Autor Wątek: Final Fantasy XII  (Przeczytany 53233 razy)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #260 dnia: Września 22, 2007, 04:51:30 pm »
Cytuj
~108000XP per hour (without Embroidered Tippets)

Słabo... ja potrzebuję ponad 400k na level.... szybciej sobie ręcznie nabiję w Giruvegan albo podziemiach Pharos (nabijanie w Henne mi się nie podoba).

Fajne miejsce do expienia (podobno) podał mi mój kolega. Mianowicie w Nabreus Deadlands jest ukryte przejście, w którym wałęsają się jakieś kościaki (nie podał nazwy). Za jednego jest ok. 1800 XP, a wychodzi ich tak kolo 30-40. Jak więc łatwo policzyć można za 1 przejściem zachaczyć ok. 54-72 k XP. Jest to oczywiście "goły" XP, bez Embroidered Tippet, który podwaja ilość zdobywanego X :D

Proszę kogoś (kto jest w pobliżu tego miejsca, kto pamięta itp) o potwierdzenie tej informacji. Można też podać swoje "opytmalne" miejsce do pakowania składu (takie "naj z naj" :])
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2007, 04:52:23 pm wysłana przez Ard »

Offline dragon12

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #261 dnia: Września 24, 2007, 11:21:27 am »
mi narazie nie za bardzo idzie w ff XII gram bez opisu i nie umie zdobyć exodusa i niekturych mark monsterów :)
heyah ziomki

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #262 dnia: Września 27, 2007, 10:41:26 pm »
Jesli chodzi o to co pisałes ARD odnosnie szkieletów w Nebreus Dreadlands to jest to teren na północnym zachodzie, do którego prowadzi ukryte przejscie. Rzeczywiscie jest tam kilka szkieletów i ciągle pojawiaja się nowe, które notorycznie zarzuczaja sobie reflect. Osobiscie pakowałem w kilku miejscach podczas przechodzenia gry, ale jesli chce sie naprawde podbic level to w hene mines (po zdobyciu conajmniej 10 esperów) sa nietoperze, ktore dają po +3000 EXP dla postaci... W wczesnym etapie gry mozna zmierzyc się z trzema takimi w henne mines od strony feywood.

W ciagu 6 godzin podpakowałem w henne 3 postacie z 20 na 50 level, a 3 z 89 na 92. Lepszego miejsca nie znalazlem, a i szukac mi sie juz nie chce.

Jesli chodzi o zdobywanie markow i esperów, czy wykonywanie innych side questów to dobrym momentem jest ukonczenie podrózy do Guruvegan, poniewaz mamy spory level i przydatne czary (hastega, itp), ale wczesniej tez sie da wykonac niektore questy.

Czy ktos zdobył Touresol ?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #263 dnia: Października 03, 2007, 12:53:08 am »
Osobiscie pakowałem w kilku miejscach podczas przechodzenia gry, ale jesli chce sie naprawde podbic level to w hene mines (po zdobyciu conajmniej 10 esperów) sa nietoperze, ktore dają po +3000 EXP dla postaci...

Ash, możesz podać konkretną lokalizacje?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #264 dnia: Października 03, 2007, 09:30:59 am »
Czy ktos zdobył Touresol ?

Ja wczoraj. 140 atak i często Basch robi nim kombosy :)
I'm in Space!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #265 dnia: Października 04, 2007, 11:20:58 pm »
Czy ktos zdobył Touresol ?

Ja wczoraj. 140 atak i często Basch robi nim kombosy :)

Z Genji Gloves czy bez?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #266 dnia: Października 05, 2007, 08:29:21 am »
Bez, ale gdybym dał, to by robił kombosy jak ta lala
I'm in Space!

