Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3165429 razy)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12420 dnia: Marca 12, 2006, 11:06:53 pm »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #12421 dnia: Marca 13, 2006, 06:27:57 pm »
haha! Dziś jak przechodziłem koło byłego kina "bajka" które teraz robią na burdel [latem remontowali wnętrze, a teraz zamontowali czerwone żarówki na zewnątrz], akurat tuż nade mną zapalili czerwoną latarekę XD

A tak poza tym, to dzień mam strasznie syfny-skończył mi się mój żółto-pomarańczowy szampon prostujący włosy i przez to musiałam umyć zwykłym-rezultat: włosy prawie białe [żółty szampon zawsze je troche "podkolorowywał" do następnego mycia] i w totalnym nieładzie. Potem koło z rzymu i wyniki 2 innych kół-z łaciny 3+ i z zeszłego rzymu 4 [a myślałam,że będzie 5 :/]
 

Offline Miyone

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
    • http://
Total offtopic
« Odpowiedź #12422 dnia: Marca 14, 2006, 04:28:47 pm »
Chciałam podzielić się z Wami czymś co strasznie mną poruszyło. Nie proszę Was o komentarze... Chciałam się tylko wygadać...

Zapewne część z Was słyszała o wczorajszym incydencie, kiedy to pies (rottweiler) zagryzł swojego właściciela, a jego żona widząc szarżującego psa zmarła na atak serca. W dzisiejszej lokalnej gazecie, na okładce pojawiło się ogromne zdjęcie tego psa, już skrępowanego a obok tytuł MORDERCA! Gdy to zobaczyłam po policzkach pociekły mi łzy i to bynajmniej nie z żalu czy współczucia do tych ludzi...

Uważam, że żadnego psa nie można nazywać MORDERCĄ... Bo przecież, żaden pies nie potrafi odróżnić dobra od zła! Jeżeli pies stał się "mordercą", to tylko dlatego, że nauczył go tego człowiek. Niektórzy ludzie często myślą, że bijąc i karcąc czworonoga wymuszą na nim bezwzgęldne posłuszeństwo. A strach może przecież z czasem przerodzić się w agresję. Nie wierzę aby pies, który zaatakował swoich właścicieli nie był bity czy zastraszany. Wszystko gdzieś głęboko ma swoje korzenie. Psy z natury są agresywne, a zabijanie mają przecież zapisane w genach. Nie wiele trzeba aby w psie obudzić wilka...
Gdyby ten pies otoczony był miłością nie zaatakowałby swoich właścicieli. Jestem tego pewna.
W moim domu od piętnastu lat mieszkają psy. Najpierw miałam jamniczka, który kilka lat temu zmarł. Teraz mam dwa owaczrki niemieckie i jednego kundelka. Psy w moim domu należą do rodziny... z nami jedzą, śpią na łóżkach, mają swoje zabawki... Nigdy nikt nie poniósł na nie ręki, choćby nie wiem co strasznego zrobiły... z drugiej strony naprawdę nie wiem, co strasznego może zrobić pies by zasłużyć sobie na karę cielesną...
Ludzie potrafią być okrutni. Niby to istoty myślące, a potrafią zadawać ból i cierpienie innym stworzeniom... Strasznie mnie to boli...
Czarę goryczy jednak przelał ten tytuł - MORDERCA! Nie zdziwię się teraz, jeżeli kilkoro "oświeconych", którzy przeczytali artykuł, postanowi uśpić swoje pieski lub w najlepszym wypadku oddać je do schroniska... Eh... taka sytuacja miała już miejsce po publikacji informacji o możliwości zarażenia się ptasią grypą od zwierząt!
   Media mają przeogromny wpływ na ludzi... Kiedyś można było przeczytać ciekawe artykuły poparte rzetelnymi informacjami. Dziś szukając zysku, gazety nastawiły się na publikowanie tanich sensacji..
Głupie mity, które narastają w świadomości ludzi poparte oto takimi artykułami stają się prawdą! A to, że taka prawda, prawdą nie jest... to już zupełnie inna historia...

