Autor Wątek: Światy FF  (Przeczytany 16670 razy)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Światy FF
« dnia: Stycznia 09, 2004, 03:28:51 pm »
no wlasnie... nasunelo mi sie to po czytaniu topicu o sequelach... jak myslicie gdzie dzieje sie akcja roznych finali? czy miejsce akcji poszczegolnych finali dzieli tylko kontynent? planeta? galaktyka? czy moze kazda czesc dzieje sie w innym wymiarze? moze w ff7 przelatujemy wlasnie highwindem nad miejscem gdzie siedzi sobie squall i sie opala? :D co o tym wszystkim sadzicie? aha zapomnialem jest tez druga mozliwosc ze finale dziela lata (cloud jest staruszkiem jak squall walczy z ultimecja :D albo juz wogole dawno go nie ma :D)                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2004, 04:06:01 pm »
Jesli już to niezalezne siebie światy równoległe.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2004, 04:08:36 pm »
Myślę, że światy położone są w różnych galaktykach. Może nawet zrobią część, w której będzie można podróżować między nimi i spotkać Clouda, Squalla, Zidana, Tidusa i resztę bandy.                            
I'm in Space!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2004, 05:06:11 pm »
Juz tak zrobiono w Kingdom Hearts.Można było tam spotkać Clouda,Sephiego,Wakkę(jako dziecko :D Wacuś :D ) chyba Squalla,Yuffie i chyba jeszcze Selphie(też jako dziecko).
Jednak nie podróżowałeś tam między światami.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2004, 06:22:13 pm »
Cytuj
Juz tak zrobiono w Kingdom Hearts.Można było tam spotkać Clouda,Sephiego,Wakkę(jako dziecko :D Wacuś :D ) chyba Squalla,Yuffie i chyba jeszcze Selphie(też jako dziecko).
Jednak nie podróżowałeś tam między światami.

Wiem, że w Kindomie tak było, ale mi chodziło o to, że między światami FF (Spira, Gaia itp.)gdzie nie pokazywane są tylko pojeduńcze postacie z FF zmieszane z dominacją Disneya.                            
I'm in Space!

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 09, 2004, 08:01:12 pm »
KH to (wg mnie) to porażka (klimatowa i fabularna). Jakbym gadał ze Squallem o zaraz po tym by przyszedł Goofy to bym sie rozpłakał. Jak tam mozna złapać klimat? W sumie takby Final gdzie mozna by miedzy swiatami chodzić (masz tyle map swiata ile Finali i jak w CT by się miedzy nimi poruszało) to chyba byłby najlepsza gra wszechczasów.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2004, 01:10:14 am »
No tak... Wsumie to światy równoległe wydają się być jedynym sensownym rozwiązaniem. Osobiście jednak wydaje mi się że panowie ze square nigdy nie myśleli nad połączeniem tych światów... moment...

Włąśnie mi się przypomniało :D W FFT jako dodatek wrzucono Clouda. On wyskakiwał po uruchomieniu jakiejś dziwnej maszyny. Więc wskazuje to na  jakieś światy równoległe chyba... niestety w FFT grałem dawno i już nie pamiętam co mówiono w grze nt. tej maszyny i Clouda. Jednak umieszczenie naszego blondasa w FFT było raczej ukłonem w stronę zagorzałych fanów serii i jej siódmej odsłony aniżeli przemyślanym ruchem ze strony kwadratowych. Faktem jest jednak że będą to siakieś światy równoległe. Osobiście jednak mam nadzieję że takie połącznie światów poszczegulnych finali nigdy nie nastąpi. Zbyt wiele te światy dzieli, przez co moim zdaniem wyszła by kolejna papka ala (beznadziejny moim zdaniem) Kingdom Hearts...                            
You runaway shinobi....

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2004, 02:04:05 am »
Cytuj
Osobiście jednak mam nadzieję że takie połącznie światów poszczegulnych finali nigdy nie nastąpi. Zbyt wiele te światy dzieli, przez co moim zdaniem wyszła by kolejna papka ala (beznadziejny moim zdaniem) Kingdom Hearts...


Nie mów tak bo zapeszysz. W sumie własnie to ze te swiaty tyle dzieli jest fajne. Przykładowa fabuła:

Zły bohater natrafia na slad materi zwaną `Black Materia` Nadchodzą ciezkie czasy dla swiata i nie ma ratunku bo nie ma nic silniejszego niz ta materia (zły ją dorwał). Nasi herosi trafiają jednak na slad czegoś co juz raz uchroniło swiat przed tą materią. Jakieś Life Stream tylko co to jest? Niestrudzeni wyruszają do najwiekszego zyjacego guru na swiecie po rady. Ten twierdzi iż kedyś spotkał człowieka który bredził o tym `life stream` ...wiec z guru na czele team rusza obijać łby wszelakim stworzonką metalowym zelastwem w poszukiwaniu co to life stream. Trafiają do tego człowieka, stary dziadzio mowi ze nie jest z tąd ale kiedyś szwendał sie obok swiątyni i w sumie cos kazało mu tam wejsc, przejsc przez dialemtowe drzwi (sciemniam i nie jestem \'kwadratowym) Niby sie nic nie stało a ów ludziu wyszedł ze swiatyni ale jakoś nie poznał okolicy. `What the fuck?` Probował wrócić jednak ale drzwi były zakmkniete, osiedlił się wiec tutaj...
Blablabla i team wyrusza szukac czegoś co złamie pieczeć na dzwiach. W końcu udaje im się to i przechodza przez drzwi (tutaj gdzies trzeba bossa zrobic i koniec 1 cd) Pojawiają się nei daleko dziwnego miasteczka zwango `Cosmo Canyon`. Dosyc mili przywitani spotyjaką się z niejakim Nanakim który mówi iż 100 lat temu life stream odparł działanie meteoru. itp i tak dalej...

