Autor Wątek: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim  (Przeczytany 108785 razy)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpnia 19, 2007, 12:45:36 am »
Teeno, jak na analogowym modemie jedziesz, to zdobądź coś, co się wabi "Koala Anty-dialer" albo jakoś podobnie. Jak nie trudno się domyślić, zabezpiecza przed dialerami, a to chyba największe niebezpieczeństwo dla analogowców (ja się w ten program uzbroiłem kiedyś, jak jeszcze miałem analogowy modem, bo jakiś pajac mnie zdialował przez Wyspy Salomona i starzy prawie na zawał zeszli jak zobaczyli rachunek od TPSA).
Tant ale on ma neostradę, jest mała różnica między ADSL a dostępem wdzwanianym. ;] Żadnych antydialerów Teeno NIE instaluj. ;]

Cytuj
Takiego efektu nie da się osiągnąć gumkami i płaskim układem scalonym, to wymagałoby bardziej skomplikowanej konstrukcji.
Tu tant ma rację. Z tą pozorną analogowością przycisków to jest właśnie tak że są chyba tylko 2 stopnie (możliwe że 3 np. w d-padzie, ale nie wiem nie rozkręcałem DualShocka2 jeszcze) , łatwo to wyczuć właśnie w MGS2 chociaż, bo ostatnio grałem nieco. Wciskając lekko klawisz przycelowujesz kałachem a jak wciśniesz mocno to strzelasz (ogniem ciągłym, niestety nie da się przełaczyć na pojedyńczy), na początku się zdarzało, że przypadkowo zabijałem wartowników zamiast ich przyhaltować i wyłudzić nieśmiertelnik. ;]

Aha i jeśli chodzi o problem z gałkami DS2 na PSX to jest tak że na starszych grach nie działa, sprawdziłem, np. w FFVII i Saga Frontier a natomiast w Tales of Destiny 2 i FM3 to jak najbardziej.

Edit: No tak zapomniałem, że w tamtych grach nie używało się jeszcze gałek ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2007, 12:23:08 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpnia 19, 2007, 10:48:10 am »
Na oficjalnej stronie możemy przeczytać:
DUALSHOCK®2 Analog Controller
An analog controller with pressure sensitivity on every action button (up to 255 levels of sensitivity) and the enhanced mobility of the analog thumbsticks.
Ja zawsze myślałem że stopni nacisku ma 256 (kojarzyło mi się z ramem ;) ale 255 też wystarczy.
Może po prostu jak wciskamy mocniej te guziki to się wysyła więcej impulsów czy jakoś tak, nie będe się rozdrabniał bo się nie znam, aczkolwiek też mnie zaciekawił sposób ich działania.

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpnia 20, 2007, 03:01:00 pm »
Cytuj
Tant ale on ma neostradę, jest mała różnica między ADSL a dostępem wdzwanianym. ;] Żadnych antydialerów Teeno NIE instaluj. ;]
Wiem wiem ;}
Poinstalowałem już co trzeba i wszystko chodzi cacy, nawet nie zamula.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #523 dnia: Sierpnia 23, 2007, 05:20:15 am »
Dobra wiem, pewnie jestem kretynem i czegoś elementarnego nie wiem, no ale akurat muszę działać w środowisku dos'a, żeby coś zrobić. Sytuacja wygląda tak, że zassałem kilkadziesiąt minut temu filmową adaptację piątej części Hairy Pottera, w formacie AVI. Kiedy go odpaliłem, wyskoczyła mi zapętlona, 3 sekundowa sekwencja, w które stoi napisane, że film mogę obejrzeć tylko za pomocą czegoś, co zwie się 3wPlayer, który jest bezpłatny i można go pobrać ze strony, do której link był podany. Nie jestem jednak takim pojebem, żeby się na to nabrać, więc zapytałem się google'a o co biega. Dowiedziałem się, że 3wPlayer to oczywiście paczka ze spyware'm i malware'm, i jedynym rozsądnym wyjściem jest rozpieprzenie zabezpieczeń za pomocą pewnego software'u. Software zassałem, ale zaciąłem się w ostatnim punkcie instrukcji. Zacytuję ją po kolei.

Cytuj
Pobierz Active Perl (wersja dla x86):
http://downloads.activestate.com/ActivePerl/Windows/5.8/ActivePerl-5.8.8.822-MSWin32-x86-280952.msi
dla innych  systemow pobierz stad:
http://www.activestate.com/store/download.aspx?prdGUID=81fbce82-6bd5-49bc-a915-08d58c2648ca

Done. Zassałem i zainstalowałem coś, co wabi się ActivePerl, a czego istota jest mi bliżej nieznana. Nieważne zresztą...

Cytuj
Nastepnie wykonaj ponizsze czynnosci:
Pobierz i wypakuj:
File: 3wplayer_FiX_by_CrAsH.rar
DownloadLink: http://rapidshare.com/files/48118136/3wplayer_FiX_by_CrAsH.rar

Zrobiłem, zassałem plik jak kazano i wypakowałem.

