Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3167671 razy)

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #11340 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:03:33 pm »
hmm wiesz...hmm... moze on..hmm moze on myslał że chodzi o laptopa? ;F

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11341 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:14:29 pm »
Wszyscy wiedzą, że pecety są lepsze od konsol, bo na konsole nie ma kantersrajka i nie ma jak cheat'ów wpisywać...

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11342 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:19:37 pm »
nie prawda...konsole sa lipne dla tego ze ps1 chcialo sie upodobnic do PCta ale nie moglo miec nazwy komputer wiec mu sie nie udalo

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11343 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:39:45 pm »
Wiecie, czemu konsole są lipne od pecetetów? Z dwóch konkretnych powodów.
1. SquareZone zostało stworzone na komputerach.
2. Gdy na konsole są tworzone za pomocą komputera.
Słodkie.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11344 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:41:43 pm »
E tam.. to jak porównywać.. hmm... toster z czajnikiem elektrycznym. Niby jedno i drugie coś podgrzewa, ale zastosowanie ma inne i w każdym przyzwoitym domu powinno być jedno i drugie.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11345 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:51:24 pm »
Cytuj
E tam.. to jak porównywać.. hmm... toster z czajnikiem elektrycznym. Niby jedno i drugie coś podgrzewa, ale zastosowanie ma inne i w każdym przyzwoitym domu powinno być jedno i drugie.
Nie bardzo. To jak karabiny. Pecet to M-14 -silna potęzna amunicja(7,62x51), genialny zasięg, zabójcza celność- ale rząd USA nie wiedzieć czemu chce się pozbyć tej ponadczasowej i cudownej broni. Ale wciąz nieliczne jednostki preferują ją nad
m-16- czyli promowaną przez USA broń, która co roku ma nową wersję, ale mimo wszystko to odgrzewany kotlet. Ale to właśnie ją serwuje zołnierzom rząd i na tą amunicję -tą z m16 (5,56x45)MUSI się kazde natowskie państwo przezbroić. Mimo ze słabsza od amunicji z m14, mniej celna, mniej wydajna, jednak tak chce góra.
Tak samo z PC i konsolami. PC to m14, zaś m16 to konsole. Co lepsze? Ja wole m14, chcoiaz niektóre wersje m16 tez są kuszące.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2006, 10:52:58 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11346 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:55:21 pm »
Moje porównianie dalej wydaje mi się trafniejsze

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #11347 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:56:19 pm »
ja wole i to i to, choć piewrw miałem c64 potem PSX potem PC, a na końcu PS2...wg. mnie konsole są w większej mierze do grania(choc PC też) a PC to net, praca itd...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11348 dnia: Stycznia 23, 2006, 11:01:49 pm »
Cytuj
Moje porównianie dalej wydaje mi się trafniejsze
No twoje jest cholernie ogólne i pasuje pod wszystko. To rozwine moje :) M16 to karabin typowo szturmowy- do innych celów się nie nadaje. Natomiast m14 moze pełnić funkcję kb.maszynowego (m15) kb.snajperskiego (m21), funkcję reprezentatywną (broń kompanii reprezentatywnych itp). M16 nie ma takich funkcji.
Konsola jest tylko stworzona do jednego celu. Komputer jest maszyną wielozadaniową- ale jeśli chodzi o gry, zdecydowanie lepszą od konsol. Konsole kupujesz raz- i po pewnym czasie pada, a komp jest ponadczasowy (mozna przyjąć takie okreslenie, z przymruzeniem oka, patrząc na to, ze trzeba ładowac weń coraz to nowsze pieniądze).
Ale jest jedna taka prawda- ze gdyby na konsole i na pecety były takie same gry- to jednak pecety wygrałyby. Mają do zaoferowania lepsza grafę (nie kłócmy się, bo to jest oczywiste)-zresztą, całą otoczkę audiowizualną- którą jako swoiste kombajny muszą tworzyć. Zresztą, konsole to tez w sumie komputery.
A spór o wyzszosci konsoli nad pc (czy tez konsoli takiej nad taką konsolą) przesądzają gry- dla mnie np. wygrywa ps2 bo są na niego rózne gry interesujące mnie tematycznie (mgs, way of the samurai, onimusha itp). I to jest prawda, to jest fakt.

