Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3162099 razy)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14620 dnia: Maja 28, 2006, 02:21:45 pm »
Cytuj
Przyjęłam chrzest, komunię i bierzmowanie na modłę katolików i prawdopodobnie po to, w przyszłości dla świętego spokoju wziąć ślub kościelny - którego, o ile dojdzie do jakiegoś ślubu - będę starała się uniknąć.
Ja tez. Ale na bierzmowaniu skończyłem moją zabawę w poboznego chrześcijanina. Do księzy z reguły mam uprzedzenia, traktuje ich z dystansem. Może poza zakonnikami, ale reszta klechów, który rozwozą się samochodami o których ja mogę tylko marzyć, zasługuje na potępienie. Papiezowi kupili M3 za 2 mln złotych z jakimiś wzmocnieniami itp. A ja chodze po komisach i szukam jakiejś zwykłej trójeczki do 8000zł.

Cytuj
z drugiej strony - abstrachując od moheru, rydzyka itp. dlaczego ostatnio takie modne stało się jeżdzenie po katolikach. nie podoba mi się to, że krytykujecie religię jako całość. mam prośbę - przyczepcie się do tych, którzy z religii robią pośmiewisko, a nie do ogółu. to tak jakby powiedzieć, że wszyscy niemcy są źli. or łotewa. trochę jest mi przykro, że tak bardzo negatywnie podchodzicie do całej wiary. wiara to indywidualna sprawa każdego człowieka. co z nią zrobi - to jego własna sprawa. ja wierzę po swojemu. mam gdzieś księży, konkordat i te pierdoły. jak chcę porozmawiać z Bogiem, to porozmawiam - ale nie za pomocą jakichś paciorków, co mnie pani na religii na ocenę odpytywała. heh.
Ja nie krytykuje tych co podążają naukami Chrystusa. Tych co miłują bliźnich, wybaczają, są pokojowi. To jest naprawde godna szacunku postawa. Ale nie prezentują jej klechy. I chyba nigdy nie prezentowali. W Biblii zresztą pisze o nich mnóstwo- są nazwami faryzeuszami. Pojawiają się tam określenia jak "kwas Faryzeuszy" i inne fajne określenia. Mój ulubiony cytat to Mt15,14 "Gdy ślepy ślepego prowadzi, obaj w przepaść wpadną". Wiara=/=chodzenie do koscioła. Jak chcesz rozmawiać z Bogiem czy innym demiurgiem jest to twoja osobista sprawa i ja nigdy tego ci nie zabronie. Lekcje religii to jest fałsz jakich mało. Prowadzenie lekcji dla dzieci które nic jeszcze nie rozumieją z życia. Zmuszanie ich do przysięgania na Boga w wieku 8 lat, potem kilka razy jeszcze ponawianie tych przyrzeczeń- na tyle wcześnie, na ile nie zyskują jeszcze jakiejś wewnętrznej świadomosci. Dzięki Bogu, że się tak wyraże (właściwie, nie wiem nawet skąd nawyk pisania Bóg wielką literą, skoro nie jestem wierzący? ale tak mnie szkoła wytresowała) coraz więcej osób odchodzi od Kościoła, który w swej historii zabraniał nawet uzywania widelców :D
Cytuj
to byś się przeżegnał lewą nogą i potem poprawił prawą. śmiech smiechem, ale coś takiego by się w Polsce na gwałt przydało. czemu - bo to co w tej chwili przedsiębiorcy, pośrednicy i inni tacy robią - woła o pomstę do nieba. ceny wszystkiego idą w górę - ropa, nawozy, usługi, zaopatrzenie - dosłownie wszystko. a rolnikom płaci się coraz mniej. a co. w końcu dostaną dotację z uni, to można im zabrać, co nie? a wiecie co jest śmieszne ? teoretycznie rolnicy mieli dostać tych dotacji 30% więcej. w praktyce dostali mniej więcej tyle samo, bo euro przez rok dostało po dupie. bez jaj, ale na wsi nie można mieć w dzisiejszych czasach żadnych perspektyw. przykro mi z tego powodu. no cóz....
W mieście tez jest ich coraz mniej. W samej polsce nie ma perspektyw, są za granicą. W Polsce potrzebne są normalne rządy, normalnych ludzi, a nie pierdolonych karierowiczów, typu Lepper, Kaczyńscy, czy Rokita. Promowanie swoich mord w telewizji przed wyborami- a co robili wcześniej? Są praktycznie od początku w polskiej polityce- i co 4 lata mają nowa partię i nowy plan na ODBUDOWĘ RP. Ale kto ją niszczył? Nie SKL/KLD? Nie Porozumienie prawicy? Dorwali się do przemysłu budowanego za pieniądze podatników (ZUS itp) za komuny i sprzedali wszyscy za bezcen, oczywiście jeśli sami dostali jakieś udziały. A jak juz za duzo nabroisz w polityce, to uciekasz do swoich znajomków, którym sprzedałeś za darmo obiekty przemyslowo-usługowe (vide. J.K.Bielecki, co zasiada teraz chyba w BPH).
Mowiłem nie tyle o idei centrowej, czy centroprawicowej, ale o wariacie pawlaku, który nawet mówić nie umie. Za czasów wałęsy czytał on swoje przemówienia z karteczki- Nie tyle nawet czytał, co dukał. Drugi pan z PSL- Kalynosky- rolnik z wąsami, co powołuje sie na pismo święte w sprawie kary śmierci. Mowi o przykazaniu, ale zapomina o księdze powtórzonego prawa. Pewnie nie czytał, jego kształcenie zakończyło się na dekalogu. I takich mamy polityków, z wykształceniem rolniczym, zawodowym. I jak tu robić Polskę?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14621 dnia: Maja 28, 2006, 02:37:35 pm »
Cytuj
(właściwie, nie wiem nawet skąd nawyk pisania Bóg wielką literą, skoro nie jestem wierzący? ale tak mnie szkoła wytresowała)
Cóż...w mitologii greckiej mamy Zeusa, Apolla, Afrodytę itp. Nie wierzymy w nich, ale piszemy ich imiona z dużej litery. W bóg chrześcijański poprostu nazywa się Bóg. Allach też napiszesz z dużej mimo, że nie wierzysz w niego, nie ?