Eh... Niby się wygadałam ale wcale nie czuję się lepiej... :(

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12423 dnia: Marca 14, 2006, 04:45:33 pm »
Zgadzam się z tobą w pełni Miyone... jestem za karą śmierci, ale nie dla zwierząt... osobiście znam wiele osób, których życie jest dla mnie mniej warte niż życie dowolnego psa... właściciel dostał na co zasłużył i niech będzie to nauczką dla innych.. pies to nie zabawka, on wyewoluował z drapieżnka w końcu.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #12424 dnia: Marca 14, 2006, 04:55:54 pm »
Większość psów, jest o wiele lepszych od niektórych ludzi. Ale psa nie można nazwać mordercą, bo morderstwo to z własnej woli, podejrzewam ,ze pies to zrobił w obronie własnej. A to ,ze media wywołuja nie potrzebną panikę, apelując o spokój, ale jednocześnie karmią nas ptasia grypą, ebolą czy innym badziewiem.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12425 dnia: Marca 14, 2006, 06:19:53 pm »
Ja osobiście mam bardzo przyjazne podejście do zwierząt. Zwierzęta są lepsze od ludzi, są częścią natury, z której my, ewoluując w ten czy owy sposób, się wydziedziczyliśmy i teraz właściwie jesteśmy pasożytami. Miałem łącznie trzy psy (obecnie jednego) i żadnego źle nie wspominam. Miałem też dwa koty :) Najchętniej kupiłbym sobie tygrysa syberyjskiego i jakiś komplet wilków i zamieszkał z nimi gdzieś z dala od cywilizacji, żeby ta już mnie nie męczyła polityką, gospodarką itp sprawami które mało są interesujące, ale wręcz narzucające się w moim życiu.

Co do samej sprawy. Coś w tym jest. Nie wiem, czy właściciel (choć skoro to starsze państwo, to zapewne powinno się wykluczyć tą możliwość) pakowali w psa sterydy czy nie, a wtedy po prostu nie ma nad czym debatować. Psu po prostu coś odbiło, a co do bicia i ukrytej nienawiści żywionej do psa, to moim zdaniem coś takiego nie będzie mieć miejsca. Akurat to są takie poczciwe zwierzaki, ze nie żywią urazy.

A tytuł? Kiedyś uważałem, że dziennikarze to ludzie światli, inteligentni i kompetentni, ale nie w Polsze.Nie wiem co w tym tytule takiego szokującego. Napisali po prostu po swojemu. W swojej ciasnej zaściankowo-ciemnogrodzkiej mentalnej komunie.

Cytuj
Ludzie potrafią być okrutni. Niby to istoty myślące, a potrafią zadawać ból i cierpienie innym stworzeniom...
Ano. Czasami żałuje, że jesteśmy panami na tej planecie. Zresztą. Sami tak sobie to życie ułozyliśmy, że nie mamy nawet okazji o tym pomyśleć.

Mnie bardziej zbulwersowała sprawa, gdy pewien skurwiel zgwałcił, zamordował 12-letnią dziewczynkę. W czasie rozprawy usłyszał od matki że jest zwierzęciem i takich jak on powinno się zabijać. I złozył pozew do sądu, gdyż poczuł się obrażony.
W normalnym kraju (tj. pod moimi dyktatorskimi rządami) to ścierwo gniłoby do końca swojego życia, pływając w morzu własnych ekstrementów które w godzinach pracy byłyby, dla polepszenia efektu, podsycane elektrycznością.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #12426 dnia: Marca 14, 2006, 06:21:25 pm »
Chiefu na prezydenta!! ;]

