Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 106677 razy)

Offline FutureFargo

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Accacia Dragon
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #600 dnia: Lipca 23, 2007, 04:37:03 pm »
A ja owszem właśnie zaczynam przygode z Anime i właśnie pobieram Death Note,obejrzałem narazie 5 odcinków i jestem naprawde miło zaskoczony,fajnia fabuła i mroczny klimat,troche męczy mnie czytanie,ale fabuła porywa i super się ogląda.Polecam :)
I am the fallen angel, pure, blessed power.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #601 dnia: Lipca 23, 2007, 05:36:11 pm »
Stary, grasz w jrpgie i meczy cie czytanie napisow w anime? :D Niezly kwas ;D W chrono crossie miales tyle do czytania ze lach... umrzec mozna podczas czytania fabuly w jrpgach a cie meczy kilkadziesiat minut czytania w anime :) Przyzwyczajaj sie dzieki ogladaniu anime z napisami mozna polepszyc sobie angielski mocno :) No chyba ze czytac z polskimi to polepszy ci sie skill czytania tylko (no bonus for english vocabulary skills ;]) ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #602 dnia: Lipca 28, 2007, 02:19:55 pm »
Trzeci trailer Ex Machiny, widać trochę więcej... Tereus-sreus...
http://ikimashou.net/2007/07/26/new-appleseed-saga-ex-machina-trailer-online/

Prada FAILED. Zrzućmy to na totalny brak gustu Deunan, bo chyba nigdy nie potrafiła się ładnie ubrać.
http://becauseimaddicted.blogspot.com/2007/06/prada-goes-animated.html

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #603 dnia: Lipca 28, 2007, 09:58:09 pm »
ubieranie ubieraniem, ale po obejrzeniu trailera... cóż, ja rozumiem, że ma być futurystycznie itd, ale te stroje jakoś tak... komicznie(?) wyglądają. mnie rozwalił tan puszek, a i kondom na głowie też jest niezły...

aż sie przydałoby wrzucić obrazek z serii THOU FAIL.... =_='
Kame Hame Ha

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #604 dnia: Lipca 29, 2007, 11:45:45 am »
Goha wiesz może co to za kawałek leci w drugiej minucie ? Nawet całkiem fajny beat ma ;]
Btw. Alita w serii Last Order ma fajne ciuszki hehe ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #605 dnia: Sierpnia 04, 2007, 11:25:05 am »
G- pojęcia nie mam, ale to całe RESCUE ma z tym coś do czynienia.
Puściłam bombę, Lucas przejął i rozdmuchał - czekamy tylko na komentarze. Oboje jesteśmy strasznie sceptyczni na temat, ale poprosiłam go, żeby brał to na humor =]
http://www.exmachina.jp/ < Jeszcze nowszy trailer...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2007, 12:27:37 pm wysłana przez Goha »

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #606 dnia: Sierpnia 12, 2007, 11:10:28 am »
Oki... Nadrabiamy zaległości...

BUZZER BEATER
Nie przepadam za seriami sportowymi, ani za koszykówką, jednak to się ogląda z... no, po prostu się ogląda. I się podoba.
Tematyka jest trochę dziwna, bo to SF - jesteśmy w alternatywnym uniwersum, gdzie blisko siebie znajdują się dwie planety, Ziemia i Gorgon (or sth...). Gorgoni od ziemian różnią się tym, że mają dziwne kolory skóry, są lepiej przystosowani fizycznie i mają... rogi.  Ale bardziej niż z diabłami, kojarzą się z bykami. W każdym razie w kosza "kopią naszych w tyłki".
Historia kręci się wokół małego włóczęgi, Hideyoshiego, zwerbowanego do grupy, stworzonej przez bogatego ekscentryka (szefa ligi jakiejśtam), Yoshimune. Stary ma marzenie "odbić" kosza z rąk alienów poprzez zwycięstwo swojej ludzkiej drużyny w galaktycznej lidze. Nie może obyć się bez fantastycznych zwycięstw i druzgocących porażek, ale ja nie o tym...
Czemu się to fajnie ogląda? Mało które anime cieniowane jest w ten sposób (trzema odcieniami, zazwyczaj są dwa) i mało które anime sportowe używa tak specyficznych perspektyw i oddania ruchu graczy na boisku (podejrzewam, że było "rysowane na nagranym wcześniej materiale filmowym", ale nie znam się, to się mogę mylić). Niektóre ujęcia są genialne, oddane bardzo naturalnie, z płynną kamerą. Wstawione 3D nie wyróżnia  się za mocno od tła, przez co mamy kawał dobrej akcji.
Buzzer Beater jest nową serią, właśnie wychodzi drugi sezon. Nie jest za długi.

