Autor Wątek: Magia  (Przeczytany 22676 razy)

Offline Quezacotl

  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • http://
Magia
« Odpowiedź #100 dnia: Kwietnia 20, 2004, 09:47:30 am »
Cytuj
Powiadasz "magiczne chwile są ulotne"....hmmmm a czy nie istnieje pamięć dzięki, której możemy je wspominać?Czyż nie po to została ona stworzona?
No cóż ,ale są ludzie którzy w nią wierzą i są tacy którzy wolą o niej zapomnieć....

zgadzam się z tobą w 100% :) magia istnieje, tylko trzeba chcieć ją dostrzec
"Jest widok ogromniejszy od widoku morza - niebo. Jest widok ogromniejszy od widoku nieba - wnętrze ludzkiej duszy."

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #101 dnia: Kwietnia 20, 2004, 09:31:59 pm »
to nie jest tylko kwestia tego, żeby chcieć, czasami mimo szczrych chęci nie mnożna jej dostrzec, więc to nie jest "chcieć dostrzec", tylko "móc dostrzeć"
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Magia
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 20, 2004, 09:59:55 pm »
jakto mówią: "chcieć to móc" ;)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 21, 2004, 10:06:13 am »
Ehh SergeyBoy przyczepiles sie tego ze nie ma magi na tym swiecie... moze takiej typowo RPGowskiej nie ma zebys zucil kometa w kolesia i to jest normalne. Ale przeciez nie o taka magie chodzi... magicznymi mozna nazwac wlasnie te chwile o ktorych mowi ARD... bo jest w tym cos magicznego ze wystarczy usmiech pewnej dziewczyny i czujemy sie jakbysmy byli w raju... Nie wiem daczego tak jest ale wystarczy dotyk osoby ktora kocham i jej szczery usmiech i jush cos sie ze mnie dzieje czuje sie jakby wlasnie oddzialywala na mnie jakas magia (dlaczego gdy widze usmiech innej osoby lub czuje dotyk innej osoby nie czuje nic takiego jak od tej ktora kocham)... Magi takiej z zakleciami nie ma.. ale jest magia w nas (faq jak to brzmi jak z amerykanskiego sewrialu :shu: ) bo jak wytlumaczyc to co czujemy do najblizszych nam osob... przeciez nie powiecie mi ze to serce nasze sprawia ze kochamy tak mocno, bo serce to tylko pompa pompujaca krew

Tak wiec moim zdaniem jakas tam magia istnieje na tym swiecie... a wiec magia=cudne rzeczy ktorych doswiadczamy na tym swiecie


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 21, 2004, 03:18:07 pm »
Cytuj
to nie jest tylko kwestia tego, żeby chcieć, czasami mimo szczrych chęci nie mnożna jej dostrzec, więc to nie jest "chcieć dostrzec", tylko "móc dostrzeć"

Magu...jesli nie potrafisz dostrzec takich rzeczy, to naprawde wspolczuje  :unsure: ...
ludzie, odrzucie stereotypy ktore pojawiaja sie wszedzie...magia to nie tylko Fireball'e, Meteoryty...to tylko efektownie wyglada i dlatego wszystkim sie podoba...magia jest w nas wszystkich, wystarczy tylko jak wyzwiolic...nie wiecie jak?...ja tez nie wiem :D...sami musicie znalezc sposob...respect Gipsi ;)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 21, 2004, 07:39:24 pm »
to nie jest to, że ja nie mogę magii dostrzec. Mówiłem ogulnie. A poza tym jakie stereotypy. Logicznie myślący człowiek nie wierzy, w rzucanie meteorytami w realnym świecie. A poza tym większa część społeczeństwa nie grała w jRPG. A jak się już czepiacie magicznych chwil, to moje zdanie jest takie, że to w pewnym sensie i prosze mnie źle nie zrozumieć przychodzi z wiekiem......
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 22, 2004, 12:54:00 pm »
Dla Ciebie S&S przetłumacz sobie ... akurat pasuje do tego tematu ;)

"...where has all the magic gone
lost behind or lost along
a victim of the pulse of our society
don't you miss the ancient times
the riddles and the subtle signs
a relative perspective on reality
I get stronger in the splendor
of a lucid moon
only creatures of the night..."

and secund Part ;)

"...heading for the dragons lair
another time and a different sphere
I leave the nothingness behind
and when the sense of logic yields
I'll escape the outer shields
into the universal mind

I get stronger in the splendor
of a lucid moon
only creatures of the night
can heal my wounds "
 
]


Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Magia
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 29, 2004, 06:32:35 pm »
Do takich magicznych rzeczy (a przynajmniej wydarzeń) należą przecierz sny ^_^ .Powsają przecierz w naszych umysłach i potrafią być takie realne...czyż nie są magiczne???

EDIT

A pomysły np.na grę o czym ma ona być i jak ma wyglądać przecież to również magia(przynajmniej w jakimś sęsie)bo jakby człowiek nie miał wyobraźni to nie wymyślił by tak pięknych a zarazem magicznych gier(ale teraz to chyba zeszłam totalnie z tematu :blush: )
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2004, 06:36:44 pm wysłana przez YUzuriha »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Magia
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 29, 2004, 06:57:20 pm »
Ano racja, nasza wyobraźnia to naprawde istna magia, ja np. mimo że bardzo lubie zwierzęta, wątpie że mają one wyobraźnie, czy możliwość abstrakcyjnego myślenia(no niektórzy ludzie tez nie mają :P )

A ja wam jeszcze powiem że postrzeganie magi zależy od punktu widzenia:
gdybyś jakiemuś dzikusowi z dźungli pokazał komputer czy telefon komórkowy to by uważał to za magie :P
dla mnie, ARDa i YUzurihy magia jest "w nas"
dla W_W i S&S magia to cos zbyt nierealnego i pojmują to tylko jako doslowne czary(no offence oczywiscie ;) )

