Autor Wątek: Wiersze; piosenki;  (Przeczytany 46551 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #180 dnia: Kwietnia 15, 2007, 11:12:20 pm »
nie znam się na poezji.. serio. znaczy sięwiem co i jak, rymy, sylaby, trocheje, jamby i peony III. wiersze białe, z średniówką po trzeciej i siódmej, trzynastozgłoskowce itd. ale miłosikiem poezji nie jestem w tym sensie, zeby ją oceniać. ale chyba coś tak tam napiszę...
1) lepszy wiersz biały o miłej dla ucha treści, którey da do myślenia, niż takie rytmiczne ableeeee byle co z dziecinnymi rymami... dla kogoś, kto zaczyna pisac wiersze zacząć od wiersza białego, bo jest łatwiej. napisac dobry wiersz z rymami, dobrym układem sylabicznym, i co najważniejsze - sredniówka w stałym miejscu to jest sztuka. nie wystarczy pilnowac stałej liczby sylab. naprawdę. rok poetyki conieco mnie na ten temat nauczył.
2) nawet jesli wiersz jest taki... no bylejaki (ale nie mnie to oceniac, bo nie znam sie na ocenianiu wiersszy) to jednak nie nabijamy się z autora. mozemy mu powiedziec, ze wiersz był do niczego, ale taktownie. dlatego, bo poezja głosem duszy jest i ma oddać dany stan duszy autora. a nie ma większego chamstwa niż nabijać sięz czyichś przeżyć wewnętrznych - jakkolwiek błahe by nie były. dlatego (tak qiax, to do ciebie) takie chamskie parodie to raczej zagranie gówniarza z podstawówki aniżeli czytelnika i rozmówcy na poziomie.

wierszy oceniac nie będe. ale no cóż. z racji, ze nie umiem ich pisać to podobają mi się. serio serio
Kame Hame Ha

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #181 dnia: Kwietnia 15, 2007, 11:32:28 pm »
Iniuria:

Cytuj
Hmm...stary wierszyk, kiedy byłam kimś innym...

Gorszym?

Cytuj
Z tego też możesz zrobić taką nice "parodię", qiax...

Lubię cię... Więc specjalnie dla Ciebie <no co? przecież się podobało khe khe khe...>:

W pogoni za wolnością

Zanurzyć się w otchłani
Poczuć w sobie smak raju.
Opuszczony, zapomniany...
Stojąc na skraju przepaści
Dać się ponieść letniej bryzie.
Gonić za własnym cieniem
Martwym swym wspomnieniem.
Leząc w miękkiej trawie
Obserwując wolne chmury...

W pogoni za rozumem

Wskoczyć w otchłań szaleństwa kiedyś chciałem,
Poczuć ciałem nieskrępowaną myślami muzę.
Zdany tutaj na siebie, polegam wciąż tam na niej.
Złapać oddech inspiracji kiedyś chciałem,
Nie czytając innej ręki dzieła.
Goniąc za sztuką,
Sam umieram.
Dźwięk twórczości echa,
Niknie pośród wiecznych gór.


Hmm... Pierwszy mnie się bardziej jednak podoba. Ta, zdecydowanie.


Smogu:

<tutaj był post... po namyśle stwierdziłem - nie będę się wiecznie tłumaczył z tego co robię, zwłaszcza, że chcesz mnie pouczać w udzielaniu krytyki, samemu wystawiając neutralną teraz opinie>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2007, 11:34:34 pm wysłana przez qiax »

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #182 dnia: Kwietnia 15, 2007, 11:52:18 pm »
hahaha...masz jakieś podstawy żeby mnie lubić? xD Poczyłabym się o wiele lepiej jakbyś napisał, że mnie nienawidzisz -_-'
Cytuj
Gorszym?
pod jakim względem? pisania?