BECK (Mongolian Chop Squad)
Tej serii jeszcze nie skończyłam.
Był sobie taki dziwny pies, Wyglądał jak żywa, szmaciana kukła, a jednak to pies i to taka jakby "metafora" mieszańca. Właścicielem psa jest Ryusuke, utalentowany gitarzysta, samouk. Jego marzeniem jest stworzyć band, a ponieważ takich jest sporo - stara się jakoś wyróżnić od konkurencji. Ryusuke przebywał przez jakiś czas w USA, sporo się tam nauczył, ale też nabroił - i to po niego wróci, jednak to już zobaczycie sami.
Większość anime jednak kręci się wokół innego z członków grupy. Koyuki to taki typowy, nieśmiały, nieurodziwy (czyt. dziecinny) typ, który któregoś wieczoru ratuje Becka przez grupką znęcających się nad nim dzieciaków. Jego droga schodzi się z Ryusuke, zainteresowany rockiem chłopak zaczyna grać na gitarze, idzie mu to zaskakująco dobrze i w końcu staje się członkiem zespołu "Beck". A potem jeszcze okazuje się być świetnym wokalistą (w mandze podobno powalającym, ale tej nie czytałam). Jednak tu wszystko nie dzieje się ot tak. Koyuki ma 15 lat i musi sporo poświęcać. Dochodzi - wiadomo - komercja i konkurencja. Problemy wewnątrz grupy. Mimo to seria jest sympatyczna, polecam. Polecam dodatkowo przez wzgląd na soundtrack. Czołówka musi w końcu wpaść w ucho.
Aha. No i w przeciwieństwie do Black Lagoon, tu postacie mówią wręcz idealnie po angielsku. Może nie Koyuki, ale on sam przyznaje, że ma beznadziejną wymowę i się uczy. Ale Eddy, Ryusuke i postacie postronne da się zrozumieć, ja przynajmniej nie miałam żadnego problemu.

Tu macie czołóweczkę http://youtube.com/watch?v=4z0aEVTLsd0
Zapraszam do oglądania: muzyka, kłopoty sercowe, gitary, wielka scena, mała scena, rywale, dobrze oddana, trudna walka młodych ludzi o sławę - bardzo fajna seria.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2007, 11:16:06 am wysłana przez Goha »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #607 dnia: Sierpnia 13, 2007, 12:58:07 pm »
BECKa wszyscy ogladali juz dawno i kochaja go od dawna, caly OST jest super i nie tylko opning :] Ogladaj serie szybko do konca bo to jedna z lepszych ever :]

You are the sun you are the star to me forever!


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Odp: Anime
« Odpowiedź #608 dnia: Sierpnia 22, 2007, 12:20:11 pm »
Oglądał ktoś Darker Than Black? Sporo się o tym teraz mówi i jestem ciekaw czy fajne

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Anime
« Odpowiedź #609 dnia: Sierpnia 23, 2007, 10:38:36 am »
Jakie anime oglądają teraz cool kids jak się Death Note skończył? Bo obejrzałbym sobie coś nowego może, oprócz Sippudena ;]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #610 dnia: Sierpnia 23, 2007, 03:30:40 pm »
Ja ze świeżych rzeczy oglądam Lucky Star, ale to jest anime dla hardcore'owców i/albo pedofilów. Jest bardziej pozbawione fabuły niż Azumanga, ale wciąga, do tego Konata jest słodka. Pisałem o tym chyba na poprzedniej stronie.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #611 dnia: Sierpnia 23, 2007, 06:26:27 pm »
W sumie Devil May Cry od ktoregos odcinka zrobil sie calkiem spoko... 1-3 byly takie se (pierwszy nawet mocno takie se) ale pozniej juz w sumie bardzo fajnie jest, narazie 9 epow, lacznie bedzie chyba 12 wiec przynajmniej nie jest to zaden tasiemiec. Jak ci sie podobal Gungrave to sciagaj Devila, jak ci sie nie podobal to sobie daruj :]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Odp: Anime
« Odpowiedź #612 dnia: Sierpnia 24, 2007, 09:27:32 am »
Obejrzałem 4 pierwsze epizody Darker Than Black....i muszę powiedzieć, że godny następca Wolf's Rain i Death Note!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #613 dnia: Sierpnia 25, 2007, 02:32:20 pm »
Obejrzałem 4 pierwsze epizody Darker Than Black....i muszę powiedzieć, że godny następca Wolf's Rain i Death Note!
A ja widze twoj av i sygnature, dodaje do tego ciekawy tytuł i przede wszystkim fakt ze robi to Studio Bones odpowiedzialne za Wolfs Rain i wynik jest taki ze wlasnie wlaczam sciaganie tego anime :]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Odp: Anime
« Odpowiedź #614 dnia: Sierpnia 26, 2007, 08:15:40 pm »
No i muzyka Yoko Kanno^^Polecam w jakości Avi gdyż w rmvb wygląda słabiej.
Polećcie jakiś dobry poważny dramat 8)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #615 dnia: Września 06, 2007, 05:51:39 pm »
Ej a jakiej grupy zsubowane Darker than Black ogladacie? Bo ja ogladalem shinsen subs ale oni subowali tylko do 10 i nie wiem jakich ziomkow teraz wybrac ;/ W sumie lipne pytanie ale lubie miec fajne napisy z normalna czcionka a nie jakies wykrecone czcionki i jeszcze czerwony koor jak niektore grupy maja w zwyczaju ;/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

