Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 143722 razy)

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #620 dnia: Lipca 24, 2005, 10:29:14 pm »
Postanowiłem zmienić klimat na jakiś czas, a właściwie rozszerzyć trochę horyzonty  i tak oto Kelis z albumem Tasty zawitała na moim kompie. O dziwo słucha sie bardzo przyjemnie. O dziwo, bo nie obracałem się nigdy w takiej muzyce. A i Demon Days od Gorillaz też całkiem niezły, ale dopiero po drugim, trzecim przesłuchaniu, bo z początku wydaje się jakiś dziwny. Jesli ktoś ma ten album, to niech mi powie czy to tylko ja czy motyw 'Fire Coming Out Of A Monkey's Head' jest żywcem zerżnięty z 12 groszy Kazika ?
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2005, 10:29:45 pm wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #621 dnia: Lipca 24, 2005, 10:46:53 pm »
Cytuj
Jesli ktoś ma ten album, to niech mi powie czy to tylko ja czy motyw 'Fire Coming Out Of A Monkey's Head' jest żywcem zerżnięty z 12 groszy Kazika ?
at last... a ja sie gupi zastanawiałem co mi to przypomina ;] chociaz niepowiedziałbym "zywcem zerżnięty"  poprostu całkiem całkiem podobny ;] a samo Fire coming ot of a monkey's head genialne jest, jedna z lepszych piosenek na płycie ;]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #622 dnia: Lipca 24, 2005, 11:07:04 pm »
Demon's Day'a ściągnąłem specjalnie dla kawałka "Feel Good Inc.", bo mi się strasznie spodobał i telepał mi się po głowie.... ściągnąłem i przesłałem płytkę i nie jestem zadowolony... może dlatego, że przesłuchałem raz, ale jakoś mi nie pzypadła do gustu.... człowiek puści płytkę, całość gra w tle i nie ma tam piosenki, która zmusiłaby mnie do wysiłku nakierowania myszką na button "Rev" i włącznie jej jeszcze raz.... krótko mówiąc jestem na nie, jeżeli chodzi o nowy album goryli.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #623 dnia: Lipca 25, 2005, 02:41:22 pm »
Piosenki fajne a nie pochodzące z Japonii to:

Muse - Time is running Out
Guano Apes - quietly -moja ulubiona piosenka tego zespołu
Placebo - This Picture
Placebo - Bitter End
Placebo - Special Needs
The Rasmus - ułu-ułuuuuu ajd been łejting, ajd been łoczing, for the shadows -tak to leciało a tytułu nie pamiętam, anyway piosenka zaj***sta a to że z niej media zrobiły syf bo puszczana była wszędzie i co chwile i zbżydła to inna sprawa... teraz włączyłem i jest wporząsiu na maxa ;] o jużwiem: "In the shadows" się chyba nazywała ;D
Lenny Kravitz - Again
Lenny Kravitz - Stillness of Heart


Ma ktoś ten album Gorillaz do zbycia na YSI-nedzie albo M-U-dzie? ;]
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2005, 02:42:44 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #624 dnia: Lipca 25, 2005, 02:48:50 pm »
Cytuj
Placebo - Bitter End
 
właśnie u mnie leci  :rolleyes:  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #625 dnia: Lipca 25, 2005, 03:49:57 pm »
Dobra.... zastanówmy się co ostatnio u mnie leciało w plejerze... hmm....

Nightwish - Over the hills and far away
Nightwish - Dark Chest of Wonders
Nightwish - Nemo
Nightwish - I wish I had an angel
Nightwish - Creek Mary's Blood
Nightwish - Koulema Tekee Taiteilijan
Nightwish - Away
Nightwish - Kinslayer
Nightwish - She is my Sin

dobra..... koniec tego najtwisha.... niej jestem taki monotematyczny... jeszcze słuchałem:

Gorillaz - Feel Good Inc.
AKG - Kimi no machi made
Nobuo Uematsu - One Winged Angel
HR OST - Free Bird