Cytuj
wierszy oceniac nie będe. ale no cóż. z racji, ze nie umiem ich pisać to podobają mi się. serio serio
A mnie nie ;] Jestem wiecznie niezadowolona... Hmm gdzieś słyszałam, że wierszy sie nie ocenia ;] Ktoś, kto to powiedział chyba ma rację...wiersze się interpretuje, nie ocenia(?)...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #183 dnia: Kwietnia 16, 2007, 12:05:13 am »
qiax nie oceniam czegoś na czym sie nie znam - dlatego pozostałem neutralny. hm... wiesz ja wiem, ze  Ty jesteś Bogiem, i jesteś dobry w tym co robisz, ale nie powinieneś od razu zniechęcać każdego. niektórzy się nadają do tego by pisać, niektórzy w ogóle. ale w większości wypadków ćwczenia czynią mistrza. dlatego raczej nie jestem na nie gdy czytam czyjś fik, który jest jego pierwszym dziełem, no chyba ze są to wypociny w stylu 'FF7, Midgar i Wielka nauka" :F sam zaczynałem też od raczej infantylnych dzieł... wiec daje niektórym szanse. dopiero, gdy ktoś z rad bardziej doswiadczonych kolegów nie wyciąga żadnych wniosków - wtedy gorzej. a co do wierszy... naprawdę cię nie rozumiem. dziewczyna pisze to co czuje, wiec czy czerpiesz satysfakcję z tego, ze po niej jedziesz?? czy w swej wielkości (umiesz pisać swietnie, to fakt, tego nigdy nie zaneguję) uważasz, ze masz prawo do tak ostrej krytyki??

Iniuria - fakt faktem - interpretuje się. ale czasem aby zinterpretować dobrze wiersz wypadałoby choć odrobię poznać autora. dlatego tego też nie zrobię ( a myslicie, ze po co sie tyle uczyć w szkole o wieszczach? aby lepiej interpretować ich dzieła)

ogólnie poezja to nie mój dział... idę na językoznastwo, więc ...:F
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2007, 12:07:50 am wysłana przez Smogu »
Kame Hame Ha

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #184 dnia: Kwietnia 16, 2007, 12:42:19 am »
Cytuj
hahaha...masz jakieś podstawy żeby mnie lubić? xD

Piszesz wiersze, które wywołują uśmiech na mej twarzy. Mi to wystarczy heh.

Cytuj
pod jakim względem? pisania?

Idąc tym tokiem rozumowania
Cytuj
poezja głosem duszy jest i ma oddać dany stan duszy autora
dopowiedz sobie resztę.

Smogu

A sądziłem, że tamten post miał w sobie dużą dawkę aluzji. No ale dobra, najwyżej oddam się swej Pani za paręnaście chwil...

Cytuj
qiax nie oceniam czegoś na czym sie nie znam

Cytuj
dlatego raczej nie jestem na nie gdy czytam czyjś fik

Dwie rzeczy się negują. Jak możesz być na "nie" podczas czytania fanfika, na których pisaniu się nie znasz? W końcu sam w wielu komentarz zaznaczałeś to wręcz zboczoną ilość razy, że bla bla bla <nie będę teraz przekopywał tego wszystkie, ale jak nie wierzysz, coś znajdę zawsze>? Poza tym, jeśli pójdziemy o krok dalej, to wtedy każda twoja opinia w tym dziale jest pozbawiona sensu i logiki. Z prostego powodu: oceniasz coś, na czym się nie znasz, a czego jak sam powiedziałeś: n i e robisz. Dziwne.

Cytuj
niektórzy się nadają do tego by pisać, niektórzy w ogóle. ale w większości wypadków ćwczenia czynią mistrza

Naprawdę? Powiedz to tym wszystkim pisarzom, którzy próbują się wybić z uporem maniaka szlifując swój warsztat literacki, podczas gdy jakaś niedouczona idiotka bazgrnie sobie na serwetce w kawiarence historyjkę o facetach z patykami, stosując archetypy bohaterów. Albo gdy robi to niedouczony 15 latek...

Cytuj
który jest jego pierwszym dziełem, no chyba ze są to wypociny w stylu 'FF7, Midgar i Wielka nauka"

Połowa tekstów tutaj stanowi właśnie twój typ. Tylko, że jak któryś z użytkowników skusi się na napisanie szczerej do bólu opinii, od razu ktoś mu zarzuca kompleksy. Nie było tak? Poza tym - dosadna opinia zada większy ból, niż sentencje w stylu "pisz dalej". A jeśli sobie autor nie potrafi poradzić z krytyką i wyciągnąć z niej wniosków, to niech lepiej sobie daruje dalsze tworzenie. W końcu <nie> chcemy, by popełnił w przyszłości samobójstwo, bo się ktoś nie poznał na jego <heh> geniuszu.