Cytuj
1. Skopiuj zalaczony plik decode.pl do katalogu z filmem, ktory bedziesz dekryptowac.

copy, paste, done.

Cytuj
2. Uruchom linie polecen (START-->Run--> wpisz: cmd)

START --> Run --> command (bo mam Win98)

Cytuj
3. Z linii polecen wejdz do folderu z filmem i plikiem decode.pl

To zabawne, ale dotąd nie wiedziałem jak w dos-ie przeskakiwać między dyskami hehe. Przemianowałem folder i pliki na "hp5", żeby nie wpisywać niestworzonych rzeczy w dosie, znalazłem ścieżkę w dosie.

Cytuj
4. Wykonaj nastepujace polecenie:

decode.pl oryginalny_plik.avi nowa_nazwa_pliku.avi

Nie zapomnij umiescic nazwy pliku w cudzyslowiu jezeli zawiera ona spacje pomiedzy wyrazami, np: "The Last Legion"



Robię coś nie tak? Nie śmiejcie się ze mnie, jak faktycznie, a jak nie, to może wiecie co ja mam kuźwa zrobić?

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #524 dnia: Sierpnia 23, 2007, 11:41:37 am »
Cytuj
3. Z linii polecen wejdz do folderu z filmem i plikiem decode.pl
pl to rozszerzenie?

Moja teoria:
DOS nie otworzy pliku .pl, a nawet jesli to część nazwy pliku (np. decode.pl.com) to zdaje sie DOS wszystko co po pierwszej kropce uznaje za rozszerzenie... Może po prostu spróbuj samej komendy decode:
Cytuj
decode oryginalny_plik.avi nowa_nazwa_pliku.avi

A w ogóle to nie lepiej ściągnąć film w jakimś normalnym formacie? :p

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #525 dnia: Sierpnia 23, 2007, 10:45:32 pm »
Cytuj
pl to rozszerzenie?

tak. Sama komenda "decode" nie działa. Oprócz tego, próbowałem zmienić plikowi "decode.pl" rozszerzenie, na EXE i COM. Za każdym razem jak to robiłem, DOS mi się wywalał.

Zanim ten film wywalę, chciałbym zobaczyć, czy da się go uratować. Wyglądał jak normalny avik, nie sądziłem, że będzie miał zabezpieczenia siakieś.

Dobra, spróbowałem jeszcze coś zrobić na WinXP, ale nic nie dało rady zdziałać, ciągle błędy w DOS'ie. Skasowałem film, bo i tak miałem podejrzenie, że to fake jest. Z tego też powodu mam kolejne pytanie.

Ma ktoś pewny namiar na Harry Potter and The Order of The Phoenix, w dobrej jakości, z dobrym dźwiękiem, angielskimi głosami, ewentualnie angielskim subem? Poprostu, elegancką wersję HP5? Chciałbym to obejrzeć mimo wszystko, tak mnie ochota naszła po skończeniu siódmej części...

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #526 dnia: Września 04, 2007, 06:33:34 pm »
Lol, nie umiem zmienić w profilu na forum adresu e-mail Oo

MarvelliX

  • Gość
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #527 dnia: Września 05, 2007, 01:04:12 pm »
tez mi sie kiedys taki film trafil... decyzja o tym co z nim zrobic zajela mi 2minuty

Cytuj
Lol, nie umiem zmienić w profilu na forum adresu e-mail Oo
pewnie zablokowane heh jak nie da rady to podaj mi nowy na pm pogrzebie w opcjach

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #529 dnia: Września 05, 2007, 10:17:33 pm »
ej, mam taki głupi problem z GG. Wiadomości mi się nie zwijają w oknie, wszystkie wyskakują w jednej linii, więc żeby przeczytać coś dłuższego, muszę jechać na prawo w oknie. Irytująca sprawa. Da się to jakoś naprostować? (w opcjach tego nie widzę). GG wersja 6.1 (poradzenie mi, abym updateował GG to żadna rada...)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #530 dnia: Września 21, 2007, 06:58:26 pm »
Czy nie wie ktoś czy jest sposób aby film dvd w formacie 16:9 odtwarzany z PS2 był na ekranie tv 4:3 nie rozciągnięty tylko wyświetlony z czarnymi pasami u góry i na dole ? Nie obchodzi mnie że nierówno wypali się luminofor.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

