Autor Wątek: Metal Gear Solid  (Przeczytany 38222 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #160 dnia: Kwietnia 13, 2007, 05:10:06 pm »
Ja obstawiam Sephirona ;]

Offline Kamil

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • Najstarszy polski serwis o MGS - OH - w nowym wcieleniu.
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #161 dnia: Kwietnia 13, 2007, 05:51:45 pm »
Serigeju, Kojima jest autorem, scenarzystą, reżyserem MGSow (nie licząc PO na PSP) a Payton zajmuje się produkcją i w tej kwestii akurat on może więcej bo to w gruncie rzeczy od niego zależy co jak sie sprzeda, jakie tryby gry straci Europa, żeby "przyśpieszyć premiere" itd itp... Co zresztą widać po wspomnianym PO (które Hideo olał jak tylko mógł, napisał scenariusz, a skrypt itd itp zrobił już ktoś inny).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2007, 05:58:30 pm wysłana przez Kamil »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #162 dnia: Kwietnia 13, 2007, 05:55:23 pm »
Ale ja mówię, że ot będzie exclusive i tak będzie ;)

(zobaczymy w grudniu )

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #163 dnia: Kwietnia 13, 2007, 09:44:01 pm »
Kamil - ale co z tego? Tu nie chodzi przeciez o to kto jaka funkcje pelni, a o to jaki ma prestiz, wplyw na innych itp. byc moze piszac o mocy sprawczej zle sie wyrazilem, ale nie zmienia to faktu, ze dluzej od "macek" Kojimy w swiecie gier siegaja chyba tylko te Petera Moore'a ;]

Offline Kamil

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • Najstarszy polski serwis o MGS - OH - w nowym wcieleniu.
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #164 dnia: Kwietnia 13, 2007, 11:25:55 pm »
Kojima odpowiada za:
- scenariusz
- skrypt
- ogólny nadzór nad projektem, konsultacje z Motosadą Mori, Yojim Shinkawą itd

Kojima NIE odpowiada za:
- sprawy finansowe KONAMI/Kojima Productions w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa

Payton odpowiada za:
- promocję gry, tj. za to ile KONAMI / Kojima Productions zarobi

Konwersja zależy od tego jak duże zyski przyniesie MGS4.
Obecnie nie wróży się dużych zysków ze względu na:
- stosunkowo niską ilość sprzedanych PS3
- koszty stworzenia gry (płace dla programistów robiących grę, trailery, voice actorów, military advisorów, motion-capture actorów itd itp)
- koszty związane z promocją gry

W związku z tym istnieją dwie opcje:
- panie z księgowości dostają czek od Billa G. co następnie konsultują z panami od marketingu i stwierdzają, że X360 wybitną konsolą dla MGS4 jest
- panie z księgowości dostają czek od SONY co następnie konsultują z panami od marketingu i stwierdzają, że swoje zarobili i mają gdzieś to, że mało ludzi ma PS3

Ja rozumiem, że Kojima to człowiek instytucja tak jak Frank Zappa:) ale finansistów to on nie przeskoczy.

PS - stronę wcześniej gafe palnąłem okrutną, bo Gekko to też MG (to tak apropo zmian - MG do czasu MGS2 był definiowany jako "bipedal mobile tank with ability to launch a nuclear strike from any type of terrain")
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2007, 11:27:55 pm wysłana przez Kamil »

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #165 dnia: Maja 04, 2007, 06:07:15 pm »
mi tez sie zdecydowanie najbardziej podobala pierwsza czesc. fajne bronie a na 3 dysku mozna bylo potrenowac i pobijac rekordy. najlepszy boss wedlug mnie to ten czolg pod koniec 1 dysku gdy trzeba w niego rzucac granatami i uwazac na miny.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 04, 2007, 06:52:23 pm »
Cytuj
a na 3 dysku mozna bylo potrenowac i pobijac rekordy.
er? chyba chodzi Ci o osobno wydanie MGS: Special Mission (czy jakoś tak)

Cytuj
najlepszy boss wedlug mnie to ten czolg pod koniec 1 dysku gdy trzeba w niego rzucac granatami i uwazac na miny.
no tak, bo wyjście z pierwszego budynku jest pod koniec 1 płyty .....

