Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3165426 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12400 dnia: Marca 12, 2006, 12:16:17 am »
Cytuj
(bron dla niekaranych, nieuzaleznionych od niczego, normalnych psychicznie itp)
zależy co masz na myśli mówiąc - normalny psychicznie. bo jak można zdefiniować osobę normalną psychicznie....
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12401 dnia: Marca 12, 2006, 12:18:41 am »
Cytuj
Cytuj
(bron dla niekaranych, nieuzaleznionych od niczego, normalnych psychicznie itp)
zależy co masz na myśli mówiąc - normalny psychicznie. bo jak można zdefiniować osobę normalną psychicznie....
No, mozna. Jak ktoś nie jest psycholem :D I nie ma skłonności hmm brutalnych :) To zresztą dać psychologom do sprecyzowania. W Szwajcarii mozna posiadać nawet ckm-y i jakoś nikt nikogo nie zabija, a mają b. niskie wskazniki przestępczości (a co dopiero w stosunku do innych krajów europejskich).  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12402 dnia: Marca 12, 2006, 12:20:46 am »
Cytuj
W Szwajcarii mozna posiadać nawet ckm-y i jakoś nikt nikogo nie zabija, a mają b. niskie wskazniki przestępczości (a co dopiero w stosunku do innych krajów europejskich).

Pewnie właśnie dlatego... jakoś nie uśmiecha się marginesom napadać na zaminowany dom, czy gwałcić dziewczynę z Chaingunem w torebce...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12403 dnia: Marca 12, 2006, 12:20:51 am »
Cytuj

No, mozna. Jak ktoś nie jest psycholem :D I nie ma skłonności hmm brutalnych :)
uuu, to ja już jestem skreślony na starcie :P z naszym polskim prawem, to mnie uznają za brutala i zwyrodnialca, bo muchy gazetą zabijam, a jak latem wleci mi do pokoju szerszeń, do go albo CDActionem, albo CKMem w powietrzu zabijam... zwyrodnialec jestem :F
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12404 dnia: Marca 12, 2006, 12:26:56 am »
Ale dobór prasy :F CDA było fajne na początku, a od kiedy zaczęli dawać predruki z brytyjskiej prasy i tak się reklamować wrzucając na płytki superhiciory, przestałem kupować. Straciło całkowicie klimat, a to sobie ceniłem w prasie ongiś (pamiętasz Top Secret albo Sekrety Serca[secret service]? to były pisma).

Cytuj
Pewnie właśnie dlatego... jakoś nie uśmiecha się marginesom napadać na zaminowany dom, czy gwałcić dziewczynę z Chaingunem w torebce...
Powiedz to pierwszemu obywatelowi i pierwszej damie. A raczej czczigodnemu właściwielowi Maybacha. Jakby do mnie wpadli, i oczywiście miałbym co bym chciał, to by wylecieli przez okno dosłownie :) I nawet stomatolog nie zidentyfikowałby uzębienia.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2006, 12:31:39 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12405 dnia: Marca 12, 2006, 12:30:32 am »
Top Secret, SS i Reset.... oj Reset... to było pismo.... pamiętam reckę Starcrafta... albo tekst o tym jak założyć własną kapelę metalową... to były pisma...
ale nasza współczesna kultura masowa i komercha zabiły te dobre pisma

i kto mi spróbuje wcisnąć ciemnogród, że komercha dobra jest?
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12406 dnia: Marca 12, 2006, 12:33:19 am »
a co ma komercha wspolnego z tym ze upadl SS... powiedz mi prosze?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12407 dnia: Marca 12, 2006, 12:34:04 am »
W TS zawsze była jazda. Czytalem te ich Kiszki, nie kiszki. Kazda recka była wypaśna. Z SS najlepiej wspominam Kombat Korner, którym się zawsze jarałem. Gulash do dziś prowadzi sobie NEO+. Chyba mu maila napisze i wybrecham jego dawne artykuły. Masz kompendium wiedzy 1?