Offline Death Scythe

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • http://
Magia
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 29, 2004, 07:17:53 pm »
Magia jest jak powietrze. Obejmuje nas, nie widzimy jej i do tego może wpływać na nasz los. Kiedy jest niedobra to zatruwamy się, kiedy jest świerza i pachnąca to porywa nas, kiedyjest jej mało to nie mamy czym żyć...
Sometimes the answer is soooooo obvious that you don't need to ask, my fellow

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 29, 2004, 08:40:33 pm »
Cytuj
dla W_W magia to cos zbyt nierealnego i pojmują to tylko jako doslowne czary
Zastanawia mnie jak do tego doszedłeś..... ciekawe, czy zawsze wyciągasz wnioski z "kieszeni", czy z "kapelusza"? chciałem poruszyć to, że oguł zapracowanego społeczeństwa..... nie "młodzieży" , tylko ludzi w ..... wyższym wieku nie dostrzega magi, z powodu zbyt wysokiego zainteresowania sprawami "zawodowymi". Może się źle wyraziłem, ale ja uważam magię, za rzecz jak najbardziej realną i oczywiście wiadomo, że nie moża brać tego terminu dosłownie, ale jako coś ulotnego i coś, coco zmienia szarą codzienność w coś pozytywnego chociaż na krótką chwilę....... ( o żesz w morde...... nigdy nie myślałem, że się tak rozpiszę.....)
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Magia
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 29, 2004, 08:46:54 pm »
Ech W_W sorki, nie chciałem cie urazić no ale skoro wcześniej pisałeś:
Cytuj
więc nie zauważam tak oczywistego zjawiska jak magia w realnym świecie
więc mysłałem że myślisz tak jak S&S, jeśli nie to kajam się ;)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 03, 2004, 03:24:31 pm »
źle się wyraziłem....... w gruncie rzeczy to sam się gubie w swoich wypowiedziach...... nie wiem czemu tak napisałem..... chyba to było jakieś przeoczenie..... no ale w każdym razie żeby nikt mi tu aluzji nie prawił sprostuje swoją wypowiedź. skoro napisałem, że nie ma magii, to znaczy, oczywiście, że magia istnieje i sam nawet ją dostrzegam. Proste nie ;) No ale nie kłućmy się już o moje przekonania, tylko dodajmy jakiś nowy apekt do tego tematu.
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 10, 2004, 12:49:53 am »
Cytuj
dla mnie, ARDa i YUzurihy magia jest "w nas"

bo my jestesmy zaczarowni :lol:

a tak na serio, to dla mnie osobiscie najwieksza magia jest smiech :D ...czy moze byc cos o wiele bardziej magicznego?...czy slyszac smiejaca sie osobe nie macie wrazenia ze ta osoba otoczona jest jakas niewidzilna aura...w usmiechnietej osobie ukryta jest sila, ktora nie latwo zniszczyc...magi wcale nie trzeba daleko szukac...jeden usmiech moze spawic wilkie rzeczy...sam wiem to z wlasnego doswiadczenia...dlatego nie lubie ludzi ktorzy sie nie smieja, ktorzy nie sa weseli...czuje niechec do takich ludzi...i jest mi ich strasznie zal...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 10, 2004, 08:12:36 pm »
to jest ARD bardzo dobry punkt widzenia...... A jeszcze bardziej magiczna wydaje się taka sytuacja, kiedy to jakaś ładna dziewczyna się do ciebie uśmiecha...... wtedy przychodzi właśnie niekiedy takie magiczne uczucie...... magicznej radości.
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 10, 2004, 10:57:06 pm »
wtedy to juz jest magiczna magia  :P ...dla mnie lepszy od takiego usmiechu " :) " jest tylko taki usmiech " :D  :lol: "...co do usmiech dziewczyn...pare lat temu dorabialem sobie na wakacje...pewnego dnia lala jak diabli (pozdro dla  :devil: ), ja <cenzura> jak pies, nic mi sie nie chce...siadlem sobie gdzies na barierce i siedze..."wszystko mam w <cenzura>  :P ...nagle zobaczylm grupke dzieci jadacych na rolkach...pewnej malej smarkuli (miala moze z 10-12 lat) najwyrazniej zrobilo sie mnie zal...przejezdzaja obok mnie zrobila do mnie tak " :wink: ", usmiechnela sie i pojechala...niby nic, ale taki drobny usmich poslany przez te smarkule tak mnie zadzialal, ze caly dzien chodzilem  B) ...od tamtego czasu wiem ze jeden maly smile moze sprawic cuda...jesli nie wierzycie, to kiedys sie przekonacie...zobaczycie :lol:

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Magia
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 13, 2004, 01:33:09 pm »
ARD najwidoczniej spodobałeś się tej dziewczynce...ale powiem że zgadzam się z tobą taki szczery uśmiech potrafi zdziałać nawet cuda ^_^  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 13, 2004, 02:27:01 pm »
Mowiac szczerze to ja takich usmiechow i tym pdobnych nie nazywam magia. Ja nazywam je 'po imieniu" - szczescie. Dla mnie to nie ma innej definicii. Dla mne magia to magia, a szczescie to szczescie

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Magia
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 13, 2004, 08:07:14 pm »
Geez..... ty to zawsze musisz dopowiedzieć swoje..... Człowieku, może jeszcze do tego nie doszedłeś, ale taki radosny uśmiech, czyli szczęście, to właśnie magia. A poza tym piszesz, że magia to magia. A skoro tak, to co jest dla ciebie magią ?
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Magia
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 13, 2004, 08:56:01 pm »
jak mu ktoś walnie fireballa na twarz :P:P:P:P:P :D