Autor Wątek: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim  (Przeczytany 111335 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpnia 15, 2007, 08:49:05 pm »
99 % gier działa z oryginalnymi Padami z PSXa, tylko Dual Shocki i tylko oryginalne ;]

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpnia 15, 2007, 09:32:00 pm »
Mogą nie działać, jak gra wykorzystuje siłę nacisku na przyciski (np. Zone of the Enders 2). Pady z jedynki takiego bajeru nie mają.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpnia 15, 2007, 10:13:12 pm »
Cytuj
Mogą nie działać, jak gra wykorzystuje siłę nacisku na przyciski (np. Zone of the Enders 2). Pady z jedynki takiego bajeru nie mają.

Err... what? Żadne pady nie wykrywają "siły nacisku" na przyciski. Mogą jedynie czuć, że guzik przytrzymujesz, a nie tylko nacisnąłeś. To czy go nacisnąłeś lekko, czy mocno nie ma znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2007, 10:14:27 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpnia 15, 2007, 11:21:39 pm »
Cytuj
Mogą nie działać, jak gra wykorzystuje siłę nacisku na przyciski (np. Zone of the Enders 2). Pady z jedynki takiego bajeru nie mają.

Err... what? Żadne pady nie wykrywają "siły nacisku" na przyciski. Mogą jedynie czuć, że guzik przytrzymujesz, a nie tylko nacisnąłeś. To czy go nacisnąłeś lekko, czy mocno nie ma znaczenia.
bullshit, pady z PS2 są w całości analogowe, przyciski również

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpnia 16, 2007, 06:20:19 am »
Cytuj
Err... what? Żadne pady nie wykrywają "siły nacisku" na przyciski. Mogą jedynie czuć, że guzik przytrzymujesz, a nie tylko nacisnąłeś. To czy go nacisnąłeś lekko, czy mocno nie ma znaczenia

Ma znaczenie... Zagraj sobie np. w Colina 2005 i nacisnij lekko i przytrzymaj X. Auto powoli zacznie jechac do przodu. Wciśnij X do końca i przytrzymaj, auto zacznie jechać szybciej.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpnia 16, 2007, 12:00:47 pm »
No własnie to samo jest z GranTurismo i dlatego chciałem się upewnić, więc pad z PSX będzie działał i nie będzie miał analogowych przycisków czy nie będzie działał w ogóle ;) ?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpnia 16, 2007, 10:58:31 pm »
To najlepiej sam sprawdź. Poszukaj okładki i zobacz, czy nie ma na niej tekstu Presure Sensitive (w dolnej części tylnej strony powinien być). Jeśli jest, obok oznaczeń na liczbę graczy i miejsce na karcie, to mogą być problemy. A jak nie masz pada z PS2, to najlepiej kup (poniżej 100zł powinien być). Pad z jedynki najlepiej sprawdza się jako dawca gałek, jak ci zaczną szwankować w dwójce.

Cytuj
Cytuj
Err... what? Żadne pady nie wykrywają "siły nacisku" na przyciski. Mogą jedynie czuć, że guzik przytrzymujesz, a nie tylko nacisnąłeś. To czy go nacisnąłeś lekko, czy mocno nie ma znaczenia
Ma znaczenie... Zagraj sobie np. w Colina 2005 i nacisnij lekko i przytrzymaj X. Auto powoli zacznie jechac do przodu. Wciśnij X do końca i przytrzymaj, auto zacznie jechać szybciej.
What he says. Poszukaj gry, co na okładce ma wyżej wymienione Presure Sensitive, a zobaczysz różnicę (Need For Speed dodatkowy przykład). Gdyby nie to, to Pady z jedynki nie miałyby powodu nie działać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2007, 11:09:09 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpnia 16, 2007, 11:58:28 pm »
Me is no haker... me not know what an "proxy" are :(
Or should me tell that me not known how to use thus... me only hear 'bout them...
http://img440.imageshack.us/img440/7524/1186623939759yr2.jpg
Wkońcu się 4chan do czegoś przydał ;/

Pieprzone ograniczenia obrazkowe na forum...
Dzieki ;]

