Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 143719 razy)

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #580 dnia: Czerwca 12, 2005, 02:14:57 pm »
Nie wiem na ile ten klip jest spreparowany,...a może nie jest - nie wiem. W każdym razie widziałem jak młody Batio parenaście lat temu zapewne gra ten sam utwór w jakimś studiu i wtedy było to prawdziwe na 100%, zresztą na koncertach podobno też tak wymiatał.. Ale koniec gadania, trzeba zobaczyć.. ręce opadają [;

http://www.deanguitars.com/angelo/
 
bla

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #581 dnia: Czerwca 12, 2005, 02:22:36 pm »
ałaaa to są dopiero sprawne rączki ;] gość powinien być ninja nie muzykiem ;]

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #582 dnia: Czerwca 12, 2005, 04:43:53 pm »
Kakaś-ja tam wole Jopek.Lipnicka może jest pozytywna...no...może poza "Zabij mnie" :P .
Z polskich wokalistek lubię jeszcze tą co zajeła II miejsce w I edycji idola [chwilowe zaćmienie co do nazwiska.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #583 dnia: Czerwca 12, 2005, 05:59:07 pm »
niezle niezle, ciekawe za ile lat bede takie rzeczy gral  :huh: chociaz i tak gosciu przy malmsteenie wymieka...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #584 dnia: Czerwca 12, 2005, 06:04:37 pm »
Jakby to tant powiedział:Koleś ma zręczne palce :P [team A wie o co chodzi....chyba]
Gra nieźle...choć chyba nie mi to oceniać,bo gitarę elektryczną miałam ze 2 razy w dłoniach[ale fajnie się nią bawiłam...kolega mi zarał dopiero jak chciałam rockową gwiazdę pod koniec koncertu udawać.:) Nie pozwolił rozbić gitarki...dammit-next time! ]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #585 dnia: Czerwca 12, 2005, 06:27:29 pm »
Cytuj
niezle niezle, ciekawe za ile lat bede takie rzeczy gral

jak se kupisz takie protezy z turbodoładowaniem jak ten typ.

Dziwne, że mu siępalce nie zaczęły palić od tego...  

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #586 dnia: Czerwca 12, 2005, 07:34:30 pm »
Cytuj
niezle niezle, ciekawe za ile lat bede takie rzeczy gral  :huh: chociaz i tak gosciu przy malmsteenie wymieka...
No nie wiem.. potrafi grać szybciej od Malsteema, czy lepiej.. nie wiem. Kumpel ( 5 lat gra na gitarze już.. troche nieźle ) po przesłuchaniu jego albumów powiedział mi, że Malsteem się nie umywa heh, ja nie wiem, oceniać nie będę, bo sam tak nie umiem i nigdy umieć nie będę [; W każdym razie obaj są nie z tej planety albo grają na speedzie zawsze  :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2005, 07:35:16 pm wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #587 dnia: Czerwca 12, 2005, 08:03:34 pm »
nie wiem, moze w innych kawalkach gra lepiej technicznie ale w tym byl zdecydowanie slabszy od malmsteena... tutaj jedynie sweepowal, a sweep to jedynie sztuka zsynchronizowania prawej reki z lewa... a yngwie tylko czasem sweepuje, poza tym caly czas gra duzo trudniejsze alternate picking i ma duzo lepsza technike prawej reki... lewa reka zreszta tez yngwie szybciej lata... zreszta jak mi sie uda cos znalezc to dam jakis filmik z malmsztenusem i ocenicie... aha i oczywiscie tutaj porownuje tylko do tego filmiku bo goscia nie znam kompletnie, moge sie mylic, w innych kawalkach moze tak latac ze mu palce znikaja ;)
Cytuj
nigdy umieć nie będę [;
napewno bedziesz ;) gra na gitarze to zadna sztuka, wystarczy pare lat ostrego treningu... sztuka to jest skomponowanie czegos dobrego ;)  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #588 dnia: Czerwca 13, 2005, 03:03:14 pm »
Cytuj
a ja slyszalem ta plytke muse juz jakis czas temu... i szczerze mowiac nic specjalnego, chociaz takie kawalki jak hysteria, time is running out, thoughts of dying atheist i falling wawy with with you (za pierwsza minute ;) ) sa calkiem calkiem
Muse - Time is Running Out to absolutnie genialna piosenka i bez niej i piosenek Placebo pewnie nie zaczałbym słuchać Rocka ani nawet Jrocka... bo to przez Placebo i Time is Runing Out Muse'a zaczałem słuchać Gackta który w moim mniemaniu miał bardziej nowoczesne brzmienie niż te 2 "New Rockowe" czy tam progresywne zespoły...
Time is Running Out polecam aboslutnie każdemu,.. choć dziabeł lepiej nie ściągaj ;]

