Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134574 razy)

Offline shaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #440 dnia: Maja 08, 2007, 08:29:01 pm »
mam pytanie odnosnie huntow :)
Szczegolny problem mam z huntami z Jahar [czy jak ta wioska Garifow tam sie nazywa]
Nie moge znalesc 1 besti z II ranku [nie pamietam teraz jak sie nazywal w kazdym razie to ta duza bestia na 2 lapach] kolesie kaza mi zabic wszystkie wu! i wtedy nib y sie pojawi... tylko ze zabijam wszystkie wu a tu nic... nikt sie nie pojawia a wu po chwili sie odradzaja.

2)Mindslayer - niby ma byc w kopalni wchodze do kopalni przeczesalem wszystko do czego mam dostep [wlasnie! jak wejsc glebiej do kopalni bo mnie h** strzela to samo w kopalni ktora przechodzilem wczesniej w 2 miescie na Bh...costam... co zrobic zeby dostac sie do dalszych czesci tych kopalni ??] spotkalem tego Garifa pogadalem z nim i nadal nie moge nigdzie znalesc mindslayera.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #441 dnia: Maja 08, 2007, 11:12:13 pm »
Cytuj
Szczegolny problem mam z huntami z Jahar [czy jak ta wioska Garifow tam sie nazywa]
Nie moge znalesc 1 besti z II ranku [nie pamietam teraz jak sie nazywal w kazdym razie to ta duza bestia na 2 lapach] kolesie kaza mi zabic wszystkie wu! i wtedy nib y sie pojawi... tylko ze zabijam wszystkie wu a tu nic... nikt sie nie pojawia a wu po chwili sie odradzaja.

Idź do tej planszy przed kopalnią, od drugiej strony zbocza. Tam będzie biegało kilka tych brzydkich ptaków. Zabij je, po czym opuść planszę i wróć na nią jeszcze raz. Potwór będzie się kręcił na środku planszy.

Cytuj
2)Mindslayer - niby ma byc w kopalni wchodze do kopalni przeczesalem wszystko do czego mam dostep [wlasnie! jak wejsc glebiej do kopalni bo mnie h** strzela to samo w kopalni ktora przechodzilem wczesniej w 2 miescie na Bh...costam... co zrobic zeby dostac sie do dalszych czesci tych kopalni ??] spotkalem tego Garifa pogadalem z nim i nadal nie moge nigdzie znalesc mindslayera.

On był na zakręcie takiego charakterystycznego korytarza w kształcie litery L. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że musisz mieć osłabiony skład, aby się pojawił (mało HP).

Po pierwszym wejściu do Lhusu Mine można zbadać właściwie całość tego miejsca. Jedyne miejsce, które pozostaje niedostępne to teren za tą ciemną bramą w lokacji, gdzie walczyło się z Tiamat. Zaufaj mi, nie chcesz tam wchodzić póki co... wpuści cię tam w końcu jeden z Garif'ów... pogadaj z nimi, to się pokumasz który i co należy zrobić...

Offline shaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #442 dnia: Maja 09, 2007, 06:46:28 pm »
eh nadal zadnych postepow ;/
przynajmniej wiem ze nie mam sie pchac do kopalni dalej...
ale ani 1 ani 2 potwora nie znalazlem wczoraj ;/

na mindslayera probowalem lazic nawet z minimum hp [balthierem majacym okolo 15% hp i niski lvl tak ze by mnie na hita pewno wziol jakby sie pojawil] a tego 2-nogiego... lazilem tam gdzie mialem zabilem wu wychodze wlaze a jedyne co sie pojawilo to garif-wiesniak ktory nic ciekawego nie robi... [moze to przez pogode i w deszcz ten potwor nie wylazi?] w kazdym razie denerwuja mnie te hunty szczegolnie jak potwory pojawiaja sie w niesprecyzowanej lokacji albo pod specjalnymi warunkami :/// [balthierem to chyba 7 lvli wczoraj nabilem w kopalni a mindslayera ani widu ani slychu]

aaa... i mam jeszcze jedno pytanie odnosnie kolejnej lokacji do ktorej nie da rady wejsc...
konkretnie na pustyni jest takie miejsce [na zachod  od Rabanstre] gdzie szaleje burza piaskowa mapa jest zamazana a jak proboje przejsc glebiej w mape to pokazuje mi sie komunikat ze nie moge kontynuowac z powodu burzy piaskowej... kiedy bede mogl tam wejsc i co zrobic zebym mogl :/ ???

no i ta kopalnia w bhjerba [czy jakos tak :) ]... jak przejsc do dalszej czesci tam gdzie wczesniej gonily mnie takie ulongi ktore chcialy dorwac Balthiera ?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #443 dnia: Maja 09, 2007, 10:55:43 pm »
Dobra, po kolei.

