Autor Wątek: Final Fantasy VII  (Przeczytany 13791 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #20 dnia: Września 27, 2006, 10:44:44 am »
Gipsi - bo to było w jednej retrospekcji Vinca i jakims raporcie opisane, nie pamietam dokaldnie kiedy ale była taka scena. Na 2 cd w połowie chyba gdzieś.

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #21 dnia: Września 28, 2006, 11:43:36 am »
Cytuj
Gipsi - bo to było w jednej retrospekcji Vinca i jakims raporcie opisane, nie pamietam dokaldnie kiedy ale była taka scena. Na 2 cd w połowie chyba gdzieś.
Z tego co pamiętam to jest to dość dokładnie wyjaśnione właśnie podczas spotkania Lukrecji w jaskini za wodospadem. Jest tam całkiem długa scenka, z której można się nieco domyślić.  

Offline Zgredzik

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #22 dnia: Września 29, 2006, 07:49:37 am »
Grałem prawie we wszystkie finale I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X1, X2 ale jednak najlepszy jest final VII ma dobrą FABUŁĘ, muzykę, klimat i można by tu było wymieniać w nieskończoność i dodam jeszcze że jak narazie to jest jedyny final o jakim powstały filmy (FF7: Advent Children i FF7: Last Order) i jeszcze przeróbka na PS3 wyjdzie więc śmiało można powiedzieć że FF 7 JEST NAJLEPSZA ze wszystkich. :spoko:  

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #23 dnia: Września 29, 2006, 09:48:36 am »
Cytuj
jeszcze przeróbka na PS3 wyjdzie
Dream on, pal.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #24 dnia: Września 29, 2006, 11:12:24 am »
Pewnie nie zrozumiales o co chodzilo Gohie wiec ja ci normalniej wytlumacze niz ona.
Przerobki Final Fantasy VII na PS3 nie bedzie. A przynajmniej na razie na pewno nie trwaja nad nia zadne prace to demko ktore kiedys powstalo nie bylo tworzeniem gry a jedynie SE na zyczenie Sony stworzylo cos aby zaprezentowac swiatu jaka moc bedzie miec PlayStation 3.

Wiecej tez o tym mowilismy w tym temacie:
http://squarezone.pl/forum/index.php?showtopic=1317


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #25 dnia: Września 29, 2006, 04:48:54 pm »
Cytuj
ma dobrą FABUŁĘ

Dobrą, ale nie wspaniałą IMO.

Cytuj
dodam jeszcze że jak narazie to jest jedyny final o jakim powstały filmy

Final Fantasy: Legend of the Crystal - na motywach Final Fantasy V.

Cytuj
jeszcze przeróbka na PS3 wyjdzie

Nah, mam nadzieję, że nie. Nomura tego nie potwierdził, więc nie powinieneś tak w to wierzyć. Oblookaj zresztą link, którym rzucił Gipsi

Cytuj
śmiało można powiedzieć że FF 7 JEST NAJLEPSZA ze wszystkich.

Heh... fanboy... dużo masz śmiałości zatem.

Offline Vivi The Black Mage

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • Vivi93
    • Zobacz profil
    • http://vivi-the-black-mage.blog.onet.pl/
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 23, 2006, 07:57:25 pm »
Ja gralem w FFVII i jakos stanąłem na 2cd(kiedy Cloud jest gdzieś w szpitalu czy jakoś tak i nim nie gram) i już w to nie grałem,muszę w końcu go przejść.

Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 23, 2006, 08:50:17 pm »
FFVII bardzo mi się podobało. Przeszłam je 2 razy i nie żałuję tego. Szkoda, że grafika była taka słaba, bo to psuło trochę grę. W górach przy Nibelheim prawie nic nie było widać i za pierwszym razem było ciężko się tam poruszać. Ogólnie gra jest bardzo fajna i w moim rankingu jRPG jest na drugim miejscu.

