Autor Wątek: Final Fantasy VII  (Przeczytany 13794 razy)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« dnia: Kwietnia 10, 2004, 10:23:58 pm »
no wiec w dziale na najlepszego finala wynikla pewna rozmowa dotyczaca przelomowosci. mowiono ze ff7 jest przelomowy a pozniej tylko ten sam pomysl wykorzystywany. no wiec postawie jedno zasadnicze pytanie: pod jakim wzgledem ff7 jest przelomowy? wejscie w 3d? w zasadzie to jedyna roznica. fabula juz wczesniej byla na wysokim poziomie, system byl dobry, muza jak na te konsolki dobra. to jest tak samo ulepszanie pomyslu jak ff10 z siodemki. przy takich zalozeniach jedynym przelomem byl ff1. zalozylem ten temat specjalnie dla tych ktorzy wszedzie rozglaszaja ze ff7 jest przelomowy zeby mogli sie wykazac. i tak samo do innej czesci forum: dlaczego uwazacie ze ff10 jest przelomowy?  
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2004, 10:45:19 pm wysłana przez Zell Dincht »
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2004, 10:42:06 pm »
IMO każdy final jest przełomowy, i dlatego każdy mi się podoba. W każdym finalu jest zupełnie inny świat, system, i ogólnie klimat. Zrozumiałbym narzekania niektórych ludzi, gdyby każdy kolejny final miał ten sam system, świat itd. po prostu był nudną kontynuacją, ale przecież niektóre Finale np 8 i 9 to zupełne skrajności gdyby nie nazwa(no i takie rzeczy jak summony, chocobo, cid itd.) to mogłyby to być dwie oddzielnie funkcjonujące gry. Wiecie co IMO przede wszystkim łączy wszystkie Finale i dlaczego zasługują na wspólną nazwe? Bo Final Fantasy to w moim osobistym języku oznacza Genialna Gra :D

Tyle odemnie, wszelka polemika porządana i mile widziana, byle na poziomie(no o to się na tym forum raczej nie martwie ;) )

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2004, 03:24:24 am »
ja tam w Finale na PS2 nie gralem...i raczej za predko nie zagram, chyba ze w totka wygram :D
"siodemka" byla moim pierwszym RPG'iem w jakiego gralem...wywarla na mnie oblrzymie wrazenie, glownie pod wzgledem fabuly...od tamtego czasu ukonczylem juz troche RPG'ow i jedynie Planescape Torment moge porownac z "7" (zaczynam grac w Fallout'a, wiec moze on jeszcze tutaj dojdzie;)...moje zdanie, z racji tego ze nie gralem w Finala wyzszego niz 9, moze byc nieobiektywne...co ja pisze, jest nieobiektywne...postaram sie jednak obronic troche "7" :D

Zell, wydaje mi sie nie nie mozna porownywac starszych Finali z nowszymi...z kazdym nadejsciem nowego sprzetu, otwiera sie nowy "rozdzial" w historii gier...porownywanie 1, 7 i 10 to jak porownywanie samolotow wojskowych w czasach 1 WŚ, 2 WŚ i obecnych...jedyne co je laczy to to ze lataja i maja skrzydla...FF 7 w swoim okresie byl gra przelomowa, przeniosl on standardy gier RPG na calkiem inny pulap...i nie chodzi mi tu tylko o grafike, choc byl to chyba zdecydowanie najwiekszy skok...Square 7 postawilo bardzo wysoko poprzeczke i dla mnie tylko CC dorownal 7 (tutaj zdania sa rozne i nie bede sie z nikim spieral)...czytajac wasze wypowiedzi jestem sklonny stwierdzic ze byc moze FF 10, otwierajacy serie FF na nowa platforme Sony, jest rowniez gra przelomowa, poniewaz programisci dostali poteznego kopa w 4 litery...pojawily sie nowe mozliwosci i byc moze udalo sie im stworzyc gre ktora dorownala (badz przerosla) 7...

