Autor Wątek: Sny  (Przeczytany 102327 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Sny
« Odpowiedź #480 dnia: Maja 22, 2007, 10:44:14 pm »
Gośce raczej chodziło o to, że jeżeli będziesz bezgranicznie w sny wierzyć to mimowolnie będą się spełniały ... ale Ty dalej swoje ;]

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Sny
« Odpowiedź #481 dnia: Maja 22, 2007, 11:10:05 pm »
-_- i dalej swoje będę ciagnąć... niestety nie wszyscy mnie rozumieją i nie zrozumieją, więc zachowam dla siebie swoje zdanie, bo i tak nic nie wskuram. zaledwie usłyszę "znów te Twoje mądrości" czy coś w tym stylu. Daruję to sobie.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Sny
« Odpowiedź #482 dnia: Maja 22, 2007, 11:11:45 pm »
-_- i dalej swoje będę ciagnąć... niestety nie wszyscy mnie rozumieją i nie zrozumieją, więc zachowam dla siebie swoje zdanie, bo i tak nic nie wskuram. zaledwie usłyszę "znów te Twoje mądrości" czy coś w tym stylu. Daruję to sobie.
meh, norma ...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #483 dnia: Maja 22, 2007, 11:35:47 pm »
.... jak dzieci... wiecie, jak ktoś jest przesądny, to nie dlatego, ze to dziwny zbieg okoliczności... jesli *wierzysz*, ze jesli kot ci przebiegnie drogę powodując nieszczęscie, to nie jest to wina kota, ani przesądu. jest to wina *tej* osoby. wiara w to, ze moze zdarzyć się nieszczęscie jest jedyną przyczyną sprowadzania na siebie nieszczęść - jesli w coś głąboko wierzysz- sam na siebie sprowadzisz to nieszczęscie. tak samo jest z snami - jesli wierzysz w nie, to chcąc nie chchąc sam siłą woli sprowadzasz na siebie nieszczęscie. bo w pewnym momencie coś sie tam skojarzy, zaraz powstaje panika i myśli "o boże, sniło mi się do!!!" a potem w podswiadomości nieswiadomie dązymy do tego by wypełnić ten sen. podświadomość nie mysli o alternatywnych możliwościach, tylko o snie własnie. i tym cudem jesli wierzysz, ze sny sie spełniają, nie jest to jasnowidzenie, czy wyśnienie przyszłości, tylko wpływ podswiadomości na pewne bodźce, które mając jakiś wzór zakodowany w pamięci po otrzymaniu konkretnego sygnału będą dąrzyć nie do alternatywnego rozwiązania, ale własnie do mechnicznego wykonania tkwiącej w podświadomości wizji... a to już nie są bajki, ale czysta nauka. psychologia... przestańcie wierzyć w sny, to wasza podświadomość będzie funkcjonowała normalnie. i tyle. a jesli są z tym problemy - doradzam wizytę u psychologa. szczerze. bo życie ze strachem po każdym złym snie przyjemne nie jest...
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #484 dnia: Maja 22, 2007, 11:53:22 pm »
Smogu ma rację. To działa na zasadzie podobnej do efektu Placebo. Ludzki mózg jest niewyobrażalnie potężnym narzędziem, a siła autosugestii jest lwią częścią tej potęgi. W zasadzie niewiele jest rzeczy, których człowiek może nie zrobić, jeżeli faktycznie w coś wierzy. A jako że nie kontrolujemy całego aspektu naszej świadomości, pewne sugestie mogą trafiać do nas praktycznie bezwiednie.

Ale nie chcę pokazać tego, że Iniuria się myli, bo tak nie sądzę. Wierzę w pewne możliwości jasnowidzena u ludzi. Wierzę, że da się przewidzieć przyszłość, chociaż w dosyć skromnej skali i nie ma to wiele wspólnego z parapsychologią (mam pewną teorię parapsychologiczną, którą może wam kiedyś przedstawię [najpierw muszę za nią nobla dostać]). Sen to tak samo dobre medium prekognicji, jak każde inne...

EDIT::

Nie wiem, czy to kogoś obchodzi, ale deja vu to faktycznie trick. A nawet nie trick, tak właściwie to jest pewien rodzaj zaburzeń neurologicznych. Coś w stylu "explorer wykonał niedozwoloną operację". Występuje np. tuż przed atakiem epilepsji u osób cierpiących na tą dolegliwość (też mającą podłoże neurologiczne). Czyli, jeżeli ktoś ma deja vu za często, to niech nie myśli, że ma zdolności parapsychiczne, a niech lepiej pójdzie do neurologa heh.
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 11:58:43 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #485 dnia: Maja 23, 2007, 12:15:45 am »
Ja jeszcze dodam od siebie - jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o snach itp. to polecam książkę Stephen'a La Berge'a "Exploring the World of Lucid Dreaming". Tam jest opisane co nieco o tych wszystkich "przewidywaniach" przyszłości, "kontaktach pozagrobowych" i co się dzieje z ludzkim umysłem podczas snu, jakie bodźce wpływają na nasze sny itp.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Sny
« Odpowiedź #486 dnia: Maja 23, 2007, 12:34:28 am »
Wiem jak oddziałuje podświadomość na świadomość itd. I nie mówie, że sen, który miałam sie spełni, nie dążę do tego... Sny są jakims odzwierciedleniem naszych obaw, lęków, pragnień itd... Napisałam, że odczuwam przeraźliwy strach, bo takie niezbyt miłe sny raczej nie wywołują pozytywnych emocji. Dlaczego boję się, że ma coś wspolnego z moim zyciem?... bo ma (nie bede sie zagłebiać w moje przezycia itp.). Nie napisałam wszystkiego co chaiałam, a zaledwie małą część, bo mi sie nie chce, nie umiem poskładać myśli, mam zły nastrój (jak zawsze)...

