postacie.
3. Postacie, które zachowują się jak rozwrzeszczane 13-stki.
4. Bo jest lipny.
5. Ma najlipniejszą muzykę ze wszystkich części.
6. Jest strasznym fillerem.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy X
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 14, 2006, 02:46:17 pm »
jest jak jest nik tego nie zmieni
FF x2 moze jest ajki jest ale to final i mozna mu to wybaczyc :shu:  

Gypsi jest fajny :)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 14, 2006, 04:15:23 pm »
No i co ze to Final?

Zalozmy ze gram na oryginalach ;)
W takiej sytuacji place za gre a nie za nazwe. I sikam na to, czy gra czy gra nazywa sie Metal Gear Solid, Final Fantasy, czy Toy Story - interesuje mnie to czy jest dobra czy nie, a w przypadku FFX-2 mam co do tego watpliwosci

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 15, 2006, 01:45:23 pm »
Cytuj
1. Nie ma summonów.
2. Tylko 3 grywalne postacie.
3. Postacie, które zachowują się jak rozwrzeszczane 13-stki.
4. Bo jest lipny.
5. Ma najlipniejszą muzykę ze wszystkich części.
6. Jest strasznym fillerem.

Nie obrażaj 13 latek .




S&S z tym masz racje ze nie placisz za nazwe ale Ja naprzykład narescie moglam sie wczuc bo głównym bohaterem była dziewczyna a nie faceci zawsze  

Offline Doti

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.o-problemach.blog.onet.pl
Final Fantasy X
« Odpowiedź #44 dnia: Września 09, 2006, 01:10:42 pm »
Ja bardzo lubię tę gre choć gdy koleżanka opowiadała mi o niej to, ta gra była dla mnie skąplikowana.Gdy zaczełam w nią grać zrozumiałam o co w niej chodzi i od razu ją polubiłam.Od tamtej pory jest to moja ulubiona gra choć nie zaprzeczam że lubie inne częćci finala.Mam nadzieję że nie tylko ja lubię tę grę.

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #45 dnia: Września 22, 2006, 04:27:13 pm »
Jakoś nie spodobało mi się FF X. Dość nudna gra, głupi system Sphere Grid, strasznie przesłodzony związek Yuny i Tidusa. W ogóle jakoś ta gra do mnie nie przemawia. Wiem, że niektórzy grali w to i mówili: "Wow, ale ta Yuna jest fajna" albo "Ale ten Tidus jest przystojny i opalony". Dla mnie Tidus ma kuku na muniu, a Yuna jest gruba. Nie podoba mi się ta część sagi. Wydaje się, że Square to zrobił "na pewniaka" i zbytnio sięnie przyłożył :/ Ale... to oczywiście moja opinia, nie chcę tym postem obrazić jakiegoś fana(tyka)

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy X
« Odpowiedź #46 dnia: Września 27, 2006, 12:08:03 pm »
płacisz to plać twoja to sprawa każdy ma swój gust i nie wolno (przynajmniej moim zdaniem) zniechecac ludzi do gry którą nawet nie grali
tez gram na orginałach i zbieram cały czas na nowe gry ale jakos sobie radze
 :shu: lae co tam to wasza sprawa  

Gypsi jest fajny :)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #47 dnia: Września 28, 2006, 07:59:03 pm »
Chyba jeszcze nie podsumowałem tej gry. W sumie jej nie przeszedłem, ale przypuszczam, że już tego nie zrobię (chyba, że kiedyś będę naprawde zdesperowany).

Final Fantasy X ma swoje plusy, do których niewątpliwie zaliczyć można fabułe (chociaż dalej banda nastolatków musi ochronić planete przed zniszczeniem, to jednak jest to jakiś świeży powiem z tego kierunku). Plusem jest też niewątpliwie grafika, chociaż ja osobiście się na pare przekłamań i przykrych błędów natknąłem (moja słynna "ucieczka Auron'a" np.). System Sphere Grid'a jest ciekawy, ale bądź, co bądź, kaszana z niego wyszła i dałoby się go skonstruować lepiej. Chociażby z tego względu, że kiedy człowiek chciał sobie jakoś sensownie nabić level, aby się spróbować z jakimś bossem z wyższej półki, to ta gra robiła się tak śmiertelnie nudna, że padałem na ryj przed konsolą i jęczałem. Muzyka jest lipna IMO, całość ratuje tylko Suteki Da Ne i At Zanarkand, ewentualnie jeszcze pare kawałków (Hymn of the Fayth...). Kreacje bohaterów może i nie są takie złe, ale ssą totalnie w wypadku main heroes'ów. Może się czepiam, bo już mam nie te lata i ta gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak mogłaby zrobić, gdybym był o połowe młodszy, ale kogo my tam mamy? Tidus'a, kolejnego bohatera z tektury, z przyklejonym uśmiechem i włosami postawionymi na żel, który ma charakter tak nijaki, że człowiekowi się niedobrze robi (drugi taki jest Sora z KH, zupełna kserokopia Tidus'a... albo odwrotnie). A Yuna... brrr... boże zlituj się, Yuna to jest koszmar. Jak słyszę jej anemiczny głos, te zwalające z nóg teksty (EMO nabiera w tej grze nowego wymiaru niemalże), cała ta cholera filigranowość Yuny sprawia, że aż mam ochote zdzielić ją siekierą. Dziewczyna jest poprostu przykra, jeszcze takiej nie było w całej historii Final Fantasy i mam nadzieję, że nie będzie.