Cytuj
sam zaczynałem też od raczej infantylnych dzieł..

Ciekawi mnie, na czym skończyłeś.

Cytuj
wiec daje niektórym szanse.

... mydląc im przy tym oczy ...
Nie wspominając naturalnie, że neutralna opinia <"chwila, czyli nie było tak źle, jak się spodziewałem? mama talent!", bądź zbyt pochopna dobra <"super, mam talent, zabieram sie do pisania! ... chwila, nie wspomnieli o błędach? a nie, była ich mała ilość... wiec nie ma sensu się przejmować rzemiosłem, ważna treść!"> jest gorsza, bo nie zmusza autora do zastanowienia się nad swymi tworami. Zasiadają wtedy na laurach mówiąc wprost.

Cytuj
dopiero, gdy ktoś z rad bardziej doswiadczonych kolegów nie wyciąga żadnych wniosków - wtedy gorzej

Zabawne. śmiem twierdzić, że jestem od nich bardziej doświadczony... Tym samym moje "rady" może i są brutalne, ale nigdy nie są bezpodstawne.

Cytuj
naprawdę cię nie rozumiem. dziewczyna pisze to co czuje

Ja również. Ale to nie znaczy, ze muszę świat o tym informować w poetyckiej papce słów, których interpretacja jest genialna, o ile napisze ją sam autor.
... Martwię się. Niech tylko nie napisze wiersza o tym, jakie to miała kiedyś zatwardzenie. Chociaż nie - niech napisze! W końcu wyrazi to co czuje, a z tego się *śmiać* nie wypada.

Cytuj
wiec czy czerpiesz satysfakcję z tego, ze po niej jedziesz??

Gdyby mnie to nie bawiło - nie miałbym takiego kaprysu - nie sprawiało satysfakcji - nie robiłbym tego. Proste.
A mnie się wydawało, że po niej *nie* pojechałem. Przy kolejnym jej dziele spróbuje się dostosować do waszych oczekiwań <o ile nagle najdzie mnie taki kaprys oczywiście>.
Obnażając jej styl <?>, poprzez parodię - swoistą cyniczną i pełną ironii satyrę - powinna wyciągnąć z nich wnioski, podobnie jak to zrobiła ze swym własnym dziełem. No chyba, że tamta interpretacja żywcem wyjęta z podręcznika do języka polskiego jest możliwa wyłącznie w przypadku jej własnych "dzieł".

Cytuj
uważasz, ze masz prawo do tak ostrej krytyki??

Tak. Nawet gdybym nie znał się na pisaniu, był ograbiony ze swego płomienia Boga, dalej bym tak twierdził. Z paru powodów, z czego najbardziej rzucają się w oczy dwa.
1. Forum - miejsce do wyrażania swoich opinii. A że przedstawiła jedno ze swych "wierszy", to skorzystałem z okazji i podzieliłem się swą opinią. Problem pewnie wynikł stąd, że nie jest ni neutralna, ni pozytywna.
2. Autor *nie* ma prawa do wybierania sobie czytelników. Jeśli decyduje się na publikację, niech liczy się z każdą opinią, bądź w ogóle tak nie czyni.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #185 dnia: Kwietnia 16, 2007, 01:45:38 am »
eh... napisałem, ze nie oceniam czegoś czego nie znam, zaznaczając, ze nie znam się na poecji... wspaniała jest ta twoja gra słów, lubie ją. tylko czasem potrafisz się jak wrzód czepnąć słówek wyjętych z kontekstu, które bez całej treści mojego posta faktycznie brzmią jak brzmią. fiki uważam, ze mogę oceniac, bo sporą ich ilość już napisałem, a co najlepsze dopiero przede mną. dlatego óki co mogę zapewnic - jeszcze nie skończyłem. lubię pisać, ale raczej do zeszytu. dlatego mało raczej moich wypocin można tu poczytać - nie chce mi sie ich przepisywać.