Cytuj
na mindslayera probowalem lazic nawet z minimum hp [balthierem majacym okolo 15% hp i niski lvl tak ze by mnie na hita pewno wziol jakby sie pojawil] a tego 2-nogiego... lazilem tam gdzie mialem zabilem wu wychodze wlaze a jedyne co sie pojawilo to garif-wiesniak ktory nic ciekawego nie robi... [moze to przez pogode i w deszcz ten potwor nie wylazi?] w kazdym razie denerwuja mnie te hunty szczegolnie jak potwory pojawiaja sie w niesprecyzowanej lokacji albo pod specjalnymi warunkami :/// [balthierem to chyba 7 lvli wczoraj nabilem w kopalni a mindslayera ani widu ani slychu]

Jeżeli chcesz jakiegoś hinta w sprawie Marka konkretnego, to idź do Rabanastre, do siedziby gildii Montblanca. W rogu na pierwszym piętrze siedzieć będzie nu-mou, który się nazywa Ma'Kenrouth, czy jakoś tak. Jak z nim pogadasz, to on będzie dawał ci hinta na temat losowego Marka, którego masz akurat aktywnego (czyli idziesz tam i gadasz z nim, póki nie wspomni o twoich potworach). Bardzo często tylko dzięki niemu znajdowałem potwora, bo on często dokładnie podaje lokacje i wymagania.

Cytuj
aaa... i mam jeszcze jedno pytanie odnosnie kolejnej lokacji do ktorej nie da rady wejsc...
konkretnie na pustyni jest takie miejsce [na zachod  od Rabanstre] gdzie szaleje burza piaskowa mapa jest zamazana a jak proboje przejsc glebiej w mape to pokazuje mi sie komunikat ze nie moge kontynuowac z powodu burzy piaskowej... kiedy bede mogl tam wejsc i co zrobic zebym mogl :/

Tam jest taki jeden smok i w sumie nic poza tym. Aby się tam dostać, musisz takiego małego subquesta zrobić.. pogadaj w tej sprawie z kupcem (chyba jest bangaa), który stoi obok jakichś towarów przy zachodnim wejściu do Rabanastre. Potem kombinuj.

Cytuj
no i ta kopalnia w bhjerba [czy jakos tak Uśmiech ]... jak przejsc do dalszej czesci tam gdzie wczesniej gonily mnie takie ulongi ktore chcialy dorwac Balthiera ?

Potrzebne ci Site Key. Dwie sztuki są tego, każdy otwiera jedną część kopalni. Kombinuj, a znajdziesz.

Offline Lestat

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #444 dnia: Maja 12, 2007, 02:54:53 pm »
Powie mi ktos co zrobic po zabiciu exodusa ?? Bo zeby wrocic trzeba przejsc przez trawe a tam trzeba miec ptaka a jego nie ma ...a tam gdzie byl exodus nie ma zadnego przejscia Help

O ile dobrze pamiętam, jak schodzi się z góry to na prawo powinna być ścieżka powrotna. A jeżeli drogę blokuje Ci wielki głaz to go przewróć i po sprawie.
A tym ptakiem jest Chocobo  :D 

Offline sandacz

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #445 dnia: Maja 15, 2007, 10:47:10 pm »
siema!
mam problem z wlaczeniem gambitow , mianowice sloty mam odblokowane lecz nie moge ich wlaczyc.
Gdy probuje je właczyc ciagle pozostaja szare , niechca sie podswietlac .Co nalezy zrobic?
pozdrawiam

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #446 dnia: Maja 16, 2007, 09:42:25 am »
A próbowałeś dwukrotnie nacisnąć X? Możliwe też że dana kombinacja jest niedozwolona (np. Libra na coś innego niż Self) Nie rozumiem zresztą pytania, bo jak nie można włączyć Gambitów.
I'm in Space!

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #447 dnia: Maja 24, 2007, 06:33:53 pm »

Witam,
mam takie pytanie:

Po pokonaniu bossów Fenrir i Slyt w the pharos pojawiają się oni w Bestiary jako Elite Marks, czy to znaczy że można gdzieś dostać zlecenie i nagrodę za pokonanie tych bossów?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #448 dnia: Maja 24, 2007, 08:29:58 pm »
Tak. Dostaniesz potem zlecenie "The Seer". Fenrir i Slyt to fragment tego zlecenia (na całość składa się łącznie 5 boss'ów). Pytaj w gildii, jak już wyjdziesz z Pharos at Ridoran.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #449 dnia: Maja 25, 2007, 03:39:13 pm »

Ok - dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

Offline hinori

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 26, 2007, 01:07:43 pm »
Witam, mam pare pytań:

1)Aktualnie jestem jestem w wątku fabularnym po naprawieniu Strahla (jakieś 50 h gry), czy przed zabraniem się za kolejne Hunty(mam koło 25 wykonanych ) lepiej dokończyć wątek fabularny?

2) Może głupie pytania ale czy lepiej koxować postaci pojedyńczo czy w calym teamie?

