Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3162192 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #14600 dnia: Maja 28, 2006, 12:37:12 am »
mnie papież nic nie obchodzi, poprzedni też, jestem "katolikiem", co nie zmienia faktu, że "leje" na cały kościół i głoszoną przez niego doktrynę.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 12:37:58 am wysłana przez Musiolik »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14601 dnia: Maja 28, 2006, 12:44:02 am »
Ja nie napisałem nigdzie, że obchodzi mnie B-16, ale martwię się, jak temu krajowi totalnie odbija na punkcie samego katolicyzmu ! Jeszcze giertych (z małej) wprowadził religię jako przedmiot maturalny... Ja się jeszcze zapytam - czemu na przedmiocie RELIGIA uczymy się tylko o religii chrześcijańskiej (a głównie katolickiej) ? Jak sama nazwa wskazuje przedmiot ma nas uczyć religii, których jest wiele na świecie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #14602 dnia: Maja 28, 2006, 12:46:29 am »
Szczęście w nieszczęściu takie, że religia nie będzie obowiazkowa, co to romana, to mół nieprzeciętny, to z maturą to ruch czysto religijno-polityczny, a przesadny katolicyzm jest gorszy od nazizmu i stalinizmu razem wziętych.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14603 dnia: Maja 28, 2006, 12:56:07 am »
moim zdaniem prawica wogóle nie powinna się do rządu dostać, zwłąszcza taka prawica jaką my mamy w polsce. Politycy nie mogą być przesadnie religijni, bo wtedy siłą rzeczy będą mieszać sprawy religijne w sprawy polityczne, a takie miksowanie nigdy na dobre szczególnie nikomu nie wychodzi.

A ta afera z giertychem i religią to moim zdaniem podpucha. Przecież nawet on nie jest na tyle głupi żeby coś takiego wproawadzić. Polska to nie jest kraj fanatyków i taki manewr byłby politycznym samobójstwem
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #14604 dnia: Maja 28, 2006, 12:58:24 am »
Tylko, ze to z religią jest potwierdzone, a ja w rządzie bym widział jakąkolwiek partię prawdziwie liberalną...jest jakaś ?

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #14605 dnia: Maja 28, 2006, 01:11:54 am »
PO? ;f

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14606 dnia: Maja 28, 2006, 01:14:56 am »
Cytuj
religia nie będzie obowiazkowa
Już niedługo...już niedługo...

Co do sprawy przesadnego katolicyzmu - to właśnie jest Nazizm. Nazizm wobec innych religii, bo to co głosi np. Rydzyk to jest właśnie propaganda w stylu "My jesteśmy najlepsi, jedyni właściwi ! Reszta do piekła !" głoszona w ten sam sposób jak to robił Hitler - trafiając do "najsłabszych ogniw".
Ja w istnienie jakiegoś boga mogę jeszcze uwierzyć, ale nie jako postać idealną. Bo skoro by nią był to byłby wszechmogący (i tak określany jest Bóg). Skoro ten chrześcijański jest wszechmogący to może przewidywać przyszłość. Skoro umie przewidywac przyszłość to wiedziałby jaki by się zrobił burdel na świecie i by go nie tworzył raczej, nie ?

Tak na marginesie ;]
10 cech prawdziwego katolika
10. Stanowczo odrzucasz istnienie tysięcy bogów czczonych przez inne religie, ale czujesz się oburzony, gdy ktoś odrzuca istnienie twojego boga.
9. Czujesz się obrażony i odczłowieczony, gdy naukowcy stwierdzają, że człowiek pochodzi od zwierząt, ale nie masz problemu z biblijnym twierdzeniem, że zostaliśmy stworzeni z prochu.
8. Śmieszą cię politeiści, ale wierzysz w Boga w trzech osobach.
7. Pąsowiejesz słysząc o okrucieństwach przypisywanych Allahowi, ale nawet okiem nie mrugniesz słysząc o tym, jak to Bóg zabił wszystkie dzieci w Egipcie w "Księdze Wyjścia" i zarządził wycięcie w pień całych grup etnicznych w "Księdze Jozuego", włącznie z kobietami, dziećmi i drzewami!
6. Śmieszą cię hinduizm, w którym ludzie mogą być bogami, i mity greckie, w których bogowie spali z kobietami, ale wierzysz, że Duch Święty zapłodnił Maryję, która potem urodziła człowieka-boga, który potem został zabity, zmartwychwstał i wstąpił w niebiosa.
5. Gotów jesteś spędzić całe życie szukając małych dziur w naukowych twierdzeniach na temat wieku Ziemi (kilka miliardów lat), ale wierzysz na słowo w daty zapisane przez kilku gości z epoki brązu, co sobie siedzieli w namiocie i wymyślili, że ziemia ma pewnie dopiero ze sto albo dwieście lat.
4. Wierzysz niezbicie, że cała populacja tej planety, za wyjątkiem tych, którzy wierzą w to samo, co ty - ale tylko katolików - będzie smażyć się w piekle po wieki. Mimo to, uważasz, że twoja religia jest "tolerancyjna" i "miłosierna".
3. Podczas gdy cała współczesna nauka, historia, geologia, biologia i fizyka nie zdołały cię przekonać, że Boga nie ma, jakiś pacan tarzający się po podłodze, mówiący różnymi językami to wszystko, czego ci potrzeba, żeby dowieść istnienia Boga.
2. 0,01% wysłuchanych modlitw to dla ciebie wielka opatrzność boża. Uważasz, że modlitwy skutkują. Natomiast pozostałe 99,99% niespełnionych próśb to dla ciebie ot, wola boża.
1. Wiesz o biblii, chrześcijaństwie i historii kościoła mniej niż agnostycy czy ateiści - a mimo to nadal nazywasz się chrześcijaninem.