ok, nie chce mi się za bardzo rozpisywać, bo o tej [porze mózg mi nie funkcjonuje na tyle, na ile sprawnie bym chciał, więc powiem co mnie boli - ostra jak brzytwa krytyka, mająca na celu odradzić człowiekowi pisanie, ale przy tej całej taktyce stosujesz coś w stylu totalnego zmieszania delikwenta z błotem, by padł i się już nigdy z tego gówna nie wygrzebał. nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce. ale nie uważam, by negatywne opinie przeciw niektórym dziełom wyrażać w taki sposób. nie zapominaj, ze po tamtaj stronie siedzą przeważnie dzieci, które po takich akcjach biegną po sznurek i sie wieszają (chyba nie tak dawno wieszanie się wśród młodzieży było na topie) jesli chcesz kogoś zniechęcić do pisania, zrób to, ale odpuść sobie uszczypliwe i złośliwe uwagi, które mógłbyś sobie darować, bo nie są nikomu do szczęścia niepotrzebne...

ok, moze zle robie nie wystawiając czesto negatywnych opinii, ale w sumie robie to tylko dlatego, bo po ludziach i tak to w sumie spływa. to jest taka sytuacja, gdy wytkniesz komuś jego błedy, a on wyjdzie za drzwi i dalej robi po swojemu... moze to złe podejcie, ale po co mi męczyć palce jak coś mi sie nie podoba... wiec jeli przejzec tematy  - w wielu nie wypowiadałem się - reszte możn sobie łatwo dośpiewać. ale też nie zawsze - zeby nie było, ze jak gdzieś nie ma mojej opini, to od razu negatyw...

i po tak bezsensownym w miarę na miarę poscie ide sobie spać. moze jak jutro bede miał trzeźwy umysł i szczere chęci powymieniamy jeszcze kilka opinii. chyba ze nie jestem do tego godnym rozmówca - wtedy zrozumiem, i pójdę się pochlastać zamrożoną parówka...
Kame Hame Ha

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #186 dnia: Kwietnia 16, 2007, 02:35:08 pm »
Iniuria "W pogogoni za szczęściem"...hm musze przyznać,że wierszyk jest całkiem spoko choć żąłuję,że jest dość krótki i trochę "nie poukładany",ale jak sama pisałaś wtedy byłaś innym człowiekiem,więc może teraz napisałabyś go całkiem inaczej...

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #187 dnia: Kwietnia 16, 2007, 05:37:05 pm »
Cytuj
może teraz napisałabyś go całkiem inaczej...
Teraz bym takiego wcale nie napisała ;] Hmm właściwie nie pamiętam po co go napisałam, ale mam miłe wspomnienia z nim związane ^^

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #188 dnia: Kwietnia 16, 2007, 06:03:02 pm »
Smogu

Nie dziw się na tę "grę słów", skoro większość twoich fików ląduje w zeszycie, tym samym jedyną osobą, która może ocenić ich poziom jesteś ty sam. Podsumowując: na pisaniu fanfikó też się raczej nie znasz. Bo ja jakoś *tego* nie widzę. No i jak sam napisałeś, że najlepsze przed tobą, to znaczy tyle samo, że nie jesteś pewien swych "umiejętności" > tym samym masz raczej małe doświadczenie na tym polu, co w sumie sprowadza się do tego, co napisałem we wcześniejszym poście... Ale zawsze możemy założyć, że są  *genialne*, a tobie się ich po prostu nie chce przepisywać. Jak tam sobie chcesz.
Jeśli po nich spływa ta opinia, to o czym my w ogóle tu rozmawiamy? Bo już mogę zrozumieć, ze boli cię <>was<>, że piszę tak jak piszę, bo to rani czyjeś uczucia. Ale suma summarum > mam to gdzieś. Stylu nie zmienię. Jak ktoś popełni samobójstwo z tego powodu, to trudno. No i po co męczyć palce... Powinieneś zauważyć, że ja jednak jestem na tyle miły, że się przemęczę, byle tylko napisać opinię, o którą sami twórcy zabiegają, skoro zamieszczają swe dziełka w miejscu publicznym. I nie wiem, co lepsze - brak opinii, czy negatywna opinia <jak dla nich - brak opinii>.
Pamiętaj. Wzdłuż. Nie przez.

