Autor Wątek: Metal Gear Solid  (Przeczytany 40262 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 25, 2006, 06:01:29 pm »
a moze kazdy ma geny big bossa tylko ze kazdy mial inną matkę i stąd te róznice? to ze byli klonami, nie znaczy ze nie mieli matek... pan Kojim to niezły krętacz jest :P
Kame Hame Ha

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 25, 2006, 06:09:39 pm »
jak mieli miec matki skoro byli klonami? Przeciez od przybranych rodzicow sie genow nie przyjmuje  

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 25, 2006, 06:18:28 pm »
Obawiam się, że możecie zamknąć temat. Na tej wiki wszystko jest :F

Solid z MGS-a
Cytuj
His physique was based on Jean Claude Van Damme, while his facial appearance was originally based on Christopher Walken
LOL.

Cytuj
Les Enfants Terribles project (French for The Terrible Children). While recovering from a war injury, Big Boss' cell samples were extracted and then reproduced through analog cloning and the Super Baby method. The cells were fertilized into an ovum, resulting in eight clone babies, and then planted into a surrogate mother. Six of the babies were then intentionally aborted to encourage strong fetal growth with the remaining two clones: Solid and Liquid. Solid is raised in the United States, while Liquid is adopted by the British government.
Czyli poszły do matek jednak i stąd te różnice. A jak to bywa przy krzyżowaniu genów to się tam powstają te różne takie kombinacje.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 25, 2006, 06:42:16 pm »
Dzieci bylo dziewiec chyba. Dziewiatym byl Solidus, z tym ze on zostal prezydentem, dla tego (chyba dla tego) ukryto fakt, ze jest klonem BB.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 25, 2006, 06:45:56 pm »
Cytuj
jak mieli miec matki skoro byli klonami? Przeciez od przybranych rodzicow sie genow nie przyjmuje
a klon to jak sie rodzi? myslisz, ze hodują go w słoiku? nawet aby wychodowac klon, potrzebna jest matka. takie in vitro, tyle ze w wszystkich wypadkach tatusiem był big boss.


btw - Solidus jak był prezydentem dokładnie wiedział, ze był klonem.

tak jak podał chieff - przetrwały 3 klony - solid, liquid i solidus, reszte po katolicku potraktowali - aborcją
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpnia 25, 2006, 07:02:10 pm »
No, ja akurat nie spierałbym się z wikipedia, chociaż nie wiadomo do końca też jak z nią jest, bo każdy może edytować i czasami są bzdury totalne (weźcie sobie na polskiej wpiszcie Adam Michnik i macie normalnie bohatera w walce o polskość). Co do dzieci- było ich czterech, Solid, Solidus, Liquid i Roberts. Chief Roberts :F

Cytuj
Solidus jak był prezydentem dokładnie wiedział, ze był klonem.
Chyba wszyscy wiedzieli, że są klonami :)'

 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2006, 07:02:34 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpnia 25, 2006, 07:06:56 pm »
Solid chyba nie wiedzial. Byl dosyc mocno zaskoczony kiedy Liquid nazwal go bratem. Tak mi sie przynmajmniej wydaje ;p

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpnia 26, 2006, 09:58:14 pm »
Cytuj
Solid chyba nie wiedzial. Byl dosyc mocno zaskoczony kiedy Liquid nazwal go bratem. Tak mi sie przynmajmniej wydaje ;p
Raczej napewno nie wiedział, widać to na początku gry gdy Campbell wręcza mu zdjęcie Liquida, a Snake odpowiada: I have a Twin?
Tak w ogóle to geny BB posiadali także Genome Soldiers i mówi o tym Liquid tuż przed końcem gry po walce z Rexem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2006, 11:38:56 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #128 dnia: Września 20, 2006, 03:01:28 am »
Cytuj
Cytuj
Solid chyba nie wiedzial. Byl dosyc mocno zaskoczony kiedy Liquid nazwal go bratem. Tak mi sie przynmajmniej wydaje ;p
Raczej napewno nie wiedział, widać to na początku gry gdy Campbell wręcza mu zdjęcie Liquida, a Snake odpowiada: I have a Twin?
Nie tylko wtedy. Przed walką z Hindem Solid krzyczy do Liquida "Why are you calling me 'brother' ?"

EDIT
Śmierć Grey Fox'a w MGS-TTS. IMO walka ninjy z REX'em jest lekko przekombinowana, a sama śmierć i głos Grey Fox'a był lepszy w oryginale.

EDIT2
W TTS ogólnie voice acting ssie. W tym filmiku możemy zobaczyć jak ładnie głos Mei Ling schrzanili.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2006, 03:05:30 am wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #129 dnia: Września 20, 2006, 02:11:01 pm »
Cytuj
Śmierć Grey Fox'a w MGS-TTS. IMO walka ninjy z REX'em jest lekko przekombinowana, a sama śmierć i głos Grey Fox'a był lepszy w oryginale.
No scena jjest o wiele bardziej efekciarska i efektowniejsza ale rzeczywiscie w oryginale jakos tak troche bardziej dramatycznie bylo. Ale wsyztskie filmiki wlasnie byly robione z pomoca jakiegos typa od azjatyckich filmow akcji wiec kazda nabrala efekciarstwa co widac w tej kolejnej scenie ktora zapodales.

