Autor Wątek: Final Fantasy VII  (Przeczytany 13793 razy)

Offline Namtih

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 28, 2007, 06:25:02 pm »
Cytuj
Aerith_Reactivation ,nie presadzaj ,FFVII CrisisCore  MOŻE nie będzie TAKI zły

Sephiron czy chcesz przez to powiedzieć że Final Fantasy VII to beznadzieja!? (tzn tylko Crisis Core moze uratować honor serii??). Bo chyba cie nie zrozumiałem <lol>. Przecież FF VII to najlepszy final serii(nie znajdziesz chyba wielu osob ktore sądzą inaczej??). A co do samego Crisis Core to faktycznie nieżle się zapowiada :o

http://www.youtube.com/watch?v=PwVf7DAPIBs

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 28, 2007, 06:41:55 pm »
Cytuj
Przecież FF VII to najlepszy final serii(nie znajdziesz chyba wielu osob ktore sądzą inaczej??).

<pogwizduje z cicha i szura nogą po podłodze>

Cytuj
A co do samego Crisis Core to faktycznie nieżle się zapowiada

Sephironowi chyba chodziło o to, że Crisis Core może nie będzie taki zły jak DoC... ja tam nie jestem pewien...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 28, 2007, 06:44:50 pm »
niezbadane są myśli Sephirona :F zresztą z nim jest chyba tak jak w kawałku "jak sie masz kochanie" i on też z paru słów potrafi wyczytać więcej, to co tylko zechce :F

Przecież FF VII to najlepszy final serii(nie znajdziesz chyba wielu osob ktore sądzą inaczej??).
się znalazłem :F FF7 ssie ;/
Kame Hame Ha

Offline Namtih

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:02:04 pm »
Dziwni troche jesteście, i jeżeli to zarażliwe to mam nadzieje że byłem szczepiony ;D. Jak dla mnie FF VII ma najlepszą fabułe z całej serii, jedyny i niepowtarzalny klimat, a muzyka Nobuo Uematsu to szczyt geniuszu i doskonałości. W żadną grę tyle nie grałem co w sódemke. Według mnie słuszne było to że  ta właśnie część jako pierwsza doczekała się swej filmowej kontynuacji.

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:07:11 pm »
Przecież FF VII to najlepszy final serii(nie znajdziesz chyba wielu osob ktore sądzą inaczej??).
To tylko twoje zdanie... Final Fantasy VII nie jest złe, ale wg. mnie FF VIII i FF IX są o wiele lepsze od niego. I nie patrzę tylko na grafikę...
Cytat: Namtih
jeżeli to zarażliwe to mam nadzieje że byłem szczepiony
A myślisz, że szczepienie ci pomoże?

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:20:27 pm »
Przecież FF VII to najlepszy final serii(nie znajdziesz chyba wielu osob ktore sądzą inaczej??).
To tylko twoje zdanie... Final Fantasy VII nie jest złe, ale wg. mnie FF VIII i FF IX są o wiele lepsze od niego. I nie patrzę tylko na grafikę...
punkcik dla tej młodej pani ;] imo to ff9 był najlepszy ( mimo ze animacja Ifrita Shivy i Bahamuta ssały ;/ ) ale miał klimat miał dobry wątek miłosny i miał Z A J E B I S T E zakonczenie jedyne które doprowadziło mnie do płaczu do tego różnorodnosc lokacji do jakich trafiamy nie masz tego w ff7 dodatkowo ślub głównych postaci ;] i wiele wiele inynch rzeczy wpływają na to ze jest najlepszy

Offline Namtih

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:23:37 pm »
Cytuj
A myślisz, że szczepienie ci pomoże?
Mam nadzieje ze nie, a nawet wiem o tym bo final fantasy to nałóg z którego trudno się wyleczyć, a szczepionek nie wynależli jeszcze (i oby to nigdy nie nastąpiło :P).