Niestety jest w tym trochę prawdy...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14607 dnia: Maja 28, 2006, 01:24:44 am »
Cytuj
Niestety jest w tym trochę prawdy...
Nietety w tym jest troche więcej niż "trochę" prawdy.
Chociaż w sumie to nie narzekajmy już na chcrześcijaniezm bo bez niego nie byłyby ustalone normy moralne których teraz przestrzegamy, a to byłoby raczej niesmerfne......
 
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14608 dnia: Maja 28, 2006, 01:32:32 am »
Cytuj
Cytuj
Niestety jest w tym trochę prawdy...
Nietety w tym jest troche więcej niż "trochę" prawdy.
Chociaż w sumie to nie narzekajmy już na chcrześcijaniezm bo bez niego nie byłyby ustalone normy moralne których teraz przestrzegamy, a to byłoby raczej niesmerfne......
Normy ? Jeśli chodzi o rzeczy typu "nie zabijaj", "nie kradnij" czy "nie cudzołóż" to są to owszem normy, ale moralne, do których człowiek i tak by doszedł, a zostały wpisane do Biblii. Chyba w każdej innej religii można znaleźć podobne "zasady".
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14609 dnia: Maja 28, 2006, 01:43:03 am »
Chrześcijanizm jest ogólnie całkiem spoko.. fajna religia, taka altruistyczna i pacyfistyczna według swoich założeń (bo średniowiecze wykazało, że nie koniecznie taka musi być), a w dzisiejszej formie wogóle jest git... ale na litość boską, niech ludzie, którzy nic nie wiedzą o religii nie robią takiej dewotycznej trzody jak Giertych & Co. . Ludzie, którzy wierzą, że Maryja była dziewicą, że Jezus chodził po wodzie, a przed Mojżeszem rozstąpiły się wody morza czerwonego, są idiotami. W takie rzeczy to w średniowieczu były i rodem ze średniowiecza mamy poglądy panów z polskiej prawicy. Jeżeli wprowadzona zostanie obowiązkowa matura z religii, to to będzie śmieszne naprawde... osoby, które chcą zdawać do kolegium, powinny jakiś religijny egzamin pisać, ale wprowadzanie czegoś takiego, to dyskryminacja ateistów....

Jeszcze Giertych ma fajny pomysł z tym wychowaniem patriotycznym... ha... nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na zabicie resztek patriotyzmu z serc polskiej młodzieży, niż zaczęcie nauczania go w szkołach. Na litość boską, patriotyzm to nie jest coś, czego można się nauczyć...

DB, jakbyś przelatywał nad warszawą tym swoim ruskim szybowcem, to zrzuć jakąś bombę na gmach sejmu i belweder, co? Chyba nie ma innego sposobu na uzdrowienie naszego państwa, niż poczekanie (chyba, że ktoś to szybciej załatwi) na to, aż całe postkomunistyczne pokolenie wymrze i do rządu wejdą ludzie młodzi i inteligentni...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14610 dnia: Maja 28, 2006, 02:08:20 am »
Cytuj
DB, jakbyś przelatywał nad warszawą tym swoim ruskim szybowcem, to zrzuć jakąś bombę na gmach sejmu i belweder, co? Chyba nie ma innego sposobu na uzdrowienie naszego państwa, niż poczekanie (chyba, że ktoś to szybciej załatwi) na to, aż całe postkomunistyczne pokolenie wymrze i do rządu wejdą ludzie młodzi i inteligentni...
Wszystkie mniejsze zużyłem na mojej przedwczorajszej misjii. Tych większych nie będę używał, bo sa drogie, a tacy kretyni nie są ich warci...

