Autor Wątek: Schyłek serii Final Fantasy  (Przeczytany 24353 razy)

Offline Dark_Tremere

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • http://
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 15, 2004, 11:12:59 am »
Przemijanie... zawsze myślałem, że pierwsza częśc gry jest najlepsza a kolejne sequele to tylko nieudany replay. Tak jak z Matrixem.
Na szczęście Final to seria na tyle unikalna i wyjątkowa, że autorzy potrafią w pełni wykorzystać potencjał tego, co stworzyli i robią to coraz lepiej...
Zacząłem grę od częsci siódmej i to przypadkiem...a teraz...
Odkrywając kolejne częsci gry nie mogę powiedzieć, że seria upada. Ona zawsze będzie miała ten piękny klimat i utrzyma poziom...
Zresztą, każdy gracz na pewno wróci w końcu do części poprzednich, bo to po prostu TRZEBA zrobić.  
I nie powinno być takich osób które stwierdzą, że, jeden za drugim, Finale stają się liniowe i (odpukać) nudne.  Po prostu tej serii czas się nie ima! Ukłon w stronę twórców...
Może mówię jak fanatyk i nie dostrzegam pewnyh faktów, ale każdy oddany gracz chyba powinien sie ze mną zgodzić
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2004, 11:30:49 am wysłana przez Dark_Tremere »

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 15, 2004, 01:22:24 pm »
Cytuj
Przemijanie... zawsze myślałem, że pierwsza częśc gry jest najlepsza a kolejne sequele to tylko nieudany replay. Tak jak z Matrixem.
 
w tym rzecz ze finale nie sa sequelami zreszta to juz bylo kiedys walkowane na tym forum :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 17, 2004, 02:48:22 pm »
Cytuj
nie fikaj do zidana koles ( chyba ze do zinedina żabojada ), pyskaty szczeniak.. phi, a ty co chcialbys bohaterow idealow, co? a moze maja byc tacy sami jak w innych czesciach? bez przysady... to ze tobie sie wydaje ze po siodemce to juz nie ten sam klimat to nie znaczy ze seria od razu upada ( ponioslo mnie  :P  )
 
nie cierpie Zidane'a za to że "taki fajny ze mnie kolo i w ogóle". dość mam tkich cwaniaczków na codzień.

a Zell'a to normalnie zdzierżyć nie moge!! nie dość że tępy to jeszcze tymi rękami macha (że niby muchy odgania, czy co?). przez niego cała gra mi obrzydła.

najgorsze jest to że 3/4 bohaterów ff7+ to takie łebki pokroju tego jeban*** Zell'a, żygać sie chce. blondaski z posturą muchy- czysty faszyzm! myślałem że po Tidusie to już sie im odechce, ale skąd! ten pedałek z ff12 to chyba ze 12 lat ma. jak dobrze pójdzie to bohater z ff13 bedzie miał 13 lat:)

a Ty Spike.cośtam nie pitol mi tu że ja chce ideału!! bo to by było niewykonalne. ale przecież chęć zagrani wkońcu jakimś w miare poważnym, nie budzącym pogardy wymoczkiem nie jest chyba pragnieniem gwiazdki z nieba?

DOŚĆ JUŻ MAM TAKICH PIERDOŁOWATYCH GÓWNIARZY, BEZ KLASY I INTELIGENCJI.  W KOŃCU W FF GRAJĄ NIE TYLKO DZIECI!!!!!!
A PATRZĄC TA TAKIEGO ZIDANE'A, TIDUSA CZY ZELL'A MOGE TYLKO ZACYTOWAĆ SEIFERA: "CHICKEN WUSS!!!!!!!!!!!!!!!"

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 17, 2004, 03:22:28 pm »
wymien teraz w takim razie co najmniej 6 lipnych bohaterow ff7
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2004, 03:23:09 pm wysłana przez Serge & Squall the be »

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 17, 2004, 04:11:50 pm »
nie chodziło mi o ff7! napisałem ff7+, miałem na myśli 8,9,10,itd.
nie mam nic do 7.  

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 17, 2004, 05:37:43 pm »
hm..... trochę cię faktycznie matek poniosło..... no ale przecież, że tobie się ci bohaterowie nie podobają, to nie znaczy, żę innym też..... może takie są właśnie ideały japończyków.......
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 17, 2004, 09:06:11 pm »
no to masz bana jak bum cyk cyk matek, a mi sie tam podobali Ci bohaterowie

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 17, 2004, 09:16:45 pm »
tak na dobrą sprawę to nie wiem, czy to jest schyłek tej serii...... przecież wiadomo, że każda następna część FF się dobrze sprzeda.... będzie FF XXX (bez skojarzeń :D) a i tak się będzie sprzedawać....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 17, 2004, 10:57:46 pm »
Ale ile można robić FFów przecież chyba w końcu skończą im się pomysły ;)
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 17, 2004, 11:08:29 pm »
no co ty o pomysl to najlatwiej. wyobrazasz sobie ilu ludzi przewinelo sie przez square od wydania ff1? wystarczy ze chociazby jeden na tysiac ludzi bedzie mial dobry pomysl, inni juz go potem z gorki rozpisza na rozsadny scenariusz i mamy kolejnego finala co innego gdyby caly czas pracowali ci sami ludzie nad wszystkim to wtedy nie wiem czy bysmy sie ff15 doczekali...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 18, 2004, 01:21:41 pm »
Cytuj
no to masz bana jak bum cyk cyk matek, a mi sie tam podobali Ci bohaterowie

no nie badzmy tacy okrutni...troche go ponioslo, mam nadzieje ze sie poprawi

troche musze sie zgodzic z tym pyskatym matkiem  :P bo Square faktycznie przesadza z tymi postaciami...dlaczego nie moze to byc 17-19 letni chlopak z blizna na pol twarzy??...mi tam cwaniaczkowaty Zidane nawet przypadl do gustu, choc Squall tez (chyba tylko dlatego ze jest podobny do mnie...i nie chodzi mi o wyglad)...

