Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie  (Przeczytany 143687 razy)

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #200 dnia: Lipca 31, 2004, 01:47:23 pm »
Ja tam do hip hopu nic nie mam. Nawet lubie ten gatunek, ale wole Gothic a od jakiegoś czasu to jrocka.

Offline Yoshi

  • Soldier
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #201 dnia: Lipca 31, 2004, 02:30:40 pm »
Ja słucham HH, electro, bicik jakiś, skrecze lubię, troche new metalu, czasami trash metalu i różnych odmian metalu :D,  itp...

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 05, 2004, 01:04:13 pm »
mi sie ostatnio spodobal korn i black eyed peas (fergie jest boska  :wub: ehhh sie rozmarzylem(aha bynajmniej nie tylko z powodu fergie mi sie spodobal bep ;) ))
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 05, 2004, 06:05:11 pm »
Cytuj
mi sie ostatnio spodobal korn i black eyed peas ...
Do Korna nic nie mam sam go słuchałem dawno temu... ale black cośtam  :blink:  :ph34r: zawiodłem się zell  :ph34r:  myslałem że podoba się to tylko mojej bratanicy  :o  ale żem sie zdziwił  :o  
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 05, 2004, 06:09:17 pm »
dziabel ja nie tylko ciezsza muza zyje ;) mozna w sumie o mnie powiedziec ze slucham prawie wszystkich gatunkow po trochu tyle ze te ostrzejsze przewazaja :D tylko mi tu nie wyskakiwac z discopolo bo to nie jest gatunek to jest sekta pedalow z pieknymi glosikami (rzygac sie chce)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 05, 2004, 06:34:38 pm »
przyznaje się nie schodze poniżej czegoś co się nazya hard rock :D a teraz nie śmiać się ewentualnie Chopin :D ale to ta moja ciemna strona :D
]


Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 06, 2004, 12:13:14 am »
Ja też nie mam nic do Hip Hopu... moja dziewczyna to fanka Hip Hopu i pisze teksty hip hopowe więc wiecie głupio tak się z tego śmiać... ale i tak się z niej śmieje :P  ale sam kiedyś słuchałem więc ją rozumie tym bardziej że ona słucha tego "dobrego" hopu:Kaliber44 "Księga Tajemnicza Prolog" , Grammatik, Fenomen... nom ale jak czasami coś mi zarapuje to mi się zniej polewać do końca dnia chce :lol:  ale fajnie że ją przynajmniej w Hyde wqręciłem... nie miała wyboru najpiękniejsze piosenki L'Arc~en~Ciel poprostu polubić musiała :lol:

Cytuj
przyznaje się nie schodze poniżej czegoś co się nazya hard rock
A tu wychodzi czarna strona dziabła i jego oszustwa kłamstewka i inne "czorne rzeczy"... sam mówiłeś żeś kilka razy "Secret Garden" od Gackta słuchałeś :D  a to czysty Rock... nawet z odrobiną popu !!  :P

Cytuj
a teraz nie śmiać się ewentualnie Chopin
Z klasyczneji to u mnie tylko OST do Chrono Crossa -przepiękny i Soundtrack do "Mononoke Hime" -nawet fajne... ale to nie to samo co ta normalna klasyka... ale są 2 piosenki klasyki które mi przypsaiły(a które słyszałem w jakichś anime bądź ixh trailerach)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2004, 12:14:49 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 06, 2004, 12:19:01 am »
Cytuj
Cytuj
przyznaje się nie schodze poniżej czegoś co się nazya hard rock
A tu wychodzi czarna strona dziabła i jego oszustwa kłamstewka i inne "czorne rzeczy"... sam mówiłeś żeś kilka razy "Secret Garden" od Gackta słuchałeś :D  a to czysty Rock... nawet z odrobiną popu !!  :P
 
Nie łąp mnie tu za słówka :P wiem że lubisz mnie pogrążać :P masz już Hellsinga :>
]


Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 06, 2004, 01:10:25 am »
No więc urodziłem się w małej pżygranicznej mieścince, już od dziecka latając w rajtuzah po kałużach... abo  lepei wam tego oszczędze.