Cytuj
Jeszcze Giertych ma fajny pomysł z tym wychowaniem patriotycznym... ha... nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na zabicie resztek patriotyzmu z serc polskiej młodzieży, niż zaczęcie nauczania go w szkołach. Na litość boską, patriotyzm to nie jest coś, czego można się nauczyć...
Heh...ja nie wiem jak oni chcą takie lekcje przeprowadzać. Wszystko co "patriotycznego" o polsce mogę się dowiedzieć dowiaduję sie z lekcji historii. Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym innym, niż wpajanie jakiejś marnej propagandy, polega wogóle taka lekcja ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14611 dnia: Maja 28, 2006, 02:47:36 am »
Cytuj
Ludzie, którzy wierzą, że Maryja była dziewicą, że Jezus chodził po wodzie, a przed Mojżeszem rozstąpiły się wody morza czerwonego, są idiotami.

w sumie chciałem to jakoś głębiej skomentować, ale percepcja mojej świadomości o 3-ciej w nocy mi na to nie pozwala. Ale dobra... jak to leciało - nie lekceważ potęgi mocy :P a tak na serio ? to są fundamenty wiary katolickiej. i cuda i inne takie są według niej możliwe. tak samo jak katolicy (vide Smogu ;) ) wierzą w to co właśnie określiłeś idiotyzmem - tak samo muzułmanie mają swoje odchyły, buddyści swoje i inni wierzący też swoje. mi jest łatwiej uwierzyć, że Maryja była dziewicą a Jezus chodził po wodzie niż w to, że po śmierci moja dusza trafi w cialo jakiegoś konia czy myszy... łotewa. wiecie, narzekacie na skrajny fanatyzm religijny w naszym kraju, ale ja tu na forum obserwuje skrajny anty-katolicyzm. no może przesadziłem, ale trochę nie podoba mi się takie jeżdzenie po religii. po części dlatego że jestem wierzący (niepraktykujący - ale to już inna śpiewka).  giertych i co to idioci. z tym się zgodzę. fanatyzm i nadgorliwość może być gorsza od faszyzmu

Cytuj
a przesadny katolicyzm jest gorszy od nazizmu i stalinizmu razem wziętych.
przesadzasz waść. pojęcia się Tobie pomyliły. nie katolicyzm - religia w swej ideologii jest piękna i gdyby KAŻDY stosował się do jej zasad, tak jak to w Bibli stoi (ale bez skrajnej przeszady vide - Jehowi) to świat byłby piękny, i nie było by nam dziś tak źle. ale religię, jak wszystko inne wysoko postawieni ludzie traktują jako maszynkę do sterowania tłumami zwykłych zjadaczy chleba. i to jest smutne.

przykro mi, jako mimo wszystko człowiekowi wierzącemu obserwować to co się dzieje. niestety. moher, radio ma(w)ryja, PiS, giertych, kaczki... koniec świata i tyle. przez takich debili jak oni macie mylne wyobrażenie o katolicyzmie. niestety. no i przez większą część księży. .... około 5% współczesnych księży jest nimi z powołania. reszta jest tam dla kasy i lekkiego życia... przykre, lecz prawdziwe. ale cóż - do kościoła nie chodzimy dla księdza, tylko dla siebie. jeśli będzie takie podejście u ludzi, to może jeszcze uda się uratować społeczeństwo przed zdewoceniem.

ben 16. nie mam zdania. po prostu. nie interesuje się aż tak bardzo tym co się dzieje w watykanie, by mieć o nim jakiekolwiek zdanie. jp2 bardzo szanowałem. jego następca niespecjalnie do mnie przemawia....


a co do prohibicji...... or łotewa:
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 02:50:06 am wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14612 dnia: Maja 28, 2006, 02:59:28 am »
Cytuj
w sumie chciałem to jakoś głębiej skomentować, ale percepcja mojej świadomości o 3-ciej w nocy mi na to nie pozwala. Ale dobra... jak to leciało - nie lekceważ potęgi mocy  a tak na serio ? to są fundamenty wiary katolickiej. i cuda i inne takie są według niej możliwe. tak samo jak katolicy (vide Smogu  ) wierzą w to co właśnie określiłeś idiotyzmem

Jako przyszły polonista powinieneś wiedzieć o tym, że w bibli praktycznie wszystko to symbole, zresztą i tak bardzo ocenzurowane... biblia taka jaką znamy została ustalona przez cesarza Konstantyna, który stwierdził, że wywali wszystkie ewangelie i wszystkie ślady tego, że Jezus był człowiekiem z pisma świętego. Dopiero on ustalił, że Jezus był bogiem, wcześniej żydzi wierzyli, że był on człowiekiem i miał ludzkie słabości (zresztą wierzą w to do dzisiaj). Jezus był rabinem, jest to potwierdzone nawet w piśmie świętym, ale już o tym, że każdy rabin MUSIAŁ mieć żonę zapomniano, kiedy się myśli o Jezusie. No ale dobra... wybaczcie mi katolicy, ostatnio cierpię na chorobę zwaną SCKLDV (Syndromem Czytania "Kodu Leonarda Da Vinci")... swoją drogą, sama książka jest słabo napisana, ale jednak jak ją człowiek przeczyta i jeszcze raz spojrzy na Ostatnią Wieczerze, to można się nieźle sfilmować

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14613 dnia: Maja 28, 2006, 03:37:18 am »
Cytuj
Mi tam to w sumie osobiście wisi co papież robi. Szanuję go za to co sobą reprezentuję i szanuję wiarę katolicką, ale na szacunku się kończy.
Co reprezentuje? Hamowanie nauki, mieszanie ludziom we łbach? Dla mnie przede wszystkim reprezentuje on Kościół. A Kościoła nie szanuje.