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Total offtopic
« Odpowiedź #12427 dnia: Marca 14, 2006, 06:41:30 pm »
co do tych dziennikarzy... ostatnio debilny fakt przegladalem i na taką głupia teorie wpadłem - IMO większość z nich to ludzie inteligentni - oni poprostu musza pisać takie rzeczy, o takich rzeczach i w taki sposób, bo narzuca im to mentalność narodu... im gazeta ma niższy poziom tym lepiej się sprzedaje, a Fakt jako najpopularniejszy w Polsce to przykład idealny ;] kocham ich akcje z półnaga laską z tyłu okładki każdego numeru poto "żeby była" ;]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12428 dnia: Marca 14, 2006, 06:42:28 pm »
Co prawda nie prosilas o komentarze ale ja sie wypowiem... za nic w swiecie nie mogl bym wspolczuc psu ktory zabil czlowieka... nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazic tego ze sie rozplakalas widzac jego zdjecie na okladce, bo dla mnie to ebzsensowne... co to za roznica czy zbil pies czy czlowiek?Zostalo odebrane zycie i zrobil to pies i ma byc mi go jeszcze zal? Nie mamy pojecia czy pies bil bity czy nie, sama teraz piszac "swoja" prawde o tym co jego wlasciciele z nim robili dzialasz tak jak ta gazeta... opisujesz poprostu swoja prawde.
Nie wiadomo czy pies byl bity czy nie... jesli byl to fakt wlasciciele to popaprancy i powinni isc do wiezienie na lata a nie byc zabitymi. Ale bardzo mozliwe ze psu poprostu odjeb*lo... to sie przeciez zdarza, zreszta jak sama napisalas:

Cytuj
Psy z natury są agresywne, a zabijanie mają przecież zapisane w genach.

Bo powiedzcie mi co moglo psu robic niemowle ktore zostalo kiedys tam rozszarpane? Psom jak i ludziom odbija palma i nie ma co im wspolczuc jesli zrobily cos zlego.

Cytuj
W normalnym kraju (tj. pod moimi dyktatorskimi rządami) to ścierwo gniłoby do końca swojego życia, pływając w morzu własnych ekstrementów które w godzinach pracy byłyby, dla polepszenia efektu, podsycane elektrycznością.
ahahahahaha

Ze mna jest tak samo... ja bym ud*pil kazdego jeb*nego skur*ysyna ktory gwalci dzieci, mlode dziewczyny, czy tez dorosle kobiety... jak jest ciota to niech sie zadowoli reka a nie niszczy zycie nie tylko swojej ofairze ale i jej calemu otoczeniu.
To samo tyczy sie wszystkich p*jebow lysych z dyskotek co wzucaja extasy itp. do drinkow dziewcyn ;/ Powybijal bym kazdego troglodyte
Sory za liczbe niecenzuralnych slow (ale jednak ocenzurowanyh) ale ten temat to dla mnie naprawde frustrujaca sprawa.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2006, 06:45:15 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12429 dnia: Marca 14, 2006, 06:51:11 pm »
Ja mam taki cytacik wulgarny, ale jak to kiedyś mówił pan Bralczyk, uzycie słów wulgarnych moze być usprawiedliwione w pewnych sytuacjach.

Cytuj
(...) w kazdym normalnym kraju, te skurwysyny byłyby juz ścierwem
Psy ajak :)

