Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134590 razy)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpnia 08, 2007, 10:53:38 am »
Gilgamesh jest całkowicie opcjonalnym markiem. Nie możesz go przegapić, chyba, że skopiesz mu tyłek, zapominając o okradzeniu go.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpnia 08, 2007, 07:42:30 pm »
Dobra właśnie się dowiedziałam,że jestem prawie na końcu gry T.T(już mam kwestie z nalotem Bahamuta na Rabanastre)
Mam jakiś 40 lvl i chciała bym się dowiedzieć czy warto w ogóle iść z tym levelem na ostatniego bosa XD.
Tak poza tym jeszcze kilka pytań...heh gdzie można znaleźć resztę esperów,bo mam tylko 5(lecąc z fabułą) a gdzieś czytałam,że jest ich 12/13.
Poza tym mam problem z jednym huntem w Barheim Passage.Jak wiadomo po zawaleniu się tego miejsca nie bardzo można tam wrócić.A jest tam do złapania jakiś nietoperz...można się tam jakoś dostać?Próbowałam się tam rzucić teleportem,ale nie dało rady...jest jakiś inny sposób?Te dwa stworki przed zawalonym wejściem gadają coś o kluczu,który ma ich szef i który przy okazji jest w środku kopalni,widziałam drugie wejście ale bez klucza nie da rady otworzyć...jestem w kropce.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpnia 08, 2007, 08:28:57 pm »
Ja na Bahamut szłem z ok 70 lv i nie miałem problemów z Vaynem. Trudno mi powiedzieć o tej twojej 40.
Esperów jest 13, z czego 8 opcjonalnych (z czego 2 tylko dla orłów) Znaleźć je możesz prawie wszędzie, więc trochę się nachodzisz. Ash opisał lokalizację na głównej.
Co do Barheim wiele razy się tu pojawiały pytania. Musisz wypełniać zachcianki dla jednej babki w South Bank (Dalmasca Eastersand), dopóki nie wykuruje chorej, która da ci klucz.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpnia 10, 2007, 03:23:57 pm »
Aw to widzę,że się trochę pomęczę z tym kluczem...co do Esperów chyba też =.=.
No to mam inne pytanie,mianowicie chodzi o bombę w Salikawood.Jaki trzeba mieć na nią lvl?Próbowałam ją załatwić na około 30 i powyżej,ale za każdym razem kiedy byłam blisko jej załatwienia to ona odnawiała sobie całe hp T.T,za 3 razem waliła z ognia i wysypała mi cały team,(mówiłam,że mam głupie pytania XD).
A no i co do tego klucza ma ktoś może dokładny opis jak krok po kroku go zdobyć,znaczy co trzeba przynieść tej babce i gdzie to znaleźć?
Z góry dzięki.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpnia 10, 2007, 04:53:12 pm »
Ona ci wyjaśnia co chce i gdzie można znaleźć. Poszukaj w topicu, bo chyba padła odpowiedź.

Co do Bomby nie jestem pewien, czy pomoże, spróbuj rzucić na nią Silence. Tylko, że dalej nie czeka cię nic lżejszego.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpnia 10, 2007, 05:22:21 pm »
Jak będzie miała mało HP, to trzepnij ją z Quickeninga, najprostsze wyjście. Ja ją rozwaliłem bez oporów, bo w Salikawood to ja już taki level miałem, że nie dużo potworów mogło mi coś tam zrobić. Chyba Mateusa wezwałem na nią, on sobie dobrze poradził.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpnia 10, 2007, 10:16:47 pm »
Ja tam miałem coś koło 38 lvl biłem ją cały czas i zregenerowała się 2 razy, polecam duży zapas Hander coś tam bla bla (na oil) jak miała końcówkę życia to wtedy z Quickeninga ją dobiłem, ale miałem lekkie problemy ;)

Edit: moje pytania:

1) Jaka rada na Gilgamesha (oprócz lvl - mam 53) łota mnie jak chce
2) Opłaca się robić te zlecenia w Domu Łowców na PC i co można za nie dostać
3) Jakim sprzętem wojujecie (zdobyłem Zodiac Spear i powiem że żadna rewelacja), najlepiej mi szło 1hSword + shield, Bash, Ashe, i Vann wszyscy to samo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2007, 07:07:36 pm wysłana przez k4jz3r »

Offline staycool

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpnia 14, 2007, 12:32:35 am »
witam

czy wie ktoś jak kończy sie XII ? to znaczy czy można po przejściu gry rozpocząć ja jeszcze raz z itemkami z końca jak w X-2 ? czy po prostu intro i koniec jak w X ?

czy jest coś o czym powinienem wiedzieć grając w xii ?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpnia 14, 2007, 12:58:55 am »
Nie ma opcji New Game +, koniec to koniec.