Cytuj
a co ma komercha wspolnego z tym ze upadl SS... powiedz mi prosze?
Bo SS się skomerchował. Dawny skład wyparto nowym, świezym składem i pisano na "trendy" tematy. Własciwie sam nie wiem dokładnie o czym pisali(nie czytalem), ale była rubryka o SCI-FI, o X-FILES (stała, bo wcześniej były sporadycznie) i w ogóle więcej do gaadnia miał wydawca, niz red. nacz. Ja cenie sobie takie mało popularne pisemka, robione przez entuzjastów, a nie na zlecenie szefów film. Ze starej gwardii pozostał dzisiaj chyba tylko ŚGK. Wychodzi jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2006, 12:37:24 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12408 dnia: Marca 12, 2006, 12:34:39 am »
Cytuj
a co ma komercha wspolnego z tym ze upadl SS... powiedz mi prosze?
pewnie nic. ale ostatnio lubie sobie na komerchę ponarzekać, a co :P

Cytuj
  W TS zawsze była jazda. Czytalem te ich Kiszki, nie kiszki. Kazda recka była wypaśna. Z SS najlepiej wspominam Kombat Korner, którym się zawsze jarałem. Gulash do dziś prowadzi sobie NEO+. Chyba mu maila napisze i wybrecham jego dawne artykuły. Masz kompendium wiedzy 1?

TS mam może w domu 4-5 archiwalnych numerów...  że tak powiem, nie kupowałem i nie kupuję nigdy prasy regularnie, tylko wtedy gdy miałem kasę. regularnie kupowałem  jedynie psx extreme od 52 do 83 numeru. :P jedyne co kiedyś prenumerowałem przez pocztę to Nathional Georgaphic. od pierwszego polskiego numeru w ... 1999 chyba ;p. przez 3 lata prenumerowałem. teraz nic nie kupuje regularnie. żeby mi kasy na mangi starczało. i na koncerty :D

Cytuj
Ze starej gwardii pozostał dzisiaj chyba tylko ŚGK. Wychodzi jeszcze?
wychodzi chyba, ale bardzo nieregularnie... ale chyba ostatnio w kiosku widziałem. zmienili styl logo, ale nadal się ukazuje gazetka. w niej uwielbiałem Tawernę RPG i Gry bez Prądu - zaje-fajne działy i o Finalach też pisali. I mam solucję do FF7 z ŚGK. i oceny jakie Finalowi dali. :P
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2006, 12:41:42 am wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12409 dnia: Marca 12, 2006, 12:47:25 am »
Cytuj



 
Cytuj
wychodzi chyba, ale bardzo nieregularnie... ale chyba ostatnio w kiosku widziałem. zmienili styl logo, ale nadal się ukazuje gazetka. w niej uwielbiałem Tawernę RPG i Gry bez Prądu - zaje-fajne działy i o Finalach też pisali. I mam solucję do FF7 z ŚGK. i oceny jakie Finalowi dali. :P
Dokładnie. Mieli bez prądu, mieli :) W Gamlberze była swego czasu próba takiej rubryki manga anime - na wzór SS-owej (btw. pamiętacie animegaido?) ale nie wypaliło.
Cytuj
TS mam może w domu 4-5 archiwalnych numerów...
Ja mam kilkanaście. Większość prasy utonęła w powodzi piwnicy ;/ razem z archiwalnymi spidermanami i punisherami :(za to SS-y mam prawie wszystkie (nie od początku, zacząłem kupować tam od któregoś numeru)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12410 dnia: Marca 12, 2006, 12:52:35 am »
Cytuj
Cytuj
a co ma komercha wspolnego z tym ze upadl SS... powiedz mi prosze?
Bo SS się skomerchował. Dawny skład wyparto nowym, świezym składem i pisano na "trendy" tematy. Własciwie sam nie wiem dokładnie o czym pisali(nie czytalem), ale była rubryka o SCI-FI, o X-FILES (stała, bo wcześniej były sporadycznie) i w ogóle więcej do gaadnia miał wydawca, niz red. nacz. Ja cenie sobie takie mało popularne pisemka, robione przez entuzjastów, a nie na zlecenie szefów film. Ze starej gwardii pozostał dzisiaj chyba tylko ŚGK. Wychodzi jeszcze?
No i wlasnie o to chodzi... SS nie padl przez to ze stal sie komercyjny tylko przez to ze mieli jebnetego szefa, duzo osob z redakcji odeszlo.. najpierw Gul postanowil zrobic pismo jedynie o konsolach i tak powstalo Neo pod tym samym szefem co SS, no ale ze szef byl jebniety to Gul stwierdzil ze sra jednak ten biznes i zrobil Neo Plus.
Zreszta Gul to naprawde wporzo kolo... ja Neo Plus w pewnym momencie kupowalem tylko po to zeby poczytac to co on ma gdzies tam do powiedzenia... to samo Banan... bo gry mnie przestaly interesowac w tamtym momencie... kupowalem Neo + przez kilka ladnych lat chyba przez 5, od okolo roku juz nie kupuje... trza kase na co innego wydawac ;] no ale czasem sobie cos tam kupie ;]