Offline Miyone

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
    • http://
Total offtopic
« Odpowiedź #12430 dnia: Marca 14, 2006, 08:26:49 pm »
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale mam problemy z połączniem. :/
Cytuj
Psu po prostu coś odbiło, a co do bicia i ukrytej nienawiści żywionej do psa, to moim zdaniem coś takiego nie będzie mieć miejsca. Akurat to są takie poczciwe zwierzaki, ze nie żywią urazy.
Tu niestety się mylisz. Studiuję weterynarię i co nie co wiem na temat zachowania psów.
Psy są z reguły bardzo pamiętliwymi stworzeniami. Ten kundelek o którym wspomniałam, który mieszka w moim domu... znaleźliśmy go na działce. Był wychudzony i musiał być strasznie bity bo przez miesiące bał się do nas podejść... Teraz po pięciu latach, choć już jest innym psem nadal boi się gdy ktoś mówi podniesionym głosem lub wykonuje szybszy ruch ręką... poza tym bardzo nie lubi mężczyzn w średnim wieku...
Cytuj
im gazeta ma niższy poziom tym lepiej się sprzedaje
Przykre ale prawdziwe...
Cytuj
za nic w swiecie nie mogl bym wspolczuc psu ktory zabil czlowieka... nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazic tego ze sie rozplakalas widzac jego zdjecie na okladce, bo dla mnie to ebzsensowne...
Pies jest zwierzęciem, nie potrafi myśleć w kategoriach to jest dobre, a to złe. Jeżeli ten pies zabił ponieważ tak go wychował człowek... to mi jest jego żal, bo przez człowiek teraz straci własne życie.
Cytuj
Bo powiedzcie mi co moglo psu robic niemowle ktore zostalo kiedys tam rozszarpane? Psom jak i ludziom odbija palma i nie ma co im wspolczuc jesli zrobily cos zlego.
Zgadzam się, ale większość przypadków pogryzień to jednak wynik tego, że psy zostały tego nauczone... Ludzie wzmagają w nich agresję a później dziwią się dlaczego atakują... Dla mnie to jest chore. Pies nie jest zabawką, wegług mnie jeżeli ktoś decyduje się na zakup czworonoga powinien przechodzić odpowiednie testy psychologiczne. Póki co takich nie ma i być może dlatego podobne przypadki często mają miejsce.
Cytuj
Nie wiadomo czy pies byl bity czy nie... jesli byl to fakt wlasciciele to popaprancy i powinni isc do wiezienie na lata
W Polsce za znęcanie się nad zwierzętami można co najwyżej dostać grzywnę lub góra dwa lata więzienia...
Przykładowe kary orzekane przez sądy [informacja za GW]:
-600 złotych grzywny, 400 zł na działalność TOZ i pokrycie kosztów procesu - za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem (sekcja wykazała 17 ran kłutych, zmiażdżoną podstawę czaszki, wybite oko) - to pierwszy wyrok wydany na podstawie nowej ustawy (w sierpniu 1998 r.).
-Cztery miesiące w zawieszeniu - za urwanie głowy miniaturowemu królikowi na oczach dzieci, dla mieszkańca Nowej Huty, który tłumaczył, że królik "zdziczał, a poza tym mnie podrapał" (2002 r.).
-Pół roku więzienia z zawieszeniem na trzy lata, dozór kuratora i 300 zł nawiązki na rzecz TOZ - dla 20-latka z Częstochowy, który wyrzucił z siódmego piętra dwa króliki (2003 r.)
-Pierwszy wyrok pozbawienia wolności za zabicie psa wydano w 2004 r. Sąd okręgowy w Szczecinie skazał na 8 miesięcy więzienia człowieka, który powiesił psa na drzewie, ponieważ - jak mówił - zwierzę ugryzło go w rękę. Sąd wydał wyrok bez zawieszenia, ponieważ przestępca był już wcześniej karany, a psa zabił podczas okresu próbnego.

Czy uważasz, że to są odpowiednie kary? Bo ja nie...

Jeżeli zaś chodzi o inne równie bulwersujące sprawy. Powiem w ten sposób. Człowiek jest istotą myślącą, powinien wiedzieć, że gwałcąc/zabijając/kradnąc/niszcząc/maltretując itd wyrządza innym cierpienie. Jeżeli wie, że to co robi jest złe powinno być tak:
Cytuj
to ścierwo gniłoby do końca swojego życia, pływając w morzu własnych ekstrementów które w godzinach pracy byłyby, dla polepszenia efektu, podsycane elektrycznością.
Jeżeli tego nie wie... to nie jest człowiekiem.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12431 dnia: Marca 14, 2006, 08:37:33 pm »
Cytuj
Czy uważasz, że to są odpowiednie kary? Bo ja nie...
Jasne ze nie... sady w polsce to kpina wiadomo nie od dzis... jesli czlowiek robi takie rzeczy ktore wypisywalas zwierzetom to znaczy ze jego psychika wyglada jak pizza z Lieader Price'a za 1.99 -czyli nieciekawie mowiac prosciej. Wiec rownie dobrze moze to samo zrobic czlowiekowi (17 ran klotych, wybite oko... to szczegolnie zwrocilo na siebie uwage... i ten smieszny wyrok >.>)

Byc chorym nie fajnie jest... kiedys to byla super sprawa... teraz srednio z tym jest jak sie juz starym jest...

because i allways feel You... in me... feel you... in me... I feeeeeel yoou -aaaaaahhhh


