Autor Wątek: Final Fantasy XII  (Przeczytany 59667 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #200 dnia: Grudnia 29, 2006, 11:39:33 pm »
Ja z niektórymi walczę całą szóstką hehe... ale mam wysoki level, rzadko takie sytuacje mi się zdażają.

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #201 dnia: Grudnia 30, 2006, 01:53:03 pm »
mi akurat chodzilo o "goscia"(guest) ktory jest zawsze tym czwartym i warto to wykorzystac i skopac komu trzeba tylek, bo potem moze byc cienko jak druzyna nie dopakowana jest  :P

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #202 dnia: Grudnia 30, 2006, 11:30:03 pm »
Final Fantasy XII - Cleared!!
Oczywiście nie 100%. Narazie mam:

Lv postacii 71-72
Espery - 10 (brakuje Chaos, Ultima i Zodiac)
Mob Hunt - 33 (29 zwykłych i 4 Elite)
Ranga - Knight of the Round
Points - z 400000 (dokładnie nie pamiętam)
Sky Pirates Den - 13 posążków
Licenese Board - Cleared

Fabuła szczególnie mnie nie zawiodła. Mamy nastoletniego bohatera, który nie wiadomo do końca po kiego grzyba miesza się do spraw dorosłych. Reszta to uziemiona wersja "Gwiezdnych Wojen". W całej grze można znaleźć wiele wspólnego z Sagą G.Lucasa. Od wojowniczej księżniczki, po Gwiazdę Śmierci. Mogli zrobić średniowieczne Ivalice znane z FFT, czy VS, a zrobili Hytech metropolię, co zniszczyło klimat (tak jak zresztą FFTA). Jeśli miałbym fabułę oceniać oddzielnie, to dałbym jej z 7/10.
Samą rozgrywkę oceniam bardzo dobrze. MMORPeGowe sterowianie świetnie się sprawdza. No Random Encounter = Minimum Loading. Chociarz License Board to porażka. Można go zaliczyć szybciej niż Sphere Grid i  jak w FFX, każdy może być Mega Fighterem i Hyper Magiem w jednym.
Udźwiękowienie jest bardzo dobre. Czuć tu nutę gościa odpowiedzialnego za FFT i VS. Mogę się uczepić Voice Actingu. Poza FMV postacie gadają jakby z zatkanymi nosami, ale sprawdza się dobrze. Na grafikę nie nażekam.
Nie mam dalej pomysłu co tu jeszcze dorzucić. Całość oceniam jako 9/10

PS Zrobili by stary exploring mapy, gdzie po dorwaniu Airshipa można latać dowolnie po całym świecie.
I'm in Space!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #203 dnia: Grudnia 30, 2006, 11:40:19 pm »
Zapomniałeś dodać - każde westchnięcie Ashe brmi jakby ją ktoś posuwał...A właśnie...Ty przeszedłeś grę więc możesz napisać - czy Ashe ma jakąś większą kwestię niż samo wzdychanie ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #204 dnia: Grudnia 31, 2006, 10:38:50 am »
jak to mozliwe ze masz tylko tyle punktow to ja z taim zestawem ludzikow mam tyle punktow:


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #205 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:35:56 pm »
Co do udzwiekowienia... Jak sie zwie ten kawalek, co to leci podczas menu glownego, kiedy naciskamy "load game"? Zdaje mi sie, ze to z FF8, ale glowy nie dam, w kazdym razie napewno juz to gdzies slyszalem.
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #206 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:48:36 pm »
kriserr ma racje, coś podejrzanie mało punktów skosiłeś... ja mam blisko 3 miliony i jeszcze gram (wydaje mi się, że idę po Ultime, ale pewności nie mam).

Swoją drogą, jako wielkiego fana FFT, zaciekawił mnie podział esperów. Jest to ten sam podział, który był wcześniej, to są te same summony (ewentualnie ze zmienioną odrobine nazwą), czyli zodiakalne Lucavi. Zaciekawiło mnie to, że w FFT było ich w sumie 7, bo 6ciu nie pokazano...