Podsumowując: Final Fantasy X jest mocno przereklamowany, człowiek słyszał o tym tyle dobrego, że nie trudno jest się zawieść. Ma oczywiście ładną grafike i wyobrażam sobie, że jest w niej wiele rzeczy, które mogą się podobać, w szczególności w pierwszej połowie gry, kiedy gra się faktycznie przyjemnie. Potem to jest albo szybkie ubicie bossa albo męka przy nabijaniu sphere.

Moja ocena: 6, obiektywnie patrząc niech będzie 7

Cytuj
nie wolno zniechecac ludzi do gry którą nawet nie grali

Jeżeli grasz na oryginałach, to lepiej nie kupować gier w ciemno, ale lepiej sprawdzić, czy zakup jest opłacalny. A czytając oceny innych osób właśnie to robisz. Jeżeli ktoś cię zniechęca, to widać ma ku temu powody. Wtedy należy się zastanowić pare razu nad zakupem. Nie, że nie wolno zniechęcać, ale nawet trzeba zniechęcać, jeżeli gra jest naprawde beznadziejna (korzystając z okazji: nie ściągajcie Romancing SaGa: Minstrel Song [bo kupić i tak nie kupicie]. Właśnie was zniechęcam).
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2006, 08:01:52 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy X
« Odpowiedź #48 dnia: Września 29, 2006, 07:33:14 pm »
no dobra wygrałeś
recenzja zgadzam sie no w 80%
no ale jak to wszyscy maja jakies ale co do tego
ja np uwielbiam finale najbardziej za fabułe
to mi sie najbardziej podoba
w koncu poto kupłem pleyaka2:)
pozdrówka :shu:

O_o ....Pytus? ;/ - Musiol
:shu: mama? -Tata  :shu: <-wiejski emot
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2006, 09:34:50 pm wysłana przez Morchol »

Gypsi jest fajny :)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Final Fantasy X
« Odpowiedź #49 dnia: Września 29, 2006, 09:34:06 pm »
Cytuj
i nie wolno (przynajmniej moim zdaniem) zniechecac ludzi do gry którą nawet nie grali

nom, lepiej samemu testowac nawet najwieksze szity<nie zeby FFX2 koniecznie taki byl, generalizuje>
zresztą co ja gadam, generalnie idea OPINII jest ZŁA, święta racja bracie

tak pozatym... heh, coś ostatnio sporo "rozczarowanych" ffx ;]

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #50 dnia: Września 29, 2006, 11:03:14 pm »
Cytuj
tak pozatym... heh, coś ostatnio sporo "rozczarowanych" ffx ;]
kwestia gustu, podejrzewam...... chociaż faktycznie to trochę dziwne, ze ffx niepodoba się głównie tym, którzy grali w niego "z opóźnionym zapłonem" heh

 
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy X
« Odpowiedź #51 dnia: Września 29, 2006, 11:14:45 pm »
Ja na liczniku mam ok 20 godzin, jestem w momencie gdy pierwszy raz jesteśmy u Al-Bhed i jak narazie nie moge powiedzieć dużo złego o grze, podoba mi się bardzo, jedynie dubbing Pytusa mnie wkurza jak i jego postać, Auron jest wyrąbisty, Kimahri tyż :P
Sphere grid IMO jest gorszy ciut od klasycznego lvl up'owania.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #52 dnia: Września 29, 2006, 11:19:17 pm »
Cytuj
Sphere grid IMO jest gorszy ciut od klasycznego lvl up'owania.
Nie tyle gorszy, co po prostu bardziej upierdliwy, bo musisz wiecej czasu poświęcić na wymasterowanie wszystkiego..... No i fakt, że mógłby być zbudowany inaczej, żeby dawać większą swobodę.....

a swoją drogę, taka mała dygresja: Kimahri i Wakka mają tego samego voice actora ;]
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #53 dnia: Września 29, 2006, 11:23:34 pm »
Jak będziesz Musiolik walczył z Tonberry'm jakimś, to możesz zrobić bekowaty manewr, który znalazłem. Dobrze działa na Tonberry King'u hehe... polecam wszystkim, bo ten bug jest prześmieszny heh