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12432 dnia: Marca 14, 2006, 08:46:57 pm »
Cytuj
Tu niestety się mylisz. Studiuję weterynarię i co nie co wiem na temat zachowania psów.
Psy są z reguły bardzo pamiętliwymi stworzeniami. Ten kundelek o którym wspomniałam, który mieszka w moim domu... znaleźliśmy go na działce. Był wychudzony i musiał być strasznie bity bo przez miesiące bał się do nas podejść... Teraz po pięciu latach, choć już jest innym psem nadal boi się gdy ktoś mówi podniesionym głosem lub wykonuje szybszy ruch ręką... poza tym bardzo nie lubi mężczyzn w średnim wieku...
Ja też mam psa, który strasznie unika samochodów i jak jakiś gwałtownie przejedzie gdzieś lub go zaskoczy, to się chowa - genralnie boi się[jak był mały wpadł pod samochód]. Nie wydaje mi się jednak, żeby to mozna uznać jako żywienie urazy, a raczej po prostu hmm.. Nieważne. Mówiłem, a raczej pisałem, o tym, że pies się nie mści. A że się boi czegoś przykrego, co go ongiś spotkało, to inna IMO kwestia.

Cytuj
Czy uważasz, że to są odpowiednie kary? Bo ja nie...
Na temat polskiego prawa się nie wypowiadam. Ludzie którzy dokonali zdrady i sprzedali ojczyznę dostali pół roku więzienia i Aleksander Kwaśniewski ksywa KGB "łaskawie" skrócił im karę. Natomiast pijak jadący polną drogą na rowerze, dostał dwa lata więzienia. A to Polska właśnie..

Cytuj
because i allways feel You... in me... feel you... in me... I feeeeeel yoou -aaaaaahhhh
UMC UMC UMC BEJBI UMC UMC UMC  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12433 dnia: Marca 14, 2006, 09:19:03 pm »
yeeey chyba po raz pierwszy bede ogladal film z mama na kompie... obiecalem jej ze sciagne i wlasnie zaraz ide ogladac z nia, uwaga, uwaga... Dirty Dancing 2 ;D
ahahahah lipa raczej ale jakos przezyje ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12434 dnia: Marca 14, 2006, 09:22:58 pm »
Ale oni się tam sekszą <wstydniś> (musicie na potrzeby forum zaadoptować <wstydnisia>)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12435 dnia: Marca 14, 2006, 09:25:50 pm »
-  wszelkie podobieństwa tego posta do stylu qiaxa są jak najbardziej przypadkowe. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy - White i wizard

Cytuj
Uważam, że żadnego psa nie można nazywać MORDERCĄ... Bo przecież, żaden pies nie potrafi odróżnić dobra od zła
hmm... masz rację. W końcu pies zabił tych ludzi, a jak powszechnie wiadomo, rzeczownikiem od "zabijać" jest "zabójca" .... czyli ten pies jest zabójcą......

Cytuj
Uważam, że żadnego psa nie można nazywać MORDERCĄ... Bo przecież, żaden pies nie potrafi odróżnić dobra od zła! Jeżeli pies stał się "mordercą", to tylko dlatego, że nauczył go tego człowiek
Cytuj
Psy z natury są agresywne, a zabijanie mają przecież zapisane w genach.
eeee....? No to w końcu człowiek zrobił z psa mordercę, czy natura? ....

Cytuj
Nie zdziwię się teraz, jeżeli kilkoro "oświeconych", którzy przeczytali artykuł, postanowi uśpić swoje pieski lub w najlepszym wypadku oddać je do schroniska
Ano, smutna polska rzeczywistość. Ale trzeba też wziąść poprawkę na to, że są na świecie ludzie, którzy mają takie artykuły w przysłowiowej dupie i żyją w zgodzie z czworonogami.

Cytuj
Ale psa nie można nazwać mordercą, bo morderstwo to z własnej woli
Czyli w sensie, że co? Skoro pies nie zrobił tego z własnej woli, to z czyjej? No bo chyba nie boskiej..... Jakby na to nie patrzeć zwierze zrobiło to z własnej woli. Fakt, że mogło być wychowywane w agresji, ale nikt go do tego nie zmuszał.... Tak samo jak ty z własnej woli napisałeś tego posta...... zabójstwo w obronie własnej wymaga własnej woli.....