Ja też do Chrześcijan nic nie mam...Jedna tylko rzecz mnie u nich irytuje. Że część (powtarzam CZĘŚĆ) przy każdym niepowodzeniu mówi, że "ot, wola boska". Trochę cienka to dla mnie wymówka, bo raczej nieskończenie miłosierny Bóg nie uprzykrzał by komuś życia (jak twierdzono w renesansie - Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Może osiągać Niebo, albo staczać się do poziomu zwierząt itp.). Nie twierdzę, że Chrześcijaństwo to zalezienie sobie dobrej wymówki dla swoich niepowodzeń. Nie ! Każdy człowiek powinien wierzyć w to, co chce i jest to jego sprawa. Ja wcześniej już napisałem w kogo mogę uwierzyć, ale było by to sprzeczne z miomi przekonaniami, że fakt fatkem, nie da sie dowieść, czy na człowieka działają jakieś inne siły czy nie. W jakiekolwiek życie pozagrobowe też nie wierzę, bo tutaj jest we mnie trochę Buddyzmu, czyli wędrówka duszy.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14622 dnia: Maja 28, 2006, 02:43:30 pm »
Cytuj
Cóż...w mitologii greckiej mamy Zeusa, Apolla, Afrodytę itp. Nie wierzymy w nich, ale piszemy ich imiona z dużej litery. W bóg chrześcijański poprostu nazywa się Bóg. Allach też napiszesz z dużej mimo, że nie wierzysz w niego, nie ?
No nie mogę się zgodzić. Bóg u chrześcijan to Jahwe, Jehowa czy tez IHWH i chyba ten ostatni termin jest najbardziej dokładnym. Jak mówie o chrzescijańskim bogu staram się uzywać właśnie tego "tetragrammatonu". W oryginalnej, hebrajskiej Biblii pada chyba bardzo często IIRC. Jahwe będe pisał z duzej, bo to imię. Imię boga :)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 02:50:48 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #14623 dnia: Maja 28, 2006, 03:03:45 pm »
jutro pierwszy egzamin z sesji...etyka....czyli coś czego nigdy specjalnie nie rozumiałam ;) Ale jakoś to pójdzie. Może nawet spróbuję jeszcze zaliczyć partię sentencji z łaciny.

