Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 106443 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Re: Anime
« Odpowiedź #620 dnia: Marca 07, 2009, 09:53:42 pm »
Layton w moonspeak'u brzmi dziwnie. Poczekam na wersję angielską.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Zulu

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #621 dnia: Maja 06, 2009, 08:24:12 pm »
Berserk - najlepsze anime wedlug mnie jakie kiedykolwiek obejrzalem..zmusza wrecz do przeczytania mangi .

Code Geass - mowi sie ze podobne do Death Note'a..

Offline Enichi

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #622 dnia: Sierpnia 21, 2009, 11:35:25 pm »
Pamiętam, że genialne anime to Elfen Lied.
A z komedii to Toradora była doskonała.
Jest dużo anime co mi się podobało lecz niektóre również bardzo mi się nie podobały.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #623 dnia: Sierpnia 21, 2009, 11:40:16 pm »
nom, są takie niepodobające sie. z tych niepodobających sie to między innymi Death Note i o zgrozo Bleaach po 150 odcinku. nuuuuuuuuuuudny sie zrobił. i pomyśleć, ze tak do 100 odcinka mi sie podobało. twórcy spaprali sprawe i tyle ;/
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Anime
« Odpowiedź #624 dnia: Sierpnia 21, 2009, 11:47:45 pm »
Elfen Lied był niezły ale za dużo czerwonego używali, jeśli mieli przez krew zrobić z tego horror to bardziej wyszło coś ani strasznego ani śmiesznego ;/, Defnołt był nawet nawet ale bardziej w pamięć mi zapadł film normalny niz anime, a Bleach'a lepsza manga niż anime, przynajmniej nie wbijają wątków na siłę.

Jak ktoś szuka dobrej komedi to polecam Seto no Hanayome, lekko walniętą komedie o syrenach :F 

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #625 dnia: Sierpnia 21, 2009, 11:51:35 pm »
mange Blisza to przeczytam jak sie uwentualnie pojawi możliwość kupienia tego na naszym polskim rynku. bo nie trawie czytania skanów mang z komputerka. mógłbym niby dzieki skanom być na bierząco z Hellsingiem, ale wole poczekać, az sie pojawi w empiku. bo tak.

a i tak najlepsze anibe jakie widziałem to Ebichu i DiGi Charat
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #626 dnia: Sierpnia 22, 2009, 03:15:28 am »
a i tak najlepsze anibe jakie widziałem to Ebichu i DiGi Charat
Sorry, ale żadne z nich nie jest tak dobre jak Cromartie High School.
http://www.youtube.com/view_play_list?p=158AA932E68532A5&search_query=cromartie+high+school
Tu są wszystkie odcinki jakby ktoś chciał. A dubbing angielski jest bardzo zajebisty.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2009, 03:16:48 am wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #627 dnia: Sierpnia 23, 2009, 12:39:24 pm »
Bleach nie jest taki zły znowu. Wiadomo, że obecna seria się nie umywa do Soul Society Arc, głównie przez kiepskie nowe postacie (jedyne Arrancary, które się jakoś wyróżniają, to Stark i Ulquirroa, no i odrobinę Halibel, a z Vizardów też póki co nikt, za wyjątkiem Shinjiego i Lisy, nic ciekawego nie zrobił), fabularnie też jest dużo gorzej, ale nie ma znowu dramatu. Jest kilka fajnych walk, w tym zajebista Ichigo vs Grimmjow, w mandze jest już dawno po rewelacyjnym Ichigo vs Ulquirroa, no i zobaczymy jak się akcja dalej rozwinie. Całość, mam nadzieję, zmierza już chyba powoli do końca.

A Death Note faktycznie słabiutki. Zawiodłem się na tym mocno.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #628 dnia: Sierpnia 24, 2009, 08:44:02 am »
Naruto i Bleach to ostatnio strasznie nudne przeciągacze, byle Manga (która w obu przypadkach wciąż jest dobra) nadrobiła z nakładem. Szczególnie to drugie przesadza z tymi długimi recapami (co było w ostatnim odcinku, jakby ktoś zapomniał).
Death Note, nie był taki zły, choć do ideału bardzo daleko. Mogli też wymyślić jakieś lepsze zakończenie (np. jak w mandze, pokazać jak było po śmierci Kiry).

Ostatnio oglądam nową serię (lub sezony jak woli Tant) Fullmetal Alchemist. Wygląda ciekawie, choć pierwsze odcinki (które były w starej serii) trochę za szybko chcieli przelecieć, przez co akcja jest za szybka, szczególnie przy spokojniejszych momentach. Zobaczymy, co dalej z Anime zrobią (oby Manga zdążyła się skończyć przed Anime).
I'm in Space!

Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Anime
« Odpowiedź #629 dnia: Sierpnia 24, 2009, 06:01:42 pm »
Death Note to naprawdę dobra seria; zarówno manga, jak i anime. Osobiście polecam jednak kilka innych świetnych tytułów: Fate/Stay Night, Basilisk i przede wszystkim Claymore oraz Berserk.
Jeżeli chodzi o mangę po polsku i translacje mang, to w necie można znaleźć setki mało znanych, ale godnych uwagi tytułów. Wszystkich zainteresowanych polskimi translacjami mang zapraszam na moją stronę - mangister.info

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #630 dnia: Sierpnia 30, 2009, 02:27:29 am »
a i tak najlepsze anibe jakie widziałem to Ebichu i DiGi Charat
Sorry, ale żadne z nich nie jest tak dobre jak Cromartie High School.
http://www.youtube.com/view_play_list?p=158AA932E68532A5&search_query=cromartie+high+school
Tu są wszystkie odcinki jakby ktoś chciał. A dubbing angielski jest bardzo zajebisty.