Jezu, znowu odpłynąłem. Z tym porównaniem jeszcze. Gdyby USA zostawiły mozliwość zołnierzom wyboru między m14 a m16, na pewno ci znający się na rzeczy wybraliby m14 (zresztą, wystarczy posłuchać jenostek typu Zielone Berety, czy SEAL, które wykorzystują m4 tylko w CQB). No i jak mówiłem, gdyby gry były na PC takie same jak na konsole, to po cholere komu konsola?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2006, 11:04:11 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11349 dnia: Stycznia 23, 2006, 11:14:40 pm »
Moja dobra rada: nigdy nie wspominajcie o broni, ani tym bardziej nie wchodźcie z nim w dyskusję na ten temat. Naprawdę.
SquareZone jest jak komputer - praktyczny. A konsole jak reszta serwisów - monotematyczne.

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #11350 dnia: Stycznia 23, 2006, 11:22:31 pm »
jestem w tej bójce za qiaxem bo (choc nie wiem pewno o co sie bijecie ) komp moze zemulowac kazda konsole ;]

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11351 dnia: Stycznia 23, 2006, 11:27:13 pm »
teoretycznie - tak, praktycznie niezbyt... o ile mi wiadomo nie ma jeszcze emulatora np. ps2, ktory by emulowal duzo gier w calosci poprawnie, a tutaj juz ps3 wychodzi... ale dobra, jak ktos chce sobie poczekac kilka lat zeby zagrac w gry, ktore posiadacze konsoli przeszli po 20 razy, to jego sprawa.
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11352 dnia: Stycznia 23, 2006, 11:50:52 pm »
No właśnie - zabawne to jest, skoro P.C. aktualnie przewyższaja konsole <grałem ostatnio w Onimusha 3 ver. P.C. - biedne to to jakieś graficznie>. Moze i PS3 przewyższy P.C., ale po około pól roku sytuacja znowu wyjdzie na korzyść P.C.
Ale z drugiej strony - przynajmniej P.C. graczy będą mogli powiedzieć, ze graja w przeboje, które wytrzymały próbę czasu, a nie stanowiły jedynie chwilowy zryw w branży gier.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11353 dnia: Stycznia 24, 2006, 12:05:36 am »
Emuluje emuluje. Dreamcasta juz normalnie emuluje, a miał mozliwości zblizone do ps2 (ech, dajcie mi 3 shenmue). Ja teraz czekam na emulator DS i se popykam w SPRUNG (genialne teksty tam lecą :) )

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11354 dnia: Stycznia 24, 2006, 12:47:46 am »
Rany boskie, przed chwilą prawie zasnąłem w wannie.. muszę się wspomóc kawą i to szybko...

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11355 dnia: Stycznia 24, 2006, 12:56:15 am »
Nie ma to jak odpłynąć.
A skoro mowa o odplynięciu, to mnie wczorajszej nocy coś takiego naszło. W jednej chwili uciekło mi z życia trzy godzinki. Muszę skonczyć z tymi drzemkami.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11356 dnia: Stycznia 24, 2006, 05:21:16 pm »
Jezu, ja dzisiaj mam fatalny dzień. Nie moge się ocknąć i jestem jakiś niedorobiony. Prawie jak autyzm. Do tego wróciłem o jedenastej na chate i spałem do piątej. Trochę za duzo jak na popołudniową drzemkę.
A najlepsze ze jeszcze chce mi się spać. Lol.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #11357 dnia: Stycznia 24, 2006, 05:26:35 pm »
haha! Dziś pierwszy egzamin,ale i tak w tym przypadku mogę się już szykować na sesję poprawkową...porażka. Za to było miło, bo na uczelnię zawiózł mnie tata, a z uczelni pod sam dom podwiózł mnie kolega...stwierdzam,że zima jest fajna, bo człowiekowi tak mało zaczyna potrzebować do szczęścia. Jak jest lato, od razu marzy m sie idealna pogoda i jakoś fajnie spędzony dzień. Zimą wystarczy,że po powrocie z mrozu zaznam troche ciepła i już jest mi lepiej ;)