zdanie nalezy do kazdego z was...kazdy z was zapewnie skonczyl 7 i wiecie jakie mieliscie wtedy odczucia...jesli po przejsciu 10 odczujecie to samo lub wiecej, zaiste, bedzie to wtedy wielka gra...jesli stwierdzicie po jej przejsciu "WOW, ale swietna gra" i odlozycie ja na polke, wtedy nie porownujcie jej do 7...ja jeszcze nie spotkalem gry, ktora pod tym wzgledem pobilaby 7 (z serii FF nie, z innych baaardzo blisko jest LoK)...teraz powiedzcie szczerze, czy FF 10 podzialala na was tak jak pierwsze zetkniecie z 7 (tylko nie wyskakujcie mi z grafika, bo nie o to mi chodzi;)

bylo na poziomie Morchol ?? :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2004, 03:26:15 am wysłana przez ARD »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 11, 2004, 10:46:06 am »
Było na poziomie, ale jak już mówięłm o to się na tym forum nie trzeba martwić ;)

No co do tego co w ostatnim akapicie pisałeś ARD, to ja podam przykład z własnego życia ;) : W FFIX przeszedłem główną fabułe, zrobiłem stellazzo, chocografy i na tym koniec, ani karcianki nie mam na 100% ani nawet Ozmy nie zabiłem (śmiech na sali), co innego w FFX - męcze męcze i męczyć tą gre będe :D mam w planie każdą postacią mieć calutki sphergrid wyczyszczony ;]

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 11, 2004, 01:55:57 pm »
ale mi nie chodzilo o to czy przeszedles gre z odkrytymi sekretami (no chyba ze rzucasz tylko taki przyklad :D)...ja 7 pierwszym tez nie zmaksowalem (wszystki postacie na 99 lv i zabite all Weapony;))...dlatego zagralem w nia jeszcze raz "pod pretelstem" zeby zdobyc wszystkie materie :lol:...
nie wiem za bardzo dlaczego Morchol podales taki przyklad do mojego akapiut, skoro IMHO mi chodzilo o co innego, a Ty napisales co innego  :huh: ...no chyba z eja czegos nie rozumiem  :P  

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 11, 2004, 02:30:44 pm »
Cytuj
Zell, wydaje mi sie nie nie mozna porownywac starszych Finali z nowszymi...z kazdym nadejsciem nowego sprzetu, otwiera sie nowy "rozdzial" w historii gier...porownywanie 1, 7 i 10 to jak porownywanie samolotow wojskowych w czasach 1 WŚ, 2 WŚ i obecnych...jedyne co je laczy to to ze lataja i maja skrzydla...
no to z tego wynika ze 10 tez jest przelomowa ;)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 11, 2004, 03:26:53 pm »
No ja napisałem tak bo ty napisałeś coś w stylu "jeśli po przejściu odłożycie ją na półke i zapomnicie(tak było u mnie z ff9), to nie porownujcie jej z ff7, ale jesli nie(tak jak u mnie z ff10) to może ona dorównać ff7"
No przynajmniej tak to zrozumiałem ;) ale dziś moje urodzinki i już 2 browarki poszły więc może coś pokręciłęm :P

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 11, 2004, 07:19:13 pm »
Cytuj
no to z tego wynika ze 10 tez jest przelomowa

byc moze, ale tylko jesli chodzi o FF na konsole nowej generacji...bo na temat ogolnej przelomowosci (jest taki wyraz?? ;) )sie nie wypowiadam, wiadomo dlaczego...

Cytuj
No ja napisałem tak bo ty napisałeś coś w stylu "jeśli po przejściu odłożycie ją na półke i zapomnicie(tak było u mnie z ff9), to nie porownujcie jej z ff7, ale jesli nie(tak jak u mnie z ff10) to może ona dorównać ff7"

no tak, ale mi nie chodzilo o "masterowanie" postaci, czy zdobywanie wszystkich sekretow czy innych bzdurek...chodzi mi o odczucia po przejsciu gry, wrazenia...wszystaki postacie na maxa czy zdobycie czegos tam to nic, liczy sie efekt koncowy...jelsi gra wywola tyle emocji i uczuc co 7 to cieszcie sie, bo oto powastala kolejna "perelka"...jesli nie zrobi z wami tego co 7, to bedzie to kolejna, dobra gra...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 11, 2004, 07:55:13 pm »
Z wejsciem nowego sprzętu i nowych możliwości wchodza przełomowe rzeczy tak samo z wejściem PSX weszło FF7 które było przełomowe nie tylko pod względem grafiki ale... dostepności przecież poprzednio Finale wydawane były na cartach więc ich dostępność rewelacyjna nie była... Kolejna innowacja wstawki FMVwysokiej jakości nie mówimy o wstawakach jakie mieliśmy na amidze ;) ... hum hum co by tu jeszcze aaaaa muzyka owszem przełomowa wcześniej nie uświadczyłeś takiej muzyki nie oszukujmy się... No dobra narzie coś mi nie wpada więcej bo po sniadaniu obiedzie i kolacji jestem :devil: więc pracuje mój żołądek a nie mózg :D
]


Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 11, 2004, 10:44:37 pm »
Wedłg mnie FF VII jest:
-rewolucyjne (czyt tez rewelacyjne :D)
-najlepsze z calej serii
-itp itd

dlaczego?
-no oczywiscie grafika
-fabula (nie przypominam sobie finala poprzedniego z podobna)
-klimat (SF i te sprawy, poprzednie czesci byly osadzone w średniowieczu)

Na razie to wsio :D
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 11, 2004, 11:26:19 pm »
A dlaczego ja uważam, że FFVII jest najlepszy? Już kiedyś pisałem o tym ale streszczę to:
-Fabuła(wgniata w fotel)
-Grafa(super kolorki)
-Muzyka(coś pięknego)
-Postacie
-Minigierki
-Bajery(łódź podwodna, Chocobo itd.)
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 11, 2004, 11:57:47 pm »
dlaczego ff7 jest przelomowy?
1. Fabula
2. Klimat
3. Wprowadzenie 3D=grafika
4. Muzyka
5. Wprowadzenie FMV

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 12, 2004, 03:37:34 pm »
Dlaczego FF7:
1.Bo jest FF7
2.Tifa :D
3.Summony
4.Fabuła
5.Sephi
6.Reszta

Offline Chris

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 03, 2004, 08:37:46 pm »
Sub-questy!!!
grafika(śliczna)
muza<jescze bardziej słiczna>
grywalnośĆ!!!
Mini gry!!
Pare by sie jeszcze znalazło :D  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 09, 2004, 10:17:40 pm »
Chris....zdziwiles mnie swoim postem. Gdzie u ciebie fabula ?? przeciez wlasnie ona byla najlepsza i najwazniejsza (IMO ofkors) w ff7

Offline meduz1

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #15 dnia: Września 01, 2004, 06:23:34 pm »
Moge grać bez końca.........................................................................
.................................................................................
..................................................................................................... :D
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2006, 04:12:50 am wysłana przez Gipsi »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2006, 04:14:03 am »
Takie pytanie mam... czy w Final Fantasy VII bylo wytlumaczone kim jest Lucrecia i czy było coś o jej historii oraz wyjasnienie dlaczego skonczyla w jakims lodowym krysztale?
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2006, 04:14:59 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2006, 08:19:03 am »
Nope, i nam zwykłym śmiertelnikom (czyt. ludziom nie mającym okazji poznać DC) nie będzie dane się dowiedzieć.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #18 dnia: Września 27, 2006, 10:21:28 am »
Jest w jednej retrospekcji Vinca, coś tam powiedziane polslowami, ale bezposrednio w grze nic nie ma napisane.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #19 dnia: Września 27, 2006, 10:35:31 am »
Yhym, nno bo pamietam ze jak gralem w FFVII to wlasnie zajebiscie mi sie podobalo ze keidys znalazlem te jaskinie z nia ale w sumie zadnego questu jakos zbytnio chyba z nia nie rozwiazywalem i kompletnien ie pamietalem czy bylo cos o niej mowione tak ogolnie w grze. A w DoC to zajebiscie mi sie ona podoba i to ze tak sie do niej powraca... no i fakt ze co chwile mowi "I am sorry",


Spojler chyba

A czemu na jakiejs wikipedii przypadkiem natknalem sie na jej opis i pisalo ze jest ona biologiczna matka Sepha? Bo ta wikipedia zaczerpnela wiadomosci z DoC czy moze jednak o tym wspomniano juz w FFVII na PSone?

Koniec chyba spojlera


EDIT:::
Wogole, jestem pedantem i zmieniam nazwe tego tematu bo mnie drażni takie okaleczanie przejzystosci forum ;]
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2006, 03:16:47 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?