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:24:14 pm »
przed nami nie ma ratunku, jesli się już zarazisz :)
a tak w ogóle to się oboje nie znacie :) najlepszy jest FF VI :P
Siódemka nie jest zła, jest fajna, ale to co mnie do niej ostatnio zniechęca, to wydwanie w pizdu dodatków, których większości na oczy nie zobaczę ;/ to mnie wkurza przede wszystkim. bo może i chciałbym sie z nimi zapoznać, ale dla jednego Crisis Core nie będe kupował PSP, które jak dla mnie ssie na całej lini, bo oprócz kilku fajnych tytułów w większości są to albo konwersje z dużego ekranu, albo odgrzewane kotlety z ps One

nie dodatki i ilość gier w kompilacji swiadczą dla mnie o genialności gry. jesli idzie o muzykę, to w siódemce tylko kilka kawałków było naprawdę genialnych, min. One Winged Angel, Still More Fightning, Highwind, Red XIII Theme, i wszystko co sie z kraterem i sephem wiąże. reszta wypada dla mnie średniawo własnie w porównaniu z szóstką. fanfare i battle theme jak dla mnie w 7 są lipne ;/ lipniejsze ma tylko 9 :F

lubie ff7, nawet bardzo, ale ostatnio potrafię na niego coraz bardziej krytycznym okiem spojrzeć. i załuję, ze nie mam PS2, bo z tego co czytam i w moich odczuciach ff12 miażdzy 7. ale to moja opinia. przkonam sie jak się dorobię konsoli i pogram :F
Kame Hame Ha

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:36:16 pm »
Cytuj
fanfare i battle theme jak dla mnie w 7 są lipne ;/ lipniejsze ma tylko 9 :F
I "Man with the machinegun" Laguny, palec w gardło :\

Musiałam to w końcu powiedzieć...

Offline Namtih

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 28, 2007, 07:37:20 pm »
Cytuj
Przecież FF VII to najlepszy final serii(nie znajdziesz chyba wielu osob ktore sądzą inaczej??).
No dobra może troche mnie poniosło :-[ Ale nie zmienia to faktu że siódemka jest ZAJEBISTA
Cytuj
imo to ff9 był najlepszy
Jak dla mnie to troche za bardzo cukierkowy, choć przyznać musze ze fabuła jest całkiem nizła i gra naprawde wciaga ;D
Cytuj
zakonczenie jedyne które doprowadziło mnie do płaczu
A jak grałeś w sódemke to nie poruszyła cię scena zabicia Aeris przez Sephirota, albo samo zakończenie gry??

Jedynie co mnie troche denerwuje w final fantasy vii to wieczna platoniczna miłość Clouda i Tify. Faktycznie to troche irytujące.

Cytuj
fanfare i battle theme jak dla mnie w 7 są lipne ;/ lipniejsze ma tylko 9 :F
fanfare może i tak, ale spójrz np na One Winged Angel, Great Warrior, Ahead OnOur Way, Sending a Dream into the Universe, do samego battle theme tez nic nie mam. Albo to:
http://www.youtube.com/watch?v=7UODCxAtyDo
http://www.youtube.com/watch?v=jzz5cVt70j8

edytuj posty - Jezus
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2007, 08:00:35 pm wysłana przez Musiol »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 28, 2007, 08:04:02 pm »
Cytuj
To tylko twoje zdanie... Final Fantasy VII nie jest złe, ale wg. mnie FF VIII i FF IX są o wiele lepsze od niego. I nie patrzę tylko na grafikę...
Cytuj
imo to ff9 był najlepszy ( mimo ze animacja Ifrita Shivy i Bahamuta ssały ;/
FF IX ssało niemożliwie , w sumie od ok. 3 płyty odechciewało mi się grać, przelazłem z wielkim oporem