Słuchał żem ja pżez długi okres czasu Punk Rock (głównie kalifornijski, znaczy sie niewiem co to znaczy ale tak pisało na jednej stronie, konkretnie : The Offspring, Blink 182, Sum41, Good Charlote, Paparoah, bad religion i kilka innych), takie to były szybkie melodyski z pobżdękiwaniem gitarek , niemiłosiernym stukaniem w perkusi( jak ja pięknie gram na perkusji ... ehh) i debilnymi tekstami które mimo mojeje niechęci po kilku odsłyszeniach którejś piesenki niestety rozumiałem. Ambitne teksty o czerwonym balonie, masturbacji, chłopcu napastowanego seksualnie pżez starszego kolege, czy o tym jak jakiś tam gość szedł po byłki do sklepu(trafiały się jakieś tam bardziej "ambitne " kawałki ale ogólnie było o pierdołach, dla zjebuf, i bardzo mnie sie to podobało. Dalej sporo mam tego na HDuDu, ale tera już inne pierdoły dominują w mojim kżywym umyśle. Jest to niezidentyfikowany bliżej rodzaj Japanes Mjuziku, który zamyka się w kilku "zip składach"

Asian Kung-Fu Generation - to jest obecnie muj ulubiony zespuł, i wcae nie jest tak popularny w Japonji (narazie to młode wilki :F), wydali tylko 2 albumy, z czegom jeden ma tylko 6 tracków, kilka singli, i kilka utworów do filmów, serjali i Anime, (najpupularniejszy to drógi (?) Opening z Naruto). A ich muzyka to dopiero pierdoły bżmi coś jak połączenie rodzimych japońskich rockowych zespołów z PunkRockiem (jak już pisałem kalifornijskim co kolwiek to jest), wokalista(hogzi m i o głównego Kita Kensuke ,bo śpiewaków(i gitarowcuf zarazem) mamy tu 3 na cztery osoby w zespole tylko perkusisat nieśpiew)
jest zajebisty , gośc pżez połowe piosenki nierytmicznie i nieczysto sie dze a potem leci jak jakiś gacek czy inny piękny hłoptaś co je naśniadanie surowe jajka żeby gardło mu dobże pracowało. Gitarki są też piersza klasa, szybkie i głośne. Teksty to, h** wie o czym są i jakoś niebardzo mnie to interesuje, ale bżmią fajnie. Najlepszy tracka   "Flash Back" z płytonu "Kimi Tsunagi Five M" moge słuchać na okrągło, i niewkuża mnie to ża mnie budzi (nastawiłem go w budziku :F)(ba dodam jeszcze że napierniczam karaoke jak prawdziwy zjeb )

Penicillin: też spoko zespuł, dośc spokojne kawałki(znaczy sie nie tak szybkie jak AKG), sporo muwionego tekstu, zajebiście powykręcany głos wokalisty,(hrypa+ syczenie razem daje rade), w tle często słychać dodatkowe głosy jako zajeiste uzupełnienie, zryty gitażysta podobno do jednego kawałka na koncercie potrafi pięc razy gitare zmieniać, żeby wszystko bżmiało jak nalezy, gra vardzo dobże. Tża tez dodać że wokalista wygląda jak niczego sobie niewiasta (:F)

Reszta to znane zespoły o których sporo już zapewne było : X-Japan(dahlia - żądzi ja bym z tego 3 piosnki zrobił :F), Dir en grey(Mitsu No Tsuba- pierdoły na moją głowe odpowiednie), Gacek (Luna - miły utwór z niego), i kilka innych których mam po 2-3 mp3ki, i może kiedyś sie przerodzą w wielką miłość.

I Tu moge zakończyć moje pierdoły, tak więc robie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2004, 01:15:20 am wysłana przez Dark M »


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 07, 2004, 03:29:37 pm »
KUR** ZARAZ SIE ZASTRZELE!!!!!! pisze ten post drugi raz bo wyskoczył jakiś błąd i wszystko poszło się JEB**
Cytuj
Dir en grey(Mitsu No Tsuba- pierdoły na moją głowe odpowiednie),
Ty na serio jesteś zryty... ta piosenka jest wykręcona jak Chiński termos na zime... nie żebym ja jej nie słuchał ale fakt jest faktem że to takie pierdoły zakręcone... jak kumple mojego brata słyszą jak ja to słucham to im szczena opada i kiwają głową... słucham tego utworu naprawde żadko bo wole ich inne produkcje.. ale jak tobie przypasił akurat taki Deg to już your choice