Glosy rzeczywiscie niektore postaci maja slabe, Grey Fox w oryginale byl lepszy ale dziwi mnie czemu niektore postacie maja stare glosy a ndla niektorych dobrano nowe... pewnie za wysokosie cenili starzy aktorzy ;]
A ten myslalem ze Liquid zajebiscie wyglada ale w sumie jak bylo zblizenie na twarz to wygladal jak Arnold Shwarzeneger w bialych wlosach ;/

BTW tam widze jest wiele partsow TTS czyli ze koles wzucil wszystkie filmiki z MGSa na Ytube? No to czyli bede musial sobie walnac seansik ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #130 dnia: Września 20, 2006, 02:36:39 pm »
Cytuj
Cytuj
Śmierć Grey Fox'a w MGS-TTS. IMO walka ninjy z REX'em jest lekko przekombinowana, a sama śmierć i głos Grey Fox'a był lepszy w oryginale.
No scena jjest o wiele bardziej efekciarska i efektowniejsza ale rzeczywiscie w oryginale jakos tak troche bardziej dramatycznie bylo. Ale wsyztskie filmiki wlasnie byly robione z pomoca jakiegos typa od azjatyckich filmow akcji wiec kazda nabrala efekciarstwa co widac w tej kolejnej scenie ktora zapodales.
Noo w oryginale zawsze podobał mi się moment kiedy Fox leży przydepnięty, mówi "Snake...farewell..." po czym jest krótki moment ciszy i robi się ekran cały czerwony kiedy Rex go zgniata. A w TTS zrobili z tego jakiś gorefest. Jakieś deptanie po nim, potem rozmazywanie o podłogę...za dużo tego. To tak jakby zrobili przeróbkę MGS2 na PS3 i Emma by tam została powoli rozczłonkowana przez Vampa, który by jej na koniec nasrał do szyi ;/
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #131 dnia: Września 20, 2006, 02:38:42 pm »
masz wszystkie wstawki fmv z TSS :) ja je tak juz sobie wszystkie obejrzałem heh ;] na mój nos to Liquid nie wyglądał tak zle jak Gipsi piszesz. ale to moje zdanie ;p

w sumie ja nie mam do czego porównywac bo grałem tylko w konwersje MGSa na piececie... a piecowa wersja jest w wuja lipna ;/
Kame Hame Ha

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #132 dnia: Września 20, 2006, 02:47:59 pm »
no ja tez gralem w MGSa na PieCu i sam sobie wspolczuje ;]

Filmik smierci Foxa sporo lepszy w oryginale IMO ;] Baradziej dramatyczny i bardziej wzruszajacy i bardziej wszystko co fajne ;]

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #133 dnia: Września 20, 2006, 03:44:44 pm »
Męczeńska śmierć Grey Foxa w MGS to jedna z najbardziej wzruszających scen jakie widziałem w grach. W tym filmiku właściwie brakowało mi wszystkiego co potrafiło poruszyć w tamtej scenie, począwszy od muzyki a skończywszy na ekspresji głosu aktorów czytających dialogi. Takich scen po prostu nie da się powtórzyć...
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2006, 04:01:00 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #134 dnia: Września 20, 2006, 03:55:46 pm »
Cytuj
Męczeńska śmierć Grey Foxa w MGS to jedna z najbardziej wzruszających scen jakie widziałem w grach. W tym filmiku właściwie brakowało mi wszystkiego co potrafiło poruszyć w tamtej scenie, począwszy do muzyki a skończywszy na ekspresji głosu aktorów czytających dialogi. Takich scen po prostu nie da się powtórzyć...
Konami mogło pójść na łatwiznę i zostawić stary Voice Acting i zostawić scenki nienaruszone, i zmienić tylko grafikę. O wiele lepiej by to wyszło. Szkoda też, że w tym filmiku co podałem autor wyciął moment kiedy celujemy w Rex'a i Grey Foxa ze Stingera.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #135 dnia: Września 20, 2006, 05:34:19 pm »
Jak na muj komp to wszystko ciemne i prawie nic nie widać. Co do Voice Actingu, to Fox brzmiał lepiej w oryginale z przychrypnietym głosem. Także brak wiekszego dramatyzmu w całej scenie.
I'm in Space!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #136 dnia: Września 24, 2006, 09:52:20 pm »
Oł maj fakin gat! Trailer nowego MGSa mnie zniszczyl O_o Musze miec PSP! O_o
http://youtube.com/watch?v=Ge4S8KrkJnY

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #137 dnia: Września 24, 2006, 10:05:12 pm »
No druga polowa jest calkiem spoko trailera... ale jak byl game pley pokazany to nie wiem czy tylko ja odnioslem takie wrazenie ale wygladalo to jak jakas zwykla strzelanka typu Syphon Filter...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #138 dnia: Września 24, 2006, 10:05:47 pm »
Bo to byl gameplay z onlajnu - a w onlajnie to wiadomo ze nikt sie zaspecjalnie skradal nie bedzie ;]