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #487 dnia: Maja 23, 2007, 07:41:49 am »
Ale już sam fakt że się tym przejmujesz i że się to wprowadza w podły nastrój to alarm, że tego robić nie powinnaś. Problemów szukaj w swoim postępowaniu, a nie w snach, a jak to naprawdę takie dołujące, to wizyta u psychologa nie boli, w każdym oddziale MOPRu za darmo możesz umówić się na wizytę - wiem, bo chodzę.
Mam taki problem, że często śnią mi się makabry, ale sama łapię się na tym, że się budzę z uczuciem jakbym powtarzała w kółko chcęsięobudzić chcęsięobudzić. Sny ulatują z pamięci natychmiast po przebudzeniu, o ile się o nich intensywnie nie myśli i nie próbuje przypomnieć. Jeśli masz świadomość, że śniło ci się coś, czego wolałabyś nie pamiętać, to po prostu tego nie rób. Olej. Po co masz się przejmować nocnymi marami? W życiu pewnie masz wystarczająco dużo do roboty.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2007, 07:43:27 am wysłana przez Goha »

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Sny
« Odpowiedź #488 dnia: Maja 23, 2007, 01:20:06 pm »

śniło mi się to jakieś dwa dni temu...

pewne wydarzenie, wcale nie miłe... ogromny ból, najboleśniejszy ze wszystkich możliwych... była noc... długa droga... padało... płakałam

a teraz odczuwam przeraźliwy strach, że ten sen ma związek z moim życiem... zbyt często moje sny przeradzają się w rzeczywistość...
Zajmuję się snami od dłuższego czasu i podobnie jak u Ciebie przeważająca ilość miała potem odbicie w rzeczywistości, więc myślę, że rozumiem twoje obawy. Jednak gdy śni Ci się coś strasznego wcale nie musi oznaczać, że stanie się wszystko co najgorsze, a ty będziesz skazana to znosić. Równie dobrze taki sen może być dla Ciebie sugestią, aby  przyjrzeć się aktualnej sytuacji, czy też coś zmienić w swoich planach. Najlepiej możesz to ocenić analizując dokładnie cały sen i to czego miał dotyczyć oraz twojej roli w tym. Czasem sen bywa istotnie odzwierciedleniem twoich naturalnych lęków czy zdarzeń, które ostatnio wzbudziły wiele emocji u Ciebie. W przypadku snu o charakterze proroczym napewno zawiera on w sobie jakieś wskazówki jak tego uniknąć lub dlaczego to się może wydarzyć.   

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Sny
« Odpowiedź #489 dnia: Maja 23, 2007, 05:04:54 pm »
Ale już sam fakt że się tym przejmujesz i że się to wprowadza w podły nastrój to alarm, że tego robić nie powinnaś.
to nie sen mnie przerasta...

śniło mi się to jakieś dwa dni temu...

pewne wydarzenie, wcale nie miłe... ogromny ból, najboleśniejszy ze wszystkich możliwych... była noc... długa droga... padało... płakałam

a teraz odczuwam przeraźliwy strach, że ten sen ma związek z moim życiem... zbyt często moje sny przeradzają się w rzeczywistość...
Czasem sen bywa istotnie odzwierciedleniem twoich naturalnych lęków czy zdarzeń, które ostatnio wzbudziły wiele emocji u Ciebie. 
yeah o to chodzi, ale ja potrzebuje czasu zeby wszystko 50 razy przemyśleć. Poźniej wysuwam multum teorii i w końcu to zostawiam... Hmmm a ja jestem osobą, która wszystko odbiera emocjonalnie... więc się nie dziwcie. Zanim cos do mnie dotrze, to minie troche czasu...