Offline Tanaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • Książę bez korony
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #189 dnia: Kwietnia 16, 2007, 06:07:49 pm »
Iniuria, brawa za "Ars moriendi"! Człowiek czuje się, jakby naprawdę stał na tej scenie i brał udział w spektaklu!... Jeśli zaś chodzi o "W pogoni za szczęściem", to urzeka mnie on swoją delikatnością... Dobrze się go czyta, ale też skłania do refleksji... Tak trzymaj! Ale najważniejsze - pamiętaj, by to, co piszesz podobało się przede wszystkim Tobie samej... A wszystko będzie ok...
Marnujemy czas na przyjaciół, którzy nie chcą nas znać,
a omijamy ludzi, którzy nas cenią...

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #190 dnia: Kwietnia 27, 2007, 10:27:53 pm »
droga

z butelką wina w ręce
wyruszam w podróż
by uciec wspomnieniom

w winie rozpuszczone grzechy
nie mają początku
ani końca

przez dziurawe ręce
przelatują kawałki prawdy
w którą nikt już
nie chce wierzyć

przemierzając półsłodkie życie
dochodzę do
wytrawnej śmierci





Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #191 dnia: Kwietnia 27, 2007, 11:46:01 pm »
Bardzo mi się podobają. Dobrze, że wpadłem bo bym przegapił takie perełki.

Iniurio, widzę, że zdobyłaś sobie sympatię Ganza (czyli qiaxa). To jest najwyższe wyróżnienie jakie można zdobyć na tym forum. Nawet ja - jego wieloletni kochanek - nie słyszę, że moje słowa, wywołują uśmiech na jego twarzy ;) I łudzę się nadzieją, że wywołują jakiś inny odruch.

White_wizard-
Cytuj
a więc tak:
wiersz nie jest zły, ale byłby lepszy gdyby została w nim zastosowana jakakolwiek melodyczność, tzn - rymy, lub jednolita ilość sylab w wersach, lub obydwa - wiersz nie straciłby przez to na treści, a inaczej by się go czytało - no i musiałabyś włożyć w jego napisanie więcej trudu heh.
To jest najgłupszy zarzut, jaki można postawić wierszowi. Serio.
Cytuj
Temat wiersza jest makabrycznie tandetny, oklepany i mocno przereklamowany zresztą - rozumiem że chciałaś być oryginalna, bo w założeniu większości młodych twórców jest lipne i oklepane - osiągnęłaś oczywiście efekt odwrotny do zamierzonego...... śmierć, utrata nadziei, mrok - wszyscy o tym piszą.
Rzeczywiście, mogła napisać o dynamice płynów, albo niekonwencjonalnych metodach sol-gel? Każdy poeta dotyka uniwersalnych tematów, zarzut że pisanie o miłości, przemijaniu czy ludzkim losie jest nieoryginalny.. patrz wyżej.

Cytuj
Ale jeśli chodzi o upodobania w stylu wierszy to Szymborska *^_^* O wielkich sprawach pisze w prosty sposób.
Ale o śmierci Stalina, czy pomniku Lenina pisała bardzo patetycznie.

A teraz coś 'od siebie'. O wyższości wiersza białego nad 'czarnym'. Nie wiem zresztą, czy jest jakikolwiek sens w udowadniani tego w dobie hiphopu, czy piosenek Dody Aletrzody. Mnie też w szkole prali mózgi, że najważniejsza jest nie tylko treść, ale budowa, że wiersz sylabotoniczny, anafory i klamry kompozycyjne. Jeśli ktoś podnieca się poezją, zwracając uwagę na paralelizmy w budowie określonych segmentów, to bardzo mi przykro z tego powodu. Oglądaliście "stowarzyszenie umarłych poetów"?

Cytuj
Lubię cię... Więc specjalnie dla Ciebie <no co? przecież się podobało khe khe khe...>:
:((((

Cytuj
idę na językoznastwo,
Uważaj. Miodek niedługo poleci z akontakty z Ubekami.

Dalej nie czytam. Za dużo tekstu.

Albo dobra. Przeczytałem..