Swoją drogą (mam postacie na następujących poziomach Vaan 62, Basch 58, Ashe 57, reszta dosyć cienkie 13-17) to szukam jakiegoś wymagającego Hunta ktorego mam szansę pokonać a jednoczesnie bedzie troche ode mnie wymagał, wiem ze mogłbym podbić level i iść na ultime albo coś ale chce się troche pomęczyc ^^, jako ciekawostke dodam ze gram bez gambitow xP.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2007, 01:11:01 pm wysłana przez hinori »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 26, 2007, 01:24:52 pm »
1) Nie pamiętam dokładnie gdzie ty jesteś... po naprawieniu Strahla? Zrób fabułę do Pharos at Ridoran (bo potem już tylko Bahamut zostanie i koniec gry), a potem się zajmuj Markami.

2) W teamach, bo EXP się nie dzieli na postacie tylko każda w składzie dostaje tyle samo.

Cytuj
Swoją drogą (mam postacie na następujących poziomach Vaan 62, Basch 58, Ashe 57, reszta dosyć cienkie 13-17) to szukam jakiegoś wymagającego Hunta ktorego mam szansę pokonać a jednoczesnie bedzie troche ode mnie wymagał, wiem ze mogłbym podbić level i iść na ultime albo coś ale chce się troche pomęczyc ^^, jako ciekawostke dodam ze gram bez gambitow xP.

granie bez gambitów + 3 postacie na tak niskim levelu = automatyczna przegrana ze wszystkimi liczącymi się w tej grze bossami. Zaufaj mi, wiem co mówię. Z poważniejszymi walczysz nie trzema postaciami, a wszystkimi, zmieniając co chwila kompanów, żeby nie tracić inicjatywy i ożywiając padniętych, kiedy ci leżą na ławce. A gambity są bardzo ważne, sprawiają, że walka jest mniej upierdliwa i do tego konsola reaguje szybciej od ciebie np. przy rzucaniu Curaja albo Esunaga. Naprawdę, to bardzo słaby pomysł grać w ten sposób.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwca 03, 2007, 06:45:31 pm »
Witam, mam pare pytań:

1)Aktualnie jestem jestem w wątku fabularnym po naprawieniu Strahla (jakieś 50 h gry), czy przed zabraniem się za kolejne Hunty(mam koło 25 wykonanych ) lepiej dokończyć wątek fabularny?

2) Może głupie pytania ale czy lepiej koxować postaci pojedyńczo czy w calym teamie?

Swoją drogą (mam postacie na następujących poziomach Vaan 62, Basch 58, Ashe 57, reszta dosyć cienkie 13-17) to szukam jakiegoś wymagającego Hunta ktorego mam szansę pokonać a jednoczesnie bedzie troche ode mnie wymagał, wiem ze mogłbym podbić level i iść na ultime albo coś ale chce się troche pomęczyc ^^, jako ciekawostke dodam ze gram bez gambitow xP.

Ad. 1
Ja tam zawsze wybijałem wszystkie dodstępne hunty nim szedłem dalej

Ad. 2
nie pakowałem postaci wogule, po dotarciu do Tchita Uplands ukradłem tutaj od tych zielonych gepardo podobnych istod (nie pamiętam jak się nazywają) 3 akcesoria które podwajają otrzymywane EXP i szedłem dalej z fabułą a poziomy same się szybko nabijały

Ja również nie polecam ci grania bez gambitów, wydłuża to rozgrywkę i opuźnia akcje twoich postaci

Offline jojo

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #453 dnia: Lipca 03, 2007, 04:29:53 pm »
Witam dopiero zaczynam FF12, chciałem dowiedziec sie pary rzeczy jezeli chodzi o samą gre a nie fabułe?? Na czym polegają chainy?? I jak robic zeby mi się nie przerywały??

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #454 dnia: Lipca 03, 2007, 07:42:00 pm »
chainy polegają na zabijaniu w kółko jednego rodzaju przeciwników. Nie będą ci się przerywały, jak będziesz tylko jeden typ przeciwników zabijał... easy...

Offline jojo

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #455 dnia: Lipca 05, 2007, 06:59:13 pm »
jak wczesniej przeglądałem forum to pewno gdzies widziałem ale nie moge znalesc;p Gdzie najlepiej mozna zbierac chainy??

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #456 dnia: Lipca 05, 2007, 07:20:22 pm »
999 chainów na tricku z Negalmuurem sobie możesz nabić. Ja swojego największego zdobyłem w kopalni na Bhujerba (nie pamiętam jak się nazywała), zabijając w kółko szkielety. Ale nic specjalnie dobrego za dużego chaina nie dostaniesz...

Offline jojo

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #457 dnia: Lipca 06, 2007, 02:32:09 pm »
A gdzie można kupic teleport stone i ether??

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #458 dnia: Lipca 06, 2007, 02:48:47 pm »
teleport stone można chyba kupować na pokładzie samolotów. Etherów chyba nie można kupować, ale da się bez nich grać.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #459 dnia: Lipca 07, 2007, 04:56:41 pm »

Teleport Stone - można kupić na bazarze w klanowym sklepie w Rabanastre ale żeby się pojawił trzeba mieć odpowiedni Clan Rank który się zdobywa przy pomocy Huntów

Ether - można było kupić w ukrytym Shoppie w Necrohol of Nabudis po przejściu Giruvegan ale nie jestem pewny