A dziś są urodziny mojej mamy i zaraz spadam...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14624 dnia: Maja 28, 2006, 08:53:40 pm »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14625 dnia: Maja 28, 2006, 08:59:59 pm »

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14626 dnia: Maja 28, 2006, 09:02:28 pm »
Cytuj
Cytuj
http://forums.goldeneyesource.com/index.ph...topic=4933&st=0

Umm... WTF?
OMGBBQPLZkudasaiKTHXBYE

Przeglądałem Internet i to znalazłem. True story.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14627 dnia: Maja 28, 2006, 09:04:16 pm »
i pewnie myślisz, że nam się będzie chciało to czytać, co?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14628 dnia: Maja 28, 2006, 09:05:57 pm »
Cytuj
i pewnie myślisz, że nam się będzie chciało to czytać, co?
Mówiłeś, ze dla mnie zrobisz wszystko :(

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #14629 dnia: Maja 28, 2006, 09:14:21 pm »
Cytuj
Bóg u chrześcijan to Jahwe, Jehowa
to u zydow raczej ale oni nie wymawiaja nawet tych imion;f


Cytuj
i po co ? przecież nowy dział ni jest potrzebny niech sie tu wygadaja ;]
jest temat o rządzie... pozniej bedzie gatka ze wszyscy tylko w TO pisza -_-

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14630 dnia: Maja 28, 2006, 09:28:10 pm »
Cytuj
http://forums.goldeneyesource.com/index.ph...topic=4933&st=0
Er...OK...może mi ktoś wytłumaczyć o co biega ? Bo to, że powstaje mod do Half-Life'a 2 pt. Goldeneye Source to wiem. Cały temat krąży wokół śmierci lidera projektu. Ale co nam do tego ?

EDIT
Nudziłem się i na szybko zrobiłem to...
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 10:31:56 pm wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #14631 dnia: Maja 28, 2006, 10:48:00 pm »
co to za gosc przed tym czolgiem?;f

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14632 dnia: Maja 28, 2006, 10:48:50 pm »
Cytuj
co to za gosc przed tym czolgiem?;f
Er...Tidus ? Z FFX ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #14633 dnia: Maja 28, 2006, 10:50:03 pm »
nie wiem nie gralem ;p czekam na sprawny emulator ps2
hum hum nie wyglada na fotomontaz <.< czyzby czolgi tam byly? ;f

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14634 dnia: Maja 28, 2006, 10:56:29 pm »
tak abstrachując do wypowiedzi na poprzedniej stronie to:
 - nie wyszcy księża są źli i podejrzewam, ze spory ich procent pracuje z powołania. Sam znam księdza, który uważa, że kościół jest zły i naśmiewa się z moherów itd.
 - jeżdżenie po religi chrześcijańskiej "dla zasady" jest jebnięte
 - jeżdżenie po papieżu również jest jebnięte, bo w sumie jak was papież nie obchodzi to po co o nim mówić w ogóle
 - jesteście jebnięci (no offence oczywiście, ale po prostu musiałem to powiedzieć - "dla zasady")
 - poprzednie cztery punkty mógłbym zawrzeć w poście o 10k znaków, po drodze zaprzeczając sam sobie i z rozpędu najeżdżając na inne instytucje niż rząd i kościół, ale mi się nie chciało specjalnie więc darujcie ten nietakt
 - po każdym punkcie powinien być emot w stylu ":F", ale nie chciało mi się ich robić. Jak już skracać to wszystko
koniec abstrachowania. dziękuję za uwagę