Jak sie nie myle to reset byl takim fajnym, niekomercyjnym malym gazeciatkiem.... i padl bo go nikt nie kupowal ;] bo ludzie ktorzy mowia ze lubia takie klimatyczne gazetki "niekomercyjne" to kupuja wlasnie te gazetki sporadycznie... raz na ruski rok, a wtedy wydawca kasy nie zarabia i lup sie bankrutuje na naszym srednio fajnym rynku.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12411 dnia: Marca 12, 2006, 12:55:29 am »
Cytuj

Dokładnie. Mieli bez prądu, mieli :) W Gamlberze była swego czasu próba takiej rubryki manga anime - na wzór SS-owej (btw. pamiętacie animegaido?) ale nie wypaliło.
 
to nie była czasem ta rubryka, która się potem rozrosła do powstania Kawaii, jeśli dobrze myślę, czy myślimy o czym innym?

ech  a co do komiksów ;( mam jeden numer spidermana, jeden Batmana(Halloween), Dwa, albo trzy Lobo i ostatni numer Transformers. Moi starzy zawsze byli przeciwko komiksom i mi zabraniali kupowac. a wtedy że tak powiem nie miałem za wiele do gadania. teraz niby też, ale teraz przynajmiej mogę sam decydować o tym jaki komiks kupię, jaką książkę i nie muszę się martwić niczyimi opiniami. do dziś wszystkie ciotki sie ze mnie smieją, że mam niby juz te 20 lat a kupuje komiksy dla dzieci (Love Hina Hellsing, Kenshin... taaaa, komiksy dla dzieci :F )

Cytuj
Jak sie nie myle to reset byl takim fajnym, niekomercyjnym malym gazeciatkiem.... i padl bo go nikt nie kupowal ;] bo ludzie ktorzy mowia ze lubia takie klimatyczne gazetki "niekomercyjne" to kupuja wlasnie te gazetki sporadycznie... raz na ruski rok, a wtedy wydawca kasy nie zarabia i lup sie bankrutuje na naszym srednio fajnym rynku.
czy ja wiem, czy reset był niskokomercyjny... raczej nie. w Resecie debiutowali (choć nie mam pewności czy to na pewno był debiut) Adler i Piątkowski genialnymi Overload i 48 Stron.
Cytuj
kupuja wlasnie te gazetki sporadycznie.

a weź tu coś kupuj regularnie jak nie masz człowieku ani kieszonkowego, ani własnych dochodów .... <_<
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2006, 12:59:59 am wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12412 dnia: Marca 12, 2006, 01:28:25 am »
Cytuj
No i wlasnie o to chodzi... SS nie padl przez to ze stal sie komercyjny tylko przez to ze mieli jebnetego szefa, duzo osob z redakcji odeszlo.. najpierw Gul postanowil zrobic pismo jedynie o konsolach i tak powstalo Neo pod tym samym szefem co SS, no ale ze szef byl jebniety to Gul stwierdzil ze sra jednak ten biznes i zrobil Neo Plus.
Wiesz, jak dla mnie stał się komercyjny. Kolorowy, pełen reklam (i to najrózniejszych, nie tylko komputerowych) jakieś dziwne rubryczki, teksty pisane pod publiczke i jakaś taka dziwna aura komercyjności. Jak dla mnie SS -czy raczej NSS przez pewien czas -się po prostu skurwił. Gulash odszedł dlatego, bo uznał ze nie ma co opisywać bijatyk na PC bo po prostu nie wychodzą. To wyskoczyli z Emilusem z śp. TS (prowadził kiedyś na polonii1 program Escape, pamiętacie?) Neo+ zrobił z tego samego powodu dla którego upadło SS. W Neo wkradł się tamten jak mu tam. Dr. Baton, który najpierw im robił stronkę. Neo+ nie czytam, ale czasami oglądam dla najnowszych zdjęć Gulasha :F Mam sentyment to dziada, mimo ze to bajkopisarz niczym la Fontaine.
Cytuj
Zreszta Gul to naprawde wporzo kolo... ja Neo Plus w pewnym momencie kupowalem tylko po to zeby poczytac to co on ma gdzies tam do powiedzenia... to samo Banan... bo gry mnie przestaly interesowac w tamtym momencie... kupowalem Neo + przez kilka ladnych lat chyba przez 5, od okolo roku juz nie kupuje... trza kase na co innego wydawac ;] no ale czasem sobie cos tam kupie ;]
hehe, no to stara gwardia. Ja kupowałem SS głownie zeby jarać się tekstami Gulasha. Teraz, gdy jestem juz w wieku, w którym on pisał te teksty, brecham się, ale wtedy jeszcze byłem gówniarzem.
Cytuj
Jak sie nie myle to reset byl takim fajnym, niekomercyjnym malym gazeciatkiem.... i padl bo go nikt nie kupowal ;] bo ludzie ktorzy mowia ze lubia takie klimatyczne gazetki "niekomercyjne" to kupuja wlasnie te gazetki sporadycznie... raz na ruski rok, a wtedy wydawca kasy nie zarabia i lup sie bankrutuje na naszym srednio fajnym rynku.
Tez nie bardzo :) Gamlbera i Reseta kupowałem, a padł dlatego,bo miał komercyjną konkurencję. Ludzie woleli sobie pograć w oferowane w CDA AŻ TRZY PEŁNE WERSJE GIER! I czytać juz wtedy gowniane recenzje i przedruki z angielskiej prasy. Brutalne prawo rynku, ale niestety. Ale spójrz na pisma z nieco innej branzy. Np pisma dot. broni palnej. Ukazuje się ich dosc sporo -strzał, broń, i choć nie mają jakiegos duzego grona czytelników (sam czytam je w empiku, z braku kasy) to zawsze są. A komercyjne nie są raczej. Pisma takie kierowane do wąskiej grupy czytelników, w normalnym kraju są właśnie najczęstszym czasopismem, a w polskich warunkach trzeba kupować 100 w jednym, zwłaszcza teraz. Takie czasy, anfortiunetly.

