Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 143723 razy)

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #600 dnia: Lipca 04, 2005, 07:34:01 pm »
Ja tam slucham tego co mi w ucho wpadnie i zaciekawi teraz Roba Zombiego ale nie moge wielu utworuf znalesc tak wienc jakby ktos znalazl stronke z duuuuza iloscia tychze utworów to prosze o zapodanie

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #601 dnia: Lipca 06, 2005, 10:19:00 pm »
Dziś ruszyłam ze ściąganiem Within Teptation. Ogólnie zespól fajny, wokal ładny,choć nieco słabszy [również jak chodzi o moc głosu] od Nightwisha. Z tego co do tej pory słyszałam najlepsze są "Mother Earth", "Neverending story", "Dark Wings" i "Ice Queen" [choć ostatnie moim zdaniem znacznie słabsze]. Jak się jednak okazało, to słyszałam od nich cholernie mało, bo w eMulu wyskoczyło mi pełno tytułów które nic mi nie mówią...innymi słowy - downloading in progress :devil:

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #602 dnia: Lipca 06, 2005, 11:20:34 pm »
a ja teraz wkreciłem w swojega winampa muze z Piratów :Klatwy czarnej perełki... :) no i kawałeczek z CICO...to chyba z Requiemu dla snu ... no i kawałeczki od mastera dj woodo ...ajjjjj :D
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #603 dnia: Lipca 07, 2005, 12:06:34 pm »
genialny polski zespół - Happysad ;] pojęcia niemam co oni grają za gatunek :P ale ma fajną muzyke i genialne teksty ;]
noi jakaś płytka Perfect Circle mi przez przypadek w ręce wpadła i z 2-3 kawałki są fpyte nawet ;] a Counting bodies like sheeps to - nawet bardzo fpyte ;]

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #604 dnia: Lipca 09, 2005, 04:04:01 am »
dzisiaj sie w koncu wzialem za przesluchiwanie bodomow... i przesluchalem najpierw cale follow the reaper 3 razy, a potem wzialem sie za plytke something wild... cholera to calkiem inna muza!!! i chyba nawet mi sie bardziej something wild podoba (chociaz jeszcze nie przesluchalem calej) O_o a wiec tak: deadnighta znalem, wiec odrazu sie wzialem za inne kawalki z tej plytki...najpierw in the shadows - za 1 razem mi sie cholernie podobal za genialne wstawki klawiszowe i ogolnie niezle motywy... bardzo rozbudowana i dluga (6 min) kompozycja)... ale potem.... damn... red light in my eyes cz. I i II (2 rozne kawalki)... z samego poczatku zastanawialem sie czy to napewno children of bodom... szczerze mowiac gdyby nie wokal i pare zdecydowanie szybszych wstawek pomyslalbym ze to sam yngwie malmsteen!!! cholera normalnie centralnie te 2 utwory sa jak spod dluta mistrza yngwiego.... kochane wstawki z klasyki... damn... nie no tego sie po cob nie spodziewalem... cholera.... ide przesluchiwac dalej!!! (o ile sie odczepie od red lightow...)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #605 dnia: Lipca 09, 2005, 10:51:23 pm »
No tak. Pierwsza pozycja u Bodom'ów rzeczywiście różni się od ich dalszych wyczynów. Mnie osobiście wydaje się bardziej "surowa" od reszty. Nieco może troszeczkę gotykowe wstawiki połączone z chwilowymi dysharmoniami. Jednak całość brzmi bardzo dobrze, a co chyba jest wizytówką Bodom'ów - dynamicznie. Bardzo ciekawym kawałkiem jest także "The Nail", a także "Lake Bodom".

Jeszcze podobny styl ma ich drugi album - "Hatebreeder". Jednak zauważalna tu już jest lekka zmiana stylu. Nie jest ona aż tak duża, jak może się wydawać...Takie urozmaicenie i rozbudowanie tego co słyszeliśmy w "Something Wild". Dużo harmonii, melodyjności i dynamiki. Najciekawszymi kawałkami moim zdaniem są: "Bed of Razors", "Children of Bodom" i "Dawnfall".