DB..... ty już chyba naprawdę nie masz co robić w domu heh
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14635 dnia: Maja 29, 2006, 01:34:20 am »
Cytuj
to u zydow raczej ale oni nie wymawiaja nawet tych imion;f
U Żydów są róznego rodzaju terminy w stylu Adonaj, Haszem itp. W polskim tłumaczeniu ( a raczej w niektórym tłumaczeniach, bo każde jest inne) słowo Jahwe/JHWH jest, jak juz nadmieniłem, dość częste. Np. w Dekalogu.

Cytuj
czekam na sprawny emulator ps2
Na razie nawet Dreamcast nie doczekal się sprawnego emulatora(najbardziej zaawansowany stanął na poziomie 0,25), a co dopiero ps2

Cytuj
- nie wyszcy księża są źli i podejrzewam, ze spory ich procent pracuje z powołania. Sam znam księdza, który uważa, że kościół jest zły i naśmiewa się z moherów itd.
Tego nikt nie kwestionuje. Ale sam widzisz, znasz jednego takiego(a jedna jaskółka wiosny nie czyni). Ja w moim zyciu poznałem kilku księzy, nawet mam jednego w rodzinie. I wszyscy to karierowicze. Kościol to taka wielka firma, a nie zbiór pasterzy.
Jeszcze jedno- znasz księdza który uwaza ze kościół jest zły? To niezły musi być ten ksiądz.
Cytuj
jeżdżenie po papieżu również jest jebnięte, bo w sumie jak was papież nie obchodzi to po co o nim mówić w ogóle
Niby dlaczego? Włączam telewizję i na 50% ze wszystkich kanałów widze mordę imperatora. Pić alkoholu nie mogę, oglądać reklamówek podpasek nie mogę. Widziałem nawet ingerencję w program tv. Wizyta Dalajlamy czy ostatnio jakiegoś innego guru buddyjskiego nawet nie doczekała się wzmianki w informacjach, natomiast gdy naczelnik Sanhedryn przyjezdza do kraju to mamy wszędzie relacje i podnietę. Słowem, papiez wchodzi do mnie drzwiami i oknami, tradycyjnymi i tymi nowoczesnymi.
Kazdy ma jakies zdanie na jego temat, kwestia tylko czy go powaza, czy mało dla kogoś on znaczy.

Cytuj
- jesteście jebnięci (no offence oczywiście, ale po prostu musiałem to powiedzieć - "dla zasady")
Jesteś jebnięty, powiedziałem to ot tak, dla zasady itp.

Cytuj
- jeżdżenie po religi chrześcijańskiej "dla zasady" jest jebnięte
Krytyka poparta argumentami jest jebnięta? Ciekawa, a raczej jebnięta teoria. Poza tym, wydaje mi się, po przeczytaniu tych >10k znaków tu i ówdzie, że raczej krytykuje się kościół, nie zaś samą religię chrześcijańską.