Cytuj
a tak w ogóle to się oboje nie znacie Uśmiech najlepszy jest FF VI Język
gorszy od VII i VIII
Cytuj
fanfare i battle theme jak dla mnie w 7 są lipne ;/ lipniejsze ma tylko 9 :F
owszem 9 tak, 10 tyż, <V tyż, i:
Cytuj
I "Man with the machinegun" Laguny, palec w gardło :\

Cytuj
A jak grałeś w sódemke to nie poruszyła cię scena zabicia Aeris przez Sephirota, albo samo zakończenie gry??
końcówka jest lekko lipna, znaczy sie outro na samym końcu

Cytuj
Jedynie co mnie troche denerwuje w final fantasy vii to wieczna platoniczna miłość Clouda i Tify. Faktycznie to troche irytujące.
a mi się to podobało, takie...fajne :P

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 28, 2007, 08:45:12 pm »
scena Aeris zabijanej przez Sepha jest już tak często wałkowana... ze aż mnie nudzi... no i ja jakiś nieczuły jestem czy coś, ale naprawde mnie specjalnie nie obeszło jak Aeris ginęła gdy grałem w FF7 pierwszy raz. moze dlatego, ze dopiero z czasem sie do tej postaci przekonałem :F ale nie zmienia to faktu, ze jakoś nie przeżywałem tej gry. jedyną grą jaką przeżywałem był Chrono Cross i .... Carmageddon2 :F
Kame Hame Ha

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 28, 2007, 08:57:08 pm »
Cytuj
A jak grałeś w sódemke to nie poruszyła cię scena zabicia Aeris przez Sephirota, albo samo zakończenie gry??
nie
Cytuj
FF IX ssało niemożliwie , w sumie od ok. 3 płyty odechciewało mi się grać, przelazłem z wielkim oporem
no juz wiem skad w Twoim podpisie "chuj pospolity" ;/

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 28, 2007, 08:58:21 pm »
Cytuj
no juz wiem skad w Twoim podpisie "chuj pospolity" ;/
:F podobał mi się podział, że Garnet to White Mage i takie tam, jeden z plusów gry, jeden z nielicznych.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 28, 2007, 09:21:57 pm »
Caly system FFIX zjadal ten z siodemki majac zatkane usta. O! ;]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 28, 2007, 10:02:40 pm »
Cytuj
FF VII ma najlepszą fabułe z całej serii

Objection! FFT ma fabułę o klasę lepszą od FFVII. Ale mnie pewnie jakiś fanboy pokroju Musiolika zaraz obarczy ekskomuniką za takie bluźnierstwa.

Cytuj
jedyny i niepowtarzalny klimat

Jak każdy FF...

Cytuj
a muzyka Nobuo Uematsu to szczyt geniuszu i doskonałości

Ja tam kocham Yoko Shimomurę, Nobuo "Mario Bros" Uematsu jest spoko, cenię go bardzo za wiele świetnych kawałków, ale ja naprawde sobie wiele genialnych rzeczy nie przypominam z siódemkowego soundtrack'u, oprócz OWA i może jeszcze kilku specyficznych, które mi przypadły do gusty (Descendant of Shinobi, Crazy Motocycle, Battle Theme'y, JENOVA, Aeris Theme, Cid Theme, Red XIII Theme).

Cytuj
w moich odczuciach ff12 miażdzy 7. ale to moja opinia.

Cholera, na tą chwilę mogę powiedzieć to samo... ale zobaczymy co powiem jak będę miał już FFXII długo za sobą, tak z perspektywy czasu będę mógł bardziej obiektywnie to ocenić...

Cytuj
A jak grałeś w sódemke to nie poruszyła cię scena zabicia Aeris przez Sephirota, albo samo zakończenie gry??

Do czasu poznania Yuny z FF10, żadna postać mnie tak nie wkurzała jak Aeris. Może, gdybym nie wiedział wcześniej, że ona ginie, to by mnie to zdziwiło, bo w sumie nie często się zdarza, że postać ci zabijają w grze i to tak na stałe (jak grałem w Legend of Dragoon, to też mnie to zdziwiło heh). Ale smutku i tak i tak nie czułem, bo tej postaci nie lubiłem do bólu, za to, że była beznadziejna, do niczego się nie nadawała oprócz leczenia team'u limitami, a i to nie było potem potrzebne, jak się fajniejsze materie miało...

