Autor Wątek: RPG Maker  (Przeczytany 14914 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« dnia: Sierpnia 01, 2004, 08:30:12 pm »
Jak wiekszosc z was wie zajmowalem sie kiedys projektem scenariusza do sequela CC ktory nosil nazwe Chrono Strike. Wszystko byloby pieknie gdyby nie brak subqestow (pomysly na nie byly a czemu nie zostaly wprowadzonme w zycie to sa nie wiem) i brak grafika. ale CS odszedl w zapomnienie (a jak ccecie sobie przypomniec to luknijci do dzialu Chrono Saga). Teraz wpadlem na pomysl zrobienia kolejnego projektu. Tak jak poprzednio oczywiscie amatorsko i bez zadnych specjalnych nadziei na swiatowy hit. Jak przy CS to ma byc poprostu dobra zabawa. Narazie jeszce sam nie wiem co to bedzie poza tym ze bedzie to jRPG :P :D. Mial byc futurystyczny ale raczej bedzie sredniowieczny. Czekam na wasza pomoc pod wzgledem glownego watku (wiem ze chce robic scenariusz d jRPGa ale nie mam pomysu na glowny watek) a potem moze razem wymyslimy jakis scenariusz.  

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2004, 09:54:32 pm »
Dodajm konflikty mocarstw i księżniczki :P zrómy epicką opowieść na miare FF i Suikodena ;)
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 01, 2004, 09:57:20 pm »
Devil do diabla ja mowie serio :P

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 01, 2004, 10:03:12 pm »
Ja tesh :P ale do tego trza nam kogoś kto zna się na grafice możemy zrobić co najwyżej szkic a ktoś go musi przerobić na gre ;) chyba że chcemy bawić się w RPG makera
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 01, 2004, 11:02:28 pm »
ja moge w RPG maker robic.....tylko nie gralem w Suikodena (wiecej grzechow nie pamietam) ale jak mi wyslesz poczta to oki :P no dobra a pomoze ktos jeszcze??

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 02, 2004, 01:11:11 am »
Hum hum :D podpytaj ARDa :P albo ściągnij :P co tam jeszcze mówie że robimy mieszanke :) a w rpg makerze nie zrobimy czegoś pokroju FF czy suikodena i słyszałem równierz iż jest to bardzo uciążliwe (robienie w RPG makerze)
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 02, 2004, 11:02:21 am »
No wiec narazie ulozmy scnariusz jakis. W rm2k/rm2k3 co nieco zrobic potrafie. No wiec jest wielka wojna dwoch mocarstw. My jestesmy zolnierzem jednego z nich i zostajemy wyslania na misje szpiegowska. szpiegowac mamy ksiezniczke na ktora ma byc zamach.  No wiec zostajemy wyslani zekomo jako poslaniec z wiadomoscia o propzycji zawieszenia broni. Gdy krol wrogiego mocarstwa nas zobaczy od razu postanawia nas zabic. I wtedy ratuje nas ksiezniczka mowiac zeby zgodzic sie na zawiesznie broni.  

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 02, 2004, 11:20:56 am »
Można zrobić. Ale, faktycznie chyba bedzie trza to robićw Rpg markerze, alebo najlepiej to w RPG Tsukuru 2003 PL. Bo ten program jest lepszy nniżrpg marker.
http://www.rpgmaker.pwii.pl/?co=download&typ=programy.
Tu jest link do najlepszej stronki jak dla mnie, ale w tej chwili strona nie dziala :angry: .  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 02, 2004, 12:01:28 pm »
podales linka do strony o RPG maker....ale walic to :P dobra teraz trza zdecydowac w czym robic.....w RPG Maker 2k czy w RPG Maker 2k3 ??

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 02, 2004, 07:35:54 pm »
A gdyby tak polaczyc wszystkie FF'y to by byla nawet niezla historia, biegnie se taki Tidus ze swoim synem Cloud'em na Seifera ktory zakosil krysztal swiatla...LOL :blink:  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 02, 2004, 07:49:15 pm »
nie obraz sie Skrabson ale to nie ma bezsensowne ukradanie pomyslow tylko nowy project....to nie ma byc na wzor CS tylko to ma byc zupelnie nowy swiat


.:EDIT:.
dobra biore siem za dalszy ciag. Mowiemy ze jestesmy zmeczeni i prosimy o jakies zakwaterowanie. Krol nie chce sie zgodzic ale ksiezniczka go namawia. Ty w podziekowaniu za ratunek mowisz ksiezniczce....a Ona....nie wydaje Cie. Tylko ucieka. Ty jako zdtajca w swoim krolestwie nie mozesz sie uz pokazac wiec uciekasz razem z nia......o tak wsztytko sie zaczyna.