Cytuj
Err... what? Żadne pady nie wykrywają "siły nacisku" na przyciski. Mogą jedynie czuć, że guzik przytrzymujesz, a nie tylko nacisnąłeś. To czy go nacisnąłeś lekko, czy mocno nie ma znaczenia.
Ahahahhaha Tant to wiekszy hakier niz ja :D Jak mozna nie bylo wiedziec takiej rzeczy... a myslisz czemu dual shock 2 ma numerek dwa na koncu? Bo jest czarny zamiast szarego/bialego od psx/psone? Nie bo ma inne funkcje niz Dual Shock -te wlasnie o ktorych mowi Reaver, w niektorych bijatykach wiec jak mocniej wstukniesz przycisk to zawodnik wykona inny ruch niz jak wklepiesz lekko przycisk :]

Cytuj
No własnie to samo jest z GranTurismo i dlatego chciałem się upewnić, więc pad z PSX będzie działał i nie będzie miał analogowych przycisków czy nie będzie działał w ogóle Mrugnięcie ?
Nie kombinuj tylko kupuj ps2pada... nie ma co oszczedzac. Wiele gier ci nie pojdzie nie tylko wyscigi ale i niektore bijatyki. Jezeli gra potrzebuje analogowe przyciski to nie bedzie tak ze pad ci  bedzie dzialal tylko nie bedziesz mogl analogowo sobie regulowac predkosc itd tylko poprostu calkowicie ci nie bedzie pad dzialal. Na allegro chodza oryginalne duale po 70 zeta chyba nowki a zwykle po 50 wiec nie ma co oszczedzac. jak bedziesz kupowal to dokladnie sprawdz czy w opisie pisze Dual Shock 2... Bo czasami sprzedawcy chca wykrecic wala i szczyca sie ze sprzedaja tanio pada kompatybilnego z ps2... ale sprzedaja wlasnie Dual Shock... a nie dual shock 2


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpnia 17, 2007, 12:11:03 am »
Cytuj
Jak mozna nie bylo wiedziec takiej rzeczy... a myslisz czemu dual shock 2 ma numerek dwa na koncu? Bo jest czarny zamiast szarego/bialego od psx/psone? Nie bo ma inne funkcje niz Dual Shock -te wlasnie o ktorych mowi Reaver, w niektorych bijatykach wiec jak mocniej wstukniesz przycisk to zawodnik wykona inny ruch niz jak wklepiesz lekko przycisk :]
Ma numerek 2 na końcu dlatego że posiada dwa dodatkowe przyciski w analogach (trzeba je docisnąć) L3 i L4 których nie miał DS 1, a o funkcji "mocniejszego wciśnięcia" też nigdy nie słyszałem. No ale mogę się mylić, jeśli tak to chętnie poznam przykłady np. ciosów w takich bijatykach ;]

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpnia 17, 2007, 12:13:09 am »
Cytuj
Jak mozna nie bylo wiedziec takiej rzeczy... a myslisz czemu dual shock 2 ma numerek dwa na koncu? Bo jest czarny zamiast szarego/bialego od psx/psone? Nie bo ma inne funkcje niz Dual Shock -te wlasnie o ktorych mowi Reaver, w niektorych bijatykach wiec jak mocniej wstukniesz przycisk to zawodnik wykona inny ruch niz jak wklepiesz lekko przycisk :]
Ma numerek 2 na końcu dlatego że posiada dwa dodatkowe przyciski w analogach (trzeba je docisnąć) L3 i L4 których nie miał DS 1
Say what ? A w Ape Escape na PSX chociaż grałeś ? ;]
I nie L3, L4 tylko L3, R3 ;]
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpnia 17, 2007, 12:18:32 am »
Cytuj
Say what ? A w Ape Escape na PSX chociaż grałeś ? ;]
Nie grałem, ale pod niego był DS1 przecież. Czyli że on miał niby tą funkcję?
Cytuj
I nie L3, L4 tylko L3, R3 ;]
Literówka, ostatnio często mi się zdarzają ^^"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpnia 17, 2007, 12:22:56 am »
Cytuj
Say what ? A w Ape Escape na PSX chociaż grałeś ? ;]
Nie grałem, ale pod niego był DS1 przecież. Czyli że on miał niby tą funkcję?
Trzeba było wcisnąć L3 żeby zanurkować pod wodę. Pamiętam to dobrze, bo ciężko się wtedy sterowało tą samą gałką ;/
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpnia 17, 2007, 01:17:13 am »
Tak jak mowi Butzu w Ape Escape uzywalo sie L3 i R3 do roznych ruchow... Byly juz w DS1 ;]

