Autor Wątek: Tales of the Abyss  (Przeczytany 24154 razy)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:34:19 pm »
Może jak skończę ToD (PS2) wezmę się za Tales of Destiny II ale to wydanie na PS2 które nie opuściło Japonii.  Nie chodzi mi tu o Tales of Eternia (często mylone).

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:41:53 pm »
Czyli kolejne krzaczki do rozszyfrowania... Btw Grasz w Tales Of Destiny na ps1 czy ps2? Bo wersja na ps2 chyba też nie opusciła japonii... Ja w to grałem na emulatorze(ps1) rok temu ale coś się popsuło i sejwy poznikały (chociaż mam ochotę spróbować teraz ponownie).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2009, 01:13:56 am wysłana przez antalor »



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 16, 2009, 01:15:32 pm »
Jak już wspomniałem gram na PS2 w wersję Directors Cut gdzie można też grać Leonem jako głównym bohaterem.  Wersja PS2 (Lata 2006 -2008) nigdy nie opuściła granic Japonii, no ale mam "kartkowe" tłumaczenie. (niezbyt dobre, ale jest)

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 16, 2009, 02:23:35 pm »
Nigdy nie przepadałem za Leonem... Zresztą naprawdę nie mogę zrozumieć takiej polityki wydawniczej... Czy wydawanie gier tylko w japonii jest opłacalne? Przecież nawet wliczając koszty tłumaczenie na język angielski i dystrybucji na cały świat , zyski by z tego były...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 16, 2009, 03:30:09 pm »
Z tym wydawaniem jest tak.  Na zachodzie pokazują się gry które już na siebie zarobiły w Japonii. Jaki jest sens wydać grę (domyślnie jRPG) np. USA skoro nawet w Japonii nie znalazła ona wystarczającej ilości nabywców? Widać badania rynku wskazują na, iż poza Japonią nie wystarczającej ilości miłośników tego typu gier by przypuszczalne zyski mogło pokryć koszty ewentualnego jej wydania. Przynajmniej tak tłumaczył mi to wykładowca na kursie z marketingu...

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 16, 2009, 03:46:30 pm »
Fakt ,że nie znam się zbyt na tym ale... Jeżeli by patrzeć na to tak jak mówił twój wykładowca to - sporo gier z serii Tales Of nie przyniosło zysku... Rozumiem ,że wydawca patrzeć możę na tą sprawę tak : "W Azji jrpg są dużo bardziej popularne niż w Europie i Ameryce razem wziętej(niestety) więc wydam daną  grę tylko w Japonii..." Ale ja będe obstawał przy swoim - przetłumaczenie gry na j.ang i koszty jej dystrybucji i tak były by sporo niższe niż przychód ze sprzedaży danego tytułu. Oczywiście śa również inne czynniki wpływające na taką czy inną politykę wydawnicza , lecz dalej moim zdaniem jest to błędne posuniencie . Dodajmy jescze ,że seria Tales Of ma stosunkowo spore zaplecze fanów w Europie czy Stanach...
Z innej beczki : właśnie się biorę za drugie przejście TotA i z ciekawości obejrzałem sobie solucję - naprawdę sporo jest dostępne dopiero podczas drugiego podejścia . No i teraz napewno zrobię upgrade Albiore  <_<



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 16, 2009, 03:57:04 pm »
Zaplecze może i ma duże, ale być może nie aż tak by twórcom się opłacało wydawać grę poza Japonią. Widać przeprowadzone badania rynku zachodniego  nie były zbyt optymistyczne i niektórych części tam nie wypuszczono. Czasami dochodzi też kwestia znalezienia odpowiedniego wydawcy, bo dosyć często japońskie studia nie decydują się na samodzielne wydanie gry w Europie czy USA tylko robią to za pośrednictwem innych działających tam firm. Być może nie było chętnego albo stawiane były wygórowane warunki były nie do przyjęcia i przez to dany tytuł nie mógł się pojawić. Czasem dochodzą kwestie kulturowe i obyczajowe, ja raczej nie wyobrażałbym sobie wydania np Tales of Rebirth na zachodzie. Dym byłby niezły. Wielu od gier jRPG odstraszają atropomorfizmy i zwykle tytuły je zawierające wywołują niechęć  a nawet wrogość co nie których graczy. Wystarczy, że jak ja się przyznam tu na forum ,że lubię pozycje gdzie obecne są neko-girls a dostaje od innych osób taką dawkę jadu, żem sodomita,zboczeniec itp, a wcale nie chodzi mi tu o gry typu hentai. 

Jest też tak zasada, że  jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.