Cytuj
Ludzie potrafią być okrutni. Niby to istoty myślące, a potrafią zadawać ból i cierpienie innym stworzeniom...
zwierzęta potrafią być okrutne. Niby szlachetne istoty, a zabijają inne stworzenia i na dodatek jeszcze je zjadają....... Ale czy przypadkiem to się nie nazywa naturalna kolej rzeczy? .....

Cytuj
Ludzie wzmagają w nich agresję a później dziwią się dlaczego atakują... Dla mnie to jest chore. Pies nie jest zabawką, wegług mnie jeżeli ktoś decyduje się na zakup czworonoga powinien przechodzić odpowiednie testy psychologiczne. Póki co takich nie ma i być może dlatego podobne przypadki często mają miejsce.
Człowiek, jako ta rozumna część układu, powinien zdawać sobie sprawę, że biorąc czworonoga pod swój dach bierze też na siebie odpowiedzialność..... Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności jaka na nim ciąży, to później kończy się to tragicznie..... tak bywa.....

Cytuj
Jeżeli zaś chodzi o inne równie bulwersujące sprawy. Powiem w ten sposób. Człowiek jest istotą myślącą, powinien wiedzieć, że gwałcąc/zabijając/kradnąc/niszcząc/maltretując itd wyrządza innym cierpienie.
spójrzmy prawdzie w oczy. Człowiek tak naprawdę nie wie co to jest cierpienie, dopuki sam go nie dozna. Co z tego, że w mediach trąbią o gwałtach, skoro nikt się tym nie przejmuje? Tak samo z kradzieżą. Człowiek ma w dupie, czy ktoś komuś ukradł samochód, dopuki sam samochodu nie straci. Taka jest prawda. Ludzkość to egoiści. Oczywiścnie nie mozna generalizować, bo nie wszyscy tacy są..... ale takie są fakty.....

Cytuj
Jeżeli tego nie wie... to nie jest człowiekiem.
hmm... to w takim razie czym jest? Krową, wilkiem, amebą? No raczej nie bardzo..... Prawda jest taka, że ten co kradnie/gwałci/maltretuje itd musi być człowiekiem, bo żaden inny gatunek nie posuwa się do wszystkiego na raz.....
Tylko żeby nie było. Ja nie chce tu udowodnić jacy ludzie są głupi i jaka to ludzkość jest irracjonalna, ale ktoś kiedyś powiedział "jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce" ..... a krodzieże i inne nieprzyjemne sprawy też są ludzkie.....





 
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #12436 dnia: Marca 14, 2006, 09:43:50 pm »
Cytuj
Ale oni się tam sekszą <wstydniś> (musicie na potrzeby forum zaadoptować <wstydnisia>)
:blush: ewentualnie :wub:  

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12437 dnia: Marca 14, 2006, 10:02:03 pm »
Cytuj
-  wszelkie podobieństwa tego posta do stylu qiaxa są jak najbardziej przypadkowe. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy
Cześć qiax.

Cytuj
a jak powszechnie wiadomo, rzeczownikiem od "zabijać" jest "zabójca" .... czyli ten pies jest zabójcą......
A od mordować morderca. Nie widze związku :)

Cytuj
Ale psa nie można nazwać mordercą, bo morderstwo to z własnej woli
To morderstwo z premedytacją. Morderstwo to morderstwo i nie ma co się rozdrabniać.
Cytuj
morderstwo n III, Ms. ~wie; lm D. ~derstw
«przestępstwo polegające na pozbawieniu życia człowieka; mord, zabójstwo»

Cytuj
hmm... to w takim razie czym jest? Krową, wilkiem, amebą? No raczej nie bardzo..... Prawda jest taka, że ten co kradnie/gwałci/maltretuje itd musi być człowiekiem, bo żaden inny gatunek nie posuwa się do wszystkiego na raz.....
Tylko żeby nie było. Ja nie chce tu udowodnić jacy ludzie są głupi i jaka to ludzkość jest irracjonalna, ale ktoś kiedyś powiedział "jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce" ..... a krodzieże i inne nieprzyjemne sprawy też są ludzkie.....
Pierwsze zdanie to 200% ganz :)
Własciwie pod tą sentencję mozesz podpisać wszystko co moze zrobić człowiek. Łącznie ze wszystkimi najgorszymi dewiacjami - nie będę wymieniał- po największe zwyrodniałości.

