Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 143736 razy)

Offline Spitfire

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • http://www.betarecords.com/spitfire
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #760 dnia: Kwietnia 16, 2006, 09:06:12 pm »
Wah, love music topics. :P
Osobiscie najwiecej czasu ostatnio zajmuje mi wglebianie sie w Drum 'n' Bass. Neurofank aka Futurestep to moj ulubiony podgatunek. Ogolnie moje zamilowanie do muzyki kreci sie wokol Breakbeat'u, Drum 'n' Bass'u, Hardstyle'u, Hardcore'u, to z tymi gatunkami spedzam najwiecej czasu i wlasnie te gatunki (poki co) amatorsko produkuje, jednakze staram sie sluchac wszystkiego po trochu wychodzac poza muzyke elektroniczna. Czlowiek nigdy nie wie w jakich okolicznosciach i przy jakim kawalku zlapie go natchnienie. ;)

No to tak jeszcze pokrotce favourite artists dla tych co chcieli by chociaz liznac tematu:
Drum 'n' Bass: Black Sun Empire, Stakka & Skynet, Psion.
Breakbeat: chainsaw_09 (do znalezienia na www.newgrounds.com. Druga czesc Bunnykill'a przez 3/4 animacji miala wlasnie nagranie jego produkcji :))
Hardcore: Serial Killaz, Evil Activity, Angerfist (dla fanatykow mocniejszych brzmien).

To by bylo na tyle, pozdrawiam. ;)

PS: W sygnaturze znajduje sie link z moimi produkcjami, jezeli ktos znajdzie chwile na recenzje bede bardzo wdzieczny. :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2006, 09:07:43 pm wysłana przez Spitfire »

Offline tendi

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #761 dnia: Kwietnia 16, 2006, 11:59:02 pm »
Wyszukalem sobie lajtowom piosenke :P Habakuk - familijna komitywa :P polecam bardzo bo miazga, mi sie bardzo podoba, zajawilem sie na nia :P

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #762 dnia: Kwietnia 18, 2006, 06:28:13 pm »
"Mystic's Dream"-dawno nie słyszałam tak dobrej piosenki śpiewanej przez kobietę. Babka ma śliczny głos [piosenkę śpiewa Loreena McKennitt...nie słyszałam nic innego z jej repertuaru] i same słowa też mi się podobają. Do tego piosenka jest jakaś taka...podniecająca,ale w miarę spokojna, więc nawet do snu jej się fajnie słucha.

Offline Zenny

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
  • "I Prefer Gingers"
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #763 dnia: Kwietnia 19, 2006, 10:40:50 pm »
Noob jestem to napisza nawiązując do tematu
a wiec slucham metalu i rock trocha nawet ostatnio szakiry

ulubiony zespul to Rage against the machine <_<
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2006, 10:42:53 pm wysłana przez Zenny »

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #764 dnia: Maja 06, 2006, 02:24:17 pm »
łuhu ^^
najpierw nowe Placebo... genialnie ;]
potem nowy Hyde .... też supcio ;]
nowe Red Hot Chilli Peppers... weeeeee ;]
a teraz nowe dwie piosenki Incubusa i widmo niedługo nadchodzacej płyty, plus gdzieś wmiedzyczasie nowy Tool za ktorego jeszcze jakos niemialem czasu sie zabrac.... wiosna to super sprawa dla muzyki widac tez ^^

...tak wiem zero tresci w tym poscie ale tak se napisac mozna czasem ;]

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #765 dnia: Maja 10, 2006, 06:33:53 pm »
Kabaret starszych panów-dostałam płytkę,przesłuchałam i jest całkiem wesołe. Mają fajne teksty. Szczególnie podoba mi się piosenka o szuji :] I głosik pani Jędrusik

Poza tym zaczęłam słuchać jazzu i jakiś starych kawałków, które kojarzą mi się z zadymionym lokalem

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #766 dnia: Maja 12, 2006, 11:00:26 pm »
Cytuj
łuhu ^^
najpierw nowe Placebo... genialnie ;]
potem nowy Hyde .... też supcio ;]
nowe Red Hot Chilli Peppers... weeeeee ;]
a teraz nowe dwie piosenki Incubusa i widmo niedługo nadchodzacej płyty, plus gdzieś wmiedzyczasie nowy Tool za ktorego jeszcze jakos niemialem czasu sie zabrac.... wiosna to super sprawa dla muzyki widac tez ^^