Zastrzegam, że nie jestem żaden łibu, bo anime nie oglądam od stu lat.
Cromartie rusza z kopyta a pod koniec już nieco kończą im się pomysły, niektóre odcinki mają nietrafione, ale niektóre faktycznie są przednie.. Digi Charat w ogóle nie ma fabuły (mówię o pierwszej serii) i to generalnie opiera się na idiotycznych gagach. Ebichu też niespecjalnie fabularna, ale niektóre patenty są przepyszne :) Z komedii mi się jeszcze Azumanga podobała.
Wszystkie tytuły bije jednak Excel Saga, moim zdaniem najlepsza komedia ze wszystkich serii. Podobnie jak w Oruciuban Ebiciu ma mnóstwo odwołań do popkultury i podobnie jak w Kromarti ciekawe postaci a poziom spada dopiero w dwóch przedostatnich odcinkach.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Anime
« Odpowiedź #631 dnia: Września 29, 2009, 11:37:12 am »
Z animek jakie ostatnio oglądałam to Death Note,cóż trochę się zawiodłam,bo wydawało mi się,że czegoś brakuje >.> i się nie pomyliłam.Równocześnie czytam mangę i ona bardziej mi się spodobała.Jeden moment którego nie było w mandze,a szkoda bo bardzo mi się podobał,to tuż przed śmiercią L,kiedy stał na dachu w deszczu i mówił,że słyszy dzwony.Żałowałam też,że tak mało pokazali Mello i Matta,w mandze trochę więcej się pokazują.
Z kolei Bleacha nie oglądałam od początku,ale nawet mi sie podoba,jestem na drugiej serii,jakby co.
Aktualnie oglądam jeszcze Triguna i Honey and Clover (muszę nadrobić,ale mi się nie chce ;P).Trigun jak dla mnie jest całkiem spoko,przyjemna kreska i fabuła.Może takie małe połączenie westernu z scifi,ale jakoś mi to nie przeszkadza.Tym bardziej,że bardzo lubię głównego bohatera hehe,walczącego o miłość i pokój XD.
Co do Honey and Clover,cóż myślę,że to anime jest trochę bardziej dla dziewczyn,ale jak ktoś lubi anime o życiu i rozterkach z nim związanych to śmiało polecam.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2009, 11:38:47 am wysłana przez Yuzuriha »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #632 dnia: Czerwca 13, 2010, 04:40:30 pm »
Oglądałem Elfen Lied i podobała mi się nawet bardzo. Choć w sumie to pierwsze odcinkowe anime jakie oglądałem. Nie uważam żeby było zbyt czerwone. Teraz męczę Blacha jak do tej pory bardzo mi się podoba, choć te Bounto jako przeciwnicy Kurosakiego i ekipy podobają mi sie mniej niż Soul Society. Mam nadzieję że nie bedzie tak jak wspominał ktoś wyżej. że od 150 odcinka jest nudny. Mam nadzieję że nie tak bardzo.
Ogólnie polecam (choć kto by tego nie znał) filmy Hayao Miyazakiego. Moja przygoda z anime zaczęła się od jego filmów właśnie i pierwszym jaki obejrzałem była Księżniczka Mononoke. Do dziś uważam to za mistrzostwo gatunku. Oprócz tego Mój sąsiad Totoro, Ruchomy zamek Hauru (trochę kojarzył mi się z FF - sam nie wiem czemu), Nausica z doliny wiatru (piekne), Spirited Away... I wiele innych. Polecam też Grobowiec Świetlików, świetne antywojenne anime.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #633 dnia: Czerwca 13, 2010, 06:47:25 pm »
Ja bym polecał ci jeszcze "Spice and Wolf" o ile wolisz anime z naciskiem na relacje między bohaterami a nie wartką akcję.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #634 dnia: Czerwca 13, 2010, 07:08:14 pm »
Na pewno obejrzę. I nie chodzi o to że wolę nacisk na to czy na tamto. Zależy na co mam ochotę :). Czasem akcja czasem bardziej właśnie relacje a czasem stonowane trochę tego trochę tamtego.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #635 dnia: Czerwca 13, 2010, 08:02:23 pm »
Podoba mi się twój optymizm. Większość osób, którym polecam to anime do obejrzenia ucieka z krzykiem a później dziwnie się do mnie odnosi. ;) W każdym razie z takich ciekawszy wartych obejrzenia to jeszcze "Utawarerumono" (jeśli lubisz antropomorfy...) oraz "Tales of the Abyss". Elfen Lied też oglądałem chociaż jest nieco psychodeliczne, ale to dobra produkcja.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Anime
« Odpowiedź #636 dnia: Czerwca 13, 2010, 08:36:22 pm »
spice and wolf raczej ciezki do rpzetrawienia bo tam pelno kupieckiej gadki no ale moglem sie spodziewac ze aysnel to poleci ;x

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #637 dnia: Czerwca 13, 2010, 08:42:25 pm »
Na końcu większości odcinków są objaśnienia więc nie jest źle. Wygląda na to, że anime powstało na kanwie mangi bądź jednej z powieści.

Bardzo podobał mi się utwór muzyczny z openingu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 08:44:12 pm wysłana przez aysnel »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Anime
« Odpowiedź #638 dnia: Czerwca 13, 2010, 08:49:20 pm »
orly? a ja zawsze wylaczalem jak sie napisy zaczynaly zeby nie dochodzilo do "in next episode" co jest nie fajnym spoilerem

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #639 dnia: Czerwca 13, 2010, 08:55:01 pm »
Zapowiedzi kolejnych epizodów są tylko symboliczne, tytuł i kawałek jakieś scenki... Czeka mnie jeszcze do obejrzenia drugi sezon.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 08:55:49 pm wysłana przez aysnel »