.:EDIT:.
dobra pisze dalej. W nocy trafiaja do ciemnego lasu gdzie boss (jeszce nie wiem jaki) ich atakuje. Po pokonaniu go rozbijaja oboz. Rano dopada ich poscig z zamku. Gdy chca zabrac princess spowrotem ona w obronie wlasnej przez przypadek odkrywa w sobie umiejetnosc korzystania z magii bardzo w tych czasach zadka. Oczywiscie caly poscig ginie. Uciekinierzy ruszaja dalej i trafiaja do jakichs dziwnych ruin. Tam nastepny boss  podczas walki z nim "poslaniec" (trzeba imiona wymyslic) odkrywa w sobie BSA (Battle Special Attack) . Po jego pokonaniu pojawai sie jakis saruch ktory mowi ze wyczuwa w Proncess ogromna moc. W tym momencie zaczyna sie jakies dziwne trzesienie ziemi i strauch kaze uciekac. Ale jest za pozno bohaterowie razem ze stacem zstaja teleportowani  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2004, 06:30:00 pm wysłana przez Marvell »

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 02, 2004, 08:42:21 pm »
Cytuj
dobra pisze dalej. W nocy trafiaja do ciemnego lasu gdzie boss (jeszce nie wiem jaki) ich atakuje. Po pokonaniu go rozbijaja oboz. Rano dopada ich poscig z zamku. Gdy chca zabrac princess spowrotem ona w obronie wlasnej przez przypadek odkrywa w sobie umiejetnosc korzystania z magii bardzo w tych czasach zadka. Oczywiscie caly poscig ginie. Uciekinierzy ruszaja dalej i trafiaja do jakichs dziwnych ruin. Tam nastepny boss :P podczas walki z nim "poslaniec" (trzeba imiona wymyslic) odkrywa w sobie BSA (Battle Special Attack) . Po jego pokonaniu pojawai sie jakis saruch ktory mowi ze wyczuwa w Proncess ogromna moc. W tym momencie zaczyna sie jakies dziwne trzesienie ziemi i strauch kaze uciekac. Ale jest za pozno bohaterowie razem ze stacem zstaja teleportowani
widze tu mieszanke :D i ff5 i gwiezdnych wojen :D co Ty ftak z tą mocą :D
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 02, 2004, 10:31:44 pm »
Skrabson przestan oftopowac.

Wpadlismy razem z Hetim (On bardzo pomaga mi w tworzeniu tej gry) na pomysl zeby tu nie ujawniac calej fabuly a moze jakies szczegoly w jakim stopniu gra jest ukonczona. Wszystko jest robione na GG a potem bedzie w RPGmaker 2003 (ew 2000 ale to malo prawdopodobne).
Jesli chcecie pomoc piszcie do mnie na GG 5458973 lub do Hetiego 3362958. Jesli gra okaze sie niezla to moze jak namowi sie Fast Reda i Dark M to wlyduje w dowload. Narazie czas robic fabule.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2004, 10:36:20 pm wysłana przez S&S »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
RPG Maker
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 08, 2004, 12:17:54 pm »
a ja mam dobry pomys....jesli cztacie (a niektórzy i tworza)to czemu nie wziasc gotowego scenariusza??chodzi mi o "niekończaca sie historie"z tego morzna by zrobic niezły rpg :grin:  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 08, 2004, 12:23:19 pm »
myslalem juz o tym. Tylko jest pewien problem. Nie da sie miec 6 bohaterow narz w druzynie. Ale juz o tym myslalem i tylko ten fakt mnie powstrzymal

MarvelliX

  • Gość
RPG Maker
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 08, 2004, 12:26:09 pm »
A po co ma być ich 6 w FFVI było ich 4 a jak kogoś było czeba w fabule to dochodził w tym wypadku byłby wybór kto ma być w obecnej drużynie

zawsze mozna przerobić troche ten ssscenariusz ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2004, 12:26:35 pm wysłana przez Marvell »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #16 dnia: Września 23, 2004, 01:52:43 pm »
Robienie gier w RM2k3... mam małe pytanko - co z walką??? Kto zająłby cię BattleCharSetami? Czy też rezygnujemy z walk i nabijania poziomów, a zrobi się tzw. ustawione walki i 14 zakończeń? Co do CharSetów - Mogę spróbować coś zrobić - ew. przesłać Kilka mojej produkcji. W RM2k3 mam małe/spore doświadczenie - dwie gry (krótkie, ok 3 godzinki na jedną) i jedna"superprodukcja" walki ustawione, brak nabijania leveli, 20 postaci, i 6 różnych zakończeń.
Grało się na zmianę dwiema drużynami, więc można by taki patent zastosować, i w wypadku Niek Się Hist - raz gra się jedną drużyną, raz drugą - tylko trzeba jakoś fabułę skleić i jazda.
Kame Hame Ha

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #17 dnia: Września 23, 2004, 08:26:51 pm »
hm.... no dobra dobra. Tylko pomyślcie, czy będziecie w stanie dociągnąć to do końca. Jeśli chcecie podchodzić do tego: "Zrobi się i zobaczymy czy się uda", to nie warto zaczynać. Trzeba poważnie do tego podejść i zdecydować, czy w końcu macie zamiar to robić. Ja mogę być głównym scenarzystą i zająć się obróbką scenariusza. Arty postaci, jeśli takie będą, to też mogę zrobić
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline skrabson_reborn

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 28, 2004, 09:01:23 pm »
no widze ze projekt wypalił =]
ejcie breśta numa numa hej numa numa hej numa numa numa hej....

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
RPG Maker
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 29, 2004, 10:21:57 am »
Morchol? :> a tak bajdełej to teraz jest project kwiz :P