"We are often blinded by what is right before our eyes. What we see may not necessarily be a lie, but who's to say it's the truth, either?"
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2009, 05:31:12 pm wysłana przez aysnel »

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 16, 2009, 06:04:30 pm »
Coż każdy kij ma dwa (a często 4) końce , ale dla mnie zawsze jako dla fana wydanie jakiejś gierki tylko w jap będzie  kłopotem... Oczywiście , jak mówiłeś kwestie kulturowe czy etniczne to inna sprawa . Nie trzeba daleko szukać żeby znaleźć gry ocenzurowane czy gdzieś niewydane... Coż i tak ostateczną decyzję zawsze podejmie developer... Jest to jednak trochę dziwne ,bo namco ma bandai ale jednak dystrybutorem w europie ToV jest chyba Atari...
Co do neko to porownywanie tego do hentai czy bulwersowanie się jest raczej przegięciem - o ile się nie myle chodzi tu o dziewczyny z kocimi cechami(nie jestem ekspertem) więc to raczej nic strasznego...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2009, 06:06:45 pm wysłana przez antalor »



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 16, 2009, 06:40:48 pm »
Kiedyś tu na squarezone, wrzuciłem obrazek Agharte z Tales of Rebirth (wiesz kobieta, kocie uszy i bodajże ogon), zapytałem z jakiej gry pochodzi ta postać, to wszyscy stwierdzili, że z jednego z hentai. Później natomiast zaczęła się zacięta dyskusja co kto toleruje a kto nie, heh. Niestety większość osób tu na SZ uważa, że wszyscy oglądają takie obrazki tylko ze względów seksualnych.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 16, 2009, 08:18:09 pm »
Omg... Trzeba uważać co się wrzuca ^_^ Jak to mówią : są gusta i giściki... Mi coś takiego nie przeszkadza i nie uważam za coś złego (ani ,że każdy kto ogląda takie obrazki go podniecają), ale niektórzy mogą być uczuleni z różnych powodów... Zresztą ja osobiście mangę lubię (tzn zależy w jakiej formie , bo np głowa/reszta ciała w proporcji 3:1 wywołuje u mnie odruch wymiotny...).



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 16, 2009, 08:48:00 pm »
Tak nawiązuje, bo w Tales of Rebirth dużo jest antropomorfizmu może niezbyt widocznego ale jest. Na zachodzie gra mogłaby też narobić trochę dymu przez różne insynuacje czy promowanie pewnych postaw niezgodnych raczej z naszymi.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 17, 2009, 12:11:44 am »
Niektóre firmy jednak umyślnie decydują się umieścic pewne elementy w grze właśnie po to by narobić zamieszania i mieć darmową reklamę...
Anyway : mógłbyś podac jakiś przykład?



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 17, 2009, 05:19:34 pm »
Np. pewna próba uzasadnienia celowości pewnego rasizmu, bądź lesbijskie insynuacje z Agharte w roli głównej. (Co prawda chodzi o coś zgoła innego, ale tak to na pierwszy rzut oka wygląda.)

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:13:59 pm »
Hmm jak sam pogram to ocenię... Chociaż nie brzmi to ,aż tak przerażająco...
Btw : w TotA cały ten Din's shop jest fatlnie rozwiązany - poprzednio bardzo szybko wykułem sobie katanę a teraz prawie nic dobrego nie mogę...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2009, 11:16:51 pm wysłana przez antalor »



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:34:20 pm »
Występuje tam duży element losowości.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 19, 2009, 04:46:10 pm »
To prawda ,ale nie do końca  ^_^. Wszystko co przyniesiemy din'owi daje nam pkty do konkretnej grupy itd ... Dzieki temu jeszcze przed walką z Ashem mam katane ... Coś czuję ,że tym razem bedzie bardzo łatwo wygrać...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 19, 2009, 06:49:39 pm »
Ciekawe czy wygrana daje jakieś  przydatne profity.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 20, 2009, 03:11:58 am »
Raczej nie... Ale : satysfakcja jest bezcenna.



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 20, 2009, 06:46:51 pm »
W remaku Tales of Destiny (PS) można znaleźć kilka odniesień do TotA. Np. jest scenka gdy Rutee próbuje jednemu gościowi sprzedać pewną figurkę. Wyciąga ją z worka i okazuje się, że przedstawia ona cheagle'a (Mieu?).

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 20, 2009, 10:51:46 pm »
Hmm szkoda tylko ,że z tego co mówiłeś gra jest po jap... zawsze można przypuścić ,że jakieś dialogi wyglądały trochę inaczej... W Tales of Vesperia też jest nawiazanie do Abyss - w Nordopolica Coloseum jest tabliczka z postaciami TotA... ciut inaczej pozwalajaca spojrzec na gierkę...



Taste my scythe!