Belias = Velius z FFT (Wiegraf) - zodiakalny Baran
Ultima = Altima z FFT (Alma) - zodiakalna Panna
Adrammelach = Adramelk z FFT (Dycedarg) - zodiakalny Koziorożec
Hashmal = Hashamalum z FFT (Vormav) - zodiakalny Lew

jeszcze mi ze starych brakuje Zalera (Bliźnięta), Queklain'a (Skorpion) i Zodiaca (Serpentarius). Natomiast z nowych, z tego co widziałem to:

Famfrit - zodiakalny Wodnik
Mateus - zodiakalne Ryby
Shemzai - zodiakalny Strzelec
Chaos - zodiakalny Rak/Byk/Waga (?)
Zeromus -  zodiakalny Rak/Byk/Waga (?)
Nieznany mi jeszcze Esper - Rak/Byk/Waga (?)

Można by się upewnić oczywiście, bo okradając Espery, wykrada się im zodiakalny kamyczek, przyporządkowany im. Okradłem Chaosa i Zeromusa, ale za cholere nie pamiętam co im zabrałem heh...

Po co to napisałem? A tak jako ciekawostkę dla fanów FFT. Dla fanów VS mogę inny smaczek dorzucić jeszcze.. konkretnie: zauważyliście może w jaki sposób modlą się ludzie z Mt.Bur-Omisce? Jak wygląda ich przeżegnanie się podczas modlitwy? Konkretnie, znaczą w powietrzu trzy linię, na kształt Rod Inverse hehe.... zauważyłem to przez przypadek. Takich smaczków w grze jest oczywiście cholernie dużo

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #207 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:12:15 pm »
Mogłem przeoczyć jedno zero, ale mam grubo ponad 4M. Moment ....
Dokładnie to 4191458 pointów
A w portfelu mam 1323017 Gil, które stały się prawie bezużyteczne.

Co do zodiaku, to:

Zeromus - Rak
Exodus - Waga
Chaos - Byk

Można też sprawdzić w tym co napisał Ashley, podał który Esper ma jaki Zodiac.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #208 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:15:25 pm »
O właśnie, Exodus... zapomniałem o nim zupełnie.. no to wiedziałem, że on jest Waga...

swoją drogą, czemu nie zdobyłeś Chaos'a Reaver? Nie chciało ci się?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #209 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:19:42 pm »
O właśnie, Exodus... zapomniałem o nim zupełnie.. no to wiedziałem, że on jest Waga...

swoją drogą, czemu nie zdobyłeś Chaos'a Reaver? Nie chciało ci się?
Nie tyle nichce mi się, co nie wiem jak te głupie Medalliony mam zdobyć. Biegam po całym Rabanastre, jedynie zagadałem z jakąś babką przy fontannie, i na bazarze jedensprzedawca mówi, że sprzedał jakiemuś Imperialiście, ale pozatym nic. Little Hint Mate??
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #210 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:33:02 pm »
Imperialista siedzi w sklepie z czarami.... ale potem będziesz miał zonk ze znalezieniem dziewczyny, bo ona zniknie z przed fontanny.. skieruj się do Lowtown wtedy... tyle, jeżeli chodzi o Hinty

ale wiesz... tych medalionów są 3 sztuki. Masz pozostałe?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #211 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:56:49 pm »
Nic nie mam. Rozumiem, ze trzeci, to z tą notką "West, Southwest, West ..." Związane.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #212 dnia: Grudnia 31, 2006, 04:00:08 pm »
Tak. To jest dosyć łatwe.... podpowiem ci, że musisz załatwić pare Marks'ów... konkretnie Orthrox'a i Sorbet'a... tyle ci powinno wystarczyć na razie, jak masz ich zabitych, to Medallion of Bravery jest właściwie twój (jeszcze Medallion of Love i Medallion of Might ci zostanie hehe).

