Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134631 razy)

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpnia 18, 2007, 12:41:34 pm »
A rybkami się zajmowaliście? Bo nie wiem czy do Cactoid trzeba mieć 5 perfekcyjnych łowień pod rząd czy moga być nie po kolei ?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpnia 19, 2007, 03:05:48 pm »
Mogą być nie pokolei, ale lepiej, żeby były z rzędy, bo wtedy się więcej kaktusów na planszy pojawia. Swoją drogą, jak już wyłowisz pięć butelek, to będziesz miał zagadkę do odszyfrowania i będziesz musiał zdobyć lepszą wędkę. Poszukaj jej w Barheim Passage, jest taka jedna plansza, na której powinno coś być, ale nic tam nie ma... teraz będzie (znaczy, będzie jeżeli pokonałeś już Gilgamesh'a). Z lepszą wędką będziesz mógł wszystko wyłowić i zdobyć ten nic nie warty sprzęt (jedna-trzecia najsilniejszej broni w grze. Jak zabijesz Yiazmat'a i Omega MarkXII, a następnie sprzedasz loot, który z nich wypadł, to będziesz rzeczony miecz mógł kupić na bazaarze).

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpnia 19, 2007, 08:05:55 pm »
Tak, tak ten cały Wyrmhero (tylko po co oni dają go teraz jak wszyscy leżą w piachu) a propo Badge
jestem w Great Crystal i mam problem z Omegą, macie jakiś sposób na nią, jednym strzałem zabiera mi z 4,5k HP i nic tylko wkółko jest Arise, Arise i Arise, o zadawaniu obrażeń mogę tylko zapomnieć, nawet nie daję rady z Reverse.
I gdzie dokładnie jest Excalibur? (To ta sama skrzynka gdzie jest tarcza Zodiac? )
To chyba tyle, ale pewnie za niedługi czas zasypię was pytaniami odnośnie Yiazamata i 80 rarelist ;)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #523 dnia: Sierpnia 19, 2007, 10:41:51 pm »
Daruj pytania na temat Rare Game, tylko od razu wal na Gamefaqs. Wątpię, by ktokolwiek (głownie ja, lub Tant) odnaleźli Rare Game bez używania jakiś innych sposobów niż opisy.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #524 dnia: Sierpnia 19, 2007, 11:19:03 pm »
Cytuj
Tak, tak ten cały Wyrmhero (tylko po co oni dają go teraz jak wszyscy leżą w piachu) a propo Badge
jestem w Great Crystal i mam problem z Omegą, macie jakiś sposób na nią, jednym strzałem zabiera mi z 4,5k HP i nic tylko wkółko jest Arise, Arise i Arise, o zadawaniu obrażeń mogę tylko zapomnieć, nawet nie daję rady z Reverse.

Wysoki level, miecze dwuręczne u wszystkich, Bubble Belt u wszystkich, no i metodyczne pranie go po gębie. To jedyna strategia. Jeżeli masz ok. 90 levela, tak jak ja kiedy z nim walczyłem, to powinieneś dać radę. Pamiętam, żeby nie ożywiać od razu martwych. Procedura wygląda tak, że jak ktoś ci padnie (co powinno się zdarzać średnio co 5 sekund), od razu zmieniasz go z kimś z rezerwy, a następnie osoba, która weszła do składu rzuca Arise na tego, co się martwy na ławce rezerwowej. Powtarzać do skutku. To naprawdę nie jest takie skomplikowane, dużo więcej zabawy miałem z Yiazmatem.

Przeczytaj jeszcze ten post -->click me<--. Podświetl sobie, bo strategię zaznaczyłem niewidzialną czcionką (możesz np. nacisnąć CTRL+A, to ci się wszystko podświetli). Tam napisałem swoje refleksje na temat walk z Omegą i Yiazmatem.

Cytuj
I gdzie dokładnie jest Excalibur? (To ta sama skrzynka gdzie jest tarcza Zodiac? )

Excalibur jest w tym krysztale właśnie. Rozejrzyj się w okolicach obelisku oznaczonego cyfrą XX, wydaje mi się, że niedaleko od Scorpio Gate była ta skrzynka, w której go znalazłem.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #525 dnia: Sierpnia 22, 2007, 11:36:09 am »
Heh mam taki problem z jednym huntem.Chodzi o tego węża w Zertian Caves...nie ma go tam,całą mapę siora odkryła i wsiąkł.Oczywiście hunt ma zaznaczony jakby kto pytał,esper też załatwiony i nic.Trzeba coś specjalnego na niego mieć czy coś?Jakiś wabik XD?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #526 dnia: Sierpnia 22, 2007, 01:27:24 pm »
Najpierw wyeliminuj wszystkie potwory, po czym przeczekaj jakieś 5 minut. Powinien pokazać się w południowej części  jaskini (tam gdzie pada światło). Pamiętaj, że to musi być lokacja podana w opisie marka.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #527 dnia: Sierpnia 22, 2007, 07:36:23 pm »
W tym problem,że nie ma dokładnej lokacji gdzie on ma się znajdować...pisze tylko,że jest gdzieś w jaskiniach i musisz sam go znaleźć.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #528 dnia: Sierpnia 22, 2007, 07:43:19 pm »
Porozmawiaj z Nu-Mou w siedzibie gildii... łatwo go zauważysz, siedzi na parapecie niedaleko montblanca. On ci powie w jakiej lokacji się znajduje bestia. Odwiedzaj tego dziada czasami, bo on daje dużo wartościowych hintów na temat tego gdzie znaleźć danego marka.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #529 dnia: Sierpnia 25, 2007, 03:36:47 pm »
Dobra wąż znaleziony XD,ale mam inny problem.
Właściwie już o to pytałam,chodzi o tego potworka w piaskowej burzy.Mamy kolejny problem,jeden gość powiedział,że by przestała tam być burza trzeba przynieść jakiś przedmiot ukryty w kaktusach.Kaktusy znaleźliśmy,tylko przedmiotu nie ma.Siorka chodziła przy nich jakieś bite 15 minut klikając i nic...co z tym zrobić?Klikać do skutku?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #530 dnia: Sierpnia 25, 2007, 03:41:00 pm »
Przy jednym z tych kaktusów jest ten przedmiot, musisz tylko tego właściwego znaleźć. Pamiętam, że on jest na planszy, do której jest tylko jedno wejście, znajdziecie na pewno, ta pustynia taka duża nie jest.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #531 dnia: Sierpnia 25, 2007, 04:10:58 pm »
Znalazłyśmy to miejsce,są tam dwa kaktusy i cały czas przy nich chodziła klikając i nie ma tego przedmiotu....