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #267 dnia: Października 10, 2007, 01:06:07 am »
Fajnal XII wpadł mi w łapencje dopiero jakieś 3 tygodnie temu, obecnie jestem przy wiosce Fran (zapomniałem jak ona się nazywa). Ciężko jest pisać do topica gdzie już wypowiedziało się tyle osób. Grafika wymiata (nie sądziłem że z PS2 jeszcze tyle się wyciśnie, fmv, intro, mniam), system walki bez bez zmiany ekranu na pole walki jest świetny, a przy takiej ilości łażenia po dungeonach i przerabiania potworów na mielone, nie wyobrażam sobie za każdym razem czekania na załadowanie się walki. Muzyka Sakimoto, imo nie jest zła (w Vagrancie wymiatała), brakuje jej tu jednak trochę wyrazistości tak jak było to już tu zresztą napisane, przy walkach mi się podoba, przy eksploracji trochę mniej. Fabuła, jest bo jest, zepchnięta na drugi plan przez ciągłe łażenie i pakowanie, do bólu liniowa jak to przy fajnalach, też uważam że z postaci najfajniejsi są Balthier i Fran (fajnalowi odpowiednicy Hana Solo i Chewbaccy ze Star Wars? xD). Ogólnie na początku uważałem że gra jest świetna, teraz trochę znudziło mnie ciągłe pakowanie postaci (troszkę trzeba ich nawybijać notabene, by zarobić kasę na bronie i zbroje...) ale nie mogę powiedzieć ze się zawiodłem bo jest to jeden z najlepszych jRPG na PS2 (na nazwę "fajnal" nigdy nie patrzę pod tym względem). Z ocena końcową wstrzymam się jak przejdę w końcu całość.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2007, 01:16:40 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Yukimarcia

  • Soldier
  • Wiadomości: 13
  • The Overlord
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #268 dnia: Października 15, 2007, 04:34:43 pm »
Przeszłam to i.... bardziej wzruszyłam się na obrazkach na napisach niż w całej grze. Nie chodziło mi o poziom brazylijskiej telenoweli, ale żeby byle co się działo. Na początku myślałam, że Ashe z Vaanem, bo byli jednymi z pierwszych postaci. Później mi przyszło do głowy że Fran z Balthierem. Poddałam się z tym i już by dali tą Penelo z Larsą. A na the end tylko są... nie bedę komuś psuła. Kto nie przeszedł ten się sam nie domyśli.
Fear me for I am a demon.^_^

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #269 dnia: Października 19, 2007, 02:25:15 pm »
Po zdobyciu wszystkich Esperów, wykonaniu wszystkich Huntów (zwykłych i Elite), pokonaniu Bossów nie związanych z fabułą (m.in.Omega Mark XII) co jeszcze można zrobić w tej grze poza Rare Monster (mam może z 10) i łowieniem ryb???
Pytam bo nie wiem czy już kończyć czy jeszcze się bawić...

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 30, 2007, 06:35:49 am »
Nie wiedziałam gdzie napisać wiec piszę tutaj.
Gram sobie już od dłuższego czasu w tego finala i coś przykuło moją uwagę.Mianowicie mam na myśli Paramina Rift.Ktoś może zauważył tam coś dziwnego?nie?Hm...wiec mam dziwne wrażenie...no może to tylko wrażenie,ale ktoś przyglądał się tym przedmiotom porozrzucanym po Paraminie?Dla mnie one wyglądają jak części jakiegoś sporego robota.Może to ma coś wspólnego z weponami?Wie coś ktoś na ten temat?

Offline Zanmato

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 30, 2007, 11:27:49 am »
a nawet nie zwróciłem uwagi, ciekawe spostrzezenie - będe musiał zawrócic i to sprawdzic.

ps. w ffXII chyba nie ma weaponów co nie?
I hear voices in my head...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 30, 2007, 09:02:58 pm »
To pewnie pozostałości po airshipach, których w Jagdach pełno.
BTW jeden Weapon jest, Omega mk ileśtam.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 30, 2007, 09:07:17 pm »
Omega Mark XII... jak się ma wysoki level, to to cienki bolas. Oczywiście, jak się umie grać mniej-więcej.

