Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 140864 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #920 dnia: Lutego 16, 2007, 01:19:09 pm »
Cytuj
dopiero niedawno wogóle sprawdziłem co to jest Apocalyptica, bo wcześniej byłem pewien, że to jakaś banda zjadaczy kotów typu Vader.
Idiot alert! A tak w ogole to z Apocalyptici rozkmin koniecznie Life Burns (w Burnout Revenge najlepszy kawalek z calego OST-u) i Path Vol
hope vol II też jest swietne ;)

u mnie ostatnio leci w sumie wszystko po trochu, ale odkryłem (ameryke) kilka nowych zespołów, o dziwo polskich, które całkiem przyjemnie grają:
 Pigment (niestety już sie rozpadli ;/) - kilka swietnych kawałków, a wśród nich zajefajny cover kawałka "Dziwny jest ten świat"
 NOFf - coś w klimatach zbliżonego pomiedzy Comę, Szymona wydrę i Krzyśka Zalewskiego. I od tych dwóch ostatnich o niebo lepsze. bardzo miłe dla uszka gitary,  a że nie umiem za dobrze recenzować muzyki, to hm... dla tych co posiadają konto na last.fm - można za free pobrać kilka kawałków (a skoro można pobrać, to po co mi uploadowac je), i chyba mozna także coś sciągnąć ze strony http://mp3.wp.pl/p/index/ wiec jak ktoś ma ochote moze poszukać i posłuchać.

no i oprócz tego czytając w topicu o fotkach, ze jakoby jestem podobny do Dżeka Bleka, zapoznałem się też z The D :F ze teżwcześniej ich nie miałem okazji posłuchać - naprawdę fajne kawałki mają. i takie ... oryginalne :)
Kame Hame Ha

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #921 dnia: Lutego 28, 2007, 01:57:20 am »
Wzialem sie w koncu za OST'a Death Note'a... I w sumie warto walnac tu 2 perelki, coby nieogladajacy tez mogli posluchac:

The World - Nightmare - czyli pelna wersja openingu do anime. Szczerze mowiac na poczatku jakos nie moglem sie przekonac (chociaz ten moment, gdzie wokalista spiewa "yume" jest raczej genialny nieprzecietnie), ale piekna solowka ktorej nie ma w wersji z anime zamiata... Ogolnie kawalek calkiem calkiem, a dla takich j-rockersow jak Gipsi to pewnie geniusz ;]

L's Theme - Hmm... Wystarczy jedno slowo: KLIMAT!!!
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #922 dnia: Lutego 28, 2007, 05:12:32 pm »
Nie wiem czy już ktoś słyszał o tym panie ;P,mam na myśli Evans'a Blue.Musze przyznać,że jego kawałki maja podobny styl do Seethera i 30  Second to Mars.Gościu ma fajny głos i przyjemnie słucha się jego utworów.Oczywiście ma też świetne teksty^^.Najleprze kawałki:Beg,Over,Possesion(ten najbardziej mi się podoba),Eclipsed(ta zaraz za Possesion^^),Quote,Stop and Say You Love Me.

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #923 dnia: Marca 03, 2007, 03:32:37 pm »
Ulbubiony "genre" : Hip-Hop (underground, east coast,) mix jazzu z hh.
Fav artysta: Guru.
Poza tym...:
Gang Starr, Group Home, Saukrates, Jeru the Damaja, Nas, Large Professor, Absent Minded, Jedi Mind Tricks, Madlib, KRS-One, Masta Killa, Mobb Deep, The Society of Invisibles, Common, Rza, Defari, Big Shug.
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #924 dnia: Marca 07, 2007, 09:12:17 pm »
Damn... Doszla mi przedwczoraj nerka. A ze dawno nie wrzucalem nic na YouTube, splodzilem:
a) The Black Mages - Dancing Mad solo - jakim bylbym fanem FF, gdybym nic z efefefow nie wrzucil? Piekne solo.
b) L's Theme - dla Death Note'owcow.
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #925 dnia: Marca 07, 2007, 09:38:22 pm »
hmmm.... Zell, spójrzmy prawdzie w oczy. jesteś jebnięty, rodzice cię nie kochają, nikt cię nie lubi i ogólnie cierpisz na syndrom nieudacznika...... no ale przynajmniej na gitarze umiesz grać ;]
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #926 dnia: Marca 07, 2007, 09:48:04 pm »
O w mordę... wymiatasz... tak grać przy pomocy kadłubków :P O_O great !