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 03, 2006, 08:52:55 am »
zeczywiscie jest fajna(9/10)
ma swoje wady (czasami zeby grac dalej musialem wkladac kolejne dyski a potem poprzedni bo mi tak sie chaczył[czyli cd1 na cd2,3 itd)
swietna muzyka fajny czarny charakter no i oczywiscie filmy:D
poplakac sie mozna było
 

Gypsi jest fajny :)

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 03, 2006, 10:21:07 am »
Cytuj
ma swoje wady (czasami zeby grac dalej musialem wkladac kolejne dyski a potem poprzedni bo mi tak sie chaczył[czyli cd1 na cd2,3 itd)
To raczej nie jest wada gry tylko twojej płyty, ewentualnie konsoli która nie potrafi jej doczytać.

Wracając do tematu, FF7 to bez wątienia najlepszy z Fajnali. Ciekawa fabuła, postacie, wypasiony system, wtedy jeszcze brak komercji;]. Muzyka stała na wysokim poziomie chociaż dzisiaj wydaje mi się trochę archaiczna. Co do grafiki to jak na tamte czasy raczej nie była ona słaba (wręcz odwrotnie). Oczywiście fabuła była świetna, ale nie tak złożona jak w Xenogears czy CC gdzie nawet po wielokrotnym przechodzeniu można w niej było odkryć coś nowego. FF7 to jeden z najlepszych jRPG jakie powstały ale jednak do czystej perfekcji trochę IMO zabrakło;]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2006, 10:26:37 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 03, 2006, 03:20:41 pm »
Cytuj
Ciekawa fabuła, postacie, wypasiony system, wtedy jeszcze brak komercji;]
+ najlepsze muza IMO z wszystkich części FF, jak na tamten czas Weapony wymiatały (choć Shinryu i Omega z FF V to kosmos)

Cytuj
Co do grafiki to jak na tamte czasy raczej nie była ona słaba (wręcz odwrotnie).
Szczytem graficznym to ona nie była, stała na przyzwoitym poziomie. Grafika w grze miała być taka jak podczas walk, jednak zrezygnowano z tego, bo uznano, że taką jaką dano (grafikę) pasuje do zamierzonego klimatu, lekko zalatującego cyber-punk+fantasy.

Cytuj
Oczywiście fabuła była świetna, ale nie tak złożona jak w Xenogears czy CC gdzie nawet po wielokrotnym przechodzeniu można w niej było odkryć coś nowego.
Objection!!
Była skomplikowana, choć z mnóstwo niedopowiedzeń.....(partacze a nie tłumacze w US oddziale SS), dla mnie fabuła to czynnik za który pokochałem FF VII ;]

Cytuj
FF7 to jeden z najlepszych jRPG jakie powstały ale jednak do czystej perfekcji trochę IMO zabrakło;]
Objection!! ;] dla mnie to perfekcyjny RPG, jakby nie tłumacze.....i ograniczone koszta.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 05, 2006, 11:17:11 am »
Cytuj
+ najlepsze muza IMO z wszystkich części FF, jak na tamten czas Weapony wymiatały (choć Shinryu i Omega z FF V to kosmos)
Z fajnali tak, ale IMO nie ze wszystkich jRPG;] Dla mnie Uematsu to bardzo dobry kompozytor ale i tak pozostaje daleko w tyle za Mitsuda;]. A co do Weaponów to chwała za to Square bo pozostałe walki w FF7 były bardzo proste, a tak było w końcu coś dla czego było warto pakować te wszystkie materie.
Cytuj
Objection!!
Była skomplikowana, choć z mnóstwo niedopowiedzeń.....(partacze a nie tłumacze w US oddziale SS), dla mnie fabuła to czynnik za który pokochałem FF VII ;]
Misunderstanding;] Jasne że była świetna bo inaczej FF7 nie zyskałby takiej popularmości, ale jednak aż tak złożona jak w XG i CC nie była;f
Cytuj
Objection!! ;] dla mnie to perfekcyjny RPG, jakby nie tłumacze.....i ograniczone koszta.
Typical fanboy quote;] No ale nic ja tak samo mówie o CC ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2006, 11:18:01 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 05, 2006, 11:41:36 am »
Weee... let the fanboy kombat begin.

