Autor Wątek: Tales of the Abyss  (Przeczytany 24150 razy)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 28, 2009, 08:24:48 pm »
Fabularnie gry są całkowicie odmienne od Ar Tonelico

Ale Mir chciała się zemścić na ludziach za to co jej zrobili i nie jest wcale postacią jednoznacznie negatywną.

Cholera kilka dni temu wyszła już Mana-Khemia 2 w USA a ja nadal nie mogę jej dostać... Nawet w necie nie ma skąd tymczasowo ściągnąć.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2009, 08:28:42 pm wysłana przez aysnel »

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 28, 2009, 08:52:17 pm »
Hmm szybko przeleciałem ebay i widziałem dosyć sporo  ^_^.

Mir chciała się mścić a tego nie chciały nawet reyvetail(przynajmniej w momencie w którym jestem) a Van uratować świat... Dla mnie bedzie ona zawsze postacią negatywną , bo zemsta na całym gatunku nie prowadzi do niczego i nic tego nie usprawiedliwia!



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:02:44 pm »
No to zacznij się do Mir przyzwyczajać jeśli chcesz grać w AT2... :) Opowiedziałbym ci o niej dużo więcej, ale i tak sporo już zdradziłem.

Mana-Khemia 2 kumpel miał mi zakupić, bo co jakiś czas też sobie coś sprowadza z USA. Miał z Lublina wrócić wczoraj. Niestety nie ma go i nie ma z nim kontaktu. Obawiam się , że pewnie jest gdzieś w pracy na wyjeździe i długo go nie będzie, więc chciałem skorzystać z zawartości sieci...

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:18:41 pm »
To trochę sobie pewnie poczekasz...

Cytuj
No to zacznij się do Mir przyzwyczajać jeśli chcesz grać w AT2...
Niestety przeglądając ATwikia trafiłem na artykuł o Mir i cały przeczytałem... Niezbyt podoba mi się jej obecność(poprostu jej nie trawię)...
Anyway nie chcę żebyś spoilerował i opowiadał mi zakonczenie etc ale...
Cytuj
In the Mir ending of the game, Croix reveals he knows her real name and sings the first song he made by himself in Hymmnos, bringing her to her knees and in tears. They later depart together to her home in the first tower.
- rozumiem ,że działa to na zasadzie Aurica/Shurelia ending? Bo gdyby było to jedyne zakończenie to czułbym się prawie tak jak gdybym się dowiedział ,że Van został gejem i razem z Lukiem żyli długo i szczęśliwie...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:33:22 pm »
W AT2 możesz mieć 4 zakończenia. Dokładniej ci to wyjaśnię jak zaczniesz w to grać. Jednak w dwójce Mir (Jacqli) naprawdę daje kopa i bez niej nie byłoby to samo.  Zresztą to ludzie pozbawili Mir uczuć by była im bardziej uległa, jednak nie wszytko poszło tak jak powinno a po tych wszystkich cierpieniach zapałała chęcią zemsty.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:48:05 pm »
To jednak mniej niż w "jedynce" (naliczyłem 6 : 2 pod koniec 2 fazy , złe zakończenie , prawdziwe Auriki , prawdziwe Mishy i zakończenie Shurelli).

Cytuj
Jednak w dwójce Mir (Jacqli) naprawdę daje kopa i bez niej nie byłoby to samo.
Kopa w sensie fabularnym czy jej przydatnośći w walce?

Co do pozbawienia uczyć - owszem ludzie ją pozbawili ale to nie jest powód by zniszczyć cały gatunek. Dodatkowo Mir nie przebierała w środkach by osiągnąć swój cel - krzywdziła nawet Reyvateil...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:59:01 pm »
W obu przypadkach Mir jest (prawie) niezastąpiona, zresztą to dzięki niej jest sporo nawiązań do AT1. Zobaczysz nawet jej kosmosferę.

Cóz Mir kierowała się pragnieniem zemsty i Van też się tym kierował.  Oboje traktowali ludzi jak coś niepotrzebnego i oczywiście dla żadnej ze stron nie ma usprawiedliwiania . Mir chciała utopić tą resztkę świata która pozostała w morzu śmierci i na jego miejsce stworzyć nowy. Van też planował utopić skorupę ziemską w Qliphocie. Co do traktowania Reyvateil. No cóż Mir podobnie jak Misha stała nieco wyżej na drabinie ewolucyjnej, i trudno się domyślać by drugą i trzecią generację traktowała jak równe sobie. Zresztą Misha też odczuwał pewną wyższość na Auricą, chociaż leczyła w ten sposób swoje kompleksy.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:15:19 pm »
Owszem oboje kierowali się chęcią zemsty ale:
Dorian General Grants w zniszczeniu ludzi ( a właściwie w stworzeniu ich kopii) widział jedyny ratunek dla świata . Natomiast Mir chciała się zemścić i stworzyć utopię TYLKO dla śpiewaczek , które dodatkowo jak sam stwierdziłeś traktowała nierówno...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:24:00 pm »
A co to za różnica, Przecież oboje widzieli największe zło w człowieku. W pewnym sensie i Reyvateil też są klonami człowieka, zresztą druga ich generacja powstaje przy pomocy klonowania. Van chciał stworzyć świat bez score a klony były mu potrzebne by to udowodnić. Mir też chciała udowodnić, że śpiewaczki nie potrzebują człowieka. Być może pomysł na nowy świat mieli troszkę inny,  ale oboje zgadzali się w jednym, że człowieka trzeba usunąć.