(psst...może Those Who Fight Further w następnej kolejce?)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #927 dnia: Marca 07, 2007, 11:03:57 pm »
Cytuj
(psst...może Those Who Fight Further w następnej kolejce?)
I don't think so... Taby (cos jak nuty) sa tylko na gitare, ktora ch*ja w tym kawalku oprocz intra robi, cala robote klawisze odwalaja ;] A nie chce mi sie jechac tego ze sluchu, az tak nie uwielbiam tego kawalka ;]
Jestem za to w koncowym stadium dopracowywania innego battle theme'a, no i akustycznie z FF planuje cos tez zarzucic niedlugo.
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #928 dnia: Marca 08, 2007, 06:13:25 pm »
U2 - POP
Kiedy płyta wyszła, podobała mi się na masę, bo przepadam za tym zespołem (zwłaszcza za ich utwory z lat 80-90, bo te dzisiejsze są już "mniejsze"), ale po tych dziesięciu latach, kiedy skosztowało się nieco więcej z zakazanych owoców, cały album nabiera dodatkowego znaczenia i przywodzi na myśl całkiem inne obrazy. Praktycznie, odsłuchanie POP po długim czasie jest mocno inspirujące. I ekscytujące też.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #929 dnia: Marca 14, 2007, 01:32:02 pm »
soundtrack-chicago. Cell block tango.....swietne. Aż mam ochotę zabić któregoś męża :P Do tego zaraz widze ten "dłuższy] moment z filmu.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #930 dnia: Marca 24, 2007, 12:15:10 pm »
Tokyo Ska Paradise Orchestra - udało mi sie zdobyc kilka kawałków; swietny zespół ska; naprawde miła muzyka wpadająca w ucho a trąbka, puzon i saksofon w ich kawałkach są po prostu boskie; chyba znalazłem swój ulubiony japoński zespół ;]
Kame Hame Ha

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #931 dnia: Marca 24, 2007, 05:07:16 pm »
ostatnio caly czas slucham muzyczki z 'Edwarda Nozycorekiego' Dannego Elfmana ;b piekne.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #932 dnia: Marca 24, 2007, 11:12:30 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=2bmMhfAnXEI

Sting - Shape of my heart z dodanym malym solem... Nagralem to dla bliskiej kolezanki i wole sie najpierw dowiedziec (od was, a jakze!), czy wogole da sie tego sluchac i czy kawalka nie sprofanowalem ;]
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #933 dnia: Kwietnia 07, 2007, 05:38:33 pm »
Ostatnio przestawiłam się na słuchanie Coldplay. Wszystkie ich albumy są świetne jednak najbardziej podoba mi się 'Parachutes' i piosenka 'High Speed'.
Jakiś czas temu zupełnie przypadkiem trafiłam na informacje o wykonawcy Gavin DeGraw. Bardzo spodobały mi się jego piosenki!

Offline Masta

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #934 dnia: Kwietnia 07, 2007, 10:11:38 pm »
Ja słucham rapu - oczywiście dobrego a nie jakiejś komercji!!! 8)

Dużo by wymieniać, podam kilku wykonawców i jakieś ekipy:

Masta Ace - mój ulubiony raper (ciekawe ile osób słuchało w ogóle?)
Kool G Rap - mafioso rap 8)
Edo G - dobry raper z Bostonu
Kid Capri - to już South Bronx
Krs One - ojciec rapu
Public Enemy, Nwa, Compton's Most Wanted - także warto posłuchać!
Ice Cube - pionier w Westside
Eazy E - niestety już nie żyje, ale nadal się świetnie słucha
BG Knocc Out & Dresta - ziomkowie z Compton, wydali świetną płytkę Real Brothas!!!