Cytuj
Z fajnali tak, ale IMO nie ze wszystkich jRPG;] Dla mnie Uematsu to bardzo dobry kompozytor ale i tak pozostaje daleko w tyle za Mitsuda;]

Mitsuda z kolei pozostaje daleko w tyle za Yoko Shimomurą hehe...

Cytuj
Wracając do tematu, FF7 to bez wątienia najlepszy z Fajnali.

Typical fanboy quote hehe... wolę FFT i FFVIII.

Cytuj
Misunderstanding;] Jasne że była świetna bo inaczej FF7 nie zyskałby takiej popularmości, ale jednak aż tak złożona jak w XG i CC nie była;f

Tutaj ciężko powiedzieć. Nie grałem w XG za długo (doszedłem do tej wioski, gdzie był ten kościól z obrazem), ale fabuły CC i FFVII były zakręcone w podobnym stopniu (no ale wyższość CC nad siódemką we wszystkich innych kwestiach jest niepowtarzalna hehe).

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 05, 2006, 11:55:53 am »
Cytuj
Z fajnali tak, ale IMO nie ze wszystkich jRPG;] Dla mnie Uematsu to bardzo dobry kompozytor ale i tak pozostaje daleko w tyle za Mitsuda;].
Wolę pana Sakimoto za OST z FFT i chyba VS :P

Cytuj
A co do Weaponów to chwała za to Square bo pozostałe walki w FF7 były bardzo proste, a tak było w końcu coś dla czego było warto pakować te wszystkie materie.
Ale niestety im tak dużo brakuje do weaponów z FF V

Cytuj
Misunderstanding;] Jasne że była świetna bo inaczej FF7 nie zyskałby takiej popularmości, ale jednak aż tak złożona jak w XG i CC nie była;f
nie ;] CC ma świetną fabułę, bardzo świetną, ale IMO stawiam ją na równi z FF VII


Cytuj
Weee... let the fanboy kombat begin.
Choose your destiny :P


Cytuj
Typical fanboy quote hehe... wolę FFT i FFVIII.
FF VII>FFT>FFVIII>FFVI>FFIX>FFV>FFX>reszta FF

 

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 05, 2006, 12:47:24 pm »
Cytuj
Weee... let the fanboy kombat begin.
At last, forum alive again;]
Cytuj
utaj ciężko powiedzieć. Nie grałem w XG za długo (doszedłem do tej wioski, gdzie był ten kościól z obrazem),
Jeżeli się nie myle to doszedłeś do Nisan. Faktycznie za długo nie grałeś ;) Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć że fabuła XG jest nieporównywalnie bardziej złożona od FF7.XG przeszedłem 3 razy a wciąż wiele wątków z jego fabuły pozostaje dla mnie niezrozumiałych.
Cytuj
ale fabuły CC i FFVII były zakręcone w podobnym stopniu
Tu bym się raczej też nie zgodził. Przeglądałem jakiś czas temu stronę internetową o tematyce Chronosagi i było w niej tyle teorii i rozważań na temat jej fabuły że raczej wątpie by to samo można było zrobić na temat FF7. No ale żeby w pełni to rozsądzić to trzeba by IMO poznać i zrozumieć od stóp do głów całą fabułę CC;]
Cytuj
(no ale wyższość CC nad siódemką we wszystkich innych kwestiach jest niepowtarzalna hehe).
Dobrze jest coś takiego usłyszeć hehe. Chociaż jedyne w czym FF7 przewyższa trochę CC to IMO system. Mnie tam na systemie niezależy tak bardzo jak na klimacie i fabule ale pewnie wielu woli możliwość długiego pakowania jak w FF7.
Cytuj
Wolę pana Sakimoto za OST z FFT i chyba VS
Też lubię Sakimoto właśnie za VS i to bardziej od Yoko którą znam tylko z LoM i KH2 i nie wiem dlaczego Tant nazwał go kiedyś frędzlem;]. Niemniej jednak IMO oboje nie mogą nawet równać się z Mitsudą;f IMHO nikt tak jak on nie potrafi tak dobrze nadać kształtu i klimatu  któremuś z jRPG w swoich kawałkach.