Cytuj
spójrzmy prawdzie w oczy. Człowiek tak naprawdę nie wie co to jest cierpienie, dopuki sam go nie dozna. Co z tego, że w mediach trąbią o gwałtach, skoro nikt się tym nie przejmuje? Tak samo z kradzieżą. Człowiek ma w dupie, czy ktoś komuś ukradł samochód, dopuki sam samochodu nie straci. Taka jest prawda. Ludzkość to egoiści. Oczywiścnie nie mozna generalizować, bo nie wszyscy tacy są..... ale takie są fakty.....
I am Chief Roberts, and I approve of this post :)

 

Offline Miyone

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
    • http://
Total offtopic
« Odpowiedź #12438 dnia: Marca 14, 2006, 10:13:37 pm »
Cytuj
No to w końcu człowiek zrobił z psa mordercę, czy natura?
Pies jest zwierzęciem mięsożernym więc w jego naturze leży zabijanie. Ten sam pies został udomowiony wieki temu przez człowieka. Choć z jego agresji nie pozostało dziś wiele, zdarzają się sytuacje, w których może się ona ujawnić.
Cytuj
zwierzęta potrafią być okrutne. Niby szlachetne istoty, a zabijają inne stworzenia i na dodatek jeszcze je zjadają....... Ale czy przypadkiem to się nie nazywa naturalna kolej rzeczy? .....
Zwierzęta zabijają aby przeżyć i tak, taka jest kolej rzeczy. Ludzie są okrutni bo mają świadomość popełnianych czynów. A mimo iż wiedzą, że wyrządzają krzywdę innym nadal to robią. Zwierzęta tego nie wiedzą.
Cytuj
hmm... to w takim razie czym jest? Krową, wilkiem, amebą?
Wybacz ale nie nazwę człowiekiem kogoś kto gwałci lub zabija bo akutat mu się nudzi. Chociaż niczego nie zmienia fakt, że nadal będzie on należał do gatunku Homo Sapiens.
Cytuj
spójrzmy prawdzie w oczy. Człowiek tak naprawdę nie wie co to jest cierpienie, dopuki sam go nie dozna. Co z tego, że w mediach trąbią o gwałtach, skoro nikt się tym nie przejmuje? Tak samo z kradzieżą. Człowiek ma w dupie, czy ktoś komuś ukradł samochód, dopuki sam samochodu nie straci. Taka jest prawda. Ludzkość to egoiści. Oczywiścnie nie mozna generalizować, bo nie wszyscy tacy są..... ale takie są fakty.....
Zgadzam się z Tobą.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #12439 dnia: Marca 15, 2006, 12:00:05 am »
Cytuj
Zwierzęta zabijają aby przeżyć i tak, taka jest kolej rzeczy. Ludzie są okrutni bo mają świadomość popełnianych czynów. A mimo iż wiedzą, że wyrządzają krzywdę innym nadal to robią. Zwierzęta tego nie wiedzą.
Tu należałoby trochę sprecyzować sprawę. Bo z tego co napisałaś wynika, że ludzie są świadomi tego, że krzywdzą inne stworzenia. Czyli idąc dalej ciągiem logicznym, dochodzimy do wniosku, że świadome zabicie świni, w ramach przetrwania gatunku ludzkiego też jest okrutne i przeczy naturze.
Wiem, że nie to chciałaś przez to powiedzieć, ale ja akurat lubie szukać czasami dziury w całym
Poza tym okrucieństwo w gruncie rzeczy zależy od punktu widzenia. Np ataki terrorystyczne dla nas mogą być okrutne, ale dla terrorystów nie bardzo
Cytuj
Wybacz ale nie nazwę człowiekiem kogoś kto gwałci lub zabija bo akutat mu się nudzi
Wybacz, ale kto zabija, czy gwałci z nudów? Nie wykluczam, że są takie przypadki, ale już daj spokój..... trzeba być nieźle odchylonym, żeby się do takiego czegoś posunąć, ale żeby z nudów......
 
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2006, 12:01:10 am wysłana przez White_wizard »
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!