Cytuj
DOŚĆ JUŻ MAM TAKICH PIERDOŁOWATYCH GÓWNIARZY, BEZ KLASY I INTELIGENCJI. W KOŃCU W FF GRAJĄ NIE TYLKO DZIECI!!!!!!

jesli masz juz dosyc matek to nie graj w nastepne czesci??....stac cie na to...wydaje mi sie ze nie...wiec bedziesz zmuszony dlaj grac takimi postaciami...chyba ze Square domysli sie ze skoro gracze dorastaja wraz z seria FF, to moze wypadaloby aby nowe opstacie tez dorosly...

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 18, 2004, 04:24:46 pm »
w XII znowu będzie rozpieszczony młody najwyraźniej, może go nazwą Tidus Junior, albo Tidus the second? :P Zidane był spoko, przynajniej IMO. Ale mam nadzieje że XIII będzie mroooczna chociażby jak IV :D

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 18, 2004, 04:36:12 pm »
hm... ja tam nie wiem jacy będą następni bohaterowie... może faktycznie powinni być starsi...... a może square uznał, że takie gry z młodzikami się sprzedają, więc nic nie będzie zmieniał......
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 18, 2004, 09:34:44 pm »
No pewnie że sie sprzedają, Final by się sprzedał nawet jakby głównym bochaterem była kupa na patyku :D

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 18, 2004, 11:37:25 pm »
Cytuj
No pewnie że sie sprzedają, Final by się sprzedał nawet jakby głównym bochaterem była kupa na patyku :D
tutaj moglbym sie klocic, ale kazdy ma swoje zboczenia (milej gry Morchol :P )

dlaczego bohaterem gry nie moze byc zwykla osoba, nie zadne ex-zolniez czy uczen szkoly...tutaj chyle czola ku Zidanowi, ktory byl zlodziejem :) ...naprawde nie rozumien dlaczego bohaterami gier sa zawsze mlodzi, ladni chlopcy lub male, sliczne dziewczynki (no moze nie takie male :lol: )...

Offline spike.spiegel

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • http://
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 18, 2004, 11:53:54 pm »
Cytuj
nie cierpie Zidane'a za to że "taki fajny ze mnie kolo i w ogóle". dość mam tkich cwaniaczków na codzień.

a Zell'a to normalnie zdzierżyć nie moge!! nie dość że tępy to jeszcze tymi rękami macha (że niby muchy odgania, czy co?). przez niego cała gra mi obrzydła.

 
matek, jesli nie lubisz "malych, pyskatych cwaniakow" to czemu sam tak sie zachowujesz?

to twój problem jeśli bohater nie przypadl ci do gustu, wiesz... są rózni ludzie na tym swiecei i bardzo dobrze zrobil squaresoft, tworzac roznych bohaterow ( czasami bardzo rażących, wkurzających ) z roznymi wadami, i niech bedzie to maly pewny siebie, pyskaty dzieciak... tylko zauwaz, ze w trakcie gry to on sie z deczka zmienia
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2004, 12:22:01 am wysłana przez spike.spiegel »
see you space cowboy...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 19, 2004, 01:14:14 pm »
To ja ci ARD odpowiem .... otóż square wydaje gry z młodzikami z myślą o "młodszyco" odbiorcach, którzy by się utożsamiali z bohaterami gry i tym samym przez to zwiększyć sprzedaż...... chwyt marketingowy

Gdyby mi się przez przypadek post zdublował, to proszę o usunięcie tego posta
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 19, 2004, 02:32:03 pm »
chyba masz racje Bialy Magu...Square nie przejmuje sie "starymi" graczami, ktorzy dosc maja smarkaczy biegajacych z mieczami, poniewaz na ich miejsce przychodza nowi gracze, ktorym takie cos odpowiada...i kolo sie zamyka...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 19, 2004, 06:05:20 pm »
chociaż z drógiej strony wydaje mi się, żę square powinien się przełamać i wydać jakiegoś FF z "bardziej odpowiednimi" bohaterami.... no ale dopuki się "młodzikowate" finale sprzedają, to można tylko pomażyć o czymś innym......
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Schyłek serii Final Fantasy
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 19, 2004, 06:49:34 pm »
ale bohaterem moze byc jakis normalny przecietny ludź ajkju100. Majacy najzwyklejszy miecz i najzwyklejsze uczucia. nie musi byc macho z 2xeinlanzer i zbroja jak Garai i ktory goli sie katana. Ale niech nie bedzie to 9-cio latek ktory gania z 2,5 metrowym mieczem i 60-cio kilowa tarcz, a wszytsko bexdzie dobrze.
Cytuj
No pewnie że sie sprzedają, Final by się sprzedał nawet jakby głównym bochaterem była kupa na patyku
Cytuj
tutaj moglbym sie klocic
a wlasnie ja nie bo gracze chcieli by sprawdzic jak sie gra gownem na patyku