MarvelliX

  • Gość
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #531 dnia: Września 22, 2007, 07:28:17 pm »
Cytuj
(poradzenie mi, abym updateował GG to żadna rada...)
to zainstaluj tlena ;f
oferuje nawet swoje uslugi w ramach robienia okienek
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2007, 07:28:53 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #532 dnia: Września 27, 2007, 10:05:06 am »
Kto poleci dobre słuchawki douszne w granicy 100-200zł, bo moje dołączone do iRivera się trochę złamały ;/
Generalnie, czy naprzykład to: https://ssl.allegro.pl/item247912096_oryg_sluchawki_sennheiser_cx_300_cx300_2kolory.html
jest dobry wybór?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #533 dnia: Września 27, 2007, 10:26:08 am »
Oprócz tego, że słuchawki douszne raczej ssą, to Sennheiser zawsze jest dobrym wyborem. Chociaż, ja ostatnio upiłem sobie słuchawki za 9 dych, Thomsona, takie coś i jestem cholernie zadowolony. Mając je na uszach słyszę odgłos save'owania w Phoenix Wright'cie, a w "Just Tonight" Jimmy Eat World'a odkryłem sekcję na keyboard, o której dotąd nie wiedziałem hehe...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #534 dnia: Września 27, 2007, 03:56:30 pm »
Kto poleci dobre słuchawki douszne w granicy 100-200zł, bo moje dołączone do iRivera się trochę złamały ;/
Generalnie, czy naprzykład to: https://ssl.allegro.pl/item247912096_oryg_sluchawki_sennheiser_cx_300_cx300_2kolory.html
jest dobry wybór?
pchelki czy douszne?
http://www.mp3store.pl/,pche%B3ki,akgk314pczarne,2007360458900002442.htm - pchelki
http://www.mp3store.pl/,dokana%B3owe,kosssparkplug,2006130194744191455.htm - douszne

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #535 dnia: Września 27, 2007, 08:03:07 pm »
Senn CX300 to świetny wybór jeśli chcesz dokanałowe i chcesz słyszeć dość czysto całe pasmo bez zniekształceń, ja kupiłem sobie MX 500 i też są zajebiste (słychać dobrze wszystko, badałem jak słychać bassy na różnych pchełkach moich znajomych i dawałem posłuchać im również, wychodziło zawsze na to że lepszego dźwięku na pchełkach nie ma sensu szukać ;) , za 90 zł je kupiłem. Ale jeśli chcesz mieć dokanałowe to CX 300 będą doskonałe jeśli masz kase, raczej żałować nie będziesz, możesz sobie jakichś opinii na ich temat poszukać. Jeśli chcesz mieć (w miarę) dobre bassy (za 90 do 100 zł) w dokanałowych to możesz zaprezentowane właśnie koss spark plug kupić. Na dokanałowych właśnie dźwięk nie ma gdzie uciec bo zatykasz szczelnie uszy, również przez to dźwięki z zewnątrz słabiej słychać, (jazda na rowerze dość bezpieczna może być jedynie poza miastem ;).
Gdybym ja miał kasę i chciałbym dokanałowe to wybrałbym CX300.
Wiadomo też, że na dokanałowych i dousznych nigdy nie będzie takich głębokich i czystych bassów jak na zwykłych domowych bądź na miniaturowych (takie jak tanta), gdybyś kupił coś jak te nadawałyby się jeszcze do chodzenia z mp3 (mają pojedyńczy kabel, który jest dobrym udogodnieniem ale ma 3m więc trzeba go zwinąć i wsadzić do kieszeni ;/ ) ale trudniej z tym pobiec lub pojechać na rowerze. Fajnie w drodze w autobusie siedzieć sobie z takimi ale w cichym autobusie, w jakimś zgruchociałym Ikarusie nie słyszałbyś wiele. Do spacerów są ok, a przede wszystkim do domowego użytku gdy siedzisz samemu przed konsolą, kompem, przy filmie. W niektórych grach warto mieć dobre słuchawki, ze względu na dobrą ścieżkę dźwiękową bądź konieczność dobrej stereofonii (np. w niektórych FPS-ach). Do przenośnej mp3 można takie sobie kupić jeśli jest się popierdolonym melomanem. ;]
Marki jakie mogę polecić to Senn, AKG. Dobre są też wybrane (przeważnie nowsze) modele innych marek.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #536 dnia: Października 06, 2007, 03:28:09 pm »
er no to mam taki problem przeprowadzam sie do nowego domu i Tepsa ( niech ich stado słoni w dupe ....) nie chce mi podłączyc telefonu/netu bo nie umia przekopac sie pod droga , jest moze jakis bezprzewodowy net dostepny w całej polsce ?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #537 dnia: Października 06, 2007, 03:45:01 pm »
er no to mam taki problem przeprowadzam sie do nowego domu i Tepsa ( niech ich stado słoni w dupe ....) nie chce mi podłączyc telefonu/netu bo nie umia przekopac sie pod droga , jest moze jakis bezprzewodowy net dostepny w całej polsce ?
UMTS z Orange/Ery

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #538 dnia: Października 06, 2007, 03:58:36 pm »
a Chello nie możesz sobie zamówić? Jak masz u siebie kablówkę, to nic cię nie powstrzyma przed posiadaniem Chello...

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #539 dnia: Października 06, 2007, 10:07:22 pm »
tzn kiedys patrzyłem czy moge czelo ale sie nie dało a cos wątpie czy sie cos zmieniło ;/ a czelo te 4mb bym z mila checia wzial ;/