Autor Wątek: Schyłek serii Final Fantasy  (Przeczytany 24350 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #100 dnia: Kwietnia 06, 2004, 07:04:06 pm »
no dobra ale magie ff9 czulo sie na 1000000km a tu jakos tak inaczej po prostu ja tego czegos nie czuje gdy czytam o ffach nowszych czy gdy skrinszoty ogladam

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #101 dnia: Kwietnia 08, 2004, 02:40:21 pm »
i tu się znowu muszę nie zgodzić. WffX napewno jest więcej magii niż w FFIX. Ogulnie to mnie się "nowszy final" podoba bardziej od "starszego"
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 08, 2004, 09:12:25 pm »
ale ja noe mowi o magii jako te wszytkie aeony materie elementy espery junctiony i tym podobne tylko o takiej "atmosferze" gry

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 09, 2004, 09:13:29 pm »
ja też mam na myśli atmosfere gry. Poza tym zrozumiałem o co ci chodziło za pierwszym razem. No a tak na marginesie, to przyznaj się. Grałeś chociaż w nowszego finala? jeśli nie to się o lepszej atmosferze nie wypowiadaj.
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 09, 2004, 09:56:33 pm »
No juz wcześniej pisał że nie grał, a ja już wcześniej próbowałem uświadamiać że w takim razie nie powinno się oceniać ;) A przecież i tak (prawie) każdy kto grał w X wie że jest "thebeściak" :D

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 09, 2004, 09:58:27 pm »
no i (po raz kolejny) dochodzimy do wniosku, że FFy swoim poziomem idą w g.órę, a nie w dół.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 09, 2004, 10:52:08 pm »
Morchol ja ostatnio wole winka,ale tylko brzoskwiniowe :P

Bez obrazy SergeyBy ale !CENZURA! farmazony :shu:
Jak nie grales to sie niewypowaiadaj czy klimat jest gorszy... klimat to moze byl gorszy bo zamiast sluhac muzyki z Finala (tak jak robiles grajac w ffIX) to przy nowyh finalah sluhales muzyki z wlasnego CD czytajac informacje na necie, badz w czasopismie o FFah nowyh!!

A o jakiej ty opini ogolu mowisz :blink:  Wiesz o ile mi wiadomo to wszystkie czasopisma trabia ze FFX to najlepsza czesc serii albo przynajmniej ze jako jedynej udalo sie dotknac geniuszu VII!! A jak dobrze pamietam to VIII u niektoryh zrodel byla zjehana a IX to jush wogole majty dostala ze nie ma klimatu a kupowalem 2 czasopisma w polsce wiec wiem jaka byla opinia publiczna w FF nowe nie gralem wiec o ich klimatach sie niewypowiadam bo nie mam pojecia jaka panuje tam atmosfera skoro jedyne co o X wiem to to co wyczytalem w Neo+

bez przeklenstw
made by ARD
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2004, 12:18:56 am wysłana przez ARD »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 10, 2004, 12:14:10 am »
ludzie myslcie to nie boli....mi chodzi o ff10-2, a PODOBNO ff10 nie specjalnie nadaje sie na robienie seqela nawet ktos na tym forum ze chyba ff8 by sie lepiej nadawl, no coz jak dla mnie to do seqela najlepiej nadaje sie CC ale to juz zupelnie inna historia...i sami mowicie  (przynajmniej z tego co pamietam) ze ff10-2 to typowy nabijacz kasy....wiec powtaram....ludzie myslcie TO NAPRAWDE NIE BOLI.....i jeszce do mnie wyskoczycie ze !CENZURA! farmazony.....a gralem w FFTA i wylaczylem po jakiejs minucie (to juz chyba pisalem) bo strasznie mi sie  zniepodobal od pierwszej chwili i juz sie od tego czymam z daleka

to samo co wyzej...nie przeklinac
made by ARD
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2004, 12:19:58 am wysłana przez ARD »

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 10, 2004, 12:59:07 am »
Ja wiem swoje: FF VII jest the best chociarz w niego od niedawna gram .Ale nie wiem czy gram dlatego, ze jest najlepsza, czy dlatego ze mi klimat przypadl. Po takich przemyśleniach wychodzę z założenia, że po prostu Square-enix robi się bardziej elastyczne (tzn dla każdego coś miłego). I w tym dopiero dostrzega się komercję, nie w samych finalach. Zrobili kilka finali o rycerzach, potem nieco było SF a teraz zrobili tego Crystals czy jakoś tak. Tylko ten ostatni jest na prawdę głupi, to już na pewno zrobili dla pieniędzy. Fabula jest banalna (juz nie pamietam o co tam chodzilo ale wiem ze byla banalna) tylko dodali tryb MP.