Cytuj
Moi starzy zawsze byli przeciwko komiksom i mi zabraniali kupowac. a wtedy że tak powiem nie miałem za wiele do gadania.[/quote
Bueh. Mi sami czytali i kupowali jak byłem mały. Spidermana miałem pierwszy polski numer. Dzisiaj bym to opchnął za grubą kase, ale z naturą nie wygrasz.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2006, 01:29:28 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12413 dnia: Marca 12, 2006, 01:37:08 am »
Cytuj
Bueh. Mi sami czytali i kupowali jak byłem mały.


ech... moi truli mi i zresztą do dziś trują, że powinienem siedzieć i się uczyć 25 godzin na dobę 8 dni w tygodniu... w ogóle nie jeść, nie pić, nie oddychać tylko siedzieć i się uczyć. dlatego studiuję tak daleko od domu... w domu nic tylko wariuję... nawet w wakacje - środek lipca, wieczór, na dworze 30 stopni, ja coś tam sobie robiłem, a matka mnie do nauki goniła... brrrr. jak to mówią nadgorliwiość jest gorsza od faszyzmu
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12414 dnia: Marca 12, 2006, 02:39:32 am »


Dobra, ja się odmeldowuje :) Ide lulu

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12415 dnia: Marca 12, 2006, 03:15:41 am »
Czif sie odmeldował, i na mnie też już pora :P do rana, tak za 5-6 godzin hehehe
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #12416 dnia: Marca 12, 2006, 03:23:24 am »
sayonara...Musiol-kun też sie zmywa ;]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12417 dnia: Marca 12, 2006, 04:10:19 am »
no ja tez wylaczylem wlasnie Resident Evil 4 i ide spac ;/ kiedys moze w koncu przejde te gre... teraz jestem na wyspie i pierwszy save point na wyspie mam... kurde myslalem ze ta gra krotsz bedzie ;] ale skubana game play ma fahowy ;]

no nic to zmykam, narazie wszystkim/ ja-ne


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12418 dnia: Marca 12, 2006, 01:29:37 pm »
Cytuj
no ja tez wylaczylem wlasnie Resident Evil 4 i ide spac ;/ kiedys moze w koncu przejde te gre... teraz jestem na wyspie i pierwszy save point na wyspie mam... kurde myslalem ze ta gra krotsz bedzie ;] ale skubana game play ma fahowy ;]

no nic to zmykam, narazie wszystkim/ ja-ne
Gipsi, to ty na tym zdjęciu? :F bo Chiefa od razu rozpoznałem - to ten pierwszy z prawej, z czerwonymi włosami ;p
Kame Hame Ha

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12419 dnia: Marca 12, 2006, 10:24:00 pm »