Asian Kung-Fu Generation - zespół rzeczywiści fajny i mimo że niejestem fanem takiego brzmienia to ich mogę czasami posłuchać... wokalista rzeczywiście ma fajny głos i mimo iż nie równa się z takim Gacktem czy Hydem to jest wporzo i to fałszowanie(krzyki) nawet fajnie mu wychodzi... Mam gdzieś na płytkach jeden album tego zespołu i dwa mini albumy (po 6 piosenek) ale na razie się niezabieram za przesłuchanie bo mam wiele innych rzeczy pierw do wysłuchania.. słyszałem ich kilka empetrójek... Mój ulubiony utwór to:"Kimi to yu hana"

Pennicillin- tu już sprawa troche inna wokalista ma fajny głos ale jakoś nie przypasiła mi ich muzyka... chociaż w sumie widziałem zaledwie 3 ich teledyski i z 4 mp3 słyszałem... zapodaj jakieś twoje ulubione piosenki może mi przypasują bardziej... a co do wyglądu wokalisty to owszem może i on jest "ładny" ale moim zdaniem nie wygląda jak kobieta owszem jest ładniejszy niż wiele dziewczyn ale to dalej facet... wiele osób się czepia tego wyglądu japońskich artystów ale mi to nie przeszkadza a wręcz mi się podoba... to że wiele kobiet im mogło by pozazdrościć wyglądu to nie ich(czyli "japańskich wokalistów" wina)

A przesłuchiwałeś zespół o nazwie "Pierrot".. Mnie za bardzo do gustu nie przypadł ale podobają mi się ich 3 piosenki ("Dramatic Neo Anniversary", "Hill", "Psychodelic Lover") Mają takie szybkie gitary to może ci się spodobają... bardzo znany zespół w japonii...  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 08, 2004, 06:34:35 pm »
Tak jest Manowar is back :P tak właśnie panowie i panie nie ma to jak stary dobry heavy metal, zaqpiłem dziś płytke Sign of the Hammer, to się nazywa granie...  
]


Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 13, 2004, 02:11:58 pm »
Panie i panowie... szykujcie 2 duuuże deski, trzy gwoździe przybijcie mnie.. tak kochane dzieciaczki ukrzyżujcie mnie... dzisiaj na onecie na pierwszej stronie był od ściągnięcia Kasi Stankiewicz... ściągnąłem żeby się pośmiać(tocz to kobieta która śpiewała "widziałaaaam orła cieeeeń...") i jak go posłuchałem to już 2 godziny leci bez przerwy <_<  :shu:  ...raczej na audio sobie nie nagram ale podoba mi się taki POP z Cilloutowym klimatem... róbcie ze mną co chcecie, krzyżujcie nabijajcie na pal... ale to mi się bardzo podoba i uważam że w taką strone powinna muzyka POP zmieżać... piosenka nazywa się "Saint Etienne" i K.S. ma miły głos i lajtowe dzwięki... teledysk też spokojny (wszędobylska zieleń.. tylko poco tam jakie ś skrzydełka motylkowe się jej robią<buerk>... od JRocku mnie nie oderwie ale napewno będzie lecieć dzis cały dzień mojego pobytu na kompie...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 13, 2004, 05:09:03 pm »
EEEEEEEEE eeeeeeee a ja tak naprawde kocham szaze... ehh odrazu lepiej jak to z siebie wyżuciłem.