Wiedzieć musisz tylko tyle, że w momencie wlecenia na Ragnarok, gra wychodzi na ostatnią prostą. Zrób wszystkie potrzebne ci do szczęścia questy zanim się tam skierujesz.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpnia 14, 2007, 06:37:46 pm »
To ja mam pytanko,na dalmasca eastersand jest miejsce zwane Wyrms nest,wchodzę do tego miejsca...i ciągle zastaję burzę piaskową.Widziałam,że jest tam coś..jakiś potwór,to co trzeba zrobić by się do niego dostać?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpnia 14, 2007, 08:55:18 pm »
Rozejrzyj się po Rabanastre, konkretnie po regionie tuż za bramą prowadząca na Dalmasca Easterland. Tam jest taki queścik do zrobienia. Ten Wyrm co tam jest to straszny leszcz, no ale będziesz miała dzięki temu przejście na Dalmasca Westerland z drugiej strony.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpnia 15, 2007, 08:19:11 pm »
Mam pytanie jak się dostać do tego espera co jest w Waterway, otwarłem śluzy North i South, tylko nie wiem jak mam się do niego dostać na środek, gdzie obniżył się poziom wody, możecie mi spokojnie wytłumaczyć ?
z góry dzięki

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpnia 15, 2007, 09:33:45 pm »
Dokładnie nie pamiętam, ale musisz się pobawić śluzy i odnaleźć dodatkowe przełączniki, które obniżą wodę w środkowej części.
I'm in Space!

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpnia 16, 2007, 12:02:50 pm »
A takie pytanko, chodzi mi o te rzeczy z bazaru, dokładnie o taki miecz durandal, wiem co trzeba sprzedac aby go dostac, tylko jezeli sprzedam te rzeczy i kupię go, bedzie mozliwosc ponownego zdobycia tej broni, jezeli sprzedam te rzeczy jeszcze raz?
czy po prostu rzeczy z bazaru występują tylko w pojedynczych egzemplarzach?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpnia 16, 2007, 02:52:09 pm »
niektóre występują w kilku egzemplarzach AFAIK. Powinno dać radę kupić kilka, chociaż ja z Durandala nie korzystałem, bo potem walczyłem z przeciwnikami, przy których tarcza nie pomagała (np. Yiazmat). Zweihandery to jednak najlepszy sprzęt w grze IMO.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2007, 02:52:42 pm wysłana przez Tantalus »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpnia 16, 2007, 10:55:21 pm »
A takie pytanko, chodzi mi o te rzeczy z bazaru, dokładnie o taki miecz durandal, wiem co trzeba sprzedac aby go dostac, tylko jezeli sprzedam te rzeczy i kupię go, będzie mozliwosc ponownego zdobycia tej broni, jezeli sprzedam te rzeczy jeszcze raz?
czy po prostu rzeczy z bazaru występują tylko w pojedynczych egzemplarzach?
Kilka krotnie możesz najwyżej rzadsze materiał (jak np. High Arcana, czy Hi-potion Pack z Rainbow Egg), ale bronie zbroje i temu podobne wyposażenie pokazują się tylko jeden raz. Najlepiej zapoznać się z Gamefaqs. Jest jeden artykuł z dokładnie opisanymi przepisami z bazar, oraz miejscami zdobycia materiałów.
I'm in Space!

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpnia 17, 2007, 02:11:42 pm »
jestem w Tomb of Raithwall. Sa tam dwie ściany.Przed pierwsza ucieklam,druga bez problemy pokonalam, otworzyłam dwa teleporty(ale nie szlam dalej) wrocilam przed swiatynie i jeszcze raz sprobowalam z pierwsza sciana.gdy ja pokonalam wlaczylam krysztal, otorzylo sie przejscie do Royal Passage.nic tam nie znalazlam,dziwilam sie nic za potwora nie dostaje.przeczytalam wiec na internecie ze niby tam cos powinno byc.Jakis przedmiot.Gdzie to niby jest?pusto,same potwory.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpnia 17, 2007, 03:00:27 pm »
Tam jest skrzynka dalej. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz w niej coś dobrego, ale mi się tam wracać nie chciało. Za pierwszym razem dostałem Holy Mote i nie czekałem już na respawn skrzynki...

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #518 dnia: Sierpnia 17, 2007, 03:57:39 pm »
wlaczylam jeszcze raz gre,i teraz skrzynia sie pojawila(dostalam 38 gil=P) nie wiem jakim cudem wczesniej tam jej nei bylo.a napewno stalam w tamtym miejscu,szukalam jakis tajnych przyciskow.Niemozliwe ze krazac tam nie widzialam duzej skrzyni.Dziekuje za odp,mimo banalnego problemu.
P.S.przy okazji pytanko:Nikt z druzyny mi nie odejdzie do konca gry?(fran,bash,balthier vann penelo,ashe)chce miec pewnosc ze expienie sie nie zmarnuje.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpnia 17, 2007, 06:22:14 pm »
nope. I nie martw się, skrzynki nie przegapiłaś, tylko program jej nie wygenerował. Jak po pewnym czasie tam wrócisz, to skrzynka będzie znowu i jak masz szczęście to znajdziesz w niej dobry mieczyk (nie pamiętam jaki). Taki w FFXII system jest z skrzynkami. Raz dostaniesz coś cennego, innym razem Knot of Rust, lub kilka Gilów. Wiem, porypane.
I'm in Space!