Jak ktoś słucha rapu to polecam raperów, których wymieniłem powyżej - naprawdę warto posłuchać!!!

A ostatnio słucham Lost Boyz i są całkiem nieźli 8)


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #935 dnia: Kwietnia 08, 2007, 02:22:33 am »
jesli o komercję idzie jest to dość nadużywane ostatnio słowo w odniesieniu do wszystkiego... bo z jej definicji nawet piekarz zarabiający na upieczonym bochenku chleba jest komercyjny... nie byłby komercyjny dopiero, gdyby swoje wypieki rozdawał za darmo. tak samo jest z muzyką. wszystko jest czystą komercją. tylko niektórzy są na nią nastawieni bardziej, inni mniej. wiec nie używajcie słów, o których nie macie zielonego pojęcia.

o muzyce kilka słów, zeby było mimo wszystko on topic - ostatnio nawet powoli przekonuję się do Mietka Miensona, od którego wolałem sięz daleka trzymać. ale po The Fight Song zmieniam nieco zdanie i zapoznam sie chyba blizej z twórczością tego pana (dla niekumatych - chodzi of koz o Marylina Mansona)
Kame Hame Ha

Offline Razor

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #936 dnia: Kwietnia 08, 2007, 10:19:25 am »
Rap (NIE Polski)

Paru ulubionych wykonawców:

Ice Cube
The Game
Masta Ace
T.I.
2Pac

(kolejność przypadkowa)

Offline Niszczyciel

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #937 dnia: Kwietnia 08, 2007, 03:39:50 pm »
Kalwi & Remi-ludzie oni rządzą to jest prawdziwa muza

Offline Masta

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #938 dnia: Kwietnia 08, 2007, 10:24:30 pm »
Smogu tu chodzi przecież o sam rap!!! To dlaczego wykonawcy których słucham sami wypowiadają się na ten temat i ich to drażni? Sorry ale termin komercja odniosłem tylko do rapu ok? Chyba nie słuchasz rapu co? Bo jak tak to może zrozumiesz o co mi chodzi. Może taki undergroundowy raper jak KID CAPRI to też komercja jest co? (na pewno nikt nie słyszał o nim :() A jeśli chodzi o tą komercję to wiadomo, że tak potocznie się nazywa to zjawisko w świecie rapu przynajmniej w moim środowisku, więc po co łapać za słówka? 50 Cent'a mam porównać z Masta Ace i powiedzieć, że obaj są komercyjni? - niemożliwe. Po prostu przyzwyczaiłem się do tego słowa i używam go wiadomo w jakim znaczeniu! Myślałem, że nikt nie będzie prowadził polemiki z moimi słowami: Ja słucham rapu - oczywiście dobrego a nie jakiejś komercji!!!, ponieważ pojęcie jest zbyt ogólne i wcześniej nie wymieniłem przecież raperów, których miałbym zaliczać do grona tych komercyjnych prawda?(czyli po prostu w moim osobistym odczuciu dobrego a nie komercyjnego) 8).

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #939 dnia: Kwietnia 08, 2007, 10:44:34 pm »
jesli o komercję idzie jest to dość nadużywane ostatnio słowo w odniesieniu do wszystkiego... bo z jej definicji nawet piekarz zarabiający na upieczonym bochenku chleba jest komercyjny... nie byłby komercyjny dopiero, gdyby swoje wypieki rozdawał za darmo. tak samo jest z muzyką. wszystko jest czystą komercją. tylko niektórzy są na nią nastawieni bardziej, inni mniej. wiec nie używajcie słów, o których nie macie zielonego pojęcia.
Da, ale tutaj raczej chodzi o to, że grajkowie, którzy kieryś robili dobrą muzykę zaczynają robić coraz większą chujnię, ale wiedzą, że i tak to się sprzeda u fanów.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?