Cytuj
Cytuj
FF IX ssało niemożliwie , w sumie od ok. 3 płyty odechciewało mi się grać, przelazłem z wielkim oporem
no juz wiem skad w Twoim podpisie "chuj pospolity" ;/

Musiolik ma tu poniekąd rację. Znaczy, oczywiście nie zgodzę się z tym, że FFIX ssał... bo nie ssał, był pod wieloma względami lepszy od siódemki, czy ósemki, grało mi się w niego bardzo przyjemnie i go bardzo ciepło wspominam, co widać po moim nick'u i postaci lansowanej w avatarze. Ale to gra na raz niestety. Zabierałem się do niej chyba 4 razy, a skończyłem raz tylko, potem zawsze wieszałem się gdzieś na przełomie trzeciej i czwartej płyty i już mi się grać nie chciało...

Cytuj
Caly system FFIX zjadal ten z siodemki majac zatkane usta. O! ;]

Fakt, system był naprawdę niezły, bo każda postać była od czego innego, nie jak w siódemce, gdzie przy końcu każdy był doskonałym magiem i warrior'em..
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2007, 10:04:00 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 28, 2007, 10:11:46 pm »
Cytuj
Objection! FFT ma fabułę o klasę lepszą od FFVII. Ale mnie pewnie jakiś fanboy pokroju Musiolika zaraz obarczy ekskomuniką za takie bluźnierstwa.
:* dobrze wiesz misiaczku, że bardzo cenię FFT ;] ale fabułę IMO ma ciut gorszą od VII ;]

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 28, 2007, 10:30:57 pm »
Cytuj
FF IX ssało niemożliwie , w sumie od ok. 3 płyty odechciewało mi się grać, przelazłem z wielkim oporem
może nie ssał, ale miałem podobne odczucia. z tym że w przeciwieństwie do Musiola gry nie ukończyłem... może w te ferie zbiorę się w sobie i zagram w 9 again;f
Cytuj
FF VII ma najlepszą fabułe z całej serii

Objection! FFT ma fabułę o klasę lepszą od FFVII. Ale mnie pewnie jakiś fanboy pokroju Musiolika zaraz obarczy ekskomuniką za takie bluźnierstwa.
W tacticsa nie grałem. a z poznanych przeze mnie Finali to najbardziej przypadła mi fabuła VI i VIII. VII jest zaraz za nimi.
i w tym momencie nie rozumiem fenomenu ff7. kiedyś tkwiłem w nim po uszy, a teraz najzwyczajniej w świecie go nie rozumiem... może mi ktoś to wyjaśnić? bo jest wiele jRPG które są o niebo lepsze od ff7 (IMO fabuła sagi Golden Sun i w sumie obie gry są w poruwnaniu z ff7 o niebo lepsze) ale że tak powiem... przyjmuje sie, ze ff7 rządzi i tyle. to już się jakiś stereotyp utarł chyba ;/

Cytuj
adna postać mnie tak nie wkurzała jak Aeris.
mnia na początku też. wkurzała mnie jej naiwność i ślepa wiara, ze samymi dobrymi chęciami ocali świat. troche mi zajęło zanim sie z nią polubiłem. a teraz to lubię ją nawet bardziej od Tify (i w tym momencie słyszę głośny gwizzzd :F )
Kame Hame Ha

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 02, 2007, 04:45:35 pm »
No więc widzę że dawno nie oglądano tego tematu. Dam coś od siebie... No więc moim ulubionym jest FF7 ,a co mi się w nim podoba??

-Fabuła
-Postacie
-Rodzaj magii(materie)
-Chocobo
-misje wykonywane podczas gry.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 14, 2007, 06:43:37 pm »