...tak wiem zero tresci w tym poscie ale tak se napisac mozna czasem ;]
Placebo - fajny fajny
Hyde - miazdzy fkoz niesamowicie
Red Hott Chili Peppers - nie slyszalem a w sumie z checia bym uslyszal skoro tak czesto u ciebie leci

Wyciagasz jakies fajne wnioski z tego posta? ;]


Muzyka z lat 80 jest przeswietna uwielbiam ja:
http://www.youtube.com/watch?v=cNHl0M4k7cI

Pamietam 3 lata temu ten kawalek wywarl na mnie niesamowite wrazenie -lezalem przywieszony na lozku wieczorami i tak zajebiscie sie czulem, mialem go w pewnym AMV teraz przyczailem na you tobe teledysk do niego, swietna piosenka rockowa z lat 80 i zaj***sta dupka w teledysku. Muzyka z lat 80 to cudo ^^'

A nie te wasze terazniejsze zamkowe hity ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #767 dnia: Maja 15, 2006, 03:13:31 pm »
30 seconds to Mars - A beautiful lie
Bardzo dobry album zespolu ktory postanowilem sptrawdzic bo zaintrygowal mnie swoja nazwa. Pierwsza piosenka ktora wpadla mi w rece byla The Fantasy i byl to swietny twor wiec postanowilem sparwdzic caly albumik. Album przesluchalem jak narazie okolo 6 razy i musze powiedziec ze jest bardzo dobry. Zespol gra cos co bym podpial/uznal za mieszanke do takich zespolow jak Hyde, My Chemical Romance, Green Day moze Muse. Ogolnie to taki amerykanski rock ktory najbardziej mi podpasowuje... ja to nazywam "garażowym rockiem" bo kojazy mi sie z tamtejszymi bandami ktore zaczynaly od grania w domowych garazach z kumplami. Od razu powiem ze czuc od nich bardzo wyraznie EMO. Nie ma tutaj akichs mega smutasow caly czas, ale wyraznie da sie wyczuc chyba jakas taka nostalgie... jakies tam cierpienie. Najlepsza piosenka na albumie jest dla mnie zdecydowanie Attack -ierwszy track na albumie ktory sprawil ze myslalem ze czeka mnie album przynajmniej swietny, dalej tez jest dobrze i czesto przeplataja sie ze soba pisenki mocniejsze z takimi wolniejszymi, choc posiadajacymi jednak jako taki power. Attack najlepszy ale rownie fajne sa The Fantasy, A beautiful lie czy tez The Kill.
Fajny wokal, bardzo fajne gitary. Polecam.

Jak ktos chce obadac to wzucilem na MU Attack, ktore swietnie zaczya album ajac mocny power. Swietnie slychac tez go na sluchawkach poprzez takie dzwieki ktore na wiezy srednio sie slyszy... wieczorkiem fajnie brzmia te plumkania. Tak wiec na mp3 playera zzucilem i na dwor wieczorkiem sobie nie razy wjde i poslucham tych fahowy dzwiekow na poczatku.
http://www.megaupload.com/?d=JMP7E77D

"I won't suffer, be broken
Get tired, or wasted
Surrender to nothing
I'll give up what I
Started
And stopped it
From end to beginning
A new day is calling
And I am finally free"



a jak komus by sie spodobalo i chcialby album to tu jest torrent. Mi ciagnelo 40kb/s jak sciagalem przedwczoraj czy wczoraj to fajny transfer.
http://www.mininova.org/get/160301
"All those faces are the map of the world"
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2006, 03:19:06 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #768 dnia: Maja 15, 2006, 03:22:57 pm »
oo fajno ze dajesz, bo coś o zespole słyszałem ale jakos nigdy niesłyszałem jeszcze ;] Jared Leto tam gra chyba, jak ktos gościa kojarzy ;]<requiem for a dream>

pytanko - tyh RedHottow jeszcze kcesz? bo dopiero teraz patrze a albumik 2cd ze sie wrzucac pewnie bedzie w c***j dlugo :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #769 dnia: Maja 15, 2006, 03:55:20 pm »
Rzeczywiscie... patrze na foty zespolu i na prawde gra tam chlopczyk bez raczki z RforD ^^' Fajna akcja, moja hip hopofka sie ucieszy bo kocha ten film to jak jej puszcze muze to rogala miec bedzie ^^'

A Red Hottow zostaw w takim razie, nie wzucaj jak sa 2 plytki, tylko jakbys mial torenta moze albo jakis namiar to mi wzuc. A jak nie masz namiarow na torenta to sraj to powiem kumplowi zeby mi znalazl bo on tam sie buja w sumie po forah i tam zawsze jakies amerykanskie albumy mi znajdzie raczej bez problemu :)