Jak będziesz się z nim lał, to naładuj Auron'owi pasek Overdrive i poczekaj, aż Tonberry zaatakuje kogoś z drużyny. Chodzi mi o normalne, anemiczne podejście do kogoś i dźgnięcie go. Kiedy oponent będzie wykonywał ten atak, ty jak najszybciej załaduj overdrive'a Shooting Star. Magiczna akcja to jest heh... żeby nie psuć niespodzianki tym, co chcieliby tego bug'a spróbować, napisze co się dzieje przezroczystym fontem poniżej:

No więc Auron ładuje atak i zaczyna biec w stronę przeciwnika. Zonk polega na tym, że Tonberry po wykonaniu ataku, nie zdążył jeszcze wrócić na swoje miejsce, a Auron biegnie w jego stronę. W 9 wypadkach na 10, miną się. Tonberry spokojnie wróci na miejsce, a Auron pobiegnie w świat, zostawiając wszystkich, przebijając się przez scene walki i biegnąć w nieskończoność po horyzoncie. My to oglądamy z za jego pleców tak troche od dołu pod kątem. W tym momencie pozostaje jedynie wyłączyć konsole. Bug odkryłem przez przypadkiem podcza walki, działa napewno na wersji NTSC. Wkurzyłem się przez niego niesamowicie wtedy hehehe
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2006, 11:25:08 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Vivi The Black Mage

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • Vivi93
    • Zobacz profil
    • http://vivi-the-black-mage.blog.onet.pl/
Final Fantasy X
« Odpowiedź #54 dnia: Października 03, 2006, 12:40:13 pm »
final Fantasy X,pierwszy FF na PS2.
Gra jest Bardzo Dobra,badzo mi się podoba system walk czyli zmiana postaci w czasie bitwy.Sphere Grid niektórym to się nie podoba,ale każdą postać możesz wytrenować jak chcesz,na Bialego maga,Czarnego itd.
ja osobiście nie gralem dużo,ale moj brat bardzo,ma wszystkie celestial weapon,pokonane niektore Dark Aeony no i teraz coś robi ze wszystkimi conquestami.fajnie jest że można przekroczyc bariere 9999dmg no i życia.
Gra ma tez wspaniałą grafike.Gra niektorym się nie spodobala ,ale mi się podoba.
Moja ocena 8/10.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2006, 12:56:55 pm wysłana przez Vivi The Black Mage »

Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy X
« Odpowiedź #55 dnia: Października 04, 2006, 12:56:14 pm »
uważam podobnie gra może jest upirdliwa ale
jakoś ludzie to znoszą
dla mnie na przykład najgorsza jest lokalizacja thunder plans
to jest dopiero uciążliwe by przejść zachaczając wszystkie konty,

Gypsi jest fajny :)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #56 dnia: Października 11, 2006, 06:17:16 pm »
ja dziś u znajomego widziałem FFX w akcji i FFX2 - szkoda, ze mi ps2 nie moze pozyczyc :/ w każdym razie z tego co widziałem to o ile FFX moze i by mi sie spodobał, to do systtemu w FFX2 tak mam mieszane uczucia :/
Kame Hame Ha

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy X
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 11, 2006, 09:39:31 pm »
uuuuu
przerombane
ja musialem dlugo pracowac(pol roku)
ale sie doczeklem he he
powodzenia zycze
 

Gypsi jest fajny :)

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Final Fantasy X
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 18, 2006, 11:28:47 am »
Cytuj
final Fantasy X,pierwszy FF na PS2.
Gra jest Bardzo Dobra,badzo mi się podoba system walk czyli zmiana postaci w czasie bitwy.Sphere Grid niektórym to się nie podoba,ale każdą postać możesz wytrenować jak chcesz,na Bialego maga,Czarnego itd.
ja osobiście nie gralem dużo,ale moj brat bardzo,ma wszystkie celestial weapon,pokonane niektore Dark Aeony no i teraz coś robi ze wszystkimi conquestami.fajnie jest że można przekroczyc bariere 9999dmg no i życia.
Gra ma tez wspaniałą grafike.Gra niektorym się nie spodobala ,ale mi się podoba.
Moja ocena 8/10.

Podzielam twoje zdanie . Pierwszy final na PS2 i taki skok. Moim zdaniem fajna gra zasluguje na 9/10 (ja bylam mile zaskoczona gdy zobaczylam ja a pozniej pogralam ) .
Co do Final Fantasy X-2 ,rowniez swietna gra (moj brat mowil ze nie mogl sie wczuc gdyz 3 kobiety :D) podoba mi sie to ze pierwszy raz kobiety sa glownymi bohaterkami i na dodatek grywalnymi .  

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Final Fantasy X
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 18, 2006, 07:55:30 pm »
Agrias, szczeże mówiąc FFX jest świetne moja ocena nawet 10/10, FFX2 też mi się podoba ale te 3 dziewczyny zachowują się jak DSOM lub UzM.
J-rock is the best!