A te akcje z wklepywanie mocniejszym lub lzejszym byly w Bouncerze od Squaresoftu np. na PS2... po za tym w wieszosci wyscigow etc...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpnia 18, 2007, 10:34:08 am »
Od kilku miesięcy mam neostrade... Do tej pory, z lenistwa, do łączenia się z internetem używałem "tego ich śmiesznego programu" - jako że jestem świeżo po formacie, w końcu postanowiłem zainstalować modem ręcznie. Problem polega na tym, że teraz po każdym włączeniu komputera połączenie internetowe musze włączać sam, wchodząc do właściwości modemu - dla mnie to zalediwe cholernie irytujące, ale dla innych użytkowników mojego kompa, jak mama czy tata, jest to awykonalne.
Pytanie: da sie zrobić tak, żeby po każdym uruchomieniu systemu modem włączał się automatycznie bez jakichkolwiek pytan o potwierdzenie i innych wyskakujących ciulstewek? Tak po ludzku po prostu

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpnia 18, 2007, 10:58:45 am »
Od kilku miesięcy mam neostrade... Do tej pory, z lenistwa, do łączenia się z internetem używałem "tego ich śmiesznego programu" - jako że jestem świeżo po formacie, w końcu postanowiłem zainstalować modem ręcznie. Problem polega na tym, że teraz po każdym włączeniu komputera połączenie internetowe musze włączać sam, wchodząc do właściwości modemu - dla mnie to zalediwe cholernie irytujące, ale dla innych użytkowników mojego kompa, jak mama czy tata, jest to awykonalne.
Pytanie: da sie zrobić tak, żeby po każdym uruchomieniu systemu modem włączał się automatycznie bez jakichkolwiek pytan o potwierdzenie i innych wyskakujących ciulstewek? Tak po ludzku po prostu
http://www.egielda.com.pl/forum/lofiversion/index.php/t1743.html może to pomoże :P

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpnia 18, 2007, 01:08:13 pm »
kur** jakie oni tam bzdety wypisują ... ;/ słabe to trochę ale da się owszem zrobić tym sposobem zwykłe połączenie telefoniczne, tylko tam nie pisze jak zrobić aby łączenie z neo włączyło się samo przy starcie komputera. Teeno jak masz lub ktoś ma komórkę w sieci orange albo tel przy kompie to zadzwoń na 0 800 102 102

Btw. Widać, że Tant  nawet w MGS2 nie strzelał z AK74u ani M4, zresztą siła nacisku ma jeszcze wpływ na rzucanie granatów i inne takie tam pierdołki ;] Za dużo czasu na matach do skakania chyba spędził. ;]
Ale skoro już naruszyliście ten temat to ja mam pytanko w drugą stronę. Mam sobie PSX jednak pad mi padł (już nie tylko gumka od L2) i zostały mi tylko Dualshocki 2, jeśli podłączę sobie dualshocka 2 do szaraczka to o sterowaniu gałkami mogę pomarzyć , wiem, że to jest związane z różnicami między DS2 a 1. Mianowicie kiedy wcisnę "analog" na padzie to przestaje działać każdy przycisk (chyba kolejny dowód na różnicę). A jak nie wcisnę analoga to muszę sterować zasranym d-padem, teraz mam pytanie czy ktokolwiek używał jakiegoś nieoryginalnego pada do PS2, który ma również funkcję analogowych przycisków, również na PS, bo chciałbym wiedzieć czy np. takie pady logitecha również nie działają na PSX czy rozwiązano w nich ten mankament. W skrócie, czy spotkał się ktoś z padem w którym działają gałki na PSX ale również na PS2 ma analogowe przyciski. Kontstruktorzy Dualshocka 2 olali PSXa ale to nie znaczy, że inne firmy też to zrobiły.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpnia 18, 2007, 01:26:06 pm »
Btw. Widać, że Tant  nawet w MGS2 nie strzelał z AK74u ani M4, zresztą siła nacisku ma jeszcze wpływ na rzucanie granatów i inne takie tam pierdołki ;] Za dużo czasu na matach do skakania chyba spędził. ;]
Ale skoro już naruszyliście ten temat to ja mam pytanko w drugą stronę. Mam sobie PSX jednak pad mi padł (już nie tylko gumka od L2) i zostały mi tylko Dualshocki 2, jeśli podłączę sobie dualshocka 2 do szaraczka to o sterowaniu gałkami mogę pomarzyć , wiem, że to jest związane z różnicami między DS2 a 1. Mianowicie kiedy wcisnę "analog" na padzie to przestaje działać każdy przycisk (chyba kolejny dowód na różnicę). A jak nie wcisnę analoga to muszę sterować zasranym d-padem, teraz mam pytanie czy ktokolwiek używał jakiegoś nieoryginalnego pada do PS2, który ma również funkcję analogowych przycisków, również na PS, bo chciałbym wiedzieć czy np. takie pady logitecha również nie działają na PSX czy rozwiązano w nich ten mankament. W skrócie, czy spotkał się ktoś z padem w którym działają gałki na PSX ale również na PS2 ma analogowe przyciski. Kontstruktorzy Dualshocka 2 olali PSXa ale to nie znaczy, że inne firmy też to zrobiły.
er.... mi działały analogi z DS2, grałem w Vagrant Story i było wszystko ok....