Cytuj
zresztą powedzcie szczerze< co nas obchodzi że przyjechał papież i media wraz z rządem i całą gromadą wiernych zrobili "trzodę nieprzeciętną" wokół osoby benedykta16?
Mi to lata. Na onet nie wchodze, wiadomości dzisiaj nie oglądałem (a codziennie oglądam). Cała ta szopka mnie obrzyda. A jak ktoś mnie nazwie "pokoleniem JP2" dostanie w morde. Nie, zebym miał coś przeciwko katolikom(czyt. nie jestem katolikofobem), ale nie znosze głupoty. To największa zaraza ludzkości.

Cytuj
o kutwa...jak serio zabronili reklamowania podpasek na czas wizyty BXVI to hardkor
Bo nie mogą istnieć! Kościół zabrania uprawiania seksu W OGÓLE! A geje to Szatan! Prezerwatywy to narzędzie mordu! Klonowanie to ingerencja w boski plan!
Jednak nie były narzędziami mordu miecze i kusze[nb kusz wolno było od któregośtam soboru uzywać tylko przeciwko niewiernym!] i tak dalej.
Cytuj
Jako przyszły polonista
Osiem lat podstawówki, pięć liceum, potem pięć bite studiów- dyplom z wyroznieniem i oto mi płacą, jakby ktoś dał mi w mordęAle szlachetny doprawdy zawód. Tak samo jak z księzmi. Tylko-powołując się na twoja statytstykę- 5% nadaje się do tego zawodu. Życze ci zebyś był takim poslkim Keatingiem :)

Cytuj
powinieneś wiedzieć o tym, że w bibli praktycznie wszystko to symbole, zresztą i tak bardzo ocenzurowane... biblia taka jaką znamy została ustalona przez cesarza Konstantyna, który stwierdził, że wywali wszystkie ewangelie i wszystkie ślady tego, że Jezus był człowiekiem z pisma świętego. Dopiero on ustalił, że Jezus był bogiem, wcześniej żydzi wierzyli, że był on człowiekiem i miał ludzkie słabości (zresztą wierzą w to do dzisiaj). Jezus był rabinem, jest to potwierdzone nawet w piśmie świętym, ale już o tym, że każdy rabin MUSIAŁ mieć żonę zapomniano, kiedy się myśli o Jezusie. No ale dobra... wybaczcie mi katolicy, ostatnio cierpię na chorobę zwaną SCKLDV (Syndromem Czytania "Kodu Leonarda Da Vinci")... swoją drogą, sama książka jest słabo napisana, ale jednak jak ją człowiek przeczyta i jeszcze raz spojrzy na Ostatnią Wieczerze, to można się nieźle sfilmować
Ja dodam jeszcze coś. Biblia w obecnym przekładzie (czy to wujka czy kogośtam [ja akurat mam tłumaczenie wujka i boleje]) jest wyzbyta pikantnych fragmentów. A roi się od nich w księdze powtórzonego prawa ;) W piśmie świętym nie doszukałem się potwierdzenia praktycznie NICZEGO. Kazda ewangelia wyklucza drugą, niektóre pomijają kuszenie na pustyni, niektóre pomijają wazny fragment o Szatanie "I opuścił go do czasu". Do Jezusa zwracają się apostołowie co prawda Rabi, ale to jest tak samo jak z tym cieślą(czyli nie wiadomo nic do końca, lub tez to jakieś niedokładne tłumaczenia. Macie np. dowód z numerem bestii, który nie jest naprawdę 666 tylko 616). Słowem, Ewangelie to niepewne źródło. Z chęcią przeczytałbym sobie apokryfy, niedawno widziałem jakąś ładną ksiażeczkę, ale chciałbym zeby była ona dziełem nie-księdza, a raczej jakiegoś badacza (najlepiej z PAN-u). Kodu da Vinci jakoś nie czytałem, mam ciekawsze ksiązki (np. właśnie skończyłem "Wschodzące słońce" Crichtona, gdzie ten jeździ po zółtych braciach jak się da ;) ) Co nie zmienia faktu, ze to ksiązka popularna i kontrowersyjna- przez co stała się tematem licznych debat. Ostatnio np. u Jana "Opus Dei" Pospieszalskiego - gdzie odbył się nad nią zbiorowy lincz. A najlepsi byli ksieża, mówiący że "Kościoł nigdy nie był instytucją!" "aksjomat prawdy!" i takie tam. Dobrze, ze byłemz męczony, bo jeszcze bym telewizor zniszczył.
A co do zakłamywania historii. Kto przepisywał dokumenty w średniowieczu? Zakonnicy. Stąd rzekome "autentyczne" wzmianki o Jezusie w kronikach historycznych. ;)