(Hej zabierać te widły i pochodnie. Nie wiecie, że futro się pali?!) ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2009, 10:24:51 pm wysłana przez aysnel »

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:36:56 pm »
Nie mogę zgodzic się z tym stwierdzeniem:
Van zło widział w przepowiedni - ludzkość nie była zła , poprostu niewierzył by dała radę sama się uwolnić od scieżki którą obrała. Jestem pewny ,że gdyby była inna możliwość(tzn Van ją znalazł) to nie posunał by się do tak drastycznych środków. Dla brata Tear winna była przepowiednia Lorelai! Mir miała zupełnie inne podejście - ludzie ją skrzywdili , i chciała zastosować odpowiedzialność zbiorową(a tą rozumiałbym tylko w przypadku II WŚ). Była gotowa zniszczyć wszystko by tylko osiągnąć cel (Vandestelca był inny - starał się ochronić Tear) , nie szukając innych srodków , czy delikatniejszych metod!Może gdy zagram w AT2 moje podejscie się zmieni ale narazie dla Mir mam tylko krzesło czarownic i hiszpańskie buty :)

Cytuj
(Hej zabierać te widły i pochodnie. Nie wiecie, że futro się pali?!);)
"Behold, the power of Lorelei! Farewell! Ancient Requiem!":)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2009, 10:40:18 pm wysłana przez antalor »



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:42:06 pm »
Inna sprawa, że ludzie nie tylko krzywdzili Mir ale traktowali też resztę Reyvateils jako niewolnicę chociaż było ich 5 razy więcej. Zresztą musiało być naprawdę źle, bo przecież wybuchło powstanie, które doprowadziło do odpadnięcia połowy Horusa i śmierci 70% populacji.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:47:55 pm »
Właśnie - powstanie zniszczyło większość świata ! A może istniała inna droga?
Ale nawet jeśli ludzie kiedyś krzywdzili śpiewaczkl , to teraz (tzn kiedy dzieje się akcja 1 częśći) ich sytuacja jest dużo lepsza - jest wielu ludzi takich jak Lyner(kościól , knights of elemia) i kolejna wojna doprowadziłaby znowu do ogromnych strat po obu stronach(tym razem kompletnie bezsensownych) i co najgorsze świat mógłby zostać doszczętnie zniszczony!



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:53:04 pm »
Obie grupy zaczęły siebie potrzebować. Ludzie potrzebowali pomocy w walce ze zwierzętami (oraz między sobą) a Reyvateils w większości już trzeciej generacji potrzebowały Life Extending Agent (Dinqulity) by przeżyć. Dlatego wiele z nich najmowało się do takich organizacji jak Kościół Elemii czy Tenba. Niby w Kościele je lepiej traktowano, chociaż jedna ze scenek z Radolfem i podwładnymi i tu pokazywały pewne nadużycia.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:02:58 pm »
Ale czy naprawdę kolejna wojna była potrzebna? Fakt już na początku scenka w której najemnik tenby strasznie potraktował śpiewaczkę pokazuje ,że czasem było im ciężko ale: mocnym kontrastem jest choćby atak heretyków na Platinę : 2 rycerze ryzykują swoje życie i bronią reyvateil , rozumiejąc ,że jest zmęczona. Zresztą w grze widać ,że lepiej traktowane były zwyczajnie potężniejsze , gdy zawiązywała się więź miedzy nią a jej partnerem. Z czasem , pod wpływem "górali" niższy świat mogłby przemienić się w utopię i dla ludzi i śpiewaczek
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2009, 03:22:30 am wysłana przez antalor »



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 29, 2009, 01:34:42 pm »
Pytałeś raz o różnicę między seriami Ar Tonelico a Atelier. Jeśli odwiedziłeś poziom LE Auriki i Mishy to powinieneś już mieć pojęcie jaki klimat panuje np w grze Mana-Khemia.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 29, 2009, 04:24:14 pm »
Hmm nie bardzo mogę się zdecydować w co pograć jak skończe AT1, albo zacznę grać w Wild Arms albo AT2...Z tytułami o alchemikach tez się zapoznam... ale jak bedę miał więcej czasu...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 29, 2009, 07:04:58 pm »
Akurat skończyłem Wild Arms Alter Code F i część piątą. Teraz przechodzę czwórkę wciągającą na całego.

Widziałeś już anime na temat TotA?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2009, 07:27:29 pm wysłana przez aysnel »

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 30, 2009, 01:14:57 pm »
Hmm to już sam nie wiem w co teraz pograć (patrząc pod kątem dosyć małej ilośći czasu na granie).
Anime TotA jescze nie miałem okazjii zobaczyć ale planuję to nadrobić niedługo, chociaż z tego co wiem to nie rzuca nowego światła na choćby zakończenie gry.



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 30, 2009, 06:09:23 pm »
Anime właściwie wiernie oddaje wydarzenia z gry. Dla wielu może się jednak wydać przez to zbyt przegadane.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 30, 2009, 07:25:28 pm »
Dla mnie to akurat dobrze... W grze liczyła się przecież najbardziej fabuła...



Taste my scythe!