Z kolei "Hate Crew Deathroll" może wydawać się przy pozostałych nieco komercyjny. Polecałbym go zwolennikom "Follow the Reaper". Cały album jest niesłychanie dynamiczny i melodyjny. Można znaleźć w nim wiele ciekawych pomysłów. Najlepsze smakołyki to: "Bodom Beach Terror" <heh, magiczny tytuł>, "Triple Corpse Hammerblow", "You're Better Off Dead" i "Lil' Bloodred Ridin' Hood" <jeszcze bardziej magiczny tytuł :grin: >.

Dla zainteresowanych <a także ciekawskich ;) > zamieszczam Bodom Beach Terror.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #606 dnia: Lipca 10, 2005, 12:47:10 am »
slucham sobie teraz Puddle of Mudd i moge powiedziec, ze jak dla mnie, ten zespol to zlepka U2, INXS i LP...no dobra...moze bez U2 ale i tak mi sie bardzo podoba :P, kawalki sa dosyc roznorodne, tylko wokal moglby byc lepszy, ale podklady sa swietne, a kawalek "Away from me" jest swetny po prostu!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #607 dnia: Lipca 10, 2005, 01:05:20 am »
Teraz to ja słucham sobie OST z Final Fantasy VII, uspokaja po ciężkim dniu(nie ma jak One Winged Angel).

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #608 dnia: Lipca 11, 2005, 10:09:47 pm »
Przecedziłam dyskografię Within Temptation i Live. Ogólnie okazało się,że z within Temptation większość najlepszych piosenek już znałam,ale Livem się na pewno nie zawiodłam. Taka dawka alternatywnego rocka. Niektóre piosenki zajerzdżały country,ale część była mocnejsza [no i Dolphins Cry w dwóch wersjach XD ]. Teraz zostaje mi tylko zrzucić wybrańców na płytkę.  

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #609 dnia: Lipca 13, 2005, 01:43:32 pm »
Cj & Co-Devil`s gun... wszystko cacy...oprócz tego spiewu :/  ten kawałeczek to prawie intro z Breakvision 2nd year aniversary...the dairy of japan.... ajjjjjj :D
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #610 dnia: Lipca 13, 2005, 04:29:09 pm »
Zaczęłam słuchać Perfect Circle....i chyba nie skończę. Jak dla mnie to straszny i naćpany smęt. Ale jestem na pierwszym folderze,więc może coś się jeszcze zmieni...Boże-daj żeby się zmieniło

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #611 dnia: Lipca 13, 2005, 10:51:47 pm »
a przesluchalem GAWM Papa Roach...i...pokochalem te plyte jest super po prostu!...a tytulowa nuta to juz wogole łah ze ojacie.
Jeszcze Die Happy - Supersonic Speed...bardzo fajne nie powiem, aczkolwiek cholernie podobne do Guano Apes moim zdaniem

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #612 dnia: Lipca 13, 2005, 11:21:12 pm »
Dopadłem się w końcu do dyskografii Nightwish'a i jestem zadowolony, choć nie zaskoczony. Spodziewałem się, że będzie dobre..... geeeez..... jaki Tarya ma piękny głos....... nie znalazłem jeszcze kawałka, który można określić terminem "beznadziejny", ale ciągle szukam i może znajdę.... póki co z piosenek poza albumem Once, przykuły moją uwagę na dłużej następujace tytuły: "Over the hills and far away", "Angels Falls First", "The Riddler", "Tutankhamen", "Gethsemane", "Passion and the Opera"... nie przesuchałem jeszcze całości, ale cała reszta jaką słyszałem jest poprostu dobra... te wymienione są lepsze niż dobre.... uhuhu... Najtłisz ROX!