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 04, 2007, 09:32:38 pm »
no gs jest na 3 dyskach nie?? i na tych 2 pierwszych sa misje a na 3 sa wlasnie treningi.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 04, 2007, 10:41:14 pm »
no gs jest na 3 dyskach nie?? i na tych 2 pierwszych sa misje a na 3 sa wlasnie treningi.
Uh...nie ? MGS - VR MISSIONS to osobna gra.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 23, 2008, 06:30:43 pm »
Heh mnie ostatnio się przypomniało to jak The Boss strzelała na jednej cut scence ze swojego patriota i pociski dość dziwnie wylatywały (tyłem ?) i koziołkowały (WTF?!). Wie ktokolwiek czemu tak jest ? O_o Pozatym na moście Snake dostał łokciem od The Boss w swoje prawe żebro a potem nad brzegiem gdy leżał miał złamane swoje lewe żebro, w menu gdzie musimy sobie sami bandażować rany i wyjmować kule. Ok MGSy nigdy nie były realne, ale trochę wiarygodne próbowały być w niektórych elementach, ale widząc takie absurdalne akcje jak ta z kulami po prostu czuję się zniesmaczony bardziej niż oglądałbym jakieś słabe amerykańskie filmy akcji typu Amerykański Ninja. ;/
Na jednej scence Snake sam załatwił kilku żołnierzy i Ocelota za pomocą swojego CQC, a na moście dał sobie połamać rękę kobiecie w taki banalny sposób, w ogóle się nie bronił (wie ktoś czy przy tej scenie i innych scenach z CQC wykorzystywali mocap ? nie zdziwiłbym się). To mi przypomina filmy z Jean Claude Van Damme'em. Brawa dla Kojimy za "reżyserowanie" MGSów. ;/

Edit: Ok, olśniło mnie i teraz wiem czemu te pociski koziołkowały. To przez siłę Coriolisa ! Ha! xD
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 06:42:19 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #170 dnia: Marca 23, 2008, 06:55:20 pm »

Na jednej scence Snake sam załatwił kilku żołnierzy i Ocelota za pomocą swojego CQC, a na moście dał sobie połamać rękę kobiecie w taki banalny sposób, w ogóle się nie bronił

To przecież logiczne i wystarczy pomyśleć. Przecież Snake kochał The Boss i był zaskoczony przebiegiem sytuacji wiec nie bardzo potrafił cokolwiek zrobić.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 23, 2008, 07:14:44 pm »

Na jednej scence Snake sam załatwił kilku żołnierzy i Ocelota za pomocą swojego CQC, a na moście dał sobie połamać rękę kobiecie w taki banalny sposób, w ogóle się nie bronił