BTW Serge & Squal the best: tak się myśli ;)  
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 10, 2004, 01:15:21 am »
Yyyy Gameplay w X-2 nie ma multi więc nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz ;)
No chyba że chodzi ci o FFXI ale to jest normalny MMORPG tam nie ma singla, tylko multi, więc "dodanie multi" to chyba nie ta kategoria ;) Ta gra miałabyc na multi tylko i jest na multi tylko i nie można jej oceniać jako normalnego finala, bo nim nie jest. Jakby powstał FPP-shooter w Finalowych realiach i FF w nazwie to chyba byś go nie porównywał z normalnymi co? ;P

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 10, 2004, 01:20:52 am »
Cytuj
Yyyy Gameplay w X-2 nie ma multi więc nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz

chodzi mi o FF Crystals, ten nowy na NGC.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 10, 2004, 01:23:47 am »
Aa to sorki zwracam honor :)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 10, 2004, 07:47:19 am »
Cytuj
tzn dla każdego coś miłego
ale dlaczego przy ff12 to musi byc cos milego dla pieciolatkow przeciez tam glowny bohater wyglada 10-cio latek z zapedami homoseksualistycznymi (teraz sie nikt nie przyczepi) !?
Cytuj
a teraz zrobili tego Crystals
Mala poprawka to jest crystal chronicles i z tego co czytalem we wstepie do fabuly to nie jest to nic super oryginalnego ale raczej sie nie wypowiadam bo czytalem tylko.
Cytuj
FFXI
dla mnie kolejny przyklad upadku serii. Ni to fabuly ni to na mozliwosci przecietnego polaka....no tragedia. chociaz morze jako MMORPG to bedzie nieliniowe i jeszce jedno mnie ciekawi, bo zawsze gdy powstawal final inny niz wszyatkie to nie mial na koncu liczby.....a to FF11 online platny.....ehhhhh....zycie jest okrutne  

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 10, 2004, 10:27:32 am »
Wlaśnie, z tą liczbą na końcu to troche przegięcie :/

A co do bochatera 12 to już się wypowiadałem, ale powiem jeszcze raz że niecheniechceniechceniechceniechce >_<
Ja chce MROKU KRWI MORDU I KOZICH ŁBÓW NABITYCH NA PALE. no dobra może przesadzam :P ale bez jaj, jeszcze troche i seria Kindom Hearts będzie bardziej dorosła :P

Ps. S&S nie owijajmy w bawełne, ten typek to PEDAŁ :P A jeśli nie to możemy mieć tylko pretensje do grafików Square, że nie potrafią odzwierciedlić natury postaci :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2004, 10:31:39 am wysłana przez Morchol »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #114 dnia: Kwietnia 10, 2004, 11:29:31 am »
Cytuj
ludzie myslcie to nie boli....mi chodzi o ff10-2, a PODOBNO ff10 nie specjalnie nadaje sie na robienie seqela nawet ktos na tym forum ze chyba ff8 by sie lepiej nadawl, no coz jak dla mnie to do seqela najlepiej nadaje sie CC ale to juz zupelnie inna historia...i sami mowicie  (przynajmniej z tego co pamietam) ze ff10-2 to typowy nabijacz kasy....wiec powtaram....ludzie myslcie TO NAPRAWDE NIE BOLI.....i jeszce do mnie wyskoczycie ze !CENZURA! farmazony.....a gralem w FFTA i wylaczylem po jakiejs minucie (to juz chyba pisalem) bo strasznie mi sie  zniepodobal od pierwszej chwili i juz sie od tego czymam z daleka

to samo co wyzej...nie przeklinac
made by ARD
Skoro tak bardzo apelujesz do myslenia to dlaczego tego sam nie robisz? :rolleyes:
Ja wiem ze myslenie nie boli dlatego mowie ze gra w ktora niegralem nie ma tej magi co poprzednie czesci bo potrafie sie domyslec ze jesli komus innemu nie przypasila jakas czesc to nie znaczy ze mi nie przypasi wiec nie mowie glopot ze gra niema klimatu skoro w nia niegralem :!:  I nie mow mi teraz ze mowiles tylko o FFX-2 bo mowiles o wszystkich nowych grach Square... powiedziales nawet ze Final z 1992 roku jest nedzny i swiadczy o powolnym podupadaniu gier od Square...think Sergey think....
Hmmm grales w FFTA przez minute i nie poczules klimatu... łojezusiu jak tys to zrobil...yhmmm po minucie nie poczuc wspanialej magiii i epickiej fabuly to zeczywiscie trudna sztuka... <_<

Dobra teraz takie cos: -FF-X: ocena:9.9 komentarz: "Dlaczego brakuje rubryki "cudotworcy" zeby wpisac w nia slowo "Square"?!"
-FFTA:oc.9.0 kom.:"Piekna,dluga i strasznie rozbudowana."
-FFX-2: oc.:8.9 kom.:"zupelnie inna i bardzo dobra"
-FFCC:oc. 7.9 kom.:"Sympatyczna, ale bez rewelacji"
To sa oceny nowych Finali z Neo+ -jedneg z najlepszych czasopism na rynku naszym jak widzimy tylko CC wedlug nich jest raczej slaby- i nie ma sie co dziwic skoro ten final to japonska proba zrobienia czegos w stylu Balurs Gate dark alliance!