Seregey - Slipknot to nie Metal... na szczęście... z tego zespołu polecam ogormnie "Wait and Bleed"

Cytuj
Yuz, święta racja...Choć do tej gry właśnie pasuje...Nie zmienia to faktu, że jest niesamowicie dziwna...No i na dłuższą metę nie polecałbym jej słuchać, chociażby dla własnego zdrowia... wink.gif
ale na przykład Soundtrack dop Silent Hill 2 jest genialny... znajdują sie na nim nawet utwory gitarowe... OST do Silent Hilla mi też się niezbyt podobał ale pierwsza piosenka ( a co za tym idzie intro z rej cuownej gry) jest po prostu boska... polecam z OST do Silent Hill 1 choć opening gry...

Cytuj
"Ale jestem" (wójek Google zawsze pomocny).... swoją drogą to zawsze lubiłem tą wokalistkę... jedna z moich ulubionych w Polsce, bo reszta to jakieś popy zazwyczaj... a ona próbowała i próbuje chyba dalej robićmuzykę ambitną.. chill out'ową zresztą, co jej się chwali... tak.... Ania Jopek nie jest zła....
Tak ;/ a jak ja mówiłem że ta klientka co śpiewała Widziałam orła cień (Kasia Stankiewiz chyba?) wydała zajebistą piosenke która ma Chilootowe brzmienie to mnie wszyscy wyśmiali.. podczas gdy ja ją popierałem bo zerwała z popem i skierowała się w strone chiloutu na styl Smolika...

Cytuj
Hehehe...A propos szybkich solówek to do głowy mi przychodzi nikt inny jak Children of Bodom...Czasami próbuję sobie wyobrazić jak to może technicznie wyglądać ,ale jeszcze mi się to nie udało bgrin.gif ...
słyszałem 2 piosenki tego zespołu... wedłóg ich fana były to najlepsze ich nagrania... mi strasznie nie podeszły... sprawdze twoje linki jak będe miałwięcej czasu może i podejdą, ale po tym co słyszałem to wątpie... jakaś piosenka miała w tytule chyba "Waterfall"... no ale zobaczymy jak będzie z tymi...

Cytuj
Z polskich wokalistek lubię jeszcze tą co zajeła II miejsce w I edycji idola [chwilowe zaćmienie co do nazwiska.
Flinta... Ewelina Flinta...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #589 dnia: Czerwca 13, 2005, 05:03:41 pm »
Flinta....właśnie :lol:

Cytuj
słyszałem 2 piosenki tego zespołu... wedłóg ich fana były to najlepsze ich nagrania... mi strasznie nie podeszły..


pewnie nic dziwnego. Akurat z tego,to każdy wybiera sobie coś innego np. mój znajomy najbardziej lubi ich most-dałniarskie [na mój gust kawałki].

Cytuj
Kasia Stankiewiz chyba?) wydała zajebistą piosenke która ma Chilootowe brzmienie to mnie wszyscy wyśmiali...

Mi się najbardziej podobała jej piosenka,w teledysku do której leżała z jakąś inną panienką na plaży...tak niby w romantycznym sensie. I to nie tylko klip mi się podoba,żeby nie było <_<  

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #590 dnia: Czerwca 13, 2005, 08:31:11 pm »
Cytuj
no ale zobaczymy jak będzie z tymi...

Hmmm...Pierwszej z nich bym nie polecał <"Mask of Sanity">, ale za to druga jest bardzo ciekawa <"Kissing the Shadows">...Osobiście pierwszą ich piosenką, z jaką się zetknąłem była: http://s13.yousendit.com/d.aspx?id=0LNKLZW...4J3F33Y3Q3XBDOE <heh, i jest to jedna z wolniejszych...;) >.

 

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #591 dnia: Czerwca 27, 2005, 11:21:21 am »
ach... nowe muzyczne zauroczenie mola... to się chyba wabi brit-pop - takie np. Oasis, Blur, Coldplay, Radiohead... genialna muzyka ;] taka "czilałtowa", melodyjna, wpadająca w ucho i wogule fpytna ;]