Cytuj
Pamiętaj. Wzdłuż. Nie przez.
Wujek dobra rada, co nie?

Tyle ode mnie, nie chcę mi się pisać teraz na tematy moralne - czy lepiej kogoś zjechać, czy przemilczeć oraz czy pisanie do szuflady oznacza nieznajomość tematu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2007, 12:09:22 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #192 dnia: Kwietnia 28, 2007, 07:24:11 pm »
Dawno nic od siebie nie dawałam,więc co mi tam,na blogu zamieściłam to i tu moge(a co? ;P).Jak ktoś chce mnie zjechać to proszę bardzo ;],ale stylu pisania wierszem "białym" nie zmienię.

Ostatnia chwila
Teraz jesteś tu gdzie ja
w tym samym pokoju
Śpisz a słońce delikatnie
gładzi twoją twarz
Przyglądam ci się
siedząc tuż obok
I nawet o tym nie wiesz...
Twoja twarz
wygląda tak poważnie
Nic nie wskazuje na to
że cierpisz
Oddychasz spokojnie
równomiernie
Przeczesuje twe ciemne włosy
nawet nie drgniesz
Tak bardzo chciała bym ci pomóc
być tą jedyną dla ciebie
Zabrać twój ból
Lecz nigdy do tego nie dojdzie
Pochylam się
by ucałować twe wargi
Ten ostatni raz jesteśmy razem
Dziś odejdę
Zostanę tylko twoim
Najdroższym wspomnieniem...


On
Błękitne oczy spoglądają na mnie
Gdy jednak spozieram w ich stronę
Odwracasz szybko wzrok
Wciąż czuję na sobie ich ślad
Dziwnie przyglądający się mej twarzy
I czuję się nieswojo

Gdy podchodzisz chciała bym uciec
Przeczesujesz czerń mych włosów
Kładziesz dłoń na mym ramieniu
Przechodzi mnie fala zmieszania
Boję się  tego dotyku
Delikatny a jednak silny

Gdy nasze usta są tak blisko
Niebezbiecznie blisko siebie
I czuje oddech twój na mym ciele
Aż drżę z gorączki jaką mnie otaczasz
Jednak me ciało nie chce byś odszedł
By ten żar nie zniknął

Gdy twe usta dotykają mej szyii
Gdy trzymasz mnie mocno w ramionach
Zabierasz oddech nie pozwalasz uciec
Chciała bym by ta chwila trwała wiecznie
Lecz...nasze drogi się rozejdą
Gdy tylko otworze oczy
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2007, 07:24:43 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #193 dnia: Maja 22, 2007, 08:19:05 pm »
teatr życie

brawa powoli ucichają...

kłaniacie się bo tak wypada
schodząc ze sceny
ściagacie maski fałszu i obłudy

pod najpiekniejszą szkaradna
twarz ukrywa wstyd
ciążący na barkach normalności



...zostaw mnie swoim myślom...

Offline Tanaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • Książę bez korony
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwca 11, 2007, 02:25:37 pm »
   Iniurio, bardzo lubię komentować Twoje utwory...  :P Tym razem powiem, że ten wiersz jest jakby poetyckim odbiciem pierwszych stron codziennych gazet, odbiciem ludzkich twarzy... Bardzo trafne...
   Yazuriha - dobrze że dalej piszesz wierszem białym. Bo wychodzi Ci pięknie. Wiersze sentymentalne i romantyczne, emanujące jakimś dziwnym ciepłem... Ukłony dla obu Pań! :]
Marnujemy czas na przyjaciół, którzy nie chcą nas znać,
a omijamy ludzi, którzy nas cenią...

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwca 12, 2007, 01:15:51 pm »
Yuz - Romantyczne i bardzo nastrojowe w odbiorze wiersze.
Iniuria - Również mi się podoba mi się. Mimo nieco ponurej treści czyta się go dobrze.

Offline Zenny

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
  • "I Prefer Gingers"
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwca 12, 2007, 11:20:59 pm »
ja osobiscie wierszy nie umiem pisac ale cos takiego zem nabazgral:P nie jest jeszcze dokonczony^^ ale wkrutce bedze...