Jest trzecia w nocy i boje się patrzeć w te jego ślepia. Naprawdę, ten facet mnie przeraza. Wygląda jak Palpatine, czy tez raczej Imperator.
Zenuje mnie to, ze polscy zołnierze oddawali cześć hitlerowskiemu zołdakowi. Najpierw był w HJ, ale potem słuzył gdzieś w oddziałach p-lotniczych. Wiem, wiem, HJ było przymusowe i wiem, jak wyglądał pobór w późniejszym okresie wojny, ale niesmak pozostaje (w końcu plynie w moich zyłach domieszka azjaty ;) ]

Cytuj
wierzą w to co właśnie określiłeś idiotyzmem - tak samo muzułmanie mają swoje odchyły, buddyści swoje i inni wierzący też swoje. mi jest łatwiej uwierzyć, że Maryja była dziewicą a Jezus chodził po wodzie niż w to, że po śmierci moja dusza trafi w cialo jakiegoś konia czy myszy... łotewa. wiecie, narzekacie na skrajny fanatyzm religijny w naszym kraju, ale ja tu na forum obserwuje skrajny anty-katolicyzm. no może przesadziłem, ale trochę nie podoba mi się takie jeżdzenie po religii. po części dlatego że jestem wierzący (niepraktykujący - ale to już inna śpiewka). giertych i co to idioci. z tym się zgodzę. fanatyzm i nadgorliwość może być gorsza od faszyzmu
Ostatnio zrobili jakieś badania, ze mozna bez problemu chodzić po wodzie, która w tamtym regionie na jednym rogu była nieco zlodowaciała, natomiast przy drugim jej końcu była normalna- i mozna było łowić ryby. Przeinaczam być moze, nie zagłębiałem się. Ale Biblii nigdy nie mozna traktować jako źródła historycznego. Dla mnie to raczej zbiór ciekawych aforyzmów i narzędzie do walki z klerem :) Klerem, który sam nic o niej nie wie, bo skupiają się na pierdolach, typu nowe felgi, taca, gosposie, winko. Świadkowie Jehowy, którzy strasznie nienawidzą "Babilonu" czyli koscioła, skupiają się przynajmniej na studiowaniu biblii- tylko, ze ich studia idą w jedynym słusznym kierunku, a cała ich filozofia, to chowanie się przed złem i oczekiwanie na mesjasza. I łudzenie się ze będą jednymi z 144000 bodajze zbawionych.
Religia słuzy i zawsze słuzyła WYŁĄCZNIE zdobywaniu wladzy i autorytetu. Skoro jesteśmy na forum w jakimstam stopniu powiązanym z Japonią przytocze przykład. Byli sobie misjonarze sprowadzeni przez kupców w Japonii. I potem ich WYMORDOWANO!. Jak tak mozna! PRawda jest taka,ze Kościół to taki pasozyt - "bo jest tak,z e gdy mam co chcę, wtedy więcej chce". Oni sobie z nimi poradzili i mają spokoj. Mają zen+shinto+ jakieś inne chińskie naleciałości w stylu neokonfucjanizmu itp. Pamięć o zmarłych, dusze przodków itp. A u nas zbiorowy rytuał biegania do koscioła, dawania na tace. Kościól ma taką a nie inną historię- papieskie orgie, odpusty, inkwizycja i wielkie postaci jak Torquemada, chwalebne krucjaty. Jak zabiłeś "niewiernego" nie grozila ci kara. Nienawiść, szowinizm- to domena naszego koscioła. Gdzie są te ideały, o których mowił Jezus? Nie widze ich w kościele. Widzisz je w słuchaczach, trendi obecnie, Radia Maryja? WIdzisz je wśród tych wszystkich poboznych ludzi? Bo ja nie. Tak jak z miłosiernym samarytaninem.
Jeśli komuś jest potrzebna wiara, uwazam, ze nie powinien jej szukać w faryzejskiej mądrośi, tylko we własnym sercu i czynic to co uwaza za dobre. Bo człowiek potrafi odróznić dobro od zła. Za to jabłko zapłaciliśmy utratą dostępu do drzewa zycia. Wysoka cena, nie :)?

Cytuj
(ale bez skrajnej przeszady vide - Jehowi)
Wole Jehowych od zwykłych katolików. Są radykalni, moze powierzchowni, ale juz samo powitanie i te hasła "bratnia dusza" itp. Raz z kumplem przeglądaliśmy w parku "Straznice" które dosrtaliśmy od szeregowych świadków i jakaś miła pani się z nami przywitała i zagaiła miłą rozmowę. Niby nic, ale jednak. Za to babcie z kółka rózańcowego gdyby zobaczyly nas z tą straznicą, rozpalilby płomienie i spaliły nas na stosie a potem posły do księdza doniesc, wyspowiadac się i juz być wyzbytym od grzechu!