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwca 27, 2005, 03:42:40 pm »
a ja sie chyba zauroczylem children of bodom :F wczoraj sciagnalem sobie z 6 ich losowych kawalkow, kazdy genialny do granic mozliwosci O_o tylko zeby wokaliscie ktos mikrofon wzial i dal komus kto spiewa a nie growluje przez cala piosenke :-/ ale muza jest genialna, melodyjny metal w najlepszym wydaniu... jesli komus nie przeszkadza ciagle "harczenie" wokalisty to polecam!!! zreszta w sumie chyba mozna sie przyzwyczaic... dzis mi mniej przeszkadza :P
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #593 dnia: Czerwca 27, 2005, 08:26:10 pm »
Zell You are my man! You touched me by the heart! Całkowicie rozumiem Twoje zauroczenie, bo to na prawdę świetna kapela. Ehhh...stare dobre czasy, aż łezka w oku się kręci. Też kiedy się z nimi po raz pierwszy zetknąłem, miałem problemy z wewnętrzną akceptacją wokalu ;) . Ale to kwestia przyzwyczajenia. Hmmm, ja nie nazwałbym tego "harczeniem", ale raczej czymś w stylu skrzeczenia <albo skwierczenia ewentualnie ;) >. A sam gatunek Bodomów jest niesłychanie trudny do określenia. Wygląda to na coś w stylu połączenia pewnych cech black i power metalu <i jeden Odyn wie czego jeszcze :grin: >. W każdym razie ochrzciliśmy ich ze znajomym mianem "Jał! Jał! Metalu", bo chyba nie mają piosenki bez wstawki w stylu: "Jaaaaaaaaaaaaał!" :F .

Z tego co mogę polecić to albumy: "Follow the Reaper", "Follow the Reaper" i jeszcze raz "Follow the Reaper". Po prostu esensja Bodomów. A na drugim miejscu "Hate Crew Deathroll" <do dziś się zastanawiam ossochodzi w tym tytule :grin: >.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2005, 08:30:17 pm wysłana przez de'Belial »

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #594 dnia: Czerwca 27, 2005, 11:32:21 pm »
Children of Bodom mają fajne partie gitarowe z tego co kojarzę, niedługo będę miał sporo ich albumów, przesłucham napewno.  
Tym czasem wpadła mi w oko jedna piosenka Jeffa Becka 'Cause We've Ended As Lovers' i właśnie próbuję się jej nauczyć - niby wolna piosenka, a wcale nie łatwa. A jeśli mowa o nie łatwych do zagrania utworach, to sporo ostatnio Jimiego się nasłuchałem i słucham dalej z resztą. Jak Hendrix mógł grać te swoje masakryczne kawałki i jeszcze śpiewać w tym samym czasie.. ugh.
bla

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #595 dnia: Lipca 01, 2005, 10:37:56 pm »
Hmmm...Bardzo dobrą kapelą jest IQ...A w szczególności ostatni ich album - "Dark Matter"...Grają ciekawą muzykę z pogranicza progresywu...Podobne elektroniczne wstawki jak u Ayreon'ów...Wokal nieco podobny do kapeli Yes...Generalnie kawałek dobrej muzyki - Polecam...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #596 dnia: Lipca 01, 2005, 11:35:54 pm »
Ja tam słucham Iron Maiden, wg. mnie jeden z najlepszych zespołów metalowych, o ile nie najlepszy. Polecam jak ktoś ma podobne gusta.

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #597 dnia: Lipca 02, 2005, 11:21:32 am »
Mnie brat ostatnio zaraził zespołem Lordi. Wszystkie piosenki, które słyszałam do tej pory są świetne.

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #598 dnia: Lipca 02, 2005, 12:02:23 pm »
Przesłuchałem album Chidlren of Bodom, narazie tylko jeden - Follow the Reaper i moje przeczucia się potwierdziły. O ile gitarzyści i perkusista odwalają kawał dobrej roboty, bo naprawdę świetnie grają, to wszystko psuje wokalista, wydzierając się niepotrzebnie wniebogłosy <_< Może ludziom taki wokal odpowiada, ale ja chętnie bym go stamtąd usunął.

ps. dzisiaj Live 8, ciekawe co zaprezentują nam na tvn'ie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2005, 12:04:04 pm wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #599 dnia: Lipca 02, 2005, 02:02:12 pm »
"Follow the Reaper" to w moim odczuciu ich najlepszy album...Ale rozumiem Cię a popos wokalu, bo rzeczywiście nie wszystkim może podpasować...Ja osobiście miałem podobne wrażenie, kiedy po raz pierwszy spotkałem się z Bodom'ami - muzyka świetna, ale wokal wszystko psuje. Ale muszę przyznać, że z czasem się przyzwyczaiłem...i nawet polubiłem ten wokal, bo jest przezabawny :grin: . Hehe, ale musisz przyznać, że chyba jest mimo wszystko milszy od wokalisty Cradle of Filth <hehe, ktoś go kiedyś określił jako "Evil Mickey Mouse" :F >.