BTW. Jakbyś chciał jakiś spoiler napisać, to ukrywaj tekst w kolor tagu. Zmieniły się barwy forum, teraz dla ciemnego posta trzeba robić:
[color=#AABBDC]SPOILER[/color]A dla jasnego posta:
[color=#D1DBEF]SPOILER[/color]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 04:03:26 pm wysłana przez Tantalus »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #213 dnia: Grudnia 31, 2006, 04:06:47 pm »
Hehehe, Zajmowałem się głównie zwykłymi markami i do końca zostało mi tylko 3 (Deathgaze, Diabolos i pali-cośtam (taki dinozaur)), a wszystkie to mają Rank VII. Czuję przy ich Jazdę, jak sam Fafnir wali mocno (SPOILERponad Million HP). Sprubuję wykorzystać twoje rady Tant, ale czuję, ze przy Choasie będzie jazda (SPOILER Skoro nie można fizicznie atakować).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 04:49:19 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #214 dnia: Grudnia 31, 2006, 04:31:30 pm »
Co do udzwiekowienia... Jak sie zwie ten kawalek, co to leci podczas menu glownego, kiedy naciskamy "load game"? Zdaje mi sie, ze to z FF8, ale glowy nie dam, w kazdym razie napewno juz to gdzies slyszalem.
Er...ten kawałek jest w każdym Finalu (oprócz FFX i pewnie FFX-2). W każdym Finalu też nazywa się inaczej.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #215 dnia: Grudnia 31, 2006, 06:15:16 pm »
Mi zostały tylko 3 Marksy - Ixion, Seer i Bloodwing (zabiłbym go dawno, ale nie mogę znaleźć klucza do Barheim's Passage heh... wiem kto go ma, ale nie mogę wydębić w żaden sposób...). Fafnir? To był ten smok co stał przy wejściu do Pharos, na którego się zlecenie od Rikken'a dostawało? Był dobry, ale hardcore'owiec z niego nie był (mają Bubble Belt nikt nie jest hardcore'owcem heh), większy problem miałem przy niektórych Rare Game'a (Dirhma, czy jakoś tak... zombiak z Site 11... naprawde myślałem, że nie przeżyję walki z nim, a miałem wysoki level...). Teraz właśnie idę po The Seer, został mi ostatni z jego elementów... swoją drogą, ile poziomów podziemnych ma Pharos? Orientujesz się? Bo ja właśnie do trzeciego wchodzę i nie wiem ile jeszcze będę musiał te głupie Black Orby z tych cieniastów wyskrobywać...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 06:16:10 pm wysłana przez Tantalus »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #216 dnia: Grudnia 31, 2006, 11:28:13 pm »
Pomyliłeś Fafnira z Pylraster. Fafnir to z Pharamina Rift. Deathgaze padł (pikuś), więc został mi tylko Pylraster i Diablos (ten ostani muszę pierw znaleźć klucz (Antlion podejrzewam)).
Podziemi Pharos nie badałem jeszcze, ale chyba z 3, jeśli wierzyć mapce z you-know-where. Ciekawi mnie na którym lv przeleciałeś Crystal w Giruvagan, bo ja sam mam problemy na 72.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #217 dnia: Grudnia 31, 2006, 11:35:09 pm »
Chodzi ci o tego kryształowego szkieleta? Dałem mu rade koło 60ego, nie był taki straszny... zresztą, jak go nawalałem, to już miałem Excalibur, który mu po 10k kosił. No i Curaja na niego szła, to mu sensownie HP schodziło.

A tego Fafnira nie zabiłem jeszcze, dobrze, że mi przypomniałeś. Strasznie mnie denerwuje, bo nie lubię boss'ów, przy których się trzeba na pogode czaić. Powiedz mi, on jest po zachodniej stronie tego Silverflow's End, czy po wschodniej (tej przy wejściu do Stillshrine of Miriam)? Już 3 razy tam przychodziłem, jak była zamieć, a Fafnira ani widu, ani słychu.. a bym go chętnie rozłożył w wolnym czasie, co bym mieć Marksy załatwione.

BTW. Znalazłeś klucz do Barheim's Passage? Jakiegoś Hinta może byś rzucił? Bo ja za cholere nie wiem skąd go wziać, a bez niego Bloodwinga nie załatwię...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 01, 2007, 12:02:12 am »
Jeśli ten Szkieletk, to Rare Game, to załatwiłem go łatwo (chociarz Bez Excalibura). Mi chodziło o cały ten kryształowy labirynt od Scorpio Gate zwyż. Respect, jak biegałeś tam z 60 lv. Trafiłem na jakiś fioletowy kryształ, ale było w nim tylko 2 gil  :(

Na znalezienie Fafnira jest sposób. Gadasz z Vierą, która zleca całego Marka, po czym wyskakuje zamieć. Teraz idąc Bur-Omisece omijasz szrokim łukiem lokację 3 na południe od wioski (nie pamiętam dokładnie nazwy), po czym kierujesz się za zachodnią (tą ślepą) część Silverflow End. Dla takiej bestii jak ty nie powinnien sprawić problemu.

