Autor Wątek: Schyłek serii Final Fantasy  (Przeczytany 24354 razy)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 25, 2004, 08:32:50 pm »
no i właśnie o to chodzi.... Square mimo wszystko łapie graczy na sentyment..... zrobili sobie z Finali łatwy zysk, co wcale nie oznacza, że Finale przestaną się sprzedawać..... no ale nieodzownie wynika z tego, że należy porzucićsentyment i poeksperymetować z innymi grami..... i mieć nadzieję na poprawę sprawy
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 25, 2004, 10:43:41 pm »
finale raczej beda sie sprzedawac...o to nie trzeba sie martwic...na miejsce kazdego zniecheconego seria fana przyjdzie nowy, ktory dopiero bedzie zaglebial sie w swiat fantasy...moze i on po 3-4 finalach dojdzie do tych samych wnioskow co my teraz...ni chyba ze Square zacznie podnosic swoj poziom gier z pod znaku ostatniej fantzji...bo kiedys moze sie okazac ze Ff ??? bedzie naprawde "ostatni"...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 25, 2004, 11:03:01 pm »
ech panowie :( wy tu o nabijaczach kasy a ja w FFX nie grałem :( a zagrałbym :( co tu dużo gadać nabijacz nie nabijacz ma renomę ludzie to qpują... Jak powiedziałeś ARD na miejsce jednego przyjdzie pięciu innych...  
]


Offline spike.spiegel

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • http://
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 25, 2004, 11:03:41 pm »
przydalaby im sie solidna konkurencja na rynku jrpg, wtedy wzieli by sie do roboty  
see you space cowboy...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 26, 2004, 08:30:15 am »
i właśnie o to chodzi... square nie ma z kim zabardzo konkurować w jRPG... dlatego robi gry "średniej" jakości, bo i tak wie, żę będą się sprzedawać..... smutna rzeczywistość....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 26, 2004, 10:57:48 am »
Cytuj
przydalaby im sie solidna konkurencja na rynku jrpg, wtedy wzieli by sie do roboty

punkt dla ciebie spike.spiegel :D ...latwo to mozna stwierdzic cofajac sie do poczatkow PSX'a...Square wydalo jedna z najlepszych gier w swojej karierze...musieli to zrobic, gdyz na starcie wszyscy maja rowne szanse...watpie aby pojawil sie godny konkurent dla "kwadratowych", gdyz maja oni zbyt duze doswiadczenie w grac RPG...
 

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 26, 2004, 03:29:43 pm »
Heyo :D
Widze ze zrobila sie calkiem loozna dyskusja wiec ja sie wypowiem:
Po Pierwsze:Kto z was grał w Finale na PS2 ze tak szczekacie glosno o komercji? Bo wiecie z tego co wiem to FFX-2 jest tylko komercyjny!! 10 byla najlepsza czescia zaraz po 7 i wN+ dostala 9.9 ocene a recenzent napisal ze nie dal dychy bo po przejsciu FFVII obiecal sobie ze zadna inna gra nie uzyska takiej oceny! Wiec napiszcie czy graliscie w 10 czy nie?

Po Drugie: SergeyBoy napisal ze jesli wyszla by gra ambitna to ci madrzy ludzi by ja kupowali i nie miala by problemu ze sprzedaza! A wiec tak kto z was grał w "ICO" Rpg od sony ktory podobno jest jedna z oryginalniejszch gier!

Po trzecie: kto wam powiedzial ze gracze glupieja o ile sie nie myle to gracze sa coraz madrzejsi! Ja dorastajac jestem coraz madrzejszy nie wiem jak wy... chociaz w sumie to sam nie wiem ;)  ostatnimi czasy winko i piwko leje sie strumieniami wiec kto wie jak to ze mna tam jest ;)

Po czwarte: Zgadzam sie ze kazda gra jest robiona po to aby odniesc komercyjny sukces bo inaczej nie byla by robiona- jesli kolo chcialby aby ludzie chwalili jego prace to pisze scenariusz i zapodaje na jakas stronke a ludzie czytaja i go chwala! A FF nie robi jedna osoba tylko kilkadziesiat osob ktore robia to poto aby zarobic a jesli chca cos tworzyc dla siebie to pisza texty(ew. inne zeczy) i chwala sie znajoomym, zaieszczaja na stronkach etc. Oczywisci chca aby ich FF wygladal jak najlepiej ale robia to dla pieniedzy


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline spike.spiegel

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • http://
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 27, 2004, 01:24:28 pm »
ja nic nie mowie o X bo nie gralem nie widzialem prawie wogole itp itd. chodzi mi o ffX-2... do tej pory toco przyciagalo w finalach to byla fabula, bohaterowie, swiat, magia, summony a dodatkiem do tego byla bardzo dobra oprawa graficzna... a teraz jest to grafika, wyglad postaci (3 laski, kto by sie oparl) z dodatkiem fabuly i klimatu z poprzedniej czy poprzednich czesci, troche wymuszonego tytulem i faktem ze to kontynuacja X...

wiadomo ze grafika zyska wiecej graczy, bo weterani serii i tak siegna po kolejny tytul + nowi gracze zachwyceni wykonaniem graficznym gry...