Wah przypomniało mi się coś jeszcze.Czemu Zalera <esper> nie robi swojego ostatecznego ataku?Czy to zależy od MP czy dlatego,że go po prostu nie ma?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 04:23:01 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #532 dnia: Sierpnia 25, 2007, 08:08:57 pm »
Żeby Esper odpalił swój zabujczy atak, musi zabić odpowiednio dużą ilość przeciwników. Sam nie jestem pewien od czego zależy, ale każdy ma swój atak, tylko musisz mieć szczęście.

Co do kaktusów, nad liderem ma wyskoczyć dymek. Wtedy dostaniesz odpowiedź, czy to ten kaktus, czy inny. Możliwe, że mogłyście znaleźć przedmiot i tego nie zauważyliście.
I'm in Space!

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #533 dnia: Sierpnia 26, 2007, 12:54:47 am »
Przeczytałem cały temat, a trochę się tych postów narobiło :) Myślę, że są jeszcze osoby, które grają w FF12. Mimo, że przeszedłem grę ponad rok temu to teraz znowu się za nią zabrałem. Od początku, tyle że po angielsku. Gra jest rzeczywiście łatwiejsza. Wiem gdzie trzeba iść, co zrobić. Nawet mam czasem problem, bo muszę się przed bossem podpakować jak z niskim levelem przyjdę. Poprawiam aktualnie opis, a także inne teksty związane z FF12, ponieważ były one napisane na podstawie japońskiej wersji i wprowadzają wiele osób w błąd.

Mam 40lv, ale chyba znów będę musiał zwolnić, bo w Giruvegan sobie nie poradze. Pamiętam, że kiedy kiedyś grałem w tamtym miejscu to jakieś stwory mi zakładały Disease czy jakoś tak.

Ogólnie to pozdobywam opcjonalne rzeczy i poskładam wszystkie podane tu rady w teksty do działu FF12. Dzięki za cierpliwość (Tant, The Reaver) i wsparcie udzielane w tym temacie. Postaram się jak najszybciej ukończyć dział FF12 na stronie.

PS. na poważnie ;)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #534 dnia: Sierpnia 26, 2007, 01:03:31 am »
Ashley, jeszcze przejrzyj tak od połowy temat "ff12 co wy na to?", bo tam też dużo wartościowych IMO rzeczy pisaliśmy z Reaverem. Ja np. napisałem strategie swoje na Omega Mark XIII, Hell Wyrm, Zodiark i Yiazmat heh.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #535 dnia: Sierpnia 26, 2007, 10:32:41 am »
Nie raczej nie sądze Reaver,z tego co wiem za każdym razem wyskakiwało,że przeszukałeś kaktus,ale niczego nie znalazłeś ;/.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #536 dnia: Sierpnia 26, 2007, 10:58:56 am »
To raczej pozostaje opcja, że źle szukasz (Tam jest kilka kaktusów), albo trafiłaś na jakiś Bug. Tak czy siak raczej już nie pomogę.
I'm in Space!

Offline Sebu

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #537 dnia: Sierpnia 26, 2007, 06:11:59 pm »
witam serdecznie
Pisze z konta brata. Ale mam mianowicie jedno pytanko dotyczace 12 Finala. Kupilem gierke na PS2 3 dni temu i zaczalem bic sobie levelka Vaanem jak to w kazdym FInalu od poczatq staram sei dopakowac na poczatq postac.
I zauwazylem ze postac sama czasem robi comba w postaci 2 czy 3 ciec mieczem.
Czy mozna sie tego od poczatq jakos nauczyc i wykonywac czy on robi to tylko sam spontanicznie?
Prosze o odp:)
POzdrawiam Corey :)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #538 dnia: Sierpnia 26, 2007, 06:35:08 pm »
Combo zdarzają się losowo. Im wyższy masz level chyba, tym częściej się będą pojawiać. Są sprzęty, które poprawiają szanse wyskoczenia Combo i jest kilka broni, co mają wysoki Combo Rate (Wyrmhero Blade np.). Poza tym jest losowe zupełnie, nie można się tego nauczyć.

Offline Sebu

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #539 dnia: Sierpnia 26, 2007, 10:14:56 pm »
dzieki za odp :)
z drugiej strony szkoda ze nie ma czegos takiego :)
POzdrawiam :)