Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 143727 razy)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #660 dnia: Września 07, 2005, 11:31:49 pm »
slucha tu ktos vanessy mae? to taka slawna skrzypaczka co to tam napierdziela do jakichs podkladow techno czy rockowych... i otoz chodzi o to ze zajebiscie mi sie spodobala jej "contradanza" (nie wrzucam linka tutaj czy w genialnej piosence bo i tak wiekszosc zdaje mi sie ze nie gustuje w takich klimatach, a ci co gustuja to vanesse pewnie juz znaja :P), oprocz tego ma fajna przerobke "storm" (to to co to ostatnio w genialnej dawalem.... ballada na 2 klarnety i saksofon.. czy jakos tak...), wiec sobie posciagalem jeszcze pare utworow... i damn... albo ja mam takiego cholernego pecha albo ona juz nie ma nic ciekawego zbytnio :-/ tak wiec pytanie do tych co to ja znaja: jakie sa jej najlepsze kawalki? probowalem sciagac wg tego: http://www.last.fm/music/Vanessa-Mae i wysluchalem bodajze pierwsze 9... i lipa sama :-/
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #661 dnia: Września 07, 2005, 11:39:17 pm »
Ja ostatnio zasłuchałem się w 2 piosenkach "The Black Mages", mianowicie "Otherworld" i "Matoya's Cave" i mam pytanko odnośnie piosenki Otherworld, jakiej wokalistki ten głos..?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #662 dnia: Września 07, 2005, 11:44:52 pm »
Zell - Devill's trill, Solace, art of war ;] ewentualnie jeszcze wesołe happy valley ;]
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2005, 11:45:15 pm wysłana przez Morchol »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #663 dnia: Września 08, 2005, 10:33:16 am »
Zell prócz kawałków Mola:
-Phanthom in Opera
-Can I can you [czy jakoś tak...kankan tylko skrzypcowy :F]
 

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #664 dnia: Września 08, 2005, 01:08:58 pm »
Musiolik - Otherworld? sciagnij the Skies Above!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #665 dnia: Września 08, 2005, 02:04:19 pm »
S&S - heh mam obydwa albumy The Black Mages, tylko te jakoś mi tak ostatnio wpadły w ucho, a niewiecie czy będą jeszcze jakieś albumy??

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #666 dnia: Września 09, 2005, 01:22:12 pm »
Damn...ściągnęłam sobie Arkę Satana...ale kretynizm :F  Czarna Msza a'la Bee Gees rządzi. Wina szatana-idiotyzm na miare Britney....zaraz przesłucham sobie "Płody,płody,płody"...po tym chyba będę jeszcze głupsza

EDIT:
przesłuchałam większość utworów i wyrzucam je do kosza. Większość jest delikatnie mówiąc oblaśna [nawet dla mnie] i totalnie beznadziejna. Jedyny [maleńki] plus,to to,że melodie są z innych,znanych piosenek...

W każdym razie Arki Satana nie polecam...może poza czarną mszą,b mnie na początku rozbroiła
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2005, 12:07:39 am wysłana przez Hisoka »

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #667 dnia: Września 10, 2005, 10:07:36 am »
Cytuj
Musiolik - Otherworld? sciagnij the Skies Above!
The Skies Above to chyba  najlepsza piosenka The Black Mages z tego co słyszałam. Ten wokal naprawdę ekstra.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2005, 10:08:15 am wysłana przez Tamaya »

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #668 dnia: Września 11, 2005, 02:13:06 pm »
Zespół dla Marva mam (nie dałna, to chyba nie jest zkaźne... prawda ??) z dobrze znaną mu panią Liv Kristine, zespół nazywa sie Leaves' Eyes i tym co gra przypomina mi pierwszy album Theater of Tragedy w każdym razie Marv, sprawdź to :P
]


Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #669 dnia: Września 22, 2005, 11:07:09 pm »
Niesamowite...Natrafiłem na świetny singiel, a raczej album grupy Porcupine Tree. Właściwie można się spierać, bo z jednej strony kawałek składa się z czterech części i ma w sumie 63 minuty. Z drugiej zaś wszystkie te części są ze sobą nierozerwalnie związane. Mowa w każdym razie o czymś pod nazwą "Voyage 34 The Complete Trip". Jest to godzinna opowiastka o młodym osobniku, który 34 raz z rzędu odbył podróż <trip> po zażyciu LSD. Muzyka świetnie ukazuje kolejne fazy <i z resztą tak nazywają się kolejne 4 etapy>, przez które przechodzi. Wszystko zaczyna się stanem euforii <"Phase I">. Muzyka jest w miarę milusia. Jednak w trakcie swojej 34 podróży zauważa, że coś jest nie tak. Głosy milkną, a jemu towarzyszy uczucie pustki <"Phase II">. Tu można zauważyć doskonale ten nastrój...Jednak po pewnym czasie wszystko wraca do normy <"Phase III">. Finałem jest załamanie <"Phase IV">, które wyraża dość mroczne i psychodeliryczne brzmienie.

Co do samego wykonania, to jest to utwór w pełni instrumentalny, nie ma wokalu. Tylko pytanie w takim razie skąd wiem to wszystko, o czym piszę wyżej? Otórz muzyka przeplata się z różnymi wypowiedziami. Jedne są relacjami jakiejś dziewczyny, próbującej opisać ten stan. Inne dotyczą już bardziej samego bohatera. Są to raczej relację dotyczące stanu bohatera w danym momencie.

Na pierwszy rzut oka <a może raczej ucha>, jest to bardzo dziwna muzyka. I czemu się tu dziwić, obrazuje niewątpliwie bardzo dziwny stan. Ale mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej kreatywnych i oryginalnych pozycji na jakie natrafiłem. Nie jest ona prosta w odbiorze, wprost przeciwnie, i nie poleciłbym jej każdemu. Ale można zaryzykować...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #670 dnia: Września 28, 2005, 12:46:22 pm »
Wierze na słowo :> i zasysam... ja natomiast trafiłęm ostatnio na płytke zespołu Visions of Atlantis, oto relacja:
pierwsze przesłuchanie... ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra, niby nowe a strasznie oklepane...
Drugie przesłuchanie... te fajny wokal, może to nie Nightwish ale fajny, fajny...
Trzecie przesłuchanie... ale te kawałki mają coś w sobie :> nie są tak oklepane jak sie zdawało za pierwszym razem.
Sesja nr.4... damn you !! Ta płyta jest lepiej niż niezła i teraz cały czas gości w czytniku !!

Polecam wszystkim fanom Nightwisha, Artrosis i innego metalu z panienkami :P Nazwa płyty to Cast Away. [dla pań też cóś jest :P moja niunia powiedziała że fajny męski wokal jest, ale ja tam sie na facetach nie znam(dla nie zorientowanych {czyli wszystkich prócz mnie} wokal żeński z męskim sie przeplata)]
]


Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #671 dnia: Września 28, 2005, 03:25:44 pm »
Damn! Ściągnęłam "Fate morganę" "gościa" zwanego Dana International. To transwestyta,więc byłam ciekawa jak śpiewa i jaki ma głos itp...beznadzieja. Głos ma rzeczywiście zupełnie kobiecy i wygląda tez jak niezła panienka [sam bym się pomylił :F],ale muzyka jaką prezentuje to ,dno...jakiś denco techniacz i wogle dziwne.

