Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134672 razy)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #480 dnia: Lipca 29, 2007, 09:45:11 pm »
Jemu chyba chodzi o Zodiac Spear Tant. Jeśli zależy ci na Zodiac Spear tak bardzo, to lepiej zacząć od nowa. Jest szansa alternatywnego sposobu, niż nie otwieranie skrzynek, a mianowicie odnalezienie włóczni w Henne Mines. Niestety szanse na trafienie na włócznię są równe 0.01% (nie należy nosić przy tym Diamond Armlet). Więc jeśli chcesz Zodiac Spear, a otworzyłeś jedną z zakazanych skrzyń, zaczynaj od nowa.

Zodiac Spear jest statystycznie najsilniejszą bronią w grze.
1. Na Airshipach możesz kupić.
2. Otrzymujesz od Montblanca.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #481 dnia: Lipca 29, 2007, 09:57:58 pm »
Nie pyli się tego Zodiac Speara mieć, nie przyda ci się aż tak bardzo, aby grę od początku zaczynać. Wszystko w tej grze luźno rozwalisz tym, co łatwiej zdobyć, z Yiazmatem włącznie.

Offline Griver

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #482 dnia: Lipca 29, 2007, 10:16:37 pm »
Siemka,mam takie pytanko,czy w porze deszczowej mozna spotkac Cluckartice?? bo nawet jak bym go zhuntowal to wioski nomadow nie ma wiec gdize nagrode odebrac??

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #483 dnia: Lipca 29, 2007, 10:24:05 pm »
..... Jak odbierasz Mark Hunt, to podaje ci jak byk, kiedy Mark możesz zrobić (w przypadku Giza, czy jest pora Sucha (Dry), czy deszczowa (Rain)). Cluckatrice możesz zrobić tylko w porze suchej.
I'm in Space!

Offline Griver

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #484 dnia: Lipca 29, 2007, 10:28:10 pm »
no dobra :D ale gry jeszcze nie skonczylem i pytam dalej czy potem nastaje jeszcze poa sucha czy zaczynac gre od nowa?? puki zadaleko jeszcze nie zajechalem?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #485 dnia: Lipca 29, 2007, 10:42:32 pm »
Zacznij od nowa, bo ten Mark jest potrzebny, bez niego nie przejdziesz gry.

Dobra, żartowałem.

Będzie pora sucha i deszczowa też będzie, one się co kilka godzin zmieniają.

Offline Griver

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #486 dnia: Lipca 29, 2007, 10:44:29 pm »
Zgrywus ;p


hehedzieki chłopaki :D lece dalej kulac poziomy ;] pozdro

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #487 dnia: Lipca 30, 2007, 06:36:48 pm »
przy 35 godzinach gry jednak postanowiłem że zaczne od nowa już bez otwierania skrzynek potrzebnych do zodiaka :)
w sumie daleko nie byłem, ale mam taką manię ze te wszystkie finale lubie zaczynac od poczatku, po prostu się fajnie zaczynają :)

Offline Pastor777

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #488 dnia: Lipca 30, 2007, 09:58:10 pm »
Hej. Mam kolejne pytanie... Mianowicie... Ile trwa pora deszczowa?

Wyszedłem z ruin (tam gdzie otrzymujemy pierwszą esperę) i chciałem wypełnić quest z kaktusami (i chorym na pustyni), wszystko szło świetnie do momentu, aż musiałem sie wrócić do Giza Plains, do obozowiska Nomadów. Gdyż tam, ku mojemu zdziwieniu, mam wiellkie jezioro.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2007, 10:00:34 pm wysłana przez Pastor777 »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #489 dnia: Lipca 30, 2007, 10:34:48 pm »
Pora deszczowa będzie trwać, dopóki nie zakończysz wątku fabularnego na Bur'omnisace (do którego teraz będziesz się kierować). Potem będzie przeskakiwać pomiędzy deszcze a suszą co pół godziny (mniej więcej).
I'm in Space!

Offline jojo

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #490 dnia: Lipca 31, 2007, 11:38:34 am »
do czego służy taki key item jaK SAGE`S MONOGRAPH ?? kupiłem cos takiego na bazaze.. a i czy spotkał ktos taki stworki w kształcie swiecących kul ognistych albą elektrycznych.. co to do jasnej anielki jest bo nie miałem przyjemnosci dłuzej z nimi powalczyc??

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #491 dnia: Lipca 31, 2007, 09:37:24 pm »
Jak je pierwszy raz spotkałem to nawet nie próbowałem walczyć za kazdym razem miały jakieś 40k hp i atakowały blizzaga i firega co zabijało mnie od razu, także radze wrócić w późneijszym momencie, natomiast z monografem nie pomoge, jeszcze do niego nie doszedłem.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #492 dnia: Lipca 31, 2007, 10:10:21 pm »
Monography zwiększają częstotliwość gubienia przedmiotów przez gatunki potworów odpowiadającym danemu Monographowi.
I'm in Space!