Dobra.... jestem monotematyczny, ale mnie ostatnio wzięło na najtłisza.... i przy okazji wykorzystuję zellinkową muzyczną mapę, do znalezienia jakiegoś Chill Out'u pokroju Enyi... ściągnęłem album niejakiej Sarah'y McLachlan, włączyłem i nawet nie zauważyłem kiedy się skończył.... jakieś takie smuty pokroju Dido (nie żebym Dido nie lubił, ale to jest jej kserokopia, więc mi zbrzydło).... wywalam zaraz i czekam na coś ciekawszego
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2005, 03:50:37 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #626 dnia: Lipca 25, 2005, 04:18:35 pm »
ee... moze ja sie nie znam ale enya to tez (z tych paru piosenek co slyszalem) smuty... a nawet bardziej niz dido :P

Cytuj
Piosenki fajne a nie pochodzące z Japonii to:

Muse - Time is running Out
Guano Apes - quietly -moja ulubiona piosenka tego zespołu
Placebo - This Picture
Placebo - Bitter End
Placebo - Special Needs
The Rasmus - ułu-ułuuuuu ajd been łejting, ajd been łoczing, for the shadows -tak to leciało a tytułu nie pamiętam, anyway piosenka zaj***sta a to że z niej media zrobiły syf bo puszczana była wszędzie i co chwile i zbżydła to inna sprawa... teraz włączyłem i jest wporząsiu na maxa ;] o jużwiem: "In the shadows" się chyba nazywała ;D
Lenny Kravitz - Again
Lenny Kravitz - Stillness of Heart

przypominam ze soad tez nie jest z japonii :F
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #627 dnia: Lipca 25, 2005, 04:37:50 pm »
Cytuj
ee... moze ja sie nie znam ale enya to tez (z tych paru piosenek co slyszalem) smuty... a nawet bardziej niz dido

Masz całkowitą rację Zell. Enya robi smuty jak mało kto, a nawet powiem ci, że nie przypominam sobie nikogo, kto by ją w tym względzie pobił. Ale tutaj musisz zwrócić uwagę na pewien niuans. "Chill Out" to nie jest gatunek muzyki, bo na dobrą sprawę Chill Out może być metalowy, może być techno i, straszna myśl, pewnie może być nawet hip-hop'owy. Enya to "Etnic", a Dido to "Pop".... a Etnic to zazwyczaj takie smuty, że Dido się nie umywa...

Można powiedzieć, że Chill Out'y to smuty i jest w tym wiele racji. Ale ja momentami lubię się położyć na łóżku, zamknąć oczy i porozmyślać przy akompaniamencie jakiegoś plumkania z kategorii "Enya", "Depeche Mode", czy "ERA". pomaga mi się to uspokoić i zrelaksować... a że wszystkie dobre Chill'oty z dysku przesłuchałem już po milion razy i zaczynają śmierdzieć, to rozglądam się za nowym stuff'em

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #628 dnia: Lipca 25, 2005, 05:58:43 pm »
Tant jak lubisz coś w stylu Enya'a to polecę ci jeszcze Enigme ;P

A ja od jakiegoś czasu zaczełam ściągać A Perfect Circle..i jakoś mi się spodobało,choć momętami przypomina mi POD,ale to raczej jest na + niż na - ;P
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2005, 06:00:11 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #629 dnia: Lipca 25, 2005, 06:25:06 pm »
E tam. Ja np. lubię Enigmę [najlepsze jest "I love you, I'll kill you"] ,a większość kawałków Enyi sprawie,że momentalnie chce mi się spać [i to nie jest to przyjemne usypianie]...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #630 dnia: Lipca 25, 2005, 06:41:33 pm »
Ja mam słabość do ładnego kobiecego wokalu. Bardzo lubię słuchać piejących dziewoi, a co jak co, ale głos to Enya ma niezły... damski wokal to jedna z ważniejszych cech, dla których lubię Nightwisha, bo Tarja śpiewa poprostu ślicznie....