To przecież logiczne i wystarczy pomyśleć. Przecież Snake kochał The Boss i był zaskoczony przebiegiem sytuacji wiec nie bardzo potrafił cokolwiek zrobić.
... więc dał sobie połamać rękę i żebro, i nie wykonał swojej misji. Idealny z niego żołnierz, idealnie nadaje się też do klonowania.
Wychodzi na to, że Snake'owi nie wychodzi najszybciej myślenie, i tak naprawdę marny z niego żołnierz bo nie potrafi szybko podjąć decyzji, a żołnierz nie ma prawa się nawet wahać czy wykonać rozkaz. Po akcji w MGSie 3 powinni go wykopać ze służby, bo skoro wcześniej się tak mocno wahał to znaczy że może zastanawiał się nawet nad dezercją.
Hmm skoro okazało się, że Teh Big Boss nie nadaje się nawet do wojska, to znaczenie calutkiej serii Kojimy nabiera nowego znaczenia, buahaha. xD
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2008, 07:17:30 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 23, 2008, 09:49:09 pm »
Pieprzenie. Kojima chciał chyba pokazać, że nawet taki żołnierz jak Snake ma uczucia. Zresztą, o ile się nie mylę, sławę mu przyniosła dopiero misja którą ukończył, czyli to co w grze, więc jak się kończy chyba wiemy obaj, czyli Big Boss raczej ciotką nie był.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #173 dnia: Marca 24, 2008, 03:25:20 am »
Big Boss był ciotą, The Boss mu to powiedziała (nie dosłownie) a tuż po tym koń zmiażdżył mu dłoń kopytem ale oczywiście nic mu w tą dłoń się nie stało. A spójrz jak np. dał się pociągnąć za rękę jak dziecko w 2:56 tutaj, w ogóle cała akcja wyglądała jakby The Boss ciągnęła niesfornego bachora za ucho. ;/ W dodatku miał problemy z pamięcią, widać to w kilku dialogach. Poza tym The Boss wcale nie była dobrym człowiekiem a jemu było jej szkoda, definitywnie ciota. Musiałbym sobie przypomnieć czy Solid Snake wypada pod tym względem od swojego tatusia, ale pamiętam że to Otacon płakał za Sniper Wolf a nie Snake.
A jeśli chodzi o pociski w tej scenie (2:08), to pogodziłem się z tym, bo przypomniałem sobie, że przeszczepiona ręka może mieć swoją własną pamięć i świadomość i może przejąć władzę nad człowiekiem. ;/
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 31, 2008, 08:18:11 pm »
Metal Gear Solid 4 w EDGE dostal 8... No tak, EDGE nadzwyczaj czesto daj grom swietnym niskie oceny po to chyba aby zaslynac w sieci albo zwrocic uwage takim firmom jak Microsoft ze warto zaplacic jakas kaske aby to Halo (czy inna gra) dostalo dobra ocenke ;]
No nic ciekawe jak inni beda oceniac -wczesniejsza recenzja MGS4 to bylo 10 przyznane rzez kij wi kogo ;]

A ja chyba w te wakacje w koncu sie zmusze i przejde MGS3 bo sie zastanawiam nad kupnem PS3 + MGS4 jakos po wakacjach.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 31, 2008, 09:46:02 pm »
8
niskie oceny
WHAT ?! Dżizas krajst...jak gra dzisiaj nie dostanie 10/10 to uznawana jest za gówniatą...
Poza tym Eurogamer był pierwszy.
MGS pierwszy w Neo+ nie dostał przypadkiem 7/10 ?

10/10 dzisiaj dla mnie nic nie znaczy od kiedy zaczęli rozdawać te oceny jak cukierki każdej grze, która była dobrze rozreklamowana i wokół której był odpowiednio duży szum. 10/10 to IMO mainstreamowy shit. 8-9/10 to gra bardzo dobra, która mnie na długo przykuje do fotela. 6-7/10 to gra dobra, warta zagrania, pewnie spodoba mi się bardziej niż innym. 5/10 - lepiej sprawdzić, żeby nie okazało się, że niedoceniona. 4/10 - meh...można zobaczyć demko. 3/10 - God Hand. 1-2/10...podziękuję.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2008, 09:47:44 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwca 01, 2008, 02:11:38 am »
Napisalem ze EDGE daje czesto swietnym grom niskie oceny (czesto gry ktore wszedzie maja 8-9 u nich maja 6). Nie ze ocena 8 jest niska. Gra na 8 jest najczesciej zajebista etc. Co nie zmienia faktu ze 8 dla MGS4 jest malym let down...

MGS w Neo Plus dostal ocene 9, nie 7/10.