Zresztą ten ambitny text mówi sam za siebie:

Cytuj
Se melekeket banana
Fata morgana

Jedyny plus to to,że śpiewa w jakimś dziwnym języku...chyba arabski. Sam język brzmi ciekawie...ale chyba lepiej by ,było bez muzyki i zawodzenia.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #672 dnia: Września 29, 2005, 11:39:41 pm »
Cytuj
Na pierwszy rzut oka <a może raczej ucha>, jest to bardzo dziwna muzyka. I czemu się tu dziwić, obrazuje niewątpliwie bardzo dziwny stan. Ale mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej kreatywnych i oryginalnych pozycji na jakie natrafiłem. Nie jest ona prosta w odbiorze, wprost przeciwnie, i nie poleciłbym jej każdemu. Ale można zaryzykować...
powiem tak... przesłuchałem... i...
NIC.
Tzn. traktuje to w ramach ciekawostki, drugi raz już do tego nie wróce, ale raz do przesłuchania, nie można Percupine Tree zarzucić wtórności, płytka rzeczywiście zaskakuje ale mnie nie o to chodziło ;) szukałem czegoś bardziej psychodelicznego i pokręconego :P jak Sui Generis Umbra. Panowie z Percupine Tree zaserwowali nam coś nowego, nie dla każdego, do mnie to nie trafiło, wole nocne sesje z SGU niż, słuchania o 34 tripie którego niestety (albo stety) gościu musiał przejść do końca.
jak dla mnie (4/10) ale tylko dlatego że jest to coś nowego, drugi raz nie przebrnąłbym przez tę płyte, bo niczym nowym mnie nie zaskoczy, może jak sobie kwasika walne to posłucham :P. (ale mną sie nie przejmujcie zamierzam sie do huty udać :P bo ostatnio widziałem na murze napis "Metale do Chuty" zachowałem oryginalną pisownie :P )
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2005, 11:56:53 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #673 dnia: Października 12, 2005, 08:12:54 pm »
Pain - Bye/Die

Ostatnio spodobał mi się ten kawałek... nawet bardzo mi się spodobał... niby rock, ale ciężki i wpadający w ucho.... bardzo udany utwór...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #674 dnia: Października 19, 2005, 06:20:36 pm »
A ja zagłębiam się ostatnio w starocie. Może nie uwieżycie, ale dopiero niedawno postanowiłem zadba o przesłuchanie całej płytografii Nirvany, a nie tylko jeden Nevermind. Pewnie nikogo nie zaskoczę tytułami, ale bardzo spodobał mi się kawałek Rape Me, Heart Shapped-Box i About A Girl. Niezłe mam zaległości, co nie ;)
Kame Hame Ha

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #675 dnia: Października 23, 2005, 06:44:08 pm »
o zesz... tarje z najtlisza wywalili

patrzcie tutaj pierwszy news:

www.metalstorm.ee/news/index.php

heh... ciekawe czy ta nowa wokalistka to bedzie tez taka operowa czy raczej tradycyjna... w kazdym razie jedno jest pewne - to nie bedzie ten sam nightwish
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #676 dnia: Października 25, 2005, 10:25:44 am »
Cytuj
o zesz... tarje z najtlisza wywalili

:( Bez niej to już napewno nie będzie ten sam Nightwish.

MarvelliX

  • Gość
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #677 dnia: Października 25, 2005, 01:54:46 pm »
pewnie bedzie tak jak z Theatre of Tragedy... jak wywalili Liv to se swoj zespol z narzeczonym zalozyla i calkiem dobrze jej sie powowdzi a o ToT nic nie słychac :F

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #678 dnia: Października 25, 2005, 05:33:24 pm »
czy ja wiem Treja się popsuła...zarówno jak chodzi o charakter [ wnoskuję z tgo co pisali jej koledzy z zespołu] jak i w muzyce. Zdecydowanie olę starsze kawałki naghtwisha.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #679 dnia: Października 25, 2005, 05:52:27 pm »
Cytuj
o zesz... tarje z najtlisza wywalili

Damn... jak im się nie podoba, to niech ona zostanie, a reszta odejdzie... a właśnie za jej wokal polubiłem Nightwisha...