Cytuj
religię
Starozytnym Grekom wystarczyła filozofia, podobnie Azjatom. Bo Buddyzm to bardziej ściezka zycia, a nie wyznawanie IHWH i "rozmawianie z nim". Jaka instytucja ma na swoim koncie najwięcej trupów? Jakie konflikty są najbardziej zazarte, krwawe i długie? Wszystko jasne. Mysle, ze bez religii ludziom byłoby łatwiej. Gdyby oparli się na sobie samych, a nie liczyli na interwencję demiurga.

Cytuj
do kościoła nie chodzimy dla księdza, tylko dla siebie
Ale po co chodzić do kościoła? czy nie wystarczy ze będę miłował blizniego swego jak siebie samego, bo to jest nawjazniejsze przykazanie? Chodzenie do koscioła nic nie daje. A co do księzy- gdybym miał krzewić dobrą nowinę, to wolałbym robić to bez koloratki. Ale wtedy wszechmocny kościół obłozyłby mnie ekskomuniką i spalił na stosie !

Cytuj
Jeszcze Giertych ma fajny pomysł z tym wychowaniem patriotycznym... ha... nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na zabicie resztek patriotyzmu z serc polskiej młodzieży, niż zaczęcie nauczania go w szkołach. Na litość boską, patriotyzm to nie jest coś, czego można się nauczyć...
Polacy chyba nigy nie byli patriotami. Rodzi się w nich dopiero, gdy juz głowa jest w nocniku. Nagle uświadamiają sobie co źle robili i chcą naprawić wszystko. A jak naprawią- to znowu kicha. Tak było od początków państwa gnieźnieńskiego, przez dynastie, II RP i obecnie. Ludzie się nie zmieniają, narody się nie zmieniają.
Wielki Roman nie bedzie nigdy dla mnie wzorem patriotyzmu. Ba, nasza historia chyba nie posiada zadnego prawdziwego patrioty. Bo ani Piłsudski, ani Poniatowski (Józef ofkors), ani tfu wałęsa tfu. Moze Kościuszko. Porzucił dolary (choć nie dosłownie) i wrócił walcyzć o wolnosć. Znajdzie się jeszcze parę wyjątkow. Wyjątków, niestety.

Cytuj
DB, jakbyś przelatywał nad warszawą tym swoim ruskim szybowcem, to zrzuć jakąś bombę na gmach sejmu i belweder, co? Chyba nie ma innego sposobu na uzdrowienie naszego państwa, niż poczekanie (chyba, że ktoś to szybciej załatwi) na to, aż całe postkomunistyczne pokolenie wymrze i do rządu wejdą ludzie młodzi i inteligentni...
Najpierw buntownicy religijni za pierwszych piastów, potem ksiązęta dzielnicowi, potem przekupni szlachetkowie, potem kolaboranci z zaborcami, agenci ochrany i przydupasy carycy. Potem wywrotowcy, komuniści. Potem po prostu zdrajcy. Potem "solidarnosć", ubecja i aparat. Teraz "komuniści". Po nich przyjdzie ta "inteligencja" i wtedy będziemy pragnęli socjalistów. Potem będziemy chcieli liberałow. I tak bez końca. Bismarck powiedział kiedyś -"Polaków nigdy nie pokonasz ale dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." Prawda niestety. W Polsce nigdy nie było dobrze i nigdy nie będzie. Historia zatacza koło, a my jesteśmy bożym igrzyskiem.

Cytuj
Tylko, ze to z religią jest potwierdzone, a ja w rządzie bym widział jakąkolwiek partię prawdziwie liberalną...jest jakaś ?
Nie ma w Polsce. UPR i PO zwą się liberalnymi, ale UPR to kolibry- czyli w sferze najbardziej nas interesujacej  - światopoglądowej są konserwatywni(ale i tak najbardziej liberlani jeśli chodzi o poslkie poletko). O PO szkoda gadać. Jeśli chodzi o religie, toliberałami są lewacy, ale lewactwo to ścierwo. Nie utozsamiajcie bron boze lewactwa z komunizmem, bo to nie do końca to samo.

Cytuj
moim zdaniem prawica wogóle nie powinna się do rządu dostać, zwłąszcza taka prawica jaką my mamy w polsce. Politycy nie mogą być przesadnie religijni, bo wtedy siłą rzeczy będą mieszać sprawy religijne w sprawy polityczne, a takie miksowanie nigdy na dobre szczególnie nikomu nie wychodzi.
Czyli co? Prawica nie, Leiwca nie- zostaje PSL ;) A wtedy Pawlak da nam popalić paliwem rolniczym. W Polsce po prostu NIE MA na kogo głosować. Ja głosuje na Korwina, ale to takie w sumie mniejsze zło. (a raczej najmniejsze).