 

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11358 dnia: Stycznia 24, 2006, 05:54:15 pm »
Cytuj
jestem w tej bójce za qiaxem bo (choc nie wiem pewno o co sie bijecie ) komp moze zemulowac kazda konsole ;]
jestes debilem... mega debilem ;/

Cytuj
No właśnie - zabawne to jest, skoro P.C. aktualnie przewyższaja konsole <grałem ostatnio w Onimusha 3 ver. P.C. - biedne to to jakieś graficznie>. Moze i PS3 przewyższy P.C., ale po około pól roku sytuacja znowu wyjdzie na korzyść P.C.
Ale z drugiej strony - przynajmniej P.C. graczy będą mogli powiedzieć, ze graja w przeboje, które wytrzymały próbę czasu, a nie stanowiły jedynie chwilowy zryw w branży gier.
Ni zrozumialem o co ci chodzi... mowisz ze PC bedzie mial po pewnym czasie te bardzo najlepsze gry z konsol? Nie bardzo...

PC pod wzgledem grafiki nie przewyzsza konsol, a przynajmniej nie jakos widocznie, w koncu jest XBox 360 juz.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #11359 dnia: Stycznia 24, 2006, 06:08:25 pm »
Cytuj
Cytuj
jestem w tej bójce za qiaxem bo (choc nie wiem pewno o co sie bijecie ) komp moze zemulowac kazda konsole ;]
jestes debilem... mega debilem ;/

Cytuj
No właśnie - zabawne to jest, skoro P.C. aktualnie przewyższaja konsole <grałem ostatnio w Onimusha 3 ver. P.C. - biedne to to jakieś graficznie>. Moze i PS3 przewyższy P.C., ale po około pól roku sytuacja znowu wyjdzie na korzyść P.C.
Ale z drugiej strony - przynajmniej P.C. graczy będą mogli powiedzieć, ze graja w przeboje, które wytrzymały próbę czasu, a nie stanowiły jedynie chwilowy zryw w branży gier.
Ni zrozumialem o co ci chodzi... mowisz ze PC bedzie mial po pewnym czasie te bardzo najlepsze gry z konsol? Nie bardzo...

PC pod wzgledem grafiki nie przewyzsza konsol, a przynajmniej nie jakos widocznie, w koncu jest XBox 360 juz.
No jak :D PC-ty to kombajny multimedialne i zawsze będą miały lepsze mozliwości pod względem oprawy audiowizualnej- oczywiście, jeśli mówimy o jakichś w miare uczciwych kartach graficznych. PCty idą do przodu i co miesiać nowa karta (swoją drogą szlag moze trafić). A wygląd danej gry zalezy tylko od gierc-pisarzy, którzy decydują o wyglądzie gry.
Ale właśnie o gry tu chodzi. Kiedyś najlepsze gry z PC lądowały na konsolach (np.duke3d na nintendo64, doom na saturna itp). A teraz niestety jest odwrotnie- z tym, ze o PC-tach juz się zapomina. Na PC powstają tylko wszelkie online'owe gry oraz jakieś strategie- czyli ogólnie to, co nie pasuje do konsol (np. cywilizacja4). Ale konsole przewyzszają kompy pod względem oferty gier i właśnie pod tym względewm wygrywają. Na PC nie ma MGS3, nie ma FFX, nie ma Samurai Warriors, nie ma Onimushy2 (najlepsz a zcyklu). Granie na PC to zdawanie się na łaske producentów oraz comiesięczny upgrade sprzętu- a konsolka to- montaz czipa i JAZDAAAAAAA!