SergeyBoy napisales:"dla mnie kolejny przyklad upadku serii. Ni to fabuly ni to na mozliwosci przecietnego polaka....no tragedia."

 ;(  :w00t:  :lol:  hahahaha zeczywiscie tragedia... nie na mozliwosci przecietnego polaka.... hahahah Squre pewnie jest zalamane ze ich produkt "nie jest na mozliwosci przecietnego polaka".... hmmm no tak gra jush jest skazana na lincz ze strony europejskich recenzentow jesli sie jush u nas w europie ukaze bo nie jest dla polaka....

P.S. Ateraz pojade z grobej rury: Podoba mi sie wyglad Vana i jest on 1000 razy mniej pedalski niz Serge czy Tidus!!!!!!
Slyszeliscie o czyms takim jak bishonen?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2004, 11:38:04 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 10, 2004, 02:41:30 pm »
Ludzie ze Square nie robia tego tylko dla polaków. Robio to głównie dla japończyków, ich to nie obchodzi co myśli o tym polak. Polak może jedynie się do tego dostosować...
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 10, 2004, 03:41:53 pm »
Gipsi oświecisz nas co to jest Bishonen? określenie na kogoś kto wygląda jak pedał, ale nim nie jest? :D /joke/

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 10, 2004, 08:07:00 pm »
1. ten koles wyglada jak pedal Tidus i Serge tez ale to nic przy tym 10-cio letnim Vanie....no comment
2. Mowilem konkretnie o ff-ach CC FF10-2 i ff11
3. Sqare robi gry raczej dla japoncow ale przeciez chyba dobrze wiedz ze qpowane sa tez ich gry w innych biednych krajach co ma powiedziec mongolczyk ktory che ff11? NIC MOZE SOBIE WEJSC NA PRZEFWOJENNYM MODEMOIE NA NETA I ZOBACZYC W 10 MINUT SCREENY BOM NA WIECEJ GO NIE STAC!!!!!!! W polsce jest niewiele lepiej (tylko jakies 50x a to nie duzo)
3. Gipsi moze przyklad mojego niemyslenia piodasz czekam........

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 10, 2004, 09:06:17 pm »
W Polsce i tak FFXI nie ma i nie będzie, tak jak realnego multi na konsolach. Ciągle uważam że Polska to jest 3 świat jeśli chodzi o rynek growy ;( W takich stanach czy Dżaplandzie to każdy ma mega kompa, wszystkie konsole z wykupionymi multi i full oryginałów a u nas dupa blada...

Ps1. No może z tym "każdy" przesadzam ;)
Ps2.No ale i tak mimo wszystko ciesze sie ze mam "przynajmjiej" kompa ze stałką i czarnulke ;)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 11, 2004, 10:50:44 am »
Nie chce mi sie mowic w czym tkwi twoj brak myslenia... a raczej nie mam zamiaru zaczynac jakiejs klotni czy cos takiego... poprostu sam mi pierwszemu zazuciles brak myslenia wiec przypomnialem ci tylko zebys sie nie napinal

Bishonen to taki piekny chlopak ktory wcale nie musi byc pedalem najczesciej hudy piekna fryzurka i wogole glancus pikus! Bishonen to bardzo popularne postacie w Japoni a ze ja jestem na tym kraju wyhowany mnie sie wlasnie Vaan podoba! Dla mnie pedalem jest koles paker ze szrama na ryju czy przepaska na glowie, bicepsami wielkosci nie wiem jakiej i ogolnie typ amerykanskiego napinatora!
Po pierwsze-primo Vaan nie ma 10 lat a nawet jesli to przeciez ty SergeyBoy tesh nie masz za duzo tych lat wiec co masz jakies aluzje do mlodych ludzi?
Po drugie-primo: Vaan przynajmniej jakoi ma ubior jakas zbroja(podobna do Vagranta) i wogole fajny stroj, a nie to co Serge ktory hasal w rozowych skarpetah i mial niebieskie oczy i niebieskie wlosy boshe! Van poprostu ma urode i zajebsta fryzure... i jest bishonenem ktoryh japonczycy lubia(bishonenem byl takze ten kolo z MGS2 co to pozniej Snaka zastapial w grze- niepamietam imienia-ale wszyscy pawie go nie lubieli)! Aha jesli koles ma 10 lat to moze jeszcze zejdzie na dobra droge i tym pedalem nie zostanie :P
Po trzecie-primo: Squrae zbytnio nie obhodzi polska bo co ich obhodza te 8 egzemplazy sprzedanych oryginalow Finala


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?