Autor Wątek: Tales of the Abyss  (Przeczytany 25269 razy)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:19:32 pm »
Dziwnym trafem Anise nadal odczuwała pociąg do niego. Widać dla kobiety jednak nie liczy się to co ma mężczyzna w głowie tylko jego pieniądze i ciało. :)

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:30:28 pm »
Anise była wyjątkowo ekstremalnym przykładem... Przed Ion'em/Florianem był jeszcze Luke/Ash i bóg wie kto jeszcze (byle przy kasie :wacko: ). Reszta pań raczej takich "problemów" nie miała  :mellow:



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:34:33 pm »
Ciekawy i nietypowy klimat miało miasto/wyspa Feres. Te ruiny budynków, nastrojowe klatki schodowe... Trochę jak z horrorów. Bardziej kojarzyło się nieco z Falloutem niż typową grą fantasy.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:49:29 pm »
Hmm Ciągle te same budynki... W połączeniu z replikami było "trochę" inaczej... Zabrakło mi jakiejś "nawiedzonej" lokacji...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 15, 2009, 12:58:45 pm »
Może i budynki te same, ale klimat mają.  Z drugiej strony nawet w realu można znaleźć całe mnóstwo podobnych nie wyróżniających się od siebie blokowisk, więc dlaczego w grze miałbym uważać to za wadę?

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 15, 2009, 03:50:10 pm »
Nie zrozumiałeś mnie : chodziło mi o to ,że duża liczba identycznych budynków sprawiała ,że klimat był inny niż w reszcie lokacji... Co do indentycznych budynków - jeżeli w grze jest sporo miejsc z identycznymi budynkami to dla mnie jest to trochę wada (gry dzieją się na mniejszych obszarach niż miasta przez co brak zróżnicowania bardziej rzuca się w oczy).



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 15, 2009, 04:08:49 pm »
Ciekawy był też ten motyw z sephirotami i podnoszeniem kontynentów. Wyczuwam w tym nawiązania do poglądów kreacjonistów, którzy uważają,iż skorupa ziemska przed Potopem oparta była na filarach.

"Wywodzi z prochu biedaka, podnosi ze śmietniska ubogiego, aby go posadzić z dostojnikami, przyznać mu krzesło zaszczytne, albowiem do Pana należą słupy ziemi, On na nich położył ląd stały." (1 Samuela 2:8)

"A tylko mgła/para wydobywała się z ziemi i zwilżała całą powierzchnię gleby," (Genesis 2:6)

Owe słupy miały zostać zniszczone, co spowodowało globalną powódź.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:12:37 pm »
Hmm to jest ciekawe... I raczej z pewnościa jest to celowe nawiązanie... W grach z serii Tales czasem idzie znaleźć odwołania czy próby odpowiedzi na  ważne pytania  ,które ludzie mogą sobie zadawać (jak np. w TotA - znaczenie życia/po co się pojawiamy na tym świecie)...
BTW: http://aselia.wikia.com/wiki/File:Luke_End.jpg - fake czy prawdziwe zakończenie ?



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:26:14 pm »
Jak dla mnie tylko w połowie. Było tam, że niby Luke (?)przytula Tear, jedna nie był on pokazany w całości. Ja widziałem tylko podbródek spadające włosy po bokach...

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:41:07 pm »
Prawdopodobnie tyle ile osób grało , tyle jest wersji...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:48:53 pm »
Każdy widzi to co chce widzieć. Ten hymn co Tear śpiewa na końcu. Bardzo podobny do tego, który posiadała Mir (a śpiewała Misha) z Ar Tonelico.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:52:53 pm »
To chyba wszystkie hymny razem , połączone w 1.



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:56:30 pm »
Tak. W TotA jest 6ść hymnów, które połączone w jeden dają siódmy (czy jakoś tak). W Ar Tonelico brak właściwie takiego patentu, chociaż niektóre też mogą być łączone.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 15, 2009, 07:07:44 pm »
Hymnów jest 7 - Tear poprostu nie potrafiła zrozumieć niektórych - co wyjaśnione jest fabularnie... AT jest podobne do TotA (tzn opieram się na tym co przeczytałem i co usłyszałem od ciebie ,bo w grę jak dobrze pojdzie zagram dopiero za pare dni) ale przecież nie mogli wszystkiego pokopiować.



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 15, 2009, 08:01:57 pm »
Jakby to powiedzieć, Ar Tonelico ma sporo motywów wspólnych z TotA jednak to są całkiem różne pozycje zarówno pod względem konstrukcji fabuły, bohaterów jak i mechaniki gry. Można się bawić w poszukiwanie powiązań. ale raczej nie oczekuj że AT będzie swojego rodzaju klonem/uzupełnieniem Tales of the Abyss. Jednak pewna liczba podobieństw jest rzeczywiście zastanawiająca...

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 15, 2009, 09:48:43 pm »
Sam mówiłeś ,że namco maczało w tym palce... Mi osobiście się podoba to ,że z AT można znaleźć troche nawiązań czy motywów...
Btw... Zdążyłem sobie pograć w ToL(tzn jakieś 2h) i niestety jakoś specialnie nie przypadła mi do gustu... ale nie mogę się tylko opierać na pierwszym wrażeniu (chociaż muzyka mnie przeraża).



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:00:46 pm »
Namco maczało trochę place ale dopiero w części 2giej i tam rzeczywiście nawiązań jest więcej. Natomiast AT1 firma "Gust" stworzyła samodzielnie.

ToL jak na warunki serii Tales of... to porażka chociaż gra sama w sobie jest niezła, tylko trochę infantylna. Ogólnie udźwiękowienie jest moim zdaniem  dobre, ale jednak dobijały mnie niektóre piosenki. 

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:16:15 pm »
Uuu mi ta muzyka ostro działała na nerwy (ale usłyszałem tylko parę utworów) - czy to para pajaców koło fontanny w pierwszym mieście , czy debilnie dopasowana muzyka w grocie z porwaną dziewczyna... Postacie tez nie wydały mi się ciekawe , ale coż jeszcze trochę pogram i zobaczę poźniej... Ech możę by tak TotA2-2 albo remak'e by namco wydało...
Hm To wygląda na to ,że nawet jeśli AT "jedynka" niezbyt mi przypadnie do gustu to i tak z 2 trzeba bedzie sie zapoznac...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:20:50 pm »
Jeśli jedynka AT nie przypadnie ci do gustu za AT2 też nie warto się specjalnie zabierać. Wprawdzie część druga nie jest bezpośrednim sequelem jedynki ale jest nieco powiązań i dużo się traci nie znając AT1.

Co do ToL.  Jeśli gra ci się nie spodobała już w tym momencie to dalej raczej nie znajdziesz nic co zmieniłoby twoją opinię.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 15, 2009, 10:27:55 pm »
Life is brutal... Trudno przejdę drugi raz TotA ,wezmę się za AT i zobaczymy co z tego wyjdzie...



Taste my scythe!