BTW, może by zrobić nowy topic "Bitwa fanboyów" czy coś takiego, bo ten miał się tyczyć tylko FF7;]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2006, 05:02:23 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 05, 2006, 01:01:43 pm »
Cytuj
Wolę pana Sakimoto za OST z FFT i chyba VS
Same here.
Cytuj
Ale niestety im tak dużo brakuje do weaponów z FF V
Imho, wszystkie walki są zbyt schematyczne, z perspektywy czasu, FF7 mogłoby zawierać takie elementy jak dopasowywujące się poziomy wrogów (bo spotkania z cieniasami rzędu lv 5-40 to już żadna radocha była i tylko przeszkadzało...) czy smaczki w stylu FF9 (kopanie kawałków mapy, kolekcjonowanie znaków zodiaku... więcej minigier po prostu). Chociaż bez przesady, bo kończąc pierwszą płytę FF8 nabiłam Squallowi setkę gdzieś dookoła Baalamb... A potem gra wydawała mi się za łatwa.
Cytuj
nie ;] CC ma świetną fabułę, bardzo świetną, ale IMO stawiam ją na równi z FF VII
Też myslę podobnie, ale zrezygnowałam już z trzymania się jednej opinii, "FF7 jest the best", każdą serię traktuję jak inną książkę, ja wiem, to mi daje inne spojrzenie, bo już dość mam gorących dyskusji prowadzących nierzadko do niezgody ;p

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VII
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 05, 2006, 05:12:04 pm »
Cytuj
Imho, wszystkie walki są zbyt schematyczne, z perspektywy czasu, FF7 mogłoby zawierać takie elementy jak dopasowywujące się poziomy wrogów (bo spotkania z cieniasami rzędu lv 5-40 to już żadna radocha była i tylko przeszkadzało...) czy smaczki w stylu FF9 (kopanie kawałków mapy, kolekcjonowanie znaków zodiaku... więcej minigier po prostu)
To byłoby dobre na remake'a jakby już tam kiedyś powstał (SE nie ma kasy i wypuszcza remake ;])

Co do minigierek, FF VII ma ich najwięcej, jednak w FF IX Hot&Cold jest zabawniejsze ;]

Cytuj
Też myslę podobnie, ale zrezygnowałam już z trzymania się jednej opinii, "FF7 jest the best", każdą serię traktuję jak inną książkę, ja wiem, to mi daje inne spojrzenie, bo już dość mam gorących dyskusji prowadzących nierzadko do niezgody ;p
A ja nie, bo dla mnie ten FF jest najlepszy ;]ale nie jestem ślepo zapatrzonym fanbojem, co to to nie ;] a zdrowo podyskutować można ;]

Offline Aerith_Reactivation

  • Soldier
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 26, 2007, 02:28:07 am »
Zgredzik przybij piątala!!! Dodam że to jedyna część która zasłużyła na film i rózne dodatki ( np.Before Crisis lub Crisis Core ) novele itp.!!!RZĄDZI (smiech zboczeńca)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2007, 02:29:31 am wysłana przez Aerith_Reactivation »
"It's flashy" - "You'd love it, i know" (i ten gest hahahaha xD)

Offline Sephiron

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 27, 2007, 07:45:36 pm »
Aerith_Reactivation ,nie presadzaj ,FFVII CrisisCore  MOŻE nie będzie TAKI zły ;)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 28, 2007, 04:03:54 pm »
Aerith_Reactivation ,nie presadzaj ,FFVII CrisisCore  MOŻE nie będzie TAKI zły ;)
Okey a teraz mi powiedz gdzie ona powiedziala ze bedzie on zły?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?