geez wiecie nie bijcie mnie bo ja nie jestem Squarowym geniuszem ale czy taka historia nie dała by maaase frajdy? Gdy bedizemy sie przebijac przez swiat Squalla, Clouda czy ludków z FF6 czy nawet 9? Ruszcie głową bo takie coś mogło by zetrzeć wszysko co do tej pory znacie.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2004, 10:59:14 am »
ja jestem za tylko zeby to wyszlo dobre a nie bazowalo na popularnosci wymienionych czesci                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 10, 2004, 02:01:08 pm »
Chyba każdy za tym jest. Gdyby ludzie to kupowali bo... bo gra ma coś współnego z FF a nie dlatego bo jest dobre to echhh. szkoda hadać. Jaki by można było system wtedy zrobić. Np. Materie w połączeniu z jobami i jeszcze o cos zachaczyć... ach może napisze maila do Square z tym pomysłem?                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 11, 2004, 01:31:28 am »
No ok... Połącznie takowe jest możliwe tylko że musiało by zostać zrobione na poważnie, zaplanowane w każdym calu. Pozatym część elementów mimo wszystko musiala by zostać pominięta/przemilczana żeby to sie jakoś kupy trzymało. Np nie wyobrażam sobie jak sensownie można by połączyć świat FF8 i FF9. Moim zdaniem ich realia zanadto od siebie odstają ażeby wyszło z takiego połącznia coś sensownego.                            
You runaway shinobi....

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 11, 2004, 01:42:14 pm »
Swiaty w ff są ciężkie do połączenia. Do 5 było to typowe sredniowiecze. W 6 sredniowiecze z domieszką techniki, 7 najbardziej mi się podobało, bo wydało mi sie najbardziej zdliżone do naszej szarej rzeczywistości. a od 8 w w zwyż powstawały coraz bardziej baśniowe.... w sumie bardzo ciężko jest je połączyć w jedną sensowńą całość w jednej grze (gdyby Cyan trafił do Midgar, to z jego zamiłowaniem do techniki narobiłby więcej szkód niż stadko meteorów :D )                            
Kame Hame Ha

Offline Melfice

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 11, 2004, 01:50:14 pm »
moim zdaniem zaczeło sie to tak po rozwaleniu sephcia swiat sie zmienił i zmadrzal powstaly szkoły<gardeny i narodził sie nowy bohater<squall> w tem pojawiła sie ultmiecja która znowu che cos od tej planety no to trezba dziadostwo zniszczyc, potem po paru latach ludzie po wielkiej bitwie z ultmiecja cofneli sie w rozwoju do czasu sredniowiecza i tak powstał FF9......

A tak wogóle to nieweim co Square chciał tym osiągnąć....                            
To the endo of the end

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 11, 2004, 01:53:41 pm »
Napewno cześc pownna być pominięta... Zresztą nie wszyskie Finale dało by sie połączyć. FF6, FF7 i FF8 jak jak najbardziej. Zdaje się ze róznic jest wiele ale zobaczcie ze klimaty nawet podobne (w miare ciezki klimat mowie w miare bo FF8 tak srednio z tym...). Uważam ze FF8 bardziej by pasował do naszej rzeczywostosci niz FF7. Chociarzby poprzez stroje czy wygląd miast.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 11, 2004, 01:56:56 pm »
wiesz, ja w ff8 nie grałem, wiem tyle co mi kumpel z klasy opowiedział. .... Sm oczywiście Finala sprzedał burak i ja już nie mogłem sobie pożyczyć i pograć.                            
Kame Hame Ha

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 11, 2004, 02:02:01 pm »
Zagraj to odrazu to Ci sie po oczach zuci. Np. jedna z postaci ma` Adidasy` itp. Najwieksze nawiązanie do naszej rzeczywostosci czyli w sumie odejscie od `Final Fantasy`.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 11, 2004, 02:09:06 pm »
nom w sumie tak ale nam jeszcze troche do latajacych desek (zell taka mial :D)                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 11, 2004, 02:49:43 pm »
ke pasza???? Zell nie za bardzo kapuję o co chodzi tobie w tym poście.... a latające deski to ja znam jedynie z Back to the Future i nie wiem jak je mam niby uczepić do rzeczywistości  :?:                            
Kame Hame Ha

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Światy FF
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 11, 2004, 03:04:59 pm »
Cytuj
ke pasza???? Zell nie za bardzo kapuję o co chodzi tobie w tym poście.... a latające deski to ja znam jedynie z Back to the Future i nie wiem jak je mam niby uczepić do rzeczywistości  :?:


Zell przedstawił argument odróżniający rzeczywistość FF8 od naszej, stwierdzając rzeczowo, że w naszej cywilizacji, mimo podobieństw, nie występują latające deski, jak ta którą w owej grze posiadał jeden z jej bohaterów, Zell :D                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Światy FF
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 12, 2004, 01:13:50 pm »
Wiesz, jak już nie raz pisałem, nie grałem jeszcze w FF8, więc przeprzaszam. A z 8kowych bochaterów na paamięć znam tylko imiona Squalla i Rinoy, więc sorki                            
Kame Hame Ha