Cytuj
10/10 dzisiaj dla mnie nic nie znaczy od kiedy zaczęli rozdawać te oceny jak cukierki każdej grze, która była dobrze rozreklamowana i wokół której był odpowiednio duży szum. 10/10 to IMO mainstreamowy shit. 8-9/10 to gra bardzo dobra, która mnie na długo przykuje do fotela. 6-7/10 to gra dobra, warta zagrania, pewnie spodoba mi się bardziej niż innym. 5/10 - lepiej sprawdzić, żeby nie okazało się, że niedoceniona. 4/10 - meh...można zobaczyć demko. 3/10 - God Hand. 1-2/10...podziękuję.
Kiedys wiecej gier dostawalo 10 niz w dzisiejszych czasach (w sensie pare lat temu). Rok 2007 i 8 mial i bedzie mial wiele przezajebistych gier wiec nie ma sie co dziwic ze jest tyle 10. Gry 8-10 sa zazwyczaj zajebiste, wypas etc. 7 mozna pograc -moze sie bardzo spodobac, 6 juz raczej olac bo niczym sie nie wybija. Ale to wszystko i tak sie sprowadza do indywidualnych gustów graczy bo gra ktora dla wszystkich jest genialna i otrzymuje oceny 10 i zostaje okrzyknieta przez wiele zrodel gra roku komus moze sie wydawac porazka bo podczas uruchamiania jej w tle slychac piszczacy dzwiek "suuupeee maaario galaksziiii". A dla innego gra w ktorej strzelasz z kuszy w balony bedzie na 9 wypas w chu* a dla reszty sredniakiem na 10 minut.

Ocen na 1/2 juz praktycznie wogole sie nie uswiadcza i nie bedzie uswiadczalo przez najblizszy czas -chyba ze na Wii. Obiektywnie ocaniajacy recenzenci nie moga w tych czasach juz dawac 1 gra bo kazda produkcja na 360 czy ps3 ma juz dopracowana grafike, dzwiek i firmy nie wydaja juz chu*ni jak za czasow psxa bo tworzenie gier jest poprostu zbyt drogie aby pozwolic sobie na prace nad jakas lipna przy ktorej pracuje 5 programistow z MIDAS'a. 3-4 tez zadko se zdarza a jak gra ma 5 t znaczy ze jest nudna bez pomyslu i cos nie poszlo... albo poprostu nie gra. Wcale tak duzo tych 10 nie ma i tylko Mario Galaxy i GTA IV tyle ich nazbieraly na razie -na co jak najbardziej zasluguja (a przynajmniej co do tego pierwszego moge potwierdzic). Zobaczymy jak to bedzie z MGS4 -teorytycznie zapowiada sie gra ktora bedzie kosila 10 jak GTA ale ja  to watpie -chyba ze kojima cos zmontowal z gameplayem ze jest jakis powiew swiezosci -ale watpie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2008, 02:12:47 am wysłana przez Kazumaru »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwca 01, 2008, 02:16:42 pm »
Napisalem ze EDGE daje czesto swietnym grom niskie oceny (czesto gry ktore wszedzie maja 8-9 u nich maja 6). Nie ze ocena 8 jest niska. Gra na 8 jest najczesciej zajebista etc. Co nie zmienia faktu ze 8 dla MGS4 jest malym let down...
10/10 dla gry, która ma więcej filmików niż gameplay'u ? I don't think so, Tim.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwca 01, 2008, 02:52:28 pm »
Juz jedna dyszke dostalo a i poprzednie czesci nie mialy z tym problemu wiec nie jest to takie unthinkable maćku.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwca 01, 2008, 03:50:11 pm »
Juz jedna dyszke dostalo a i poprzednie czesci nie mialy z tym problemu wiec nie jest to takie unthinkable maćku.
Chodzi mi o to, że IMO po MGS pierwszym żadna z części nie zasługuje na 10/10 (o ile wogóle ta gra zasługuje na tyle). Przecież W nich ledwo co jest gameplay'u. Przejdź z jednej lokacji do drugiej, obejrzyj filmik, przejdź niezauważonym do następnej lokacji, obejrzyj filmik, obejrzyj następny filmik, KOLEJNY filmik, rozmowa przez codec, JESZCZE JEDEN filmik, przejdź do następnej lokacji niezauważonym, ad infinitum. I nawet nie chcę wiedzieć czemu Konami kazało siedzieć cicho ludziom w sprawie filmików w MGS4.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?