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #770 dnia: Maja 15, 2006, 04:27:33 pm »
ja bralem to
http://www.mininova.org/tor/297369

a tu jest wersja co prawie dwa razy wiecej zajmuje z elegantszym dzwiekiem ;]
http://www.mininova.org/tor/305682
wlasnie sobie zaczalem sciagac bo raczej lepiej miec lepsze ;]

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #771 dnia: Maja 17, 2006, 06:45:32 pm »
Słucham sobie Season's Call, Hyde'a; Daddy Cool, Boney M;MC Hammer, You can't touch this i pare utworków Vangelisa....
(jaki to ma sens pisać czego sie słucha? sam nie wiem, ale z chęcią to robię :P)
 

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #772 dnia: Maja 29, 2006, 02:01:49 pm »
Prawdą oczywistą jest to, że ja się na muzyce zasadniczo nie znam. Ani ze mnie goth, bo nie znam na pamięć dyskografii Blind Guardiana, ani grandż, bo moja Nirvany znam tylko kilka najpopularniejszych kawałków. Punk'u zasadniczo też nie słucham, chociaż AKG lubię, ale mam wstrząsy konwulsyjne od Good Charlotte tak samo jak od Hiphop'u... ogólnie cholera wie co ja jestem, bo kawałki popularnie uznawane za świetne mi wogóle nie podchodzą, a o tym co ja mam na MP3plejerze większość przyzwoitych ludzi nie słyszała.... są jednak takie chwile, kiedy nawet takie muzyczne bezguście/indywiduum (niepotrzebne skreślić) znajdzie coś, co go wkręci maksymalnie...

Kiedy daaawno dawno temu grałem sobie w Burnout'a 3, to strasznie mi się podobał kawałek zwany Just Tonight, zespołu o inteligentnej nazwie Jimmy Eat World. Słuchałem go na okrągło bardzo długo, ale wyszedłem z założenia, że jeżeli kapela się tak nazywa, to pewnie jeden z tych jednopłytowych zespolików, co się robią na The Offsping. Zlałem więc Jima i stwierdziłem, że przeczekam aż zapomnę o tej kapeli. Nie zapomniałem jednak i zawsze jak idę na uczelnie przynajmniej raz sobie zapuszczałem tego cholernego Just Tonight'a, i chociaż słucham go od dobrego roku, jeszcze mi się nie znudził. Niewiele kapel mnie tak przykuło, stwierdziłem więc, że ściągnę ich album. Wpierw zassałem jeszcze pare kawałków, żeby sprawdzić, czy oni mają coś dobrego w arsenale. Byłem sceptyczny...

No i jak usłyszałem kawałek Pain, mój sceptycyzm prysł.... Jimmy Eat World to geniusze punk rock'a... zdarzają im się takie bardziej zamulające kawałki, ale ogólnie są kozaccy jak diabli.... ściągam ich całą dyskografię i czuję, że się nie zawiodę na niej, bo jeżeli pare najnowszych kawałków mają takich zaje**stych, to ja chcę usłyszeć jakąś starszą płytę.

Podsumowując, polecam Jimmy Eat World wszystkim, którzy lubią Punk Rock w stylu The Offsping... oczywiście, o ile jakimś cudem nie znacie tej kapeli, a przypuszcam, że tacy ludzie jak Mol ich znają od dawna... damn it, od czasu Nightwish'a chyba żadna kapela mnie tak nie podjarała heh (a trzeba zaznaczyć, że jeżeli chodzi o Punk Rock jestem bardzo wybredny)....

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #773 dnia: Maja 31, 2006, 09:13:13 am »
Lordi-wygrali Eurowizję , więc wypadałoby troche poznać twórczość zwycięzców..nie jest najgorzej, choć tylko trzy piosenki były IMO na prawdę dobre. Ogólnie są raczej na jedno kopyto. Fajne były:

Hard rock hallelujah-no tyo zwycięzca..całkiem doby kawałek i wcale nie taki hard. Może dlatego mi się tak podoba , bo słuchając mam przed oczami ślicznego basistę i otwierającego skrzydła wokalistę.