Kochanie - ciagle o Tobie mysle ,
 Kochanie - ciagle o Tobie pisze ,
 Kochanie slysze twoj glos ,
 Ale nie wiem nadal gdzie podzial sie moj los .
 Tak bardzo chcialbym Cie spotkac ,
 Lecz odwagi Mi brak ,
 Tak bardzo pragne Cie ujrzec ,
 Ale wzrok moj nie jest juz ten sam .
 Mysle Sobie kiedy i gdzie ujrze cie,
 Wiem jednak ze trudne to jest ,
Zastanawiam sie - co zrobisz gdy ujrzysz Mnie....
 

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwca 13, 2007, 12:15:12 am »
ja osobiscie wierszy nie umiem pisac ale cos takiego zem nabazgral:P nie jest jeszcze dokonczony^^ ale wkrutce bedze...

Kochanie - ciagle o Tobie mysle ,
 Kochanie - ciagle o Tobie pisze ,
 Kochanie slysze twoj glos ,
 Ale nie wiem nadal gdzie podzial sie moj los .
 Tak bardzo chcialbym Cie spotkac ,
 Lecz odwagi Mi brak ,
 Tak bardzo pragne Cie ujrzec ,
 Ale wzrok moj nie jest juz ten sam .
 Mysle Sobie kiedy i gdzie ujrze cie,
 Wiem jednak ze trudne to jest ,
Zastanawiam sie - co zrobisz gdy ujrzysz Mnie....
 

Lipa XD Wersy jakieś krótkawe, jednostajny, monotonny rytm, ciągłe powtórzenia na początku. Potem bez konsekwencji biało z rymem :P

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwca 13, 2007, 10:06:31 am »
ja osobiscie wierszy nie umiem pisac ale cos takiego zem nabazgral:P nie jest jeszcze dokonczony^^ ale wkrutce bedze...

Kochanie - ciagle o Tobie mysle ,
 Kochanie - ciagle o Tobie pisze ,
 Kochanie slysze twoj glos ,
 Ale nie wiem nadal gdzie podzial sie moj los .
 Tak bardzo chcialbym Cie spotkac ,
 Lecz odwagi Mi brak ,
 Tak bardzo pragne Cie ujrzec ,
 Ale wzrok moj nie jest juz ten sam .
 Mysle Sobie kiedy i gdzie ujrze cie,
 Wiem jednak ze trudne to jest ,
Zastanawiam sie - co zrobisz gdy ujrzysz Mnie....
 

Lipa XD Wersy jakieś krótkawe, jednostajny, monotonny rytm, ciągłe powtórzenia na początku. Potem bez konsekwencji biało z rymem :P
jakbyś chciał, a nie umiał... Zresztą sam to napisałeś ;]
To ja się pokuszę i znowu coś zamieszczę. Sama się zastanawiam czasem dlaczego piszę tak...a nie inaczej. Moje stare wiersze, o całkiem innej tematyce wydają mi się całkowicie idiotyczne...ale z tych "nowszych"wcale nie odczuwam satysfakcji... ;/



***

kolejny klient
przepływa przez
palce pokus
następny błąd
moralny kac
brudnych pieniędzy
dziwek kupionych

 
puste kieszenie
usta wołają "jeszcze"
życie najdroższą prostytutką

 
partner odwraca
zniekształconą twarz
została rama - ty i czas
lustro potłukłeś sam
pod światłem
czerwonej latarni


Jeżeli ktoś zrozumiał, to uznaję to za swój sukces ;P

Offline Tanaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • Książę bez korony
    • Zobacz profil
Odp: Wiersze; piosenki;
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwca 13, 2007, 01:45:46 pm »
Iniuria, ktoś chyba zrozumiał (mam taką nadzieję)... :P
Zenny, cóż te kobiety od Ciebie chcą?... Każdy ma jakieś początki... Człowiek się rozwija, rozwija się też jego twórczość... A to że coś piszesz, świadczy o Twojej wrażliwości... :P I nie rezygnuj! W najgorszym wypadku pośmiejesz się z tego za kilka lat...
Marnujemy czas na przyjaciół, którzy nie chcą nas znać,
a omijamy ludzi, którzy nas cenią...