i to mi nie odpowiada  <_<
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2004, 01:26:21 pm wysłana przez spike.spiegel »
see you space cowboy...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 30, 2004, 07:34:16 pm »
ostatnio zacząłem grać w FFX i muszę zweryfikować swoje poglądy
1) seria FF nie upada, przeciwnie. Ma dużo nowych zwolenników
2)grając w FFX czuję się jakbym dobry film oglądał (chodzi mi o jakość scenek i fabuły)... poza tym grafika jest super
3)Podoba mi się ten nowy system walki i rozwoju postaci.
Czyli reasumując nie wie, czemu twierdzicie, że seria FF upada. Może jest dużo komercji, ale w czym jej nie ma?
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2004, 08:22:54 pm wysłana przez White_wizard »
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 02, 2004, 03:48:54 pm »
moj post bedzie krotki i tresciwy jesli twierdzisz W_W ze seria ff nie upaa to zerknij sobie na ffMQ

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 02, 2004, 03:51:40 pm »
Nie wiem co to ma wspólnego. Przecież FFMQ to gra z 1992 roku.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 02, 2004, 04:35:14 pm »
aha wiec to znaczy ze pomylilem ja  z czyms innym lipnym no osobiscie ja ffta advance wylaczylem po godzinie ale tego mq ewni pomylilem z czyms innym

Offline spike.spiegel

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • http://
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 02, 2004, 10:11:32 pm »
a ja w ffta miałem ponad 90 godzin jak mi save przepadł z partycją, nie uważam, żeby pod jakimś względem ustępowała bardzo innym częściom...
see you space cowboy...

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 02, 2004, 11:55:06 pm »
no coz moze byl fajny dla wiekszosci ale dla mnie byl beznadziejny po godzinie i muz go wiecej nie wlaczylem, a o upadku serii ff  swiadczy to ze kwadratowi nie zrobia raz a porzadnie tylko wydaja 5 ff'ow na rok

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 03, 2004, 07:39:51 am »
Cytuj
no coz moze byl fajny dla wiekszosci ale dla mnie byl beznadziejny po godzinie i muz go wiecej nie wlaczylem, a o upadku serii ff  swiadczy to ze kwadratowi nie zrobia raz a porzadnie tylko wydaja 5 ff'ow na rok
No offence S&S ale z matematyką to chyba troche na bakier :P Może ktoś przypomnieć dokładną różnice czasową między wyjściem FFX a FFX-2? W każdym bądź razie napewno tempo jeden rocznie to będzie max (tak mi się zdaje)

Ludzie duże piwo(czy co on tam woli :D ) dla Gipsiego, z tego co się pisze w innych wątkach widać że niezbyt dużo ludzi na 4um grało w FFX wystarczająco długo by móc już od 5 stron topicu psioczyć na komercje >_< No ja grałem(i ciągle gram) i na 100% jest to dla mnie najlepszy Final - conajmniej dwie osoby na forum mogą to poprzeć ;) Co do FFX-2 to to od samego początku miała być komercja Square potrzebował troche kasy to wystukał "poł finala" bo pełny produkt to to nie jest. :P Poczekajcie na FFXII a nieszczęsne x-2 przemilczmy, jak fani aliena - czwartą część :D .

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 03, 2004, 09:40:12 am »
Ale ja mowie o tym ze wychodzily jakies dziwaczne finale ktre nie mialy liczby na koncu obecnie nie jestem w stanoie podac Ci tytulow bo nie pamietam ale 4-5 tego bylo
P.S a zmatematyki mam 5 :P

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 03, 2004, 10:20:23 am »
Hmm no tak troche tego było tactics advance, to "coś" na game cuba, FF11...
Najważniejsze żeby normalne finale wychodziły nie za często ;) (11 i X-2 to IMO nie są normalne finale :P )

Ps. A mi się ciągle marzy final z mroczniejszym i cięższym klimatem  ^_^  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 03, 2004, 12:15:05 pm »
oooooooooo tak mroczny klimat i wyjebisuperfajnie wygladajace smoki oo tak i wreszcie mozna by zastapic summony ja na to czekam, ale widzisz Morchol w koncu przyznales mi racje z tymi fajnalami ze ich za duzo powstaje czyzby kwadratowi nie byli w stanie juz zrobic raz a dobrze??? Odpowiedz na to pytanie poznamy w nastepnym odcvinku :P

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 03, 2004, 12:46:48 pm »
CZyli w części XII której bochater wygląda na stałego bywalca "Błękitnej ostrygi" tudzież innych klubów tego rodzaju
*Morchol poszedł się powiesić*

qrde lina sie zerwała :P

Tidusa jeszcze dało się zrozumieć - w dziesiątce wszyscy byli conajmniej nietypowo poubierani - a Tidus z założenia miał być rozpieszczony itd.
Ale bohater XII to jest DNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. Niewiem co mogliby zrobić graficy Square żeby ten gość wyglądał jeszcze bardziej pedalsko >_< chyba tylko zamienienie tego lateksowego stroju na różowy byłoby gorsze :P No ale miejmy nadziej że reszta gry nadrobi ten wielki minus jakim jest main hero ;)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 03, 2004, 01:36:43 pm »
czyli doszliśmy do wniosku, że finale mają swoje wzloty i upadki...... no ale nie wiem czemu czepiacie się tych "nienormalnych" finali wychodzących po kilka w jednym roku... przecież i tak poza nimi "normalne" finale wychodzą w normalnym przedziale czasowym i "głównym nurtem"
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!