Yuz - Jakoś nie zwróciłem uwagi. Ale faktycznie, Paramina Rift to chyba jest Jagd, więc tam mogą być pozostałości po rozbitych airshipach. A jak zauważyłaś coś faktycznie weaponopodobnego, to możliwe, że to jakiś smaczek dla fanów. Takich w grze jest wiele wbrew pozorom (mój ulubiony to ruch ręką, jaki wykonują podczas modlitwy kapłani z Bur'Omisce hehe).

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #274 dnia: Marca 23, 2008, 02:19:23 pm »
To chyba najlepsza częśc fajnali w jaką kiedykolwiek grałem ! :D chociaż szczerze Wam powiem, że nieraz mam ochotę wrócić do VII, VIII lub IX pograć na PSX'ie
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #275 dnia: Marca 23, 2008, 05:19:22 pm »
Ja ostatnio włączyłem sobie FFIX, od 3 płyty, aby sprawdzić polskie tłumaczenie. Spędziłem kilka godzin przy grając w Tetra Master i zrezygnowałem po kilku godzinach walk. Pamiętałem mniej więcej, co zrobić i gdzie iść, bo przeszedłem już FFIX dwukrotnie, ale granie w wersję spolszczoną wprowadza wielki bałagan. Tu znowu pojawia się pytanie o sens tłumaczenia takich rzeczy jak nazwy własne, nazwy bronie, wyposażenia i przedmiotów. Moim zdaniem wystarczy przetłumaczyć dialogi, aby nie kumaci gracze mogli zrozumieć historię, ale znalezienie jakichkolwiek statystyk czy informacji do wyposażenia, które ma teraz polską nazwę jest niemożliwe. Jeśli chodzi o granie w w grę to jednak tylko po angielsku.

FFXII to nawet po japońsku przeszedłem, ale drugi raz już zdobywałem wszystko po angielsku. Moim zdaniem ze zdobywaniem niektórych rzeczy w dwunastce to Square Enix przesadziło. Po co komu Wyrmhero Blade jeśli nie ma już nawet gdzie go wykorzystać.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #276 dnia: Marca 23, 2008, 07:25:23 pm »
FFXII przypomina mi raczej MMORPGa niż typowo konsolową grę. Grając w nią miałem podobne odczucia jak przy KAL Online (na którego jednak mam już bana, niesłusznego moim zdaniem). Gdy ją uruchomić (FFXII) tak na godzinę to nawet miło się gra, ale przy dłuższym posiedzeniu jakby traci swój urok.

emiel_

  • Gość
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #277 dnia: Marca 27, 2008, 03:16:36 pm »
To chyba najlepsza częśc fajnali w jaką kiedykolwiek grałem !
Kwestia gustu, kwestia gustu - ja moglbym polemizowac z 'najlepszy'
nieraz mam ochotę wrócić do VII, VIII lub IX pograć na PSX'ie
No to jak masz ochote, to graj - co stoi na przeszkodzie? ;> Ja do dzis przycinam np. - aktualnie na DS w FFV, na PS3 natomiast, gdy odpoczywam po dlugiej sesji w SO3 - pogrywam w FF IX i VII na zmiane :)

Offline Sweet Devil

  • Soldier
  • Wiadomości: 23
  • Devil Don't Cry
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpnia 16, 2009, 01:47:34 pm »
Ogólnie przy pierwszym odpaleniu FF12 pomyślałem sobie, że to będzie naprawdę kawał solidnej gry. Niestety z czasem kiedy wychodzi na światło dzienne marna osobowość bohaterów czy też mało przekonująca historia to trochę odechciewa się grać.
Mogło być lepiej bo pomysły widać, że były.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpnia 16, 2009, 01:57:02 pm »
Mimo tych wszystkich negatywnych wypowiedzi, nie podpisałbym się, że FF12 to nieciekawa gra. Jej największy błąd polega na tym, iż ma właśnie "Final Fantasy" w tytule. Gdyby produkcja nazywała się inaczej zostałby potraktowany jako dobry jednak nie wybijający się jakoś szczególnie jeden z wielu jRPG wydanych na PS2. Tylu emocji raczej by nie było. Rozumiem jednak, że nazwa zobowiązuje... Jak dla mnie gra zasługuje na jakieś 7/10.