devi is a loser-bardzo optymistyczny i już trochę twardszy kawałek. Najbardziej podoba mi się tekst "he is my bitch" ...nie ma co-pewni siebie :P

can you love a monsterman-o miłości troche inaczej...mocniej....i bardzo dobrze. Mniej wciągająca niż poprzednie dwie,ale mimo to chyba najbardziej mi się podoba
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2006, 09:13:58 am wysłana przez Hisoka »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwca 08, 2006, 10:39:28 pm »
Jakis czas temu Gipsi podesłał mi Faith Hyde'a. Po dłuuugim przesłuchaniu płyty, utwory, które wpadły mi w to:

Countdown - taki fajny, szybki opening płyty
Jesus Christ - z początku wcale mi się nie podobał, ale teraz do mój 2 ulubiony utwór z tej płyty.
Season's Call - piosenka jak dla mnie cholernie pozytywna, taka "wesoła" linia melodyczna.
Ogólnie cała płyta jest bardzo dobra i większość utworów jest na wysokim poziomie.

Pozatym słucham troszkę Pet Shop Boy - Go West i Just Another Yellow Lemon Tree (piosenki z mojego dziecinstwa ;p)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2006, 08:25:41 am wysłana przez Musiolik »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwca 09, 2006, 12:58:59 am »
No Faith od Hyde to dla mnie cudo. Kazda piosenka dla mnie swetna, a albumu slucham codziennie po kilka razy.
Naardziej podobaja mi sie najmocniejsze tracki na albumie czyli Made in Heaven -swietna perkusja
Dolly-swietny tekst i niekonwencjonalnosc tego utworu -choc musialem wiele raz go sluchac w kolko aby weszcie zakceptowac
-It's Sad -zanim yl dostepny album to po tytule spodziewalem sie jakiejs ballady, a tu prosze taka mocna w chu* piosenka z darciem pska i zakonczeniem jakby wyjetym z zakonczenia koncertu...

Ale ofkoz srać na to.

Sciagnalem dzis album Muse nowy bo na mininovej byl i... dawno sie tak nie rozczarowalem. Co to wogole jest? Jakies polaczenie muzyki elektronicznej z kowbojskimi rytmami albo egipskimi... mi sien ie podoba to kompletnie, po Absolution myslalem ze teraz bedziej uz tylko lepiej a Muse skieruje sie bardziej w rockowym kierunku -niestety nic z tego. Raczejn igdy juz nie powroce do albumu, niechce sie strasznie meczyc.
A szkoda bo Absolution bylo bardzo fajne a kilka piosenek blo wrecz przezajebistych.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwca 09, 2006, 08:35:31 am »
No ofkoz Made in Heaven jest mocno fajne i mocne. Mojej kumpeli, której podrzuciłem Gackta i Hyde'a , najbardziej podoba się Mission z tej płyty i Season's Call. Polubiła słuchać jRocka ;] Gipsi, jak tam będziesz znów miał coś fajnego do mnie i do kumpeli, to z góry dzięki.

Offline mikessj2

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwca 20, 2006, 03:36:22 pm »
ja lubię prawie każdy rodzaj muzki...
Jedynie czego naprawdę nie lubię to Disco (polskie) i hiphop
Ale ze wszystkiego to najbardziej uwielbiam odmiany METALU (Slayer, Vader itp)
Nie wiem czy co niektórzy się nie zdziwią.Uwielbiam też Linkin Park.
ZUOOOOO :devil:  

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwca 20, 2006, 04:53:35 pm »
no niebardzo sie dziwie, bo LP jest maxymalnie chujowe raczej najczesciej dla kogos kto probuje byc mega "tru", nigdy żadnej ich plyty nieprzesluchal i sie zgrywa na hardkorowca, bo generalnie to maja pare spoko piosenek i są poprostu "średniawkowi" a masowe najezdzanie na nich to cos w stylu najazdow na TH poprostu ;]

btw - czemu na starszych płytach Hey'a prawie każda piosenka jest genialna, a teraz prawie żadnej sie słuchać nieda? jak sie zespol moze tak nagle skaszanic? ;/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2006, 04:55:16 pm wysłana przez Morchol »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwca 21, 2006, 11:20:08 am »
ostatnio mnie coś bierze na Queen . Chyba wygrzebię kasety mamy  [tak...kiedyś były jeszcze kasety] i sobie posłucham, bo nie wiadomo czemu zaczynam sobie nuić gejosie kawałki. Chyba,że ruszę tyłek do taty i tam ściągnę.

Poza tym załatwiłam sobie pare kawałków  dzwonnik z Notre Dame i Lion King'a po angielsku :) Całkiem fajnie brzmi. Szczególnie Simba miał znacznie lepszy głos w wersji zza morza.