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpnia 18, 2007, 02:37:10 pm »
Od kilku miesięcy mam neostrade... Do tej pory, z lenistwa, do łączenia się z internetem używałem "tego ich śmiesznego programu" - jako że jestem świeżo po formacie, w końcu postanowiłem zainstalować modem ręcznie. Problem polega na tym, że teraz po każdym włączeniu komputera połączenie internetowe musze włączać sam, wchodząc do właściwości modemu - dla mnie to zalediwe cholernie irytujące, ale dla innych użytkowników mojego kompa, jak mama czy tata, jest to awykonalne.
Pytanie: da sie zrobić tak, żeby po każdym uruchomieniu systemu modem włączał się automatycznie bez jakichkolwiek pytan o potwierdzenie i innych wyskakujących ciulstewek? Tak po ludzku po prostu
http://www.egielda.com.pl/forum/lofiversion/index.php/t1743.html może to pomoże :P
Dzięki, choc jak pisał G - pisza tam tylko jak ustanowic samo połączenie; potem sie tym pobawie.
A jeszcze... jaki polecacie jakiś dobry podstawowy program przeciew ogólnym zabezpieczeniom internetowym? Niby mam jakiegos dobrego antyvir'a ale jak tak patrze, i tak mój komp wysyła ok. 200 pakietów na sekunde i po 10-ciu minutach wszystko zwalnia i sie pieprzy... Dziwne, że nigdy nie miałem takich problemów z netem jak ostatnio...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #518 dnia: Sierpnia 18, 2007, 03:42:27 pm »
Teeno, jak na analogowym modemie jedziesz, to zdobądź coś, co się wabi "Koala Anty-dialer" albo jakoś podobnie. Jak nie trudno się domyślić, zabezpiecza przed dialerami, a to chyba największe niebezpieczeństwo dla analogowców (ja się w ten program uzbroiłem kiedyś, jak jeszcze miałem analogowy modem, bo jakiś pajac mnie zdialował przez Wyspy Salomona i starzy prawie na zawał zeszli jak zobaczyli rachunek od TPSA).

Przy okazji, dalej nie wierzę w tą analogowość DS2 i nie uwierzę, póki mi ktoś nie znajdzie jakiejś strony, gdzie jest wyjaśnione jak to działa heh...

Rozkręciłem jednego DS2 kilka dni temu i przyjrzałem się jak wygląda jego układ scalony. Różnica jest w tym, że zamiast 7 żył, jak to było w padach na PSX'a (przynajmniej te podróbki tyle miały heh), DS2 ma 18 żył, a wynika to z tego, że każdy klawisz ma dwa odseparowane pola, które wysyłają oddzielne impulsy. Może działa to tak, że jak naciśniemy lekko to reaguje jedno pole, a jak naciśniemy mocniej, to reagują oba i przez to może się stać coś innego (no ale przyznaję, nie wiedziałem o tym wcześniej, że tam są dwa pola na klawisz). To jedyna możliwość jaką widzę, patrząc na konstrukcje pada. Ale daleko temu jeszcze do tego, jak reagują gałki analogowe na odchylenie. Takiego efektu nie da się osiągnąć gumkami i płaskim układem scalonym, to wymagałoby bardziej skomplikowanej konstrukcji. Dlatego pisałem, że pady nie są "pressure sensitive", tylko takie wrażenie sprawiają ewentualnie...

Dobra, to tyle.


Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpnia 19, 2007, 12:21:40 am »


Przy okazji, dalej nie wierzę w tą analogowość DS2 i nie uwierzę, póki mi ktoś nie znajdzie jakiejś strony, gdzie jest wyjaśnione jak to działa heh...

jesteś głupi i tyle ;] w to, że homoseksualizm istnieje też nie wierzyłeś dopóki nie sprawdziłeś? ;]