Cytuj
Co do sprawy przesadnego katolicyzmu - to właśnie jest Nazizm. Nazizm wobec innych religii, bo to co głosi np. Rydzyk to jest właśnie propaganda w stylu "My jesteśmy najlepsi, jedyni właściwi ! Reszta do piekła !" głoszona w ten sam sposób jak to robił Hitler - trafiając do "najsłabszych ogniw".
Nie porównuj nawet. Nazizm dał Niemcom to, czego potrzebowaly wtedy. Siłę. Dzięki niej połączyli się i odbudowali panstwo. Niemcom zyło się dobrze. Na wszystko mieli pieniądze. Ale to tylko dobre na krótką metę. Jednak w Japonii się sprawdza :) Bo nikt mi nie powie, ze Japonia to państwo liberalne. Tak samo jak Rosja.

Się rozpisałem, nie wiem czy z sensem-(moze nawet w paru punktach sam sobie zaprzeczam, ale dlatego, ze czasami zapędzam się i nie odrózniam kościoła od nauk chrystusa), ale juz mi siada głowa. W kazdym bądź razie nauki Chrystusa =/= Kościół. Kościół to faryzeusze, a Papiez to jednoosobowy Sanhedryn. Wiara powinna być sprawą osobistą, nie powinna mieć nic do polityki. państwo polskie nie powinno określać religią tylko jednego z wyznań (to bezczelność, doprawdy), a wizyta jakiegoś pana w białej pizamie nie powinna mi zabraniać spozywania alkoholu. Imperator jeszcze nie opanował imperium i nie wybił wszystkich Jedi.

Mówcie mi ganz ;)

PS. Jak ktoś chce jeszcze trochę to Tutaj jest o naszym kochanym Imperatorze Palpatine
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 04:04:03 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14614 dnia: Maja 28, 2006, 09:37:42 am »
Zawaliłam studia z powodu czegoś, co się nazywa Katolicka Nauka Społeczna. W rzeczywistości to było !@@#$@#$ o #$%#$% maryni, czyli historia encyklik papieskich, wcześniej trochę etyki praw człowieka. Wszystko kręciło się wokół tak zwanego chrześcijaństwa. Ciekawa jestem, jak z tym i podobnymi przedmiotami, a właściwie jak traktowane podczas zaliczania są osoby, które za chrześcijan się nie uważają. AAAAAA, przepraszam. Nie jesteś katolikiem, więc cię do tej budy nie przyjmą. Na umowie o kształcenie są jakieś fragmenty typu "tak mi dopomóż Bóg" czy coś takiego. Na jakimś formularzu zgłoszeniowym, na pytanie, kto jest twoim autorytetem, żeby się przypodobać, wszyscy jak jeden mąż pisali "JPII". Ja walnęłam coś innego, bha, coś co pewnie zagwarantowało im trochę zabawy, jeśli w ogóle ktoś to czytał. Większość absolwentów startuje na KUL. Obecność obowiązkowa na każdym apelu, sympozjum, mszy,
k***a, wychowałam się w domu katolickim. Przyjęłam chrzest, komunię i bierzmowanie na modłę katolików i prawdopodobnie po to, w przyszłości dla świętego spokoju wziąć ślub kościelny - którego, o ile dojdzie do jakiegoś ślubu - będę starała się uniknąć.
Chodzenie do kościoła i słuchanie w kółko tego samego przyprawia mnie o mdłości, więc omijam z daleka, a co się dzieje w moim domu? Dulszczyzna, jak się patrzy. Babci z racji wieku odbija już coraz bardziej, na co patrzę z przestrachem. Największym przeżyciem dla niej jest to, że mój stary dzieli grób z moją matką, jakby jego zwłoki miały jej w czymś przeszkadzać. A może zwłoki i jego nazwisko na tablicy? Babka nienawidzi tego nazwiska. Największą obrazą dla niej, a najbardziej krzywdzącą dla mnie jest nazywanie mnie "szostem" kiedy coś mi nie wyjdzie. Moje własne nazwisko. MOJE k***a, nie mojego ojca czy też jego ojca, który zresztą zmarł w ten sam żałosny sposób. Zatrucie alkoholowe.
Wiecie co? Kościół nie robi nic, żeby przyciągnąć do siebie młodych ludzi. Czemu? Bo utrzymują go mohery i inne ciemne sprawki, o których brzydzę się wspominać. Młodzi przyciągają więc innych młodych, ale na swoje sposoby. Kumpel ostatnio zaczął chodzić na warsztaty gospell, ale, jeszcze nie spytałam go, czy jakieś osoby po 40 są zaangażowane w ten projekt, mam zamiar to zrobić.
Jednak, dochodząc do tych samych wniosków, do których doszliśmy z osobami, z którymi rozmawiałam na ten temat.. Jeśli Karol Wojtyła (nie mówię "papież", bo to jakieś cholernie modne i nadużywane słowo ostatnio) nie potrafił zrobić nic mimo wielu prób, to nikt nie da rady.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14615 dnia: Maja 28, 2006, 11:54:26 am »
Cytuj

Jako przyszły polonista powinieneś wiedzieć o tym, że w bibli praktycznie wszystko to symbole, zresztą i tak bardzo ocenzurowane...