Cytuj
- poprzednie cztery punkty mógłbym zawrzeć w poście o 10k znaków, po drodze zaprzeczając sam sobie i z rozpędu najeżdżając na inne instytucje niż rząd i kościół, ale mi się nie chciało specjalnie więc darujcie ten nietakt
Równie dobrze mogłeś nic nie napisać ;) Forum dyskusyjne, słuzy przewaznie do wymiany zdania, poglądów. Jak nie masz nic do dodania to nie dodawaj i nie widze powodu zeby ublizać tym którzy biora udział w dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2006, 01:43:40 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14636 dnia: Maja 29, 2006, 01:46:41 am »
Cytuj

Niby dlaczego? Włączam telewizję i na 50% ze wszystkich kanałów widze mordę imperatora. Pić alkoholu nie mogę, oglądać reklamówek podpasek nie mogę. Widziałem nawet ingerencję w program tv. Wizyta Dalajlamy czy ostatnio jakiegoś innego guru buddyjskiego nawet nie doczekała się wzmianki w informacjach, natomiast gdy naczelnik Sanhedryn przyjezdza do kraju to mamy wszędzie relacje i podnietę. Kazdy ma jakies zdanie na jego temat, kwestia tylko czy go powaza, czy mało dla niego znaczy.

zadajesz pytanie retoryczne ?? przecież nasze społeczeństwo teoretycznie to ponad 90 % katolików. jeszcze jakieś pytania bez sensu?? a telewizja wie, że na papieża w tv zbiegnie się więcej widowni, niż na jakiegoś tam dalajlamę o którym 75% społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy istnienia. no offene, ale niestety - przyzwyczajaj się, że telewizja jest głównie dla mas, a nie dla jednego, czy też mniejszej grupy widzów. witamy w realnym swiecie komercji i praw rynku. przykre to niestety lecz prawdziwe. wczoraj zresztą przez imperatora papieża nie mogłem nawet wieczorynki na jedynce obejrzeć - a miały byćgumisie, albo siakaś inna disneyowska produkcja ;(

Cytuj

Krytyka poparta argumentami jest jebnięta? Ciekawa, a raczej jebnięta teoria.

jebnięta, nie jebnięta, ale nawet jako uczestnik tej rozmowy zauważyłem ze jedziemy w kółko wokól tego samego tematu, używając tej samej argumentacji. to jest jebnięte z deka :P


Cytuj
Równie dobrze mogłeś nic nie napisać wink.gif Forum dyskusyjne, słuzy przewaznie do wymiany zdania, poglądów. Jak nie masz nic do dodania to nie dodawaj i nie widze powodu zeby ublizać tym którzy biora udział w dyskusji.

ależ przecież W_w nie ubliża nam. włączył się do dyskusji i stwierdził, żeśmy wszyscy jebnięci ;) to jego własne zdanie, a po to jest chyba forum dyskusyjne by mógł je wyrazić, nie ?? :P

kanapki z masłem orzechowym o tej porze to czad ;P
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14637 dnia: Maja 29, 2006, 01:58:07 am »
Cytuj
zadajesz pytanie retoryczne ?? przecież nasze społeczeństwo teoretycznie to ponad 90 % katolików. jeszcze jakieś pytania bez sensu?? a telewizja wie, że na papieża w tv zbiegnie się więcej widowni, niż na jakiegoś tam dalajlamę o którym 75% społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy istnienia. no offene, ale niestety - przyzwyczajaj się, że telewizja jest głównie dla mas, a nie dla jednego, czy też mniejszej grupy widzów. witamy w realnym swiecie komercji i praw rynku. przykre to niestety lecz prawdziwe. wczoraj zresztą przez imperatora papieża nie mogłem nawet wieczorynki na jedynce obejrzeć - a miały byćgumisie, albo siakaś inna disneyowska produkcja
Trochę zawyzona jest ta twoja statystyka, Na onecie- choć nie jest to na pewno ankieta reprezentatywna, ok 25% nie jest w ogóle zainteresowane pielgrzymką papieza i chyba tylko 20% bierze w niej "czynny" udział. Telewizja nie serwuje tego co chcą masy, ale ona kreuje ich chęci. Większość widzów oglądając telewizję włącza się tylko na odbiór i niczym gąbka chłoną to co ona serwuje. Już dr Goebbels powiedział, że kto ma telewizję, ten ma władze (niedosłownie, ale o to chodziło). Zamiast serwować rozrywkę-czyli to co pierwotnie miała czynić, stala się najpotężniejszą władzą. Telewizja promuje i niszczy. Promuje miłość do papieża. Który jest dla Polaków WIELKIM człowiekiem. Ludzie nie ogladają tego bo chcą, tylko bo nie ma nic innego- siadają przed telewizorem/radiem i włączają, dla towarzystwa.