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #613 dnia: Lipca 14, 2005, 05:00:47 pm »
Jak dla mnie o najlepsze są: Over the hills and far away, Phantom in the opera, Elvenpath, Kinnslayer, Wishmaster i  Death to the world

MarvelliX

  • Gość
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #614 dnia: Lipca 14, 2005, 06:17:54 pm »
niah ja tam nadal wole Whitin Temptation i pod względem głosu solistki jak i muzyki i teledysków :P

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #615 dnia: Lipca 14, 2005, 06:39:13 pm »
Od Within Temptation pare kawałków lubię [gdzieś wcześniej je wymieniałam]. Jak chodzi o porównanie do Taryi,to wokalistka Nightwisha ma znacznie bardziej "profesjonalny " głos i śpiewa czysto.

Od Withinów najbardziej lubię gitarzystę [togo mrrrrrooocznego :devil: ]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #616 dnia: Lipca 14, 2005, 08:21:03 pm »
narazie zaczynam slcuhac Withina (leci teraz chyba 3 kawalek) ale uwazam ze jednak Tarja (zdaje mi sie ze Tarja a nie Tarya...ale zaraz sprawdze) ma jednak lepszy glos niz wokalistka WT

EDIT
HA! Jednak ja mialem racje...ona ma na imie Tarja a nie Tarya  :P  
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2005, 08:22:36 pm wysłana przez S&S »

MarvelliX

  • Gość
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #617 dnia: Lipca 15, 2005, 02:09:38 am »
Cytuj
ma znacznie bardziej "profesjonalny " głos i śpiewa czysto.
kwestia gust...

Cytuj
Od Withinów najbardziej lubię gitarzystę [togo mrrrrrooocznego :devil: ]
Tja tez go lubie zwłaszcza jak w Mother Earth miał czerwone świecace oczy i zionoł ogniem :F szpan... łysy, chudy i ZŁY XD

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #618 dnia: Lipca 17, 2005, 11:44:51 am »
OŻ!!! ogladam sobie spokojnie koncerta yngwiego, patrze a tu zaraz zaczyna walic sobie motyw z "over the hills and far away" nightwisha... zaraz pacze.... te... przeciez plytka z over the hills jest z 2000... a koncert z 1998 O_o łąh oż wy niedobre najtliszowskie plagiatery :F ale przynajmniej wiedza od kogo czerpac :F http://s6.yousendit.com/d.aspx?id=26RF5K3QPVCOO0RJOOE8DDX3H3 tu macie nagranie, jak ktos nie wierzy moge przyslac video :P zreszta za pierwszym razem yngwie jak gra ten motyw to gra dokladnie te samiutkie dzwieki jak nightwish (te same progi, jak ktos nie wierzy moge przyslac video :P) i w dodatku takie samiutkie klawisze graja :P
jest tez teza (obmyslona oczywiscie przeze mnie) ze yngwie to szwed a nightwishe to tez jakies skandynawy i one maja takie skoczne melodyjki i to stad zaczerpneli oboje :P ale watpie bo interpretacji takich tradycyjnych melodyjek jest cholernie duzo a i yngwie i nightwish graja to identycznie tak samo :P
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #619 dnia: Lipca 17, 2005, 01:40:52 pm »
Cytuj
yngwie to szwed a nightwishe to tez jakies skandynawy i one maja takie skoczne melodyjki i to stad zaczerpneli oboje
Może też Nightwish zrobił covera tej piosenki, bądź nawet oba dziady się już na istniejącej piosence wzorowały.

Ale a propos "Apocalypticznych" klimatów, to ostatnimi czasy zdobyłem się na przestudiowanie ich najnowszego albumu - "Apocalyptica". No i muszę przyznać, że jestem zawiedziony. Panowie miom zdaniem już przekombinowali. Całość brzmi jak punk z niższej półki. Odniosłem wrażenie, że skupili się na tym, by jak najlepiej zaimitować gitarę elektryczną, a zerwali z melodyjnością i ambicją wykonania. Szkoda, że taki zespół może się tak zmienić. No przyznam, że jest kilka kawałków, które nawet moga wpaść w ucho, jednak to już nie to, co prezentowali w poprzednich latach.