Offline jojo

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #493 dnia: Sierpnia 07, 2007, 11:10:42 am »
Zaciąłem sie przy jednym miejscu;/ tzn nie tyle co sie zaciąłem co nie jestem pewien czy dobrze ide... doszedłem do mosphoran  i ide w kierunku archadii przez nabresu deadlands. i cos mi tu nie gra bo potworki sa bardzo silne i zeby sie gdzies tam dostac to vchyba musiał bym biec.. powiedzcie mi czy cos przeoczyłem.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpnia 07, 2007, 11:16:05 am »
Nabresu Deadland, jak i Nacrohol of Nabudis są opcjonalne. Na głównej jest opis przejścia.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpnia 07, 2007, 03:27:22 pm »
No, nie idź do Nabreaus Deadland ani do Necrohol of Nabudis, chyba że musisz lub bardzo chcesz. Tam są te pieprz**e goblinopodobne cosie, co mnie zawsze prawie zabijały jak tylko się tam zbliżyłem heh. Z tego lasu powinieneś udać się na południowy-wschód, w kierunku Phon Coast i tamtędy dostać się do Archades.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpnia 07, 2007, 05:17:52 pm »
teraz ja was zarzuce swoimi pytaniami:)

1) czy znacie jakis sposob na exodusa? czy jak on sie tam nazywa? Mam buble, haste ale pod koniec jego hp włącza mu się immune i nawet mistami mu nic nie robię?

2) pewien moglik za marka dał mi klucz to waterway jest tam coś ważnego, bo nie wiem czy bawić się tymi grodziami (t/n)

A teraz pytanie o hunty: (Moze w ogole powinieniem sobie kupić mocniejsze okulary, bo ich nie widzę)

3)  13. Befoulment of the Beast - na południe od paramina rift niedaleko stilshrine of miriam (nie moge znalezc za cholere)
4)  16. Trouble in the hills - gdzieś w mosphoran, zwiedziłem wszystko, łącznie z kombinacjami kapliczek

prosze o pomoc, pozdrawiam!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpnia 07, 2007, 09:01:40 pm »
1) A magią się nie da? duh
2) Nic tam nie ma, oprócz Espera Cuchulain. Wystarczy pobawić się z grodziami. System jest prosty, więc powinieneś się skapnąć.

Co do huntów napisz imiona potworów, bo to coś wypisał nic mi nie mówi.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpnia 07, 2007, 10:10:42 pm »
1) Prawie każdy z późniejszych mark'ów będzie sobie rzucał pod koniec życia Paling albo/i Magic Shield. Ten pierwszy blokuje wszelkie ataki niemagicznie (z Quickeningami włącznie), ten drugi całkowicie uodparnia na magię. W wypadku Exodusa, afaik wystarczy prać gnoja magią (nie używaj Flare, bo to laguje, najlepszy jest Shock do takich spraw), bo pod koniec daje sobie Paling. Jeżeli dalej będzie problem, to poczekaj poprostu. Po ok. 2 minutach Paling/Magic Shield powinny zejść.

3) Na to jest trick'owa metoda. Koleś jest w górnej-lewej części planszy, z której można wejść do Stillshrine of Miriam. Idąc tam musisz unikać tej planszy na której sie Trickstera spotykało (musi być zamieć, jak do niego idziesz, a jak tam wejdziesz, to zamieć zniknie). Wystartuj z Bur'omisce i na kolejnej planszy skręć na zachód. Potem kieruj się do tego fragmentu planszy, a Fafnir (bo to chyba o niego chodzi) będzie czekał.

4) Nie pamiętam go. Jaki to potwór? Zagadaj może z Nu-Mou w siedzibie gildii, może on rozwieje twoje wątpliwości.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpnia 08, 2007, 10:41:40 am »
Już sobie poradziłem, nie był to Fafnir, ale wielkie dzięki.

Odnośnie manipulacji pogodą na Giza Plains, zauważyłem nie wiem jak u was ale u mnie działa. Zrobiłem questa i czekam na pore suchą aby odebrac nagrode bo chlopak zostawil tylko list (gil snapper) Ale do rzeczy, jestem przy Southgate i daje save (była pora deszczowa) za 5 minut znowu włączyłem PS2, daje load a na Giza praży słońce, robiłem tak z 10 razy (save/load) i pogoda zmieniła mi się chyba z 4 razy, także nie trzeba czekać paru godzin.

No i standardowe pytania:
Chodzi mi o tego co nosi sprzęd Genji, (gilgamesh chyba) nie wiem kiedy iść do niego, ponoć tam się walczy z nim dwa razy i dwa razy trzeba go okraść (40% i 20%hp = razem 4 itemy) w wątku fabularnym jestem w Old Archades i 45 lvl trójką, wiecie bo nie chce takiego sprzętu przegapić ! :)
I jeszcze jedno: chodzi mi o subquest z zaginionymi cockatrice czy jak one się tam zwią, gdzie mianowicie szukac wskazówek do miejsc ich ukrycia (wiem że jedna się zczaiła w zaułku w Old Archades, ale ten przedmiot mam już coby z nimi gadać)
z góry dzięki