Klucz dostajesz w tej wiosce na południowym brzegu rzeki na środku Eastersand. Najpierw musisz wykonywać zachcianki tej babki, do której na początku przyniosłeś kwiatek z Cactuara. W końcu powinna wykurować szefa Seeqów (co pilnują zawalonego wejścia Barheim), od której dostaniesz klucz. Nie powinineś mieć problemów ze znalezieniem zapasowego wejścia. Zresztą Zelera (i Bloodwing) to pikuś.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 02, 2007, 01:11:36 am »
Cytuj
Jeśli ten Szkieletk, to Rare Game, to załatwiłem go łatwo (chociarz Bez Excalibura). Mi chodziło o cały ten kryształowy labirynt od Scorpio Gate zwyż. Respect, jak biegałeś tam z 60 lv. Trafiłem na jakiś fioletowy kryształ, ale było w nim tylko 2 gil

Ja w jednym znalazłem Excalibura... naprawdę się z tego znaleziska bardzo cieszę, niesamowicie mi ten sprzęt grę ułatwił... teraz wszystkie undead'y i inne potwory uczulone na światło tracą po 10k za jednego strzała od Basch'a... coś pięknego...

Cytuj
Na znalezienie Fafnira jest sposób. Gadasz z Vierą, która zleca całego Marka, po czym wyskakuje zamieć. Teraz idąc Bur-Omisece omijasz szrokim łukiem lokację 3 na południe od wioski (nie pamiętam dokładnie nazwy), po czym kierujesz się za zachodnią (tą ślepą) część Silverflow End. Dla takiej bestii jak ty nie powinnien sprawić problemu.

Faktycznie, zadziałało... położyłem go dzisiaj.. faktycznie miał dużo HP, ale nie był trudny. Już Pylraster był groźniejszy IMO, nie wspominając w ogóle o Shadowseer, którego dzisiaj położyłem... zdecydowanie najtrudniejszy marks ze wszystkich.

Cytuj
Klucz dostajesz w tej wiosce na południowym brzegu rzeki na środku Eastersand. Najpierw musisz wykonywać zachcianki tej babki, do której na początku przyniosłeś kwiatek z Cactuara. W końcu powinna wykurować szefa Seeqów (co pilnują zawalonego wejścia Barheim), od której dostaniesz klucz. Nie powinineś mieć problemów ze znalezieniem zapasowego wejścia. Zresztą Zelera (i Bloodwing) to pikuś.

Czułem, że w tej wiosce trzeba coś zrobić, aby ten klucz dostać. Na początku myślałem, że ten quest z kaktusami wystarczy, ale jak nic nie dostałem to poszedłem dalej. Nie skumałem się o co z tym Semclam'ami chodzi heh... Zalera i Bloodwing poszły do piachu szybciutko, znalazłem Zodiac Estucośtam, czyli ogólnie dobrze jest... ale najbardziej się wkurzyłem, jak wyszedłem z drugiej strony tego Barheim's Passage i zobaczyłem, że jestem w kanałach pod Rabanastre i to w planszy, którą wcześniej przynajmniej 3 razy odwiedziłem.... mogłem już to dawno mieć z głowy i się nie chrzanić z żadnym głupim kluczem =_=...

Załatwiłem dzisiaj wszystkie marksy jakie miałem na liście... wkurzył mnie The Seer, bo za jego pokonanie, które mi łatwo nie przyszło, dostałem 2 głupie Megalixiry i 20k Gil... żadnego superpancerza, broni, ani nic, tylko to.... ale Ragnarok dostałem za Ixion'a, teraz fajnie wygląda mój team, jak obok Vaan'a stoi Basch z Excaliburem i Ashe z Ragnarokiem (a jak Durandala znajdę, to już wogóle będą dobrze wyglądać hehe). Chyba teraz jakiegoś superkozaka idę zabić, bo jak wróciłem do Montblanc'a to dostałem nagle zlecenie na Behemoth King'a. Jutro go zabiję, może w końcu dostanę coś, dla czego warto walczyć hehe...