.... w sumie to łotewa. Bilia jako księga jest zabytkiem literatury, jednym z najstarszych na świecie (jesli założymy, że nikt jej nie zmieniał w co osobiście też nie wierzę). wiadomo nie od dzis, że jest pełna symboliki - jak np. całe stworzenie świata w 6 dni. to byłą tylko metafora taka. ta wersja o 6 dniach np. powstała w okresie niewoli babilońskiej czy jakoś tak. po prostu by przedstawić tym wszystkim co nie wierzyli albo powątpiewali w Tego Który Jest jego boską potęge. Wszystkie te trąbu, sodomie i gomorie, słupy soli itp to symbole. aczkolwiek abstrachując od nich - ewangelia powinna być żródłem wiary katolika. wiem, że na pewno było w niej sporo zmian, ale w swej zasadniczej formie przetrwała do dziś. a co do Kodu Da Vinci - kup i przeczytaj 27 błędów, które pan Brown popełnił przy pisaniu tej książki - ciekawy artykuł.

z drugiej strony - abstrachując od moheru, rydzyka itp. dlaczego ostatnio takie modne stało się jeżdzenie po katolikach. nie podoba mi się to, że krytykujecie religię jako całość. mam prośbę - przyczepcie się do tych, którzy z religii robią pośmiewisko, a nie do ogółu. to tak jakby powiedzieć, że wszyscy niemcy są źli. or łotewa. trochę jest mi przykro, że tak bardzo negatywnie podchodzicie do całej wiary. wiara to indywidualna sprawa każdego człowieka. co z nią zrobi - to jego własna sprawa. ja wierzę po swojemu. mam gdzieś księży, konkordat i te pierdoły. jak chcę porozmawiać z Bogiem, to porozmawiam - ale nie za pomocą jakichś paciorków, co mnie pani na religii na ocenę odpytywała. heh.

zdrówka życzę.


edited

tak baj de łej
Cytuj
Czyli co? Prawica nie, Leiwca nie- zostaje PSL wink.gif A wtedy Pawlak da nam popalić paliwem rolniczym.

gdybyś zobaczył co się w dzisiejszych czasach dzieje na polskiej wsi ( i nie mówimy tu o plantatorach, mówimy tu o przecietnych gospodarstwach) to byś się przeżegnał lewą nogą i potem poprawił prawą. śmiech smiechem, ale coś takiego by się w Polsce na gwałt przydało. czemu - bo to co w tej chwili przedsiębiorcy, pośrednicy i inni tacy robią - woła o pomstę do nieba. ceny wszystkiego idą w górę - ropa, nawozy, usługi, zaopatrzenie - dosłownie wszystko. a rolnikom płaci się coraz mniej. a co. w końcu dostaną dotację z uni, to można im zabrać, co nie? a wiecie co jest śmieszne ? teoretycznie rolnicy mieli dostać tych dotacji 30% więcej. w praktyce dostali mniej więcej tyle samo, bo euro przez rok dostało po dupie. bez jaj, ale na wsi nie można mieć w dzisiejszych czasach żadnych perspektyw. przykro mi z tego powodu. no cóz....  
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 12:03:09 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14616 dnia: Maja 28, 2006, 12:32:49 pm »
aahahahahahhaahhahaaa ale napierd*la żabami ;]
Damn it tak jak w Moon Childzie jak Toshi umieral a Gackt go trzymal w ramionach i wolal jego imie... a Hyde wpierniczal jakiegos kolesia dalej w kapturze wysysajac mu krew.... ahhahahahahaha ale napierd*la żabami!


Za duzo mądrych słów piszecie chłopaki i dziewczeta


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14617 dnia: Maja 28, 2006, 12:47:47 pm »
mi też się nie chce czytać. a piszę żeby się trochę wywrzeszczeć, bo w domu tego mi nie wolno. i nie mam do kogo. a jak ktoś nie będzie chciał, to tych bzdur nie przeczyta i tyle.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 12:48:43 pm wysłana przez Goha »

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #14618 dnia: Maja 28, 2006, 01:40:30 pm »
a teraz Gipsi przenisie posty (sam bym przeniusł ale wiadomo czemu tego nie zrobie hehe) o tych politycznych pirdułkach do odpowiedniego działu i tam bedziecie kontynuowac

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #14619 dnia: Maja 28, 2006, 02:04:38 pm »
i po co ? przecież nowy dział ni jest potrzebny niech sie tu wygadaja ;]