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #490 dnia: Maja 23, 2007, 07:58:14 pm »
Cytuj
to nie sen mnie przerasta...
Jeszcze chwilę temu bałaś się, że ma związek z rzeczywistością i przejmowalaś się, że się spełni.
Cytuj
a ja jestem osobą, która wszystko odbiera emocjonalnie
Mi to mów... Ze wstydu nie pojawiałam się przez półrocze na zajęciach. Kobieta, z którą załatwiałam sprawy w szkole, wyczuwała mnie z góry i podnosiła na mnie głos podczas rozmowy. Gdybym jeszcze przejmowała się tym, że nie raz we snach oglądałam różne scenariusze wywalania mnie ze szkoły, to chyba bym... nie wiem co. Po prostu IMO, jeśli nie robisz tego profilaktycznie (w ramach kontroli snów), to nie powinnaś wcale zwracać uwagi na sny, które ci się nie podobają, bo to w niczym nie pomaga. I jeszcze to z kimś roztrząsać. Gdyby było tu więcej dziewczyn, zaczęły by cię głaskać po główce, paplać coś o snach proroczych, wtedy DOPIERO by cię to zaczęło przerastać. Dlatego ja nie mówię łagodnym tonem, tylko zdecydowanym - olej to.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2007, 07:58:54 pm wysłana przez Goha »

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Sny
« Odpowiedź #491 dnia: Maja 23, 2007, 09:45:50 pm »
Generalnie, ten sen był odbiciem moich uczuć, co do niektórych zdarzeń. Zanim cos napisałam mogłam go przemyśleć ;] A miałam obawy... Nie ważne, nie chce mi sie dalej gadac na temat moich obaw, bo mi to nic nie daje.

Offline Calipso17

  • Soldier
  • Wiadomości: 36
  • Komiksiara he he
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwca 07, 2007, 08:40:26 am »
Ja pamiętam każdy sen. Np. dzisiaj śniło mi się, że przez internet (patrz. Maila) zabiłam facet ołówkiem (dziwne... brrrr...) byłam podejrzana i w ogóle ( wspomne, że facet był prezesem czy cuś iPlusa) bałam się jak diabli, ale wydaje mi się, że go zabiłam za to, że miałam mieć neta 2.5 mb na sec a tu 480 kb (wiązanka nieprzyzwoitych słów). obudziłam się i spoko żadnego stracha itd. Luz nie przejmuje się, ale w sumie to lubie makabryczne sny bo i tak wiem, że to się nie wydarzy a można koleżanki straszyć he he (wspomne, że mam 30 dziewczyn w klasie razem ze mną i ani jednego chłopAaka)
Jeszcze często zdarzają mi się sny gdzie kropka w kropke identyczne zdarzenie (fajne) np. śniło mi się, że (była) koleżanka przyjechała z bielawy i chodziła ze mną o klasy (w gminku)
Lubie te moje sny he he he ale najbardziej o chłopakach he heh  mam ich mnóstwo i mogłabym napisać ale nie starczyło by mi czasu a wy macie jakieś ciekawsze sny ostatnio? :)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Sny
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwca 07, 2007, 09:14:46 am »
Lubie te moje sny he he he ale najbardziej o chłopakach he heh  mam ich mnóstwo i mogłabym napisać ale nie starczyło by mi czasu a wy macie jakieś ciekawsze sny ostatnio? :)
przyznaj się od razu, że lubisz sny erotyczne ;] bo w klasie brak facetów, to w snach można poświntuszyć ;] haha

Offline Calipso17

  • Soldier
  • Wiadomości: 36
  • Komiksiara he he
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwca 07, 2007, 09:50:56 am »
miałam w życiu tylko 2 erotyczne pierwszyw wieku 11 lat (nie wdam się w szczegóły)
A drui w lutym 23 (zapisałam w pamiętniku) a o chłopakach tych co mam mnóstwo to z rguły są romantyczne i grzeczne
a ty co? miałeś jakies erotyczne :)

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Sny
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 07, 2007, 09:57:42 am »
Bez komentarza >_>

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Sny
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 07, 2007, 10:07:44 am »
2 razy ?! Musisz mieć bardzo nudne życie XD

a mi się śnił jarmark domnikański i masa potwornie brzydkich straganiarzy. Szukałam czegoś ,ale nigdzie nie było,a większość miała skarpetki...no i jeszcze śniły mi się zdechłe rybki :/

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Sny
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 07, 2007, 10:50:53 am »
miałam w życiu tylko 2 erotyczne pierwszyw wieku 11 lat (nie wdam się w szczegóły)
A drui w lutym 23 (zapisałam w pamiętniku) a o chłopakach tych co mam mnóstwo to z rguły są romantyczne i grzeczne
a ty co? miałeś jakies erotyczne :)
wyzudanaś xD ja nie pamiętam żadnych snów, ostatnio tylko miałem, że moja dusza latała po moim osiedlu, coś jak OOBE czy jakos tak ;p
2 razy ?! Musisz mieć bardzo nudne życie XD
muahahah xD może i Ty się zwierzysz His? xD

Offline Iniuria

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • ***
Odp: Sny
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 07, 2007, 10:57:52 am »
ostatnio śniło mi sie, ze w mojej szufladzie z bielizną skakała mysz. po chwili zrobiła sie sztywna i tak lezała zdechła na mojej bieliźnie xD

Co do snów erotycznych, to mojej kumpeli sniło sie, ze byłysmy lesbijkami i ona chciała mnie zgwałcić o-O a ja jej zwiałam heheheh

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Sny
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 07, 2007, 11:58:25 am »
Cytuj
Co do snów erotycznych, to mojej kumpeli sniło sie, ze byłysmy lesbijkami i ona chciała mnie zgwałcić o-O a ja jej zwiałam heheheh

poznaj mnie z nią.

A żebym ja się zwierzała, to raczej za długo byłoby pisać :]