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 13, 2004, 05:27:26 pm »
Cytuj
Kasi Stankiewicz... ściągnąłem żeby się pośmiać(tocz to kobieta która śpiewała "widziałaaaam orła cieeeeń...") i jak go posłuchałem to już 2 godziny leci bez przerwy
Busata![/size][/font]
Dlateczo to napisałeś! Wiesz na jakie potępienie skazujesz się?
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 13, 2004, 05:41:18 pm »
Cytuj
Busata!
Co to znamenat???... :blink:

Cytuj
Dlateczo to napisałeś! Wiesz na jakie potępienie skazujesz się?
Dostane za to czekolade?? :>
Ej no bez kitu nie nagram sobie tego ale sluchalem to z 2 godziny... to nie jest aż taka nędza.. prawie tak fajne jak"zbudziłam się audio expres i jajecznicaaaaaaaaa" fajne... nie no ej a Reni Jusis to obciach?? Fajną ma muzyke i ta tutaj o tym fajnym nazwisku "Stankiewicz" kojażącym mi się z DYDKAMI próbuje chyba do niej podbijać bo zawiera w swojej muzie trochę chilloutu,clubbingu.. ja niewiem ja się natym tak nieznam ale zapytaj siostry czy to ma w sobie troche clubbingu.. a jak nie ma to cuż.. i tak mi się podoba i jak będe jechał w samochodzie a to będzie leciało w radiu to tego nie przełącze :prr:

Cytuj
EEEEEEEEE eeeeeeee a ja tak naprawde kocham szaze... ehh odrazu lepiej jak to z siebie wyżuciłem.
Ona nie ma poruwnania do Kasi... Kasiuni.... Kasienki.....  Kasienieczki....  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 13, 2004, 08:32:36 pm »
co do stankiewiczki - *buerk*... i wszystko jasne? :P
a tak wogole to z polskiej muzy lubie jedynie sweet noisa
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 13, 2004, 08:39:48 pm »
Ej panowie a słyszeliście to wogóle????????????
Wejdzcie na oneta i dajce na dział muzyka tam jest "Nowa Kasia Stankiewicz" i pisze zobacz teledysk.. posłuchajcie 3 razy i wtedy ocencie.. to tak jak ja bym mówił że Mattalica to syf... no dobra mówie tak, ale słuchałem ich piosenek i nawet kupiłem oryginalną ich płyte.. chyba black album się nazywała... jeśli maci coś podane na tacy to to pierw sprawdzcie a nie od razu majty prujecie.. jak przesłuchacie i sprójecie to zrozumie ale nie tak w ciemno... to nie jest POP pokroju Edyty Górniak tylko jak podkreślałem kobieta chce się zbliżyć do Reni Jusis... i innych klimatów popowoClubingowych

http://muzyka.onet.pl/mr,962630,wiadomosci.html

Macie tu link o obadajcie.. prze3słuchajcie trzy razy.. możecie dla mnie to zrobić?? Trudne to nie jest skoro i tak siedzicie na kompie.. rozumiem że takiie gothiki jak Devil nawet nie mają co patrzeć ale boshe wam się podbają niekiedy piosenki Hip hopowe i eVenesance i Linkin Park więc nie jesteście takimi hardcorowcami aż... sprawdzie.. i wtedy dopiero żygajcie :P

EDIT::
Znowu ten teledysk włączyłem i właśnie leci...
Przynajmniej kobieta ma piękny delikatny głoś i pieści nim zmysły.. szczególnie na końcu piosenki gdy śpiewa saint etiene po kilka razy... jest to taka muzyka do wyluzowania a nie coś pokroju OZone i innych "hitów letnich" ..i jej delikatny głos można bez zhrzytu posłuchać i się wyluzować a nie wycie kobieciny "ajmmm gołingg anderrrrrr"..
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2004, 08:48:25 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 13, 2004, 08:49:01 pm »
WIIIIIIIIDZIAAAAAAAAALLLLAAAAAAAAAAMMMM PPPPPTAAAAAAAAAKKAAAAAAAA CIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNN....super. Gipsi zalamales mnie....

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 13, 2004, 08:52:14 pm »
Słyszałeś?? Nie słyszałeś węc oco chodzi.....
To tak jakbym mówił że Mettalica to sit... koleś śpiewa jak rednex czy inny country boj i do tego jeszcze jego muzyka była za pokolenia twojego ojca pewnie.... ale co tam dziewczyna kiedyś nagrywała shit więc można ją zbluzgać....


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Jakiej muzyki słuchacie
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpnia 13, 2004, 08:57:35 pm »
ehh gipson a skad wiesz ze ja tego nie slyszalem? slyszalem kilka/kilkanascie razy na vivie pl i 4fun... i mi sie evanescence nie podoba gdzie ja tak mowilem?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"