Cytuj
ale nawet jako uczestnik tej rozmowy zauważyłem ze jedziemy w kółko wokól tego samego tematu, używając tej samej argumentacji. to jest jebnięte z deka
Ja dodałem to co mialem do dodania/powiedzenia w tym temacie. Niektóre twierdzenia poparłem innych nie. Chyba o to chodzi, nie? Jak ktoś może, niech zaproponuje inny temat- ja jestem spragniony dyskusji, zwłaszza tutaj.

Cytuj
ależ przecież W_w nie ubliża nam. włączył się do dyskusji i stwierdził, żeśmy wszyscy jebnięci wink.gif to jego własne zdanie, a po to jest chyba forum dyskusyjne by mógł je wyrazić, nie ??
Wyrażać tak, obrażać nie(za chwilę pewnie otrzymam odpowiedź, ze to tez jest wyrazanie zdania). Tymbardziej, że nazwał nas jebniętym tak dla zasady. Jeśli miałbym to kwalifikować pod dyskusję, to byłaby ona na poziomie, zostańmy w temaaie, RM, gdzie dzwoni się żeby kogoś zjechać, nazwac Żydem itp.

Cytuj
Chief bez Roberta @ ale za to Oce
To jeszcze AutoCasco poproszę.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2006, 02:06:56 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14638 dnia: Maja 29, 2006, 02:17:26 am »
Cytuj

Trochę zawyzona jest ta twoja statystyka, Na onecie- choć nie jest to na pewno ankieta reprezentatywna, ok 25% nie jest w ogóle zainteresowane pielgrzymką papieza i chyba tylko 20% bierze w niej "czynny" udział. Telewizja nie serwuje tego co chcą masy, ale ona kreuje ich chęci. Większość widzów oglądając telewizję włącza się tylko na odbiór i niczym gąbka chłoną to co ona serwuje. Już dr Goebbels powiedział, że kto ma telewizję, ten ma władze (niedosłownie, ale o to chodziło). Zamiast serwować rozrywkę-czyli to co pierwotnie miała czynić, stala się najpotężniejszą władzą. Telewizja promuje i niszczy. Promuje miłość do papieża. Który jest dla Polaków WIELKIM człowiekiem. Ludzie nie ogladają tego bo chcą, tylko bo nie ma nic innego- siadają przed telewizorem/radiem i włączają, dla towarzystwa.
 
wniosek - nie oglądajmy telewizji, bo nas ogłupia. telewizja jest zła, internet jest zły, radio jest złe... wszyscy jesteśmy źli, nawracajmy się i kroczmy ścieżkami Pana.... niestety - tak samo jak telewizja miała dawać rozrywkę, tak samo religia miała pełnic inną funkcję. ale wszystko co daje innym kontrolę nad bezwolnymi masami zawsze będzie wykorzystane przez spragnionych władzy imperialistycznych żydo-masonów.  oddjamy zatem całą władzę w ręce ojca dyrektora - religijną i medialną - on sobie da radę. to nic, że zaleje moher, przynajmiej będziemy mogli narzekać na jedną osobę, a nie na wszystkie dookoła/ prawda jest taka, że człowiek to jest bardzo dziwna istota - nieliczne istotki dochodzą do władzy, a bezwolny tłum daje sięwykorzystywać i doić.... nieliczne świadome jednostki takie jak CR ;) niestety same nie naprawią świata... ja poddałem się trzy lata temu. teraz pragnę władzy, bchoćby przez wielką rewolucję