emiel_

  • Gość
Odp: Anime
« Odpowiedź #616 dnia: Listopada 12, 2007, 05:21:03 pm »
Cóż, moim ulubionym anime (i chyba nic tego nie zmieni...) jest Vampire hunter D: Bloodlust.Zaznaczam,iż nie mam na myśli polskiej wersji językowej,którą mam również nieprzyjemność posiadać w wersji DVD wydawnictwa Anime Gate.Mówię o oryginale japońskim z angielskimi subami.Zakochałem się w klimacie tego anime...Mroczny klimat,niecodzienne przedstawienie wampirzej natury i... sam Dunpeal (świetna postać).Poza tym muzyka (na próżno szukałem oryginalnego soundtracku Marco D'Ambrosio- musi mi wystarczyć O.S.T. ściągnięty z netu, hiehie ;> ) podkreślająca powagę wydarzeń,to po prostu arcydzieło. Co do produkcji seryjnycj jest ich zbyt wiele by wymieniać...Pierwsze,które naprawdę wbiło mi się w umysł, to Neon Genesis:Evangelion (szczególnie biorąc pod uwagę alternatywne zakończenie "End of Evangelion")Polecam z hardsubami Basaki.Drugim z nich jest "X" (Nie myśl Yuzuriha,że nie skojarzyłem :P ).Co do oceny obu - to temat-rzeka, na osobną rozmowę.Pierwsze jest niesamowitym skupiskiem emocji tlących się od samego poczatku serii,a uzewnętrzniających bohaterów...no właśnie-bohaterów,na sylwetki których położono taki NACISK,jak chyba w żadnym innym anime:> Co do "X", jako że nie mam zbyt wiele czasu,powiem tylko,iż urzekła mnie Arashi...cholernie mnie urzekła. Pozdrawiam całe forum i ekipę SZ i zmykam do FFV (już nie wiem po raz który).

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #617 dnia: Listopada 12, 2007, 07:17:58 pm »
Cytuj
Cóż, moim ulubionym anime (i chyba nic tego nie zmieni...) jest Vampire hunter D: Bloodlust.Zaznaczam,iż nie mam na myśli polskiej wersji językowej,którą mam również nieprzyjemność posiadać w wersji DVD wydawnictwa Anime Gate.Mówię o oryginale japońskim z angielskimi subami.
hm niewidziałem innej wersji tego anime, więc nie wiem jaka jest różnica... ta od AG bardzo mi sie podobała ;p nie widziałem niedociągnieć, tłumaczenie było spoko. niewiem czego jeszcze można było sie czepić ;p
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2007, 01:57:01 pm wysłana przez MarvelliX »

emiel_

  • Gość
Odp: Anime
« Odpowiedź #618 dnia: Listopada 15, 2007, 11:22:46 am »
Little, problem w tym, iż NIE WIDZIAłEś innej wersji :> Po Twoim poście,aż musiałem włączyć wersję PL, gdyż od momentu zakupu (i obejrzenia tejże wersji) nie tykałem tegoż DVD.Jednak dobrze pamiętałem - polska wersja trochę odstaje od oryginału delikatnie rzecz ujmując:) Tłumaczenie jest marne - cóż, krzaczków czytać nie potrafię, ale jęz.angielski znam w stopniu zadowalającym ;> Stąd moje "czepialstwo" co do tłumaczenia.Poza tym samo udźwiękowienie pozostawia wiele do życzenia - lektor polski (marny zresztą, słuchając go mam wrażenie,że lepszy byłby automat z programu IVONA ,lol) gryzie się z lektorem angielskim, a gdy z głośników dobiega muzyka, trzeba wytężać słuch,bądź zwiększać głośność by cokolwiek usłyszeć...A poza tym dubbingiem zajmowali się nasi rodacy,więc producentom Vampire Huntera nie mam nic do zarzucenia:>Reasumując,dodam tylko - że choć nie znam japońskiego (poza podstawowymi zwrotami) to wolę oglądać anime w japońskich wersjach językowych z angielskimi subami.Mam wrażenie,że lektorzy spoza kraju Kwitnącej Wiśni odbierają "smaczek" oglądania.Ale to oczywiście moje,subiektywne odczucie.Zyczę wszystkim przyjemności z oglądania.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Re: Anime
« Odpowiedź #619 dnia: Marca 07, 2009, 09:48:20 pm »
Pierwsze dwa teasery do Professor Layton: The First Movie

http://www.layton-movie.jp/

I'm so excited. Jednoczesnie nie moge sie doczekac az w koncu wydadza drug czesc gierki poza japonia, choc na to pewnie przyjdzie nam poczekac zwazywszy na fakt ze jedynka stosunkowo nie dawno ukazala sie w europie i wciaz swietnie sie sprzedaje.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?