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #631 dnia: Lipca 25, 2005, 07:01:09 pm »
ja chyba wolę słuchać męsich głosów...kobiecy musi być na prawdę niezłe,żeby dla mnie brzmiał [np. Tarja :lol: ]...poza tym głos musi dobrze "zakręcać" [patrz. Dream on" ] ;P

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #632 dnia: Lipca 25, 2005, 07:18:18 pm »
Zgadzam się z tobą His...dajmy np.takiego Gackt'a,lub Hyde'a(uzależnienie od j-rocka XD)ale gościu z Depehe Mode ma naprawdę świetny głos....zastanawia mnie jak długo on już śpiewaja.Za to dziś słyszałam ich piosenkę Enjoy the silence w "nowym" wykonaniu i muszę powiedzieć,że ta nowsza wersja chyba jednak bardziej mi się podoba ;P

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #633 dnia: Lipca 25, 2005, 07:28:43 pm »
ze świetnych męskich głosów wymieniłabym prede wszystkim Darrena Hayesa [były wokalista Savage Garden] i Davida Ushera. Co do pierwszego to wystarczy posłuchać "Insatiable", "I want you" czy "To the moon and back"...w przypadku drugiego jest nieco gorzej, bo David pokazał jaki ma piękny głos w piosence "Black black heart" ,a w reszcie swoich utworów [moim zdaniem] zaprezentował jak się świetny wokal marnuje.

Cytuj
gościu z Depehe Mode ma naprawdę świetny głos....

Ma świetny,ale czasami strasznie smęci...lubię ich pare piosenek

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #634 dnia: Sierpnia 01, 2005, 02:32:51 pm »
No a ja sobie kolekcjęmuzyki rozszerzyłem o Sepulturę, Nirvanę (nareszczie całą) i kilka płyt Pantery.
Nirvana - nikomu nie trzeba opisywać, wszyscy wiedzą o co chodzi
Pantera i Sepultura - dla fanów mocniejszych brzmień, ostre gitary, mocne głosy, dla mnie miodzio. Idę słuchać dalej
 
Kame Hame Ha

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #635 dnia: Sierpnia 01, 2005, 07:15:38 pm »
No przyznać trzeba, że Sepultura to kawałek z cięższej półki, ale grają przyzwoicie...Pamiętam, ja znajomy mnie nimi reformował jakieś 5 latek temu. Co prawda nigdy mu się do końca nie udało <sprostowanie: to nie miała być wrzuta na panów od Sepultury>, ale muszę przyznać, że miło wspominam takie osobliwe rzeczy jak "Rattamahatta". Heh, swoją drogą osobliwy kawałek mają w repertuarze - "Anticop". Jak to gość na koncercie tłumaczył, że początkowo miała to być piosenka "Antichrist", ale przyczepiła się do nich policja, więc postanowili ją przerobić...No cóż, czemu nie? :F

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #636 dnia: Sierpnia 09, 2005, 07:00:36 pm »
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #637 dnia: Sierpnia 09, 2005, 10:18:04 pm »
Oh Mein Gott! Magiczne i takie TRUE :F . To sobie chłopcy poszaleli  :grin: <grunt to dobry ubaw>.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2005, 10:18:38 pm wysłana przez de'Belial »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #638 dnia: Sierpnia 09, 2005, 10:22:18 pm »
Cytuj
khihihi
chu*nia maxymalna, o ile muzyka jeszcze byłą fajna o tyle wokalista miał głos że bardziej z dupy mieć się uż nie da, zjeb*ł całą piosenke. Chociaż jak w tle yło słychać damski głos przez chwile jakoś to brzmiał bardzo fajnie, nie wiem czy to była Britneyka ale tylko wtedy fajine było posłuchać śpiewu... nie żartuje, na serio fajnie brzmiała. On lipnie na maxa.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #639 dnia: Sierpnia 09, 2005, 10:33:24 pm »
hehehe to tylko potwierdza moja teze otym jak bardzo trvu pagan metal śmierdzi... zuo, mrock, śmierdź, diabeu i piekuo poprostu... bo taka prawda że growlować każdy głupi potrafi a muzyka "2 akordy i głową w bęben" też jakoś domnie nie trafia ;] niewiem może "normalnie" ten zespol pokazuje cos wiecej ale patrząc nato to coś mi sie widzi że pięknie sie w stereotyp wpasowują ;]