Cytuj
Ja dodałem to co mialem do dodania/powiedzenia w tym temacie. Niektóre twierdzenia poparłem innych nie. Chyba o to chodzi, nie? Jak ktoś może, niech zaproponuje inny temat- ja jestem spragniony dyskusji, zwłaszza tutaj.


na tym polega przecież sens dyskusji, co nie ??  a temat - po co go zmieniać - sam już się zaczął powoli zmieniać :)

Cytuj
Wyrażać tak, obrażać nie(za chwilę pewnie otrzymam odpowiedź, ze to tez jest wyrazanie zdania). Tymbardziej, że nazwał nas jebniętym tak dla zasady.
"to też jest wyrażanie zdania" ;)
Cytuj
zostańmy w temaaie, RM, gdzie dzwoni się żeby kogoś zjechać, nazwac Żydem
Panie Robertz, jesteś pan żydem. a ja jako biały aryjski syn i jedyny słuszny obrońca białej rasy nie obliguje się do dalszej konwersacji z panem. combat 18!

Cytuj

To jeszcze AutoCasco poproszę.


prosze bardzo
 
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #14639 dnia: Maja 29, 2006, 02:27:10 am »
Cytuj
wniosek - nie oglądajmy telewizji, bo nas ogłupia. telewizja jest zła, internet jest zły, radio jest złe... wszyscy jesteśmy źli, nawracajmy się i kroczmy ścieżkami Pana.... niestety - tak samo jak telewizja miała dawać rozrywkę, tak samo religia miała pełnic inną funkcję. ale wszystko co daje innym kontrolę nad bezwolnymi masami zawsze będzie wykorzystane przez spragnionych władzy imperialistycznych żydo-masonów. oddjamy zatem całą władzę w ręce ojca dyrektora - religijną i medialną - on sobie da radę. to nic, że zaleje moher, przynajmiej będziemy mogli narzekać na jedną osobę, a nie na wszystkie dookoła/ prawda jest taka, że człowiek to jest bardzo dziwna istota - nieliczne istotki dochodzą do władzy, a bezwolny tłum daje sięwykorzystywać i doić.... nieliczne świadome jednostki takie jak CR wink.gif niestety same nie naprawią świata... ja poddałem się trzy lata temu. teraz pragnę władzy, bchoćby przez wielką rewolucję
Może powinienem w tej wypowiedzi się czegoś doszukiwać, ale za późno na tak dogłębne analizy. Ja od telewizji wymagam, a raczej chciałbym, żeby dawała mi rozrywkę i przyjemność. Obecnie czerpie z niej tylko wiadomości oraz programy publicystyczne( w których i tak wirtuozi Lis czy Pospieszalski zamiast zdawać relacje, sami mi interpretują fakty, a w wiadomościach dowiaduje się że zmarł WIELKI POLAK Jeziorański, czy też BOHATER kukliński). Reszta jej oferty to bagno i kicz, na który nie mam zamiaru tracić czasu. Telewizja daje taki substytut rozrywki i kształtuje tą kulturę masową, która zabija jakąkolwiek indywidualnośc Skutki mamy na ulicy, mnóstwo "skejtów", jarających się "raperami" w stylu mezo. I właśnie widzisz, drogi dowgirdzie, wiekszość osób z którymi rozmawiam, ma takie samo podejście. A co mnie to obchodzi, sam świata nie zmienie. Tylko, ze gdyby te wszystkie osoby zebrałyby się do kupy.. A tak...
Cytuj
"to też jest wyrażanie zdania"
Cytuj
Panie Robertz, jesteś pan żydem. a ja jako biały aryjski syn i jedyny słuszny obrońca białej rasy nie obliguje się do dalszej konwersacji z panem. combat 18!
No właśnie :) Coś w tym stylu. Mojsze Apfelbaum.

Cytuj
prosze